Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Cr Race 062 Kulübü

Kadro yapısı gereği o tipte büyük ihtimalle sene borusu. Aero bisikletlerde en alta gelen kısım o şekilde kavisli olduğu için sele borusuda o şekilde olabilir.

Bendeki Ritchey standart yuvarlak sele borularının da altı çapraz kesik.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Scudo
Bendeki Ritchey standart yuvarlak sele borularının da altı kesik.
Kesik olması borunun daha kolay bir şekilde yerleştirilmesi "sokulması" ile ilgili olabilir mi? Başka bir sebep aklıma gelmedi.
Bu arada boruyu kestiğimde ne kadar ağırlıktan kurtulacağım bilgisini yazacağım. Kullanan diğer arkadaşlar için de bilgi olur.

Değerli arkadaşlar, bugün sele borunu yaklaşık 10 cm kadar kestim.
Arada ki farkı sizlere sunuyorum. Değer miydi? Neden olmasın :)
photo_2023-03-01_09-42-48.jpgphoto_2023-03-01_09-42-46.jpg

Son düzenleme:
Yarım kilo sele borumu olur..
Demek ki oluyormuş..

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve RmzBurak
171cm boyunda 77-80 iç bacak boyuna sahip bir kullanıcıyım kadro farkları oluyor carraro 062 105 almayı düşünüyorum , deneme fırsatım olmadıgı için tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istiyorum bu boyuttaki kullanıcılar için hangi kadro daha iyi olur ?

171cm boyunda 77-80 iç bacak boyuna sahip bir kullanıcıyım kadro farkları oluyor carraro 062 105 almayı düşünüyorum , deneme fırsatım olmadıgı için tecrübeli arkadaşlardan fikir almak istiyorum bu boyuttaki kullanıcılar için hangi kadro daha iyi olur ?
Aynı boya sahibiz ben 52 aldım büyük geldi, kesinlikle 50 veya altını deneyin.

Aynı boya sahibiz ben 52 aldım büyük geldi, kesinlikle 50 veya altını deneyin.
Çok teşekkür ederim , küçük bir görüntüsü olması hiç önemli değil bisiklete hakim olmak istiyorum. Deneme fırsatım olursa 50 deneyim burdan tecrübemi paylaşıcam.

Çok teşekkür ederim , küçük bir görüntüsü olması hiç önemli değil bisiklete hakim olmak istiyorum. Deneme fırsatım olursa 50 deneyim burdan tecrübemi paylaşıcam.
Kesinlikle denemeden almayın derim, 50 bile büyük gelebilir, 48'i de deneyin bence.

• Beğen
Tepkiler: Carlosito1907
Kesinlikle denemeden almayın derim, 50 bile büyük gelebilir, 48'i de deneyin bence.
Antalyada neredeyse bütün bisikletçileri gezdim 52 kadro 052 modelini denedim bir tık büyük hissettirdi o yüzden 50 kadroyu netten sipariş verdim. Umarım pişman olmam. Bakalım sonucu görücez. Kadroyla ilgili tecrübemi paylaşıcam 1-2 güne.

merhaba. 183 cm boy, 89 iç bacak boyu için 56 kadro uygun mudur?

Gectigimiz hafta kurulum yaptirdigim 062 bisikletin sele kisminda boya atmasi ve catlama mevcut. Kurulum yapildigi gun 10 dk denemisligim var sonrasinda ekipman toparlamaya calistigim icin evde beklettigim bisiklet. Bu durum normal mi? Boya acilip dokulmeye devam edecek gibi gorunuyor. Hepsiburada dan almistim satici Anlara da, kurulum yaptirdigim bisikletci İstanbul da. Kurulum yaptirdigim bisikletci mi degisim islemi yapar deneyimi olan var midir?
Teşekkürler

Dosyalar

• IMG_5950.jpeg
    IMG_5950.jpeg
    92,7 KB · Okunma: 113
  • IMG_5951.jpeg
    IMG_5951.jpeg
    155,7 KB · Okunma: 114
Gectigimiz hafta kurulum yaptirdigim 062 bisikletin sele kisminda boya atmasi ve catlama mevcut. Kurulum yapildigi gun 10 dk denemisligim var sonrasinda ekipman toparlamaya calistigim icin evde beklettigim bisiklet. Bu durum normal mi? Boya acilip dokulmeye devam edecek gibi gorunuyor. Hepsiburada dan almistim satici Anlara da, kurulum yaptirdigim bisikletci İstanbul da. Kurulum yaptirdigim bisikletci mi degisim islemi yapar deneyimi olan var midir?
Teşekkürler

Aynı problem cr052 model bisikletimde var. Fotoğraflarda olduğu gibi her iki tarafta kabarma ve boya atması var. Kutudan çıktığında bisikletçi bir problem olmayacağını belirtmişti. Neredeyse 1 yılı devirmek üzereyim.
Herhangi bir olumsuzluk olmadı, sadece o bölgede çok az daha boya söküldü. Benim kurdurduğum bisikletçi iadelik veya garantilik bir durum olmadığını belirtti. Kendisininde bir şey yapamayacağını belirtti.

• Beğen
Tepkiler: Y.Emre
Teşekkürler
Sorun olacağını düşünmüyorum. Orada neden bir delik var ki. Kelepçe de değişmiş sanırım. Benim kullandığım modelde bir delik olduğunu hatırlamıyorum.
Üretim aşamasında delik delme işleminde metali gerdirmişler. boya çatlağı devam eder mi bilmiyorum.
Bence üretim hatası.

Servis ile gorustum, kelepce sikilinca olan normal bir durum dedi. Siyah oje ile rotus yapip geciyorlarmis, kadro yeni de olsa ayni durumun ortaya cikma ihtimali yuksekmis. Degerli yanitlariniz icin cok teşekkür ederim.

Edit: Satinaldigim firma ve Accell ile iletisime gectim. Boya el degdiginde dokuluyor ve bu durum canimi sikmaya basladi. Aero sele oldugu icin bu gibi durumlar yasaniyormus. Ama Accell arkasinda durur deniyor.Bakalim surecle ilgili sizleride haberdar ediyor olacagim.

Aynı problem cr052 model bisikletimde var. Fotoğraflarda olduğu gibi her iki tarafta kabarma ve boya atması var. Kutudan çıktığında bisikletçi bir problem olmayacağını belirtmişti. Neredeyse 1 yılı devirmek üzereyim.
Herhangi bir olumsuzluk olmadı, sadece o bölgede çok az daha boya söküldü. Benim kurdurduğum bisikletçi iadelik veya garantilik bir durum olmadığını belirtti. Kendisininde bir şey yapamayacağını belirtti.
Sorun olacağını düşünmüyorum. Orada neden bir delik var ki. Kelepçe de değişmiş sanırım. Benim kullandığım modelde bir delik olduğunu hatırlamıyorum.
Üretim aşamasında delik delme işleminde metali gerdirmişler. boya çatlağı devam eder mi bilmiyorum.
Bence üretim hatası.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: can^ ve RmzBurak
(link)

merhaba,

bende de carrar 062 bisiklet var, bikefit yaptırdım ve bisikletten çok memnunun fakat bir problemim var. O problem de bisiklet ile sürüş esnasında garip garip sesler geliyor, ilk başta ayna koldan geliyor sandım fakat alakası yok, seleye oturmadan pedal çevirdiğimde ses yok, fakat oturup pedal çevirince böyle sanki bir şeyler kırılıyormuş gibi sesler geliyor, yardımcı olabilir misiniz?

teşekkürler.

Geri