Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

@Sinan Ş Bende onu söyledim gerek aynakol olsun gerek vites gecişleri olsun bence gayet başarılı oldugunu düşünüyorum duyulmadıgından mıdır nedir ön yargı var . Sora kullanmadım ama 2 si arasında fark olacagınada ihtimal vermiyorum acıkcası . Ben bakıodumda vermedimsiparis bakalım seninki bi gelsinde sürüş olarak farkı ne deişicek bende düşünüom hala . Sanırım ben bakmayı seviyorum almaya gelince sıra elim gitmiyor :D

Scudo
@Uğur Recep AKGÜL

O karbon masa ile Yaklasik 700gr hafifleyecek bisiklet,120TL ye deger diye dusundugum icin aldim.nerdeyse 1 kg ediyor az degil,suruse katkisi aerodinamik olarak birsey olmayacak tabiki ama haffleyecek alet,bu da benim icin duZyolda,rampada iyi birsey..

Bende fazladan r501 jant seti var sadece suluksuz pedallı bi sekilde ölctügümde 10.400 gelmişti . fabrika cıkıslı pedallar var kalpiyeli sürüş olarak ayaklar öne gitmio tam oturuo falan hosuma gidio. Ön tarafı hafifiletmek mantıklı o yüzden bende arayısa girmiştim ama dısardan alıncada beklemesi var . Bi almaya hevesleniom sonra vazgeciorum . Cicek siparisi verdin mi maşa içinde gömülü göndermezler sanırım. Tam adını bilmiyorum maşa içine monteleyip furc kapagını sıkmak için varya yıldız gibi. (link)

Yav ben 7 kiloluk karbon sürdüm dün bir süre yokuş falan hikaye o bisiklete :). Gerçi Triban ile de fena değil ancak. Ciddi anlamda ağır bisiklet. Tribanla yaptığım bütün turlar mevcut :). Stravaya bakabilirsiniz. Ağır ama iş görüyor.

@0geday bugün baktım 6.95 tl .. ama çalışan çocuk elite markayı tavsiye etti.. Lisanslı bisiklet sporcusuymuş çalışan

Beyler herkes normal olduğunu söylüyor banamı bozukolanı geldi noldu 2 kere farkli bisikletçilerde ayar yaptirdim 1 gun yada 2 gun sonra ses cikarmaya basladilar artik bugun bi surus yaptim oyle bi ses geliyorki viteslerden yanimdan gecen arabalardan daha çok neredeyse :snzdglsn: Decathlona götürcektim götüremedim yarin insallah götürücem oradan aldiktansonrada ses devam ederse napicam ben cunlu emin olun normal bi ses deil bazi arkadaslar yüksek performans bekliyorlar diyor ama 100 tl lik bisikletimden 10 kat daha fazla ses.

@Tan Taştan saol bende elite dusunuyorumda onun içi bi garip kokuodu ondan sordum kullanan varmı diye

@Uğur Recep AKGÜL bende baktım bu suluklara daha çok kırmızı ağırlıklı ariyorum

@0geday Garip kokmalar hangini kullanırsan kullan olacak. Termoslu aluminyumda kullansan olacak . Bunun sebebi kullandıktan sonra içini bosaltıp kapagı acık bırakmamaktan kaynaklıymıs. Fakat adi plastikten olanlar acık bıraksanda koku kalıyor ve daha agır bi kokusu var.

Düzgün bir sulugu her kullanımda içini bosaltıp kapak acık bırakırsan sıkıntı olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: rapstar338
Bugün decathlon brandium mağzasına gittim ordaki eleman guzelce ayar çekti ve yağladı çok iyi oldu rahat rahat sürebiliyorum ama pedal çevirmekten çok çukurlu yerlere bozuk yollarda yumusak girebilmek daha çok zorluyor beni.

