Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

Dün Antalya'da trenvay yolunda triban 520 ile lap diye düştüm. Rayların makas yaptığı yerden geçerken arka teker bir anda yalpaladı. Kafamda kask vardı ama sağ omzumda zedelenme ve kol bacakta sıyrılmalar oldu. Acil rontgen falan derken kırık çıkık yok bir müddet ara vermek zorunda kaldım bisiklete.
Raya kesinlikle paralel girmedim, rayların makas bölümünden geçerken oldu nasıl oldu anlayamadım. Omzum kırıldı sandım ilk an.
bisiklette büyük hasar yok. Sağ fren kolunda çatlamalar oldu, arka aktarıcıda öyle bir milimlik bir esneme oldu o kadar.
ince teker çok nazlı, dikkat etmek gerek. Ders çıkarmak açısından yazdım. paralel girmeseniz bile makaslardan geçerken düşebilirsiniz. iyi günler.

• Beğen
Tepkiler: Groims
Scudo
@rknsycck Geçmiş olsun. Dediğiniz gibi dikkat etmek lazım. İstanbul'un güvensiz yollarından dolayı ben de lastikleri kalınlaştırmayı düşünüyorum.

@Yetkin Teşekkürler tavsiyeleriniz için.:harika:

• Beğen
Tepkiler: CyclistAntalya
@rknsycck Geçmiş olsun hocam, kaldırımlardaki aralara da giriyor. 700x25 kullanıyorum tam oturuyor o yarıklara.

• Beğen
@rknsycck Aman hocam geçmiş olsun. Dediğiniz gibi ince teker çok nazlı, yoldaki ufak çizgilerde bile dengeyi kaybedebiliyorsunuz. Benim de katlanır bisikletle tramvay raylarında uçma hikayem var, nasıl olduğunu anlamıyorsunuz bile.

• Beğen
@Thranduil Hocam bir türlü kamuflaj bandı bulamıyorum. Netten de sipariş edemiyorum ne yazık ki kart olmadığı için. Fakat şu tarz bir şey buldum (link)
Bu kamuflaj bandına benzer bir şey mi?

@sirreddot Dışarıda avcı dükkanlarında varsa vardır onun dışında biraz zor. Bu bantların değişik bir yapısı var, linkini attığınız bez bant daha farklı bir ürün ama amaç korumaksa o da olur.

Arka fren ve vites dış kablolarını kırmızı yaptım. Ön tarafla güzel kontrast oldu gibi.

20170613_142514.jpg

Şöyle uzaktan da foto alalım.

20170613_143453.jpg
20170613_143401.jpg

@rknsycck decathlonda sağ fren kolunu satın alamayacağınızı düşünüyorum. Çünkü hiç görmedim. Garantiden belki bir sonuç çıkar yoksa sıfır yada ikinci el başka mağazadan bir tane bakmanız gerekebilir

• Beğen
@rknsycck decathlonun o fren kolunu bulması lazım zorundalar ama ben kaza yaptıpımda aynakol istedim decathlondan sonra başka yerden alıp kendimtaktım onlara kalsa 2 aydır bisiklet yatıyodu öyle diyim, geçmiş olsun t520ye 35 bile takarsın cyclecross olur bende t500 var o kadar kalın takamıyorum maalesef

• Beğen
@erhan erhan yani can yanınca öyle gibi gelse de pazartesi günü tekrar bisikletimle işe gidip gelmeye başlayacağım :) vazgeçmek yok.

@gunes1001 fren kolu çalışıyor bir sıkıntısı yok, kozmetik olarak değiştirmek isterim sadece. ama yinede bir konuşup bakacağım decathlonun tavrına.

@Owlknife büyük ihtimalle decathlon fren kolunu bana temin edecektir diye düşünüyorum ama komple set olarak satmak isteyecektir. tek tek satacağını sanmıyorum. bir de bu Triban 520 yi cyclocross a çevirme işini bi düşünmek gerek. sadece lastiği değiştirmek yeterli mi yani yanı sıra jant değişikliği gerekmiyor mu?

@Owlknife

Bende 1 aydır 26 jant (650x23c) lastik bekliyorum. 30 haziran da gelecekMİŞ.

Dün bisikletle kaza yaptım, kollarımda, sağ omzumda baya bi birazda sağ yanağımda asfalt yanıklar var. Acile gittim kırık veya çatlak yok pansuman yaptılar leke kalmaması için bi fikri olan varmı? :(:(

@Erkan_007
Geçmiş olsun. Malesef leke için bir fikrim yok ama acaba kazayı nasıl yaptınız öğrenebilir miyim?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Erkan_007
@ghate Teşekkür ederim.
Daha trafiğe açılmamış bir yolda 35-40 civarında ilerliyordum (iyiki araç yoktu), ogün arka jantın akorunun bozulduğunu farkettim bişey olmaz dedim gidiyordum ya ayağım pedaldan kaydı ve yere sürttü yada jantın akort ayarı bozuk olduğundan dolayı bir an kontrolü kaybettim sağa sola yalpalamaya başladım düştüm ve sürüklendim, kafamda kask vardı kask da biraz darbe almış sonra eve geldim (eve 500 metre kadar uzaklıkta oldu) hastaneye gittim ve pansuman falan yapıldı çalıştığım yer için 1 hafta rapor verdiler evde dinleniyorum şuan

(link)

@Erkan_007
Çok çok geçmiş olsun. Jant akordu bu kadar etkiler mi? Benimde arka jant akordumda biraz bozukluk var.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Erkan_007
Geri