Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

Scudo
@oktay3833 ilk 1-2 hafta sırt ağrıyor alışana kadar, ama alıştıktan sonra daha rahatı yok :D Düz gidonlar bana değişik geliyor şu an, dropbar'ı tercih ederim bisiklette. Bu saatten sonra düz gidon sadece dağ bisikleti toplarsam kullanırım. Şehir içinde rahat, rüzgara karşı rahat, yardırırken daha rahat. Yokuşlarda da daha güzel bence, düz gidon ile çok sağa sola savruluyorum ben droplara alıştıktan sonra :D

• Beğen
Tepkiler: oktay3833
@oktay3833 hocam ben de ayni şekilde oldum ilk denediğimde. Normal. Çok zorlandim mi üstten kavriyorum normal gidonu kavrar gibi oluyor acisi hemen hemen.

• Beğen
Tepkiler: oktay3833
Günlük 125 kmlik turlarda son 20 de sırt ağrısı oluyor ancak çok hafif bir ağrı :) düz gidonda yapar bu ağrıyı.

@erencaner Hocam düz gidon almaya karar verdim ya, yolda giderken Allah korusun aniden önüme çocuk cikarsa veya araba motor felan cikarsa zaten zar zor dengede duruyorum cok pis carparim

• Beğen
Tepkiler: erencaner
Arkadaşlar bir şey sorucam. Yol bisikletine yeni geçtim, triban 3 le. Çok memnunm ancak yüksek süratte (40 +) droplarda pedal cevirirken bisiklet hafif yalpalıyor. ama sprinte kalkarsın bisiklet saga sola gider; o şekilde değil, çok kontrolsüz şekilde. Acaba daha alışamadığımdan mı? yoksa bir aksamda sıkıntı mı var?

57 kadro triban 3 satmayı düşünen var mı? Arkadaşlarım sıraya girdi "bana da alalım bana da" :)

@Kazuya Çok hızlı pedal mı çeviriyorsun kadans 100'ün üzerine çıktığı zaman bisiklet biraz sallanır ama aşırıdan kastın ne hiç kestiremiyorum görmeden, Ankara'da yaşıyorsun galiba servise bir götürmekte fayda var, dikkatli olmak lazım :)

• Beğen
Tepkiler: Kazuya
@taner07 Haklı olabilirsin, aynakol 3teydi ama arka ortalardaydı. kadans ölçerim yok ama sanırım yüksekti. belki vites yükselince daha stabil olur. olmadı bi götüreyim, teşekkürler

@Kazuya sele yüksekliği ayarınız tam mı?
Eğer olması gerekenden yüksekse pedal çevirirken yalpalama yapar. Sanırım sizin seleniz çok az yüksek, 1 - 2 cm kadar alçaltıp tekrar deneyin.

• Beğen
Tepkiler: Kazuya
Arkadaşlar Triban 3 ün ön maşası 28" lik dış lastiğe uyuyor mu?Önceki mesajlarda da araştırdım ama net bir şey bulamadım.Tecrübe edenler yardımcı olursa sevinirim.

@-Ertuğrul uyuyor ancak iyi bir jant ayarı lazım yoksa, fren kaliperlerine sürtme yapabilir :) tecrübe ile sabittir.

@Onur DOĞRU
hocam jant ayarı derken akor ayarından mı bahsediyorsunuz? Anlamadım kusuruma bakmayın :)

Geri