• Beğen
Tepkiler: taner07
selam,triban 500 un hi-ten maşa olması çok sorun yaratırmı.?
pedalsız 11 kıloyaya yakın pedalla beraber 12 bulur mu bulsa ağır değil mi.
carbon ve alumınyum maşalı bisikletleri mi tercih etmeliyim..?

önceki serilerde corbon ve aluminyum maşa kulanımını ,triban 500 de neden tercih etmemişler acaba.?

yaa arkadaşlar bu trıban 500 un fiyatı dahada düşer mi sizce.??
yoksa kodro boyu bitince mi fiyatı iyice düşer:D sonrada ben düşerim..o_O

@Yiğitdo pedalla 11.1 kg mi buluyor bana suana kadar bi sıkıntı yaşatmadı fakat forumdwki bazi arkadaşlar karbon maşa sipariş etmisler aliexpress ten 120 tl gibi bi rakam bi sıkıntın olursa 120 tl ye alip degistirebilirsin suanda decathlonda 520 modelleri gordum 1750 tl karbon maşalı bence para israfı.

Birde bisikletin özelliklerine baktım triban 500 le aynı kiloda nasıl oluyor kadrosuda aynı kiloda ve karbon maşa birinde demir maşa vitesten mi okadar kg arttirmis.

ewet aynen katılıyorum para israfı..çok fazla beni aşar..1750 +125 kago, etti 1875 offf ne para, btwin çıtayı tersten düşürüyor heralde ,yada dolara endeksliyor,triban 3 kırmızı ve beyaz triban 5 shımano olan hem donanım hem ağırlık olarak tri 500 ve520 den iyiler..bütçe malüm mosso ya bakim ne yapım onunda vites sayısı düşük..

ewet zubeyr bey benimde dikkatımı çekti m boyda 10,9 ikiside ilginç..

@Yiğitdo mosso vites sayisi düşuk derken 16 yada 18 se 2 ×8 veya 2× 9 oluyor vitesler ama yine 24 vites gibi oluyor sertliği 18. Vitesleri belkide daha ağır çunkü bizde fazladan orta boylu aynakol var.

Yani kesin konuşmayayım bende onların en büyük aynakoluyla en küçük ayna kolu tribandakiyle eşit olmasî lazim

İlk defa kullanacak birinin vites sorunu olacağını sanmam, daha önce diğer vitesleri kullanmadıysanız aradaki farkı da bilemezsiniz...

• Beğen
Tepkiler: Kazuya
Beyler aliexpress den karbon maşa,selo borusu veya gidon veya jant söyleyen birisi varsa kalitelerinin nasıl olduğunu ve bisiklette hafifliği hissettiricek bi farklilik olup olmadığıni yazabilirlermi acaba.

@Uğur Recep AKGÜL

:( hiç aklıma bile gelmedi o parça,iyi ki söyledin.Olmadı çıkarttığım maşadakini takarım sonuçta ölçüler aynı,diye düşünüyorum :D
Maşa bgn gelecek sanırım. 17/06 da alıcıdan alınmış,en geç 03/06 da bana gelse,16-17 gün gayet hızlı geldi,süper oldu.

@Sinan Ş Sinan o sekilde olmuyor diye biliyorum. İçe dogru girip birdaha cıkmamak üzerine kurulu bi sistem . Sonucta kapagı sıkınca geri cıkmaması lazım. Yani yeni almalısın herhangi bi bisikletcide 10-15 tl gibi bi fiyatır diye düşünüyorum. Ayrıca onu çakarkende yamuk cakarsan sıkıntı cıkıyor gelince resimleri paylas burdan takipteyim.

Bende declathlondan bişeyler aldım. Ama hala cıkmadı yola
(link)

@Uğur Recep AKGÜL

Dedigin gibii oldu,ici bos :(
Ve agirlik da 389gr cikti,sayfasinda 362gr yaziyordu.triban500e boru biraz uzun geldi,1-2 cm kestirmem lazim.insallah saglam cikar da verdigim paraya deger :)
ImageUploadedByTapatalk1435852927.564581.jpg

Geri