Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro CR 062 hakkında

@makay58 Merhaba, güle güle kullanın bisikletinizi, güvenli sürüşler dilerim.

Bisikletin ağırlığı 9 kilo 75 gram mı? 9 kilo 750 gram mı? Bir de kadro kaç cm ve sizin boyunuz kaç? Kendi boyumla kıyaslayarak beden seçimi konusunda az çok fikir edinmeye çalışıyorum da. :)

Scudo
@makay58 Merhaba, güle güle kullanın bisikletinizi, güvenli sürüşler dilerim.

Bisikletin ağırlığı 9 kilo 75 gram mı? 9 kilo 750 gram mı? Bir de kadro kaç cm ve sizin boyunuz kaç? Kendi boyumla kıyaslayarak beden seçimi konusunda az çok fikir edinmeye çalışıyorum da. :)
9750 hocam. Maalesef yerli firmalarda 9 kiloluk alü bisiklet yok.

• Beğen
Tepkiler: psikozz
Beyler bu haliyle banyo tartısı da tam 10 kg geldi. Suluk kafesleri pedallar ve telefon tutacağı ne kadar gelir bilmiyorum. Siz hesaplayın. Almadan önce accelli aradım. 9 kg. 75 gram dediler. 750 gram değil. Fakat gelen bisikletin fabrika verisiyle uymayacagınida yine başka kullanıcıların tecrübelerinden biliyordum. Benim için önemli olan fulcrum Yada Shimano jantlar yerine vision jantların olmasıydı. Ayriyeten gidonun ergo boyutta olmasında önemsiyorum. Bu yüzden tercih ettim teşekkürler.

Bugün sipariş verdim bakalım gelsin bir kaç ekleme yaparım isteyene. Daha o gelmeden malzemeleri hazır etmeye çalışıyorum.kask da takıldım çok seçenek var.

• Beğen
Tepkiler: CYCLYUSUF
Hayırlı olsun. Güzel günlerde binin.

• Beğen
Tepkiler: Uğur2929
Arkadaşlar selam, bugün internetten sipariş geçmeyi düşünüyorum da. Boyum 1.70 sizce 50 kadro mu almalıyım 52 mi?

Arkadaşlar selam, bugün internetten sipariş geçmeyi düşünüyorum da. Boyum 1.70 sizce 50 kadro mu almalıyım 52 mi?
Bence ic bacak boyundan başlayarak biraz olcum yap ve ona gore kadro boylarini karsilastirip karar ver. Sadece boy yaniltici olabilir.

Merhabalar. Bende yol bisikleti arayışına girdim şu sıralar. Fakat komponentler konusunda bir bilgim olmadigi icin 3 model arasinda kaldim.
Peugeot r13 2020
Bisan grand tour
Carraro 062
Bu 3 bisikletinde maşalari karbon , 105 set ve ayni fiyat araliklarindalar. Fakat gidon, jant, sele borusu vs komponentlerinin kaliteleri hakkinda bir bilgim yok. Sizlerin onerisini alabilirmiyim

Merhabalar. Bende yol bisikleti arayışına girdim şu sıralar. Fakat komponentler konusunda bir bilgim olmadigi icin 3 model arasinda kaldim.
Peugeot r13 2020
Bisan grand tour
Carraro 062
Bu 3 bisikletinde maşalari karbon , 105 set ve ayni fiyat araliklarindalar. Fakat gidon, jant, sele borusu vs komponentlerinin kaliteleri hakkinda bir bilgim yok. Sizlerin onerisini alabilirmiyim

Peugeot kadroset (gidon, boğaz, sele borusu) olarak deda zero kullanmış. İçlerinde kadroset olarak en kalitelisi o. Ama selesi beş para etmez. 20 liralık selle royal sele koymuşlar. Jant seti fulcrum. Üçünün arasında bana göre tam ortada kalıyor. Lastikler Schwalbe Lugano. Fiyat ve performans olarak en kötü lastik bunda. Hem yuvarlanma direnci hem patlama koruması kötü. En ufak yağmurda da kayar. Hiç beğenmediğim lastiklerdir.

Bisanda kendi markalarıyla urettirdikleri kadroset mevcut. Selesi Selle royal Seta. Güzel bir sele. Jant seti shimano rs100. Fulcrumlarla nerdeyse eşdeğer, ama bir tık daha altta. Lastikler Michelin Power All Season. Tr de epey pahalı bu lastikler. 4 mevsim olarak güven veren, yağmurda vs. yola tutunması iyi lastikler. Ama fiyatiyla orantılı olmayan bir yuvarlanma direnci var. Nerdeyse luganolar kadar yavaş. Patlama direnci üçü arasında en iyisi. Bir de bu bisiklette diğerlerinden farklı olarak ruble 11/30 geliyor. Bence bu da ekstra avantaj. Yokuşlarda ve uzun yolda daha rahat edersiniz.

