Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Bu bisiklet sizce ne kadar eder?

Scudo
satmayı düşündüğümden değil de meraktan, yarın bir gün aciliyet teşkil eder, ederini bileyim.😬

2020 model 5500km’de peugeot r11 karbon kadro, ultegra set, fizik antares sele. (8/10 kozmetik,garantisi devam ediyor) pedal dahil toplam ağırlık: 8kg

kaç eder?

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren
277005 dosyayı görüntüle

2016 scultra 300

Frenler 105, geri kalan Tiagra set. Aynakol 36/52

Jantlar fulcrum racing 5. Lasitkler resimdeki değil, değişti. Conti ultrasport 3 katlanır.

Değeri: Alacak para henüz basılmadı.
Madem satmican yada fiyat belirleme istemiyorsun ne diye ballandirarak anlatırsin be adam
Takas

Benimki de şöyle,
=kadro salcano cyc02
-novatec D041SB ön ve arka göbek,
-sram apex vites grup seti,
-bb07 mekanik disk fren seti,
-Reynalds assault 60 mm karbon jant seti,
-michelin protek 700x32 dış lastik seti,
-continental 18 mm jant şerit seti,
-schwalbe 25-32 mm ve 60 mm siboplu iç lastik seti,
-ritchey aero karbon sele borusu,
-karbon gidon ve gidon boğazı,
-selle italia monolikef sele,
-furş seti ve maşa karbon,

Ne eder? Türkiye piyasası için fiyat teklifi yapın.. Kadroya küfür edecek forumdaşlarımızın özel kanalı tercih etmeleri rica olunur 😁DSC_0070.JPG
DSC_0070.JPG

Bisan RC 9900 Full Ultegra Set , Karbon gidon , karbon sele ve borusu ile birlikte çiziksiz ve ek olarak Bracciano A42W Pro Lite jantları ile (yanında orjinal sıfır jantlar shimano rs100 sanırım ) 50 kadro boyu. (52ye tekabül ettiğini düşünüyorum biraz 50'den büyük gibi bence). Toplam ağırlık 7.8 olması lazım

Sizce şuanki değeri nedir ? Artısı ve eksisini yazarak yorumlar mısınız?

Dosyalar

• BX6I7271.jpg
    BX6I7271.jpg
    137,2 KB · Okunma: 27
28 ekimde 6.700 liraya specialized sirrus 1.0 (2021) aldım, şimdi 7.000

Murat Bey'in birçok paylaşımında arz-ı endam eden bu kadronun çok iyi bir değere sahip olduğunu düşünüyorum. NG 650 takas? :D

Bisikletinizin mağaza fiyatı 20000 lira olsun.
Siz bisikletinize farzı misal 10000 - 15000 tela, ne isterseniz isteyin. Bisikletinizin isterse her yeri altından olsun,piyasada herhangi bir fiyattan alıcı bulamıyorsanız bisikletim kaç lira eder diye sormayın, bisikletinizin değeri "Teneke" eder.
Ben tenekemle mutluyum.Tenekenizle mutlu iseniz, devam edin, tenekelerinize sahip çıkın.
Unutmayın, umut bu topraklardan gitti. Elf gözleriniz bir şeyleri görsün artık. ;)

Benim çifttekerin ederi şu an için umurumda değil, satmayı düşünmüyorum.
Çocukken bu hangi tür, hangi marka diye bilmeden, ayrım yapmadan, kavuştuğumda abartı sevinçle mutlu olduğum iki teker hediyemi düşündüm bir an.
Nerede kaldı o mutluluk? Hepimiz yüzlerce marka, model, parça, özellikler v.b.'lerin arasında boğuluyoruz. Ellerimizdekilerin değerini gerçek anlamda biliyor muyuz acaba?
Aslında göreceli olan bu tür mutlulukları verebilecek olan şey, evimde duvarımda asılı duruyor; yuvarlanışını sevdiğim... :hhhhhh:
OLEEEEEE benim pisletim var :ssrtcbya:.
Umarım şu an almak için uğraşan kim varsa, en kısa sürede çifttekerine kavuşur.

