Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

@portakallimon@portakallimon RC 120 nasıldır triban 500 ile farkı nedir

Scudo
@portakallimon o zaman para biriktirip bunu alayım çünkü aşık oldum desem yeridir

• Beğen
Tepkiler: portakallimon
hocam bende triban3 var ultegra set taktım dual pivot frenler gayet başarılı

Bu gerçekten ilginç bir upgrade olmuş. Nasıl başardınız ? Zira üzerinde gelenler uzun bacak diye tabir ediliyor . Jant ile çatal arasında fazladan mesafe var sanırım , uyumu nasıl yapabildiniz ?

evet ben bir delilik yaptım ve arabadayken ilanlara bakarken xl kadro triban 500 buldum şu siyah olandan ve dayanamadım aldım daha test sürüşü yapamadım ama alırken bindiğimde çok değişik hissettim bunun nedeni umit marka çift amortisörlü 17 kg bir bisikletten indiğim içindir herhalde pazar günü yurt dışına çıkacağım o süre boyunca görüşemeyeceğim kendisiyle döndükten sonra hislerimi yazarım :)

evet ben bir delilik yaptım ve arabadayken ilanlara bakarken xl kadro triban 500 buldum şu siyah olandan ve dayanamadım aldım daha test sürüşü yapamadım ama alırken bindiğimde çok değişik hissettim bunun nedeni umit marka çift amortisörlü 17 kg bir bisikletten indiğim içindir herhalde pazar günü yurt dışına çıkacağım o süre boyunca görüşemeyeceğim kendisiyle döndükten sonra hislerimi yazarım :)
Hocam hayırlı uğurlu olsun , kazasız belasız bol pedallamalar :)

• Beğen
Tepkiler: portakallimon
@TatanQa_tr saolun hocam ama şuan bi tedirgginim boyum 1.88 iç bacak 90 acaba kadro büyük mü ancak dahada uzayacağımı düşünüyorum ayrıca 2. el aldım bisikleti ve sadece 1 yerinde sürtme var onu nasıl düzeltebilirim zımparalayım ojelesem olur mu :hhhhhh:
birde ekipman almam gerek sanırsam hepsini aynı anda decathlondan almak istiyorum 600 -700 tl bütçe yeterli olur mu acaba ?

@Mansouki Xl kadro size olur merak etmeyin. O bütçe de kask , eldiven, ışıklar , suluk-kafes ve yedek iç lastil gibi ekipmanlara yeterli gelir de bence tam bir bakıma sokun önce. Göbekelr bir bakımdan geçsin, teller kontrol edilsin gerekirse değişsin. Fren pabuçları da önemli. Zincir uzamış mı ona da bakılsın gerekirse değişsin derim.

• Beğen
Tepkiler: dirdom
IMG_20200919_093838.jpg
Kendisiyle bugün tura çıktım bu dükkandaki görüntüsü
241155 dosyayı görüntüle
Buda turdayken çektiğim bir fotoğraf ama yere atmışım gibi durmuş ancak kendisini toprak bı zemine yasladım bir şey yok.
İlk deneyimim vites geçişleri hafif arazide korkuttu açıkçası takur tukur geçişleri vardı ayrıca ön arttırıcı ya ayar yapmak lazım herhalde çünkü vitesi arttırırken hemen geçmiyor 2 kere basıyorum.
İlk değistireceklerim kesinlikle lastikler olucak o kesin gibi duruyor maşada ve orta göbekte boşluk yoktu kontrol ettim selede bana sert geldi belki taytla düzelebilir.
En son olarak arka dişliyi 11-32 yaparsam tadından yenmez değişiklikleri yapınca buraya atarım teşekkür ederim

Bende triban 500 kullanıcısıyım ama lastikler artık yanlardan yarılmalara başladı Teki 150-200 tl bandında hangi lastiği önerirsiniz?

merhaba. ben triban 520 satın aldım ikinci el olarak. bisikleti inceleme fırsatım olmadı arkadaşım incelemişti. bisikletin ön tekerleğini bağladığımız yerden yavaş giderken gıcırtı sesi geliyor. hızlandığım zaman bir ses gelmiyor. ayrıca mandalı hafif genişlettiğimde ise ses gidiyor. acaba mandalı çok mu sıkıyorum ya da ters takmış olabilir miyim?

merhaba. ben triban 520 satın aldım ikinci el olarak. bisikleti inceleme fırsatım olmadı arkadaşım incelemişti. bisikletin ön tekerleğini bağladığımız yerden yavaş giderken gıcırtı sesi geliyor. hızlandığım zaman bir ses gelmiyor. ayrıca mandalı hafif genişlettiğimde ise ses gidiyor. acaba mandalı çok mu sıkıyorum ya da ters takmış olabilir miyim?

Ters olmaz da o noktada teker dönüş yönüne bakın derim , çok sıkı ya da gevşek olmaması gerekli . Halen ses kesilmezse o çatal ağzına biraz gres deneyebilirsiniz belki ?

Merhaba triban 520 mim var frenlerini ayarlamak istedim ama olan ayarlarında bozamayım;) videolarda izledim ama başaramadım kısaca yardım rica ediyorum kaynak olur video olur.
Teşekkürler

Arkadaşlar hepinize merhaba bisiklet alma arifesindeyim ilk teeircihim mosso idi ancak piyasada yok o yüzden btwin 520 almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar önerir mi artıları eksileri nelerdir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar hepinize merhaba bisiklet alma arifesindeyim ilk teeircihim mosso idi ancak piyasada yok o yüzden btwin 520 almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar önerir mi artıları eksileri nelerdir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
hazirandan beri kullanıyorum bir sorun yaşamadım gayet memnunum bence tek sorunu. arka ruble oranları ama oda hal olmayacak bir şey değil.
belki sizin rotanız için gerekli bile olmaz.

Merhaba triban 520 mim var frenlerini ayarlamak istedim ama olan ayarlarında bozamayım;) videolarda izledim ama başaramadım kısaca yardım rica ediyorum kaynak olur video olur.
Teşekkürler

Fren ayarı derken tam olarak kastınız nedir ? Fren bacaklarının janta bastığı yerlerin eşit olması mı ? yoksa fren teli gerginlik ayarı gibi birşey mi ?

Eğer fren bacaklarının eşit basmasını istiyorsanız ; şöyle bir aparat var :

(link)

xlc-v-fren-ayar-aparati-328_1.png

• Beğen
Tepkiler: erman35
Fren ayarı derken tam olarak kastınız nedir ? Fren bacaklarının janta bastığı yerlerin eşit olması mı ? yoksa fren teli gerginlik ayarı gibi birşey mi ?

Eğer fren bacaklarının eşit basmasını istiyorsanız ; şöyle bir aparat var :

(link)

xlc-v-fren-ayar-aparati-328_1.png
İşe yarayacak bir aletmiş öğrenmiş oldum :)
Benim sıkıntım papuçlar janta olan mesafeleri videolarda izledim ama o ayarın nerden yapıldığını bunda çözemedim çokta kurcalamak istemedim.20201009_142057.jpg20201009_142118.jpg20201009_142108.jpg

Geri