Carraroda Fizik antares r7 sele mevcut. İçlerinde en iyi sele bu. Jantlar Vision Team30. En iyi jant da bu bisiklette. Kadroset olarak sele borusu noname, epey ağır bir boru. Kadro üreticisinin üretimi. Gidon ve gidon boğazı Fsa Omega ve Os168. Bunlar da iyi parçalar. Lastikler de Schalbe one Raceguard. Orta seviyeli lastikler. Hız olarak en hızlısı, patlama direnci orta seviyede.

Biz bu üçü arasından Carraro tercih ettik arkadaşa. Ama 58 kadro sadece Race062 de vardı. İçlerinde kadro olarak en fazla yeni başlayan bisikletciye hitap eden Bisan Grand Tour. Componentleri toplamda en değerli olan Carraro Race062. Peugeot R13 ün de rengi muhteşem, kadroset de çok güzel. Bence aralarında en estetik duran da Peugeot. Boyası diğerlerinden daha çok hoşumuza gitti. Burada sizin hangi kadroyu daha çok beğendiğiniz önem kazanıyor. Bence üçü de alınır. Keyifli pedallamalar.

@Mustaac teşekkür ederim yardımınız için. İşin açıkçası ben Peugeot r13 rengini cok begendim aralarindan, ama dediginiz gibi 062 nin de jantlari diğerlerinden baya iyi. Kalbim peugeot beynim 063 diyor bakalim kim kazanacak : )

@Mustaac teşekkür ederim yardımınız için. İşin açıkçası ben Peugeot r13 rengini cok begendim aralarindan, ama dediginiz gibi 062 nin de jantlari diğerlerinden baya iyi. Kalbim peugeot beynim 063 diyor bakalim kim kazanacak : )
Ben olsam ikisi arasından kalbimi dinlerdim. Team30 jantlar çok güzel ama bir süre sonra fren yüzeyinin rengi açılacak. Ayrıca r13 ün selesini aralarında 150-200 tl liste fiyatı farkı ile değiştirebilirsiniz. Race062 aero gibi gözüken ama tam anlamıyla aero açıları olmayan bir bisiklet. Sele borusunu çok ağır yapmışlar, kesimi nedeniyle karbon ile değiştirmeniz de imkansız. Rengi de çok garipsedim. Leopar deseni gibi desenler, insan alışıyor ama kadro boyu uyuyorsa ikisi arasında r13 çok daha estetik duruyor. Yükseltmeye de daha uygun.

• Beğen
Tepkiler: oguz169
Merhaba arkadaşlar. Az önce kaza yaptım gidon kolları içe doğru yamuldu. Bunlar böylemi kalıcak. 062 kullanıyorum.3F4B3BC3-A5D4-45E7-937C-B1FAEF236F10.jpeg

• Üzgün
Tepkiler: suyunsesi
@Uğur2929 İttirin dışa doğru düzelir. Geçmiş olsun. Çok zorlamak istemezseniz siyah plastikleri sıyırınca vida çıkar karşınıza onları gevşetin kollar oynar zaten.

Çok teşekkür ediyorum. Canım yandığı için 1 saattir oturuyorum. Eve geçip yarın yada öbür gün bakayım.

Ben olsam ikisi arasından kalbimi dinlerdim. Team30 jantlar çok güzel ama bir süre sonra fren yüzeyinin rengi açılacak. Ayrıca r13 ün selesini aralarında 150-200 tl liste fiyatı farkı ile değiştirebilirsiniz. Race062 aero gibi gözüken ama tam anlamıyla aero açıları olmayan bir bisiklet. Sele borusunu çok ağır yapmışlar, kesimi nedeniyle karbon ile değiştirmeniz de imkansız. Rengi de çok garipsedim. Leopar deseni gibi desenler, insan alışıyor ama kadro boyu uyuyorsa ikisi arasında r13 çok daha estetik duruyor. Yükseltmeye de daha uygun.

Ben carraro cr062 aldım da, dediğiniz sele borusunu değiştirme imkanımız yok mu hiç?

Ben carraro cr062 aldım da, dediğiniz sele borusunu değiştirme imkanımız yok mu hiç?
Zannetmiyorum hocam, karbon olarak uretseler çok iyi olurmuş ağırlık açısından. Ölçmedim ama rahat 400-500 gram var gibi. Belki gelecek sene karbon olarak gelirse fabrikadan parası ile istenebilir bir ihtimal.

• Beğen
Tepkiler: utkangencpsn
@Mustaac kesiti nasil acaba Giant sele borusu uyabilir belki.

• Beğen
Tepkiler: NoCycling
@Mustaac kesiti nasil acaba Giant sele borusu uyabilir belki.
Standart dışı bir görüntüsü vardı. Oval ama Üçgenimsi bir yapıda. Arkadaşla buluştuğumda resmini çeker atarım. Karbon sele ayarlanabilirse tadından yenmez.

Geri