Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Cr Race 062 Kulübü

Scudo
kullanıcılara sorum vision jantlardan memnun musunuz? Benim Corelli kr300 sora sete almayı planlıyorum bi takım jant seti bunlar hoşuma gidiyor.
Akıcılıkları bence yeterli. Tabii ki daha yüksek paralara çok daha iyi jantlar bulabilirsiniz ama şu ana kadar fiyat performans açısından memnunum. Aslında sıfır planlıyorsanız hemen hemen aynı paraya Campagnolo'nun Zonda modelini de 2.el alabilirsiniz. Onlar daha hafif ve akıcı kullandığım kadarıyla.

Herkese merhaba.
1 temmuzda 2022 modelinden alarak benim de kullanıcıları arasına katıldığım grup. Bundan önce Bisan trx 8100 şehir bisikleti vardı. Resmen amelelik yapıyormuşum. Tabi bu söylediğim uzun yola çıkmak için. Onun dışında şehir içinde gayet iyiydi.

Tekrar 062ye gelirsek 105 grup setiyle beni tatmin etti. Gözümü korkutan yokuşlari artık yol bisikleti olmasının da avantajıyla rahatlıkla çıkıyorum. Bugün Çaycuma - Filyos yaptık. Filyosun girişini bilen bilir. Yokuşlari fena. Gayet güzel bir şekilde çıkıp indim.

Çok fazla ekipman almam gerek. En önemlisi jelli tayt. Kış için de başka baska giysiler.

105 setli şu anda Türkiye'de satılan en iyi bisiklet hangisi sizce arkadaşlar?

Merhaba arkadaşlar, 062 için karbon sele borusu bulabilen/araştıran oldu mu acaba?
giant propel borularını bir deneyin isterseniz. dışarıdan benzer gibi geldi tasarımları

Herkese selam , bir turlu cozemedigim sele kayma problemi var. En son carraronun servisine gittim , yaptiklarini problem olmayacagini soylediler ama bu sabah surusumun 3. Kmsinde yaklasik 5-6 cm iceri dogru kaydi . Gecen sene kayiyordu ama bu kadar cok degildi. Carraro ile konustum yedek parca olarak sele borusu ve kelepce almak istedigimi soyledim fakat kendileri satmiyormus. Bayii mail atip fiyat isteyecekmis , daha sonra siparis vs baya uzun . Haftasonu aldigim bayiye gidip sorunumu anlatcam ama aldigim gunden beri kelepce bu seviyeden daha fazla sikilmiyor. Bu sene kelepceyi degistirmisler sanirim , yeni tip kelepce ile cozulur mu acaba ? Arka vida olayini konu icinde gordum , onu da denedik ama bir turlu cozulmediA1827791-DB0A-4E40-8157-DE9033A39AF0.jpeg82B5B084-A3E5-4B16-9C76-29BD913EAB53.jpeg82B5B084-A3E5-4B16-9C76-29BD913EAB53.jpegA1827791-DB0A-4E40-8157-DE9033A39AF0.jpeg

Herkese selam , bir turlu cozemedigim sele kayma problemi var. En son carraronun servisine gittim , yaptiklarini problem olmayacagini soylediler ama bu sabah surusumun 3. Kmsinde yaklasik 5-6 cm iceri dogru kaydi . Gecen sene kayiyordu ama bu kadar cok degildi. Carraro ile konustum yedek parca olarak sele borusu ve kelepce almak istedigimi soyledim fakat kendileri satmiyormus. Bayii mail atip fiyat isteyecekmis , daha sonra siparis vs baya uzun . Haftasonu aldigim bayiye gidip sorunumu anlatcam ama aldigim gunden beri kelepce bu seviyeden daha fazla sikilmiyor. Bu sene kelepceyi degistirmisler sanirim , yeni tip kelepce ile cozulur mu acaba ? Arka vida olayini konu icinde gordum , onu da denedik ama bir turlu cozulmedi292159 dosyayı görüntüle292160 dosyayı görüntüle292160 dosyayı görüntüle292159 dosyayı görüntüle
Karbon gresini diğer ismiyle pastasını denemenizi tavsiye ederim,bu tip kaymalarda uyguladığınız bölgede gereğinden fazla tork uygulamadan,kelepçe vidasını sıkmanız yeterli oluyor dolayısıyla kaymalara engel oluyor,fazla sıkmadan dolayıda çatlamalar ve vidada yalamaların önüne geçmiş oluyorsunuz,siz alıp uygularsanız pahalıya gelir bisikletçinizde varsa bir deneyin derim.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve berk92
Selam, işaretlediğim civatayı mini alyan ile sıkın yazacağım ama sanırım buda çözüm olmamış...sw.png