Rica ederim ne demek :)
Genel olarak bu aksesuarlar bisikletin üzerine takıldıktan sonra ikinci el durumuna düşerler.
Bisiklete değer biçme aşamasında -hiç kullanılmamış olsa dahi- birçok satıcı sıfır değerini yazmaktadır ve bisikletin değerini yukarı çekmektedir.
Fakat bu gibi aksesuarlar bisikletin üzerine kişilerin zevkine göre eklendiği için satın alacak kişilerin zevkine uyum göstermeyebilir. Ve aksesuarsız satın alınmak istenilebilir.
İlk yorumumda da bahsettiğim için bu tamamen arz ve talep meselesidir. Benim bakış açıma göre ikinci ele düşen aksesuarlar bisikletin değerini arttırmamalı.
Sesli düşünüyorum,

2011 scott spark rc aldım. 9250₺ye (2020 Ekim)
- eskimiş iyi durumda olmayan Dt swiss jantları çıkarttım durumu sıfıra yakın olan Fulcrum metal 2 tubeless jantlar taktım. (Dt swiss çıkarttığım jantlar üretilmiyor sıfır satışı yok + fulcrum jantları sıfır fiyatı 1.000 euro [11.000 liracık] ama ben 1.300₺ye aldım. Bence bisikletin 2. El fiyatına direkt olarak 1.300₺ eklenir diye düşünüyorum]
- 3x9 xtr seti xt ile değiştirdim 1x 11 yaptım 2. El çok iyi durumda aldığım setin sıfır fiyatı gene 1.000 euro civarında [11.000 liracık] ama ben 1.000₺ verdim. Bence bisikletin 2. El fiyatına bu da 1.000₺ ekler diye düşünüyorum
- üzerinde bulunan crankbrothers pedalları ıskartaya çıkarıp sıfır shimano spd aldım geçen yıl 900₺ye. Bence bisikletin 2. El fiyatına 450₺ ekler artık 2. El olduğu için.
- iyi durumda olmayan fren disclerini shimano yüksek modeli ile değiştirdim (yüksek model diyorum çünkü 100₺ye de shimano var üşendim şimdi açıp bakmaya) 850₺ ona verdim. Bence bisikletin 2. El fiyatına 400₺ ekler artık 2. El olduğu için.
- sıfır fox seatpost dropper aldım. Sıfır ama sıfır alıp kullanmamış bir arkadaşımdan aldım. 1.500₺ye. Dükkandan almış olsaydım yani hakiki sıfır değeri 600$ yanlış hatırlamıyor isem. (5.800 liracık) bence bisikletin 2. El fiyatına 1.500₺ elkler bu.

Diğer eklemlerimi hiç satmam bile aydınlatma çamurluk VS bunlar harcalem aksesuarlar.

Şimdi sesli toplama yapayım: 2020 yılı ekonomik şartlarına göre;

9.250+1.300+1.000+450+400+1.500 = 13.900₺ Kasım 2020 ₺sine göre.

Türk liramız bugune kadar tam olarak %26 değer kaybetti.

Yani: 13.900 x 1.26 = 17.514₺

Ben bugun bu bisiklete 17.500 den ilan açsam çok yanlış bir fiyat biçmiş olmayacağımı düşünüyorum. Ya siz?

Bu arada bu bisikletin 2020 modeli 55.000₺ civarında. Zaten bu bahsettiğim parçaları ve bahsetmediklerimi tek tek bugun alıp toplasak. (2020 modeli için demiyorum, 2011 olanı sıfır parçalarla toplasak yaklaşım 50.000 ₺ nin üzerine çıkması işten bile değil.

Bana göre iyi durumda olan 2. El eşyalar ve araçlar kaç yıllık olduğuna da bakacak olursak %50 kadar altına inebilir sıfırının.
2020 modeli almış olan biri bile şu an 40.000 e rahatlıkla satması lazım bisikletini.

Sesli düşünüyorum,

2011 scott spark rc aldım. 9250₺ye (2020 Ekim)
- eskimiş iyi durumda olmayan Dt swiss jantları çıkarttım durumu sıfıra yakın olan Fulcrum metal 2 tubeless jantlar taktım. (Dt swiss çıkarttığım jantlar üretilmiyor sıfır satışı yok + fulcrum jantları sıfır fiyatı 1.000 euro [11.000 liracık] ama ben 1.300₺ye aldım. Bence bisikletin 2. El fiyatına direkt olarak 1.300₺ eklenir diye düşünüyorum]
- 3x9 xtr seti xt ile değiştirdim 1x 11 yaptım 2. El çok iyi durumda aldığım setin sıfır fiyatı gene 1.000 euro civarında [11.000 liracık] ama ben 1.000₺ verdim. Bence bisikletin 2. El fiyatına bu da 1.000₺ ekler diye düşünüyorum
- üzerinde bulunan crankbrothers pedalları ıskartaya çıkarıp sıfır shimano spd aldım geçen yıl 900₺ye. Bence bisikletin 2. El fiyatına 450₺ ekler artık 2. El olduğu için.
- iyi durumda olmayan fren disclerini shimano yüksek modeli ile değiştirdim (yüksek model diyorum çünkü 100₺ye de shimano var üşendim şimdi açıp bakmaya) 850₺ ona verdim. Bence bisikletin 2. El fiyatına 400₺ ekler artık 2. El olduğu için.
- sıfır fox seatpost dropper aldım. Sıfır ama sıfır alıp kullanmamış bir arkadaşımdan aldım. 1.500₺ye. Dükkandan almış olsaydım yani hakiki sıfır değeri 600$ yanlış hatırlamıyor isem. (5.800 liracık) bence bisikletin 2. El fiyatına 1.500₺ elkler bu.

Diğer eklemlerimi hiç satmam bile aydınlatma çamurluk VS bunlar harcalem aksesuarlar.

Şimdi sesli toplama yapayım: 2020 yılı ekonomik şartlarına göre;

9.250+1.300+1.000+450+400+1.500 = 13.900₺ Kasım 2020 ₺sine göre.

Türk liramız bugune kadar tam olarak %26 değer kaybetti.

Yani: 13.900 x 1.26 = 17.514₺

Ben bugun bu bisiklete 17.500 den ilan açsam çok yanlış bir fiyat biçmiş olmayacağımı düşünüyorum. Ya siz?

Bu arada bu bisikletin 2020 modeli 55.000₺ civarında. Zaten bu bahsettiğim parçaları ve bahsetmediklerimi tek tek bugun alıp toplasak. (2020 modeli için demiyorum, 2011 olanı sıfır parçalarla toplasak yaklaşım 50.000 ₺ nin üzerine çıkması işten bile değil.

Bana göre iyi durumda olan 2. El eşyalar ve araçlar kaç yıllık olduğuna da bakacak olursak %50 kadar altına inebilir sıfırının.
2020 modeli almış olan biri bile şu an 40.000 e rahatlıkla satması lazım bisikletini.
Zenginlik basa bela, o paralara ben araba alirdim. 40-50 binlik rakamlardan konusuyoruz. Bu devirde sizinde demek istediginiz gibi fakir isi degil bunlari yapabilmek. Keske bisikletinizden bir kac tanede fotograf koysaydiniz, fiyatlari okurken benim gibi baska üyelerde heycanlanmistir diye düsünüyorum. 😓

Zenginlik basa bela, o paralara ben araba alirdim. 40-50 binlik rakamlardan konusuyoruz. Bu devirde sizinde demek istediginiz gibi fakir isi degil bunlari yapabilmek. Keske bisikletinizden bir kac tanede fotograf koysaydiniz, fiyatlari okurken benim gibi baska üyelerde heycanlanmistir diye düsünüyorum. 😓
40-50 bin liralar sıfır fiyatlar bazında. Açıkçası benim bir bisiklete ayırabilecek öyle bir bütçem yok. Ki bugun 2003 model 160 binde benzinli LPG li bir peugeot 307 sw ne kadar temiz olursa olsun 113.000 liracığa müşteri buluyorsa, 1993 model bir subaru impreza 1.6 sw boyalı ve masraf ister durumda 60.000 liracığa alıcı buluyorsa, 15 ay önce 7.500-10.000₺ civarında bir 94 model Renault 9 broadway bugun 35.000 liracığa, 1990 model Renault 21 concorde 31.500 liracığa satılıyorsa, herkes istediği hayali kurabilmelidir, hatta kurmalıdır da, çünkü eğer son 2 sene içinde elinde avucu da neyi varsa gözüne far tutulmuş tavşan gibi ya da birilerinin önerdiği gibi Türk lirasında bekleyenler maalesef şu an paralarının ne kadar değer kaybettiğini yeni anlar hale geldiler. Zaten hayal kurmaktan başka şansımız kalmayacak yakın zamanda.

Kendi adıma söyleyeyim.
1. Bisikletim yukarıda yazdım 2011 scott
2.bisikletim 2000 scot rc
3. Bisikletim yeni aldım beldesan 1991 model.
Aracım 2008 model peugeot.

Kendi adıma,
- sıfır bisiklet almak,
- sıfır herhangi bir araç almak, HAYAL.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Geri