Canyon bisiklet siparişi ve teslimat süreci

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
Bisiklet
Canyon
SWIFT te her halükarda pazar kesilir. Maaş hesabının olup olmaması fark yaratmıyor.

Kredi kartı ile 3300€ luk siparişimde 100€ ya yakın kur farkından kaybetmiştim. SWIFT i tavsiye ederim.

Scudo
Tepki
159
Bisiklet
Canyon
@NKurtuldu evet para kesilir, fakat buradaki sıkıntı, bana parayı gönderdiğimde herhangi bir uyarı gelmedi. Normalde o ücretin ayrı olarak size kesinti olarak bildirilmesi gerekir.
1892 $ gönderdim, 1857$ ulaşmış.
Canyon'un sitesinde de Pre-Payment alışverişlerde para kesilir, o sebeple daha fazla yatırmanız gerekiyor gibi bir uyarı da yok. Bana gelen faturada ne yazıyorsa onu transfer ettim.
Fakat hesaplarına eksik gelmiş ve bununla alakalı hiç bir uyarı almadım. Aramayıp beklesem, kimseden bir bilgi gelmeyecekti.

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
Bisiklet
Canyon
Aslında SWIFT masrafı şu kadardır diye yazıyor. Ayrıca SWIFT masrafının gönderilen paradan kesileceği de yazıyor.

Örn SWIFT 20€ tutacaksa ve sizin 100€ göndermeniz gerekiyorsa, 120€ yollarsınız. Prosedür bu şekildedir.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.264
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mertznc hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
@emrahozkan Ülkemizde belli bir boyun altı ve belli bir boyun üzeri kadro bulmak ölüm gibi bir şey.

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
Bisiklet
Canyon
@Buğra Ünalan Canyon sitesinde yazmiyor. Yazsa iyi olurdu tabi.

SWIFT icin beyanname onaylarsiniz, orada ucretin kimden kesilecegi yazar.

D2FBCCCE-3369-4C3D-8BA2-5A0FC8FC5A42.png

Mehmet Vidinli

Canyon RoadLite 6.0 - Van Rysel Edc Af 105
Tepki
360
İsim
Mehmet Vidinli
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kredi Kartında yüksek kur uyguluyor bankalar doğrudur. fakat başka bir güzellik yapabilirsiniz.
kredi kartı harcamalarınızda tl değiş euro ya da dolar olarak ödeme yapacağınızı söylerseniz ekstrenize dolar ya da euro olarak yansıyor. sizde bankadan aynı şekilde dolar ya da euro olarak ödeme yapabilyorsunuz.
ben iki sene önce bu şekilde aldım. hiçbir sıkıntı yaşamadım.
aklınız bir köşesinde kalsın

Burak A.

Aktif Üye
Tepki
135
Bisiklet
Canyon
@Buğra Ünalan kesinti sizin hesabınızdan çıkan para ile ilgili değil. bankalar arası transfer olurken bankaların karşılıklı masrafları da tutar içinden kesilir. atıyorum parayı gönderdiğiniz banka deutsche bank ile çalışmıyorsa, para önce her iki bankanın da çalıştığı ortak bir bankaya gidip oradan geçer. orda masraflar daha da artabilir. paranın gidiş saati bile etkilidir bunda. karşı tarafa net geçmesini sağlamak da mümkün, bankanıza talimat verirken talimata tutar karşı tarafa net geçsin diye belirteceksiniz. para gittikten belli süre sonra ara kesintiler sizden talep edilir. (tutarlar değişebiliyor çünkü)

Tepki
23
İsim
Alper B.
Bisiklet
Ghost
İyi günler. Ben canyon neuron al 5.0 almayı planlıyorum. Bunun vergilendirmesi nasıl olur?

Emre-SEZER

Daimi Üye
Tepki
1.683
İsim
Emre SEZER
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Alper Bolat
Bana istediğiniz bisikletin modelinin linkini atabilirseniz. Yardımcı olabilirim.

Emre-SEZER

Daimi Üye
Tepki
1.683
İsim
Emre SEZER
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1459 dolar bisiklet + 220 dolar kargo + 16 dolar paket + 262 dolar vergi toplamda 1957 dolar (6,20) bugünkü kur ile çarptığınızda 12.133 TL gibi bir fiyat çıkıyor.
Birde bankanız swift işlemi için 50 ile 200 tl arası bir ücret alabilir bankadan bankaya değişiyor onun için net birşey söylemiyorum.

Emre-SEZER

Daimi Üye
Tepki
1.683
İsim
Emre SEZER
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Alper Bolat
Rica ederim.
Kafanıza takılan birşey olursa elimden geldiği kadar yardımcı olurum.

Burak A.

Aktif Üye
Tepki
135
Bisiklet
Canyon
aldığım bisiklet arkadaşımın evine gitti stuttgarta.
kutuyu kontrol ettirdim, sadece benim adıma düzenlenen fatura var içinde.
ekim ayında gidip kendim alıp getireceğim buraya bisikleti.
kafama takılan tek konu Tax Reimbursement Form. eklememişler içine.
sorun teşkil eder mi?

kendim doldurarak da onaylatabilirim bildiğim kadarıyla, değil mi?

Adnan1963

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle Canyon için bir başlık açmış olmanıza çok sevindim :) Yeni bir bisiklet almak istiyorum ve bu doğrultuda foruma üye oldum. Yine forumdan bir üyeye @Gökhan Toros 'a bana uygun bir bisiklet önerebilir mi diye mesaj attım, o da sağ olsun bana kullanım amacıma uygun olacağı düşüncesi ile Canyon markası ile tanıştırdı. Sabahtan beri Canyon'un sayfasında bir bisikletten diğerine ağzımın suları aka aka geziniyorum :):)

Size modeller ve teslimat hakkında sormak istediğim birkaç sorum var, umarım yardımcı olursunuz.

1) Roadlite Al Sl 7.0 (link) ve Roadlite Al 6.0 (link) arasında yaklaşık 120 euro fark var. F/p göre hangisini tercih etmem lazım çok kararsız kaldım. Ya da ikisinden de vazgeçip Commuter 4.0 (link) modelini mi alsam daha iyi olur.

Kısaca kullanım amacım ve zeminden bahsetmem gerekirse; işim gereği günlük ortalama 15-20 km arası bisiklet kullanıyorum (bir kerede değil günde 4-5 seferde bu mesafeyi yapıyorum yani okullar arasında geziyorum). Şehirde eğim yok denilecek kadar az ve sürekli asfalt bisiklet yollarını kullanıyorum.

2) Avrupa birliği ülkeleri arasında kargo fiyatının dışında bir gümrük vergisi vb. bir şeyler ödemem gerekiyor mu? Eğer daha önce Avrupa içinde bu şekilde almış olan biri yardımcı olabilir belki. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Not: Ben bu mesajı yazarken Roadlite Al Sl 7.0 ile Roadlite Al 6.0 yaklaşık 100'er euro indirime girdi :)

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Toros

mertgulkokan

Forum Demirbaşı
Tepki
887
Bisiklet
Ghost
Arkadaşlar
Kardeşim almanyadan gelecek
Ben vergi iadesi alamam diyor vizemden dolayı
Ben kendim ödemesini yapıp faturayı kendi adıma kestirip kardeşim kendi pasaportu ile getirebilir mi ?

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu sele borusuna, gidona gres sürme olayı her bisiklette var mı? Ne gördüm ne duydum.

Koray Gürel

caylakpedal
Tepki
237
İsim
Koray Gürel
Bisiklet
Canyon
@Harun.

Merhaba,
Sanırım karbon parçaların birbirine daha iyi tutunmasını ve zarar vermesini engelleyen Carbon Assembly Paste den bahsediyorsunuz. Karbon olmayan malzemeleri sıkıştırarak birbirine tutturmak mümkün ama karbon malzeme için belirttiğiniz şekilde bir tür gres (veya benzeri) olan ama içerisinde kum gibi parçacıklı bir madde içeren bu malzeme gerekmekte. Bu ekstra bir tutuş yaratmakta ve kaymayı, çizilmeyi engellemekte.
Hatta bazı kesimler bu uygulamamanın her sene yenilenmesinde fayda olduğunu belirtiyorlar.
Bu montaj jeline alttaki bisiklet kurulum videosunda da yer vermiştim. İlginizi çekebilir.

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
@Harun.

var gres olayı evet, karbon olmasa da var karbona ayrı bir türü sürülüyor sadece. ben de sürülmediğini ilk defa duydum.

• Beğen
Tepkiler: Harun.