Son düzenleme:
Herkese selam , bir turlu cozemedigim sele kayma problemi var. En son carraronun servisine gittim , yaptiklarini problem olmayacagini soylediler ama bu sabah surusumun 3. Kmsinde yaklasik 5-6 cm iceri dogru kaydi . Gecen sene kayiyordu ama bu kadar cok degildi. Carraro ile konustum yedek parca olarak sele borusu ve kelepce almak istedigimi soyledim fakat kendileri satmiyormus. Bayii mail atip fiyat isteyecekmis , daha sonra siparis vs baya uzun . Haftasonu aldigim bayiye gidip sorunumu anlatcam ama aldigim gunden beri kelepce bu seviyeden daha fazla sikilmiyor. Bu sene kelepceyi degistirmisler sanirim , yeni tip kelepce ile cozulur mu acaba ? Arka vida olayini konu icinde gordum , onu da denedik ama bir turlu cozulmedi292159 dosyayı görüntüle292160 dosyayı görüntüle292160 dosyayı görüntüle292159 dosyayı görüntüle
dostum merhaba
ben Bisan rx 9400 kullanıyorum onda da aynı sele kelepçesi var

sele kelepçesi nin iki vidasının tam ortasında küçük bir delik var. o delik setskur adında küçük bir vidaya ait . onu kontrol et.
sele borusunu ayarladiktan sonra iki ana vidaya beraber ortada ki o küçük setskuru da sıkman gerek
Selam, işaretlediğim civatayı mini alyan ile sıkın yazacağım ama sanırım buda çözüm olmamış...292167 dosyayı görüntüle
arkadaşın görselde işaretlediği delik

• Beğen
Tepkiler: berk92 ve catma
O kucuk vidayi siktik ama sorun cozulmedi malesef ki . Yapildiktan sonra elimle ittirdigimde veya ustune oturup bir iki defa zipladigimda kayma yapmiyor , olmus gibi saglam gozukuyor . Ama suruse basladiktan sonra 3-4 km icinde bu mesafeye kadar iniyor , surusun devaminda daha fazla inmiyor . Sele borusundan suphelenmeye basladim acikcasi. Gerci gecen sene bu kadar cok olmuyordu , sadece istedigim seviyenin 2-3 cm asagisinda sabit kalmisti . Suan en az 6 cm falan asagida.

Baska bir serviste beyaz tutkala benzeyen bir sey surulmustu ama karbon pastasi miydi emin degilim . Onu da denerim. Bu sekilde surus hem rahatsiz hem de kafam selede olunca keyif alamiyorum . Umarim yakin zamanda cozume ulasirim

O kucuk vidayi siktik ama sorun cozulmedi malesef ki . Yapildiktan sonra elimle ittirdigimde veya ustune oturup bir iki defa zipladigimda kayma yapmiyor , olmus gibi saglam gozukuyor . Ama suruse basladiktan sonra 3-4 km icinde bu mesafeye kadar iniyor , surusun devaminda daha fazla inmiyor . Sele borusundan suphelenmeye basladim acikcasi. Gerci gecen sene bu kadar cok olmuyordu , sadece istedigim seviyenin 2-3 cm asagisinda sabit kalmisti . Suan en az 6 cm falan asagida.

Baska bir serviste beyaz tutkala benzeyen bir sey surulmustu ama karbon pastasi miydi emin degilim . Onu da denerim. Bu sekilde surus hem rahatsiz hem de kafam selede olunca keyif alamiyorum . Umarim yakin zamanda cozume ulasirim

Kilo fazlalığı var mı? Üzerine binen ağırlıktan da kaynaklanıyor kayma. Fazla kilolu bir arkadaş merida reacto'da aynı sorunu yaşamıştı. Karbon gresi dahil her şeyi denedi ancak çözemediler mevzuyu. Kullanamıyor bu sorundan dolayı.

• Beğen
Tepkiler: berk92
Kilo fazlalığı var mı? Üzerine binen ağırlıktan da kaynaklanıyor kayma. Fazla kilolu bir arkadaş merida reacto'da aynı sorunu yaşamıştı. Karbon gresi dahil her şeyi denedi ancak çözemediler mevzuyu. Kullanamıyor bu sorundan dolayı.
Boy 183 kilom 74 . Gecen sene 65 kilo civarindaydim yine istedigim seviyeden asagi dogru kayiyordu 2-3cm . Asagi ornek foto ekliyorum , bu yaz basindan beri bu seviyede kullaniyordum , 2-3 cm yukseltmek icin ilk once kendim denedim yapamadim. Sonra iyi bir bisikletciye yaptirdim , olmadi . En son carraro servisine goturdum yine oldugunu zannettik ama problem devam ediyor . Hatta eskisinden daha asagida suan .
Bu fotograftakinden biraz daha yukseltmek isterken suan bu yukseklige hasret kaldim :)) yarin aldigim magazaya gidip goruscem , bireysel olarak carrarodan parca alamiyorum , olmadi yeni sele borusu ve kelepce icin mail atmalarini isteyecem63A4FEE0-EBD6-4EE2-B5E0-7D3B7068CF03.jpeg

Boy 183 kilom 74 . Gecen sene 65 kilo civarindaydim yine istedigim seviyeden asagi dogru kayiyordu 2-3cm . Asagi ornek foto ekliyorum , bu yaz basindan beri bu seviyede kullaniyordum , 2-3 cm yukseltmek icin ilk once kendim denedim yapamadim. Sonra iyi bir bisikletciye yaptirdim , olmadi . En son carraro servisine goturdum yine oldugunu zannettik ama problem devam ediyor . Hatta eskisinden daha asagida suan .
Bu fotograftakinden biraz daha yukseltmek isterken suan bu yukseklige hasret kaldim :)) yarin aldigim magazaya gidip goruscem , bireysel olarak carrarodan parca alamiyorum , olmadi yeni sele borusu ve kelepce icin mail atmalarini isteyecem292184 dosyayı görüntüle

Firma sizi bayi üzerinden uzun bir sürece zorlayamaz.

Konu yasal olarak gayet açık: "Üretici veya ithalatçılar, tüketicilerin talebi üzerine yedek parça satışından kaçınamazlar."

unknown.png

(link)

Bir de bu konu var: "Üretici veya ithalatçılar, yetkili servis istasyonlarının ayrı bir tüzel kişiliği olsa dahi, satış sonrası hizmetlerin sağlanmasından ve yürütülmesinden yetkili servis istasyonları ile birlikte müteselsilen sorumludur. "

unknown.png

Bisikletin yasal ömrü 10 yıl, azami tamir süresi 20 iş günü. Buna o bisikletin üzerindeki her parça dahil.

unknown.png

Carraro ile sosyal medyayı kullanarak mağduriyetinizi açık olarak paylaşın, satış sonrası hizmetler yönetmeliğine göre bisikletin 10 yıllık yasal ömrü boyunca yedek parça talebinizi karşılamak zorunda olduklarını belirtin, o zaman çözümü kendileri bulur.

Bu fotograftakinden biraz daha yukseltmek isterken suan bu yukseklige hasret kaldim :)) yarin aldigim magazaya gidip goruscem , bireysel olarak carrarodan parca alamiyorum , olmadi yeni sele borusu ve kelepce icin mail atmalarini isteyecem292184 dosyayı görüntüle

Carraro müşteri memnuniyeti konusunda oldukça hassas. Direk fabrikayı arayıp durumunuzu izah edin gerçekten yardımcı oluyorlar. Benim 062'imde fabrikasyon bir hata vardı ve satın aldığım rengin üretimi durmasına rağmen baştan bisiklet toplayıp aynı renge boyayıp 20 gün içerisinde geri göndermişlerdi. Fabrikayı aramaktan çekinmeyin tatlı bir dille derdinizi anlatırsanız yardımcı olacaklardır :)

Sorunum yeni tip kelepce ile cozuldu gibi duruyor. Yaklasik 2 haftadir test ediyorum , bir sorun yok suanlik. Burdan yardimci olmaya calisanlara tesekkur ederim . Bu arada kelepceyi carraro servisi veya bayiisi olmamasina karsi Bisiklet Klinigi mimaroba / buyukcekmecede bulunan bisiklet servisi cozdu . Kendi baglantisi ile accell bisikletten parcayi talep edip , parcanin gelmesini beklemeden ayni gun icinde baska bir bayiiden sifir parcayi bulup bana bisikletimi teslim etti ve belki de uzun sure bisikletsiz kalmaktan kurtardi beni. Beylikduzu buyukcekmece taraflarindaysaniz kesinlikle tavsiye ederim. Cok ilgili ve iyi bir bisiklet servisi , kesinlikle biseyler satma odakli hizmet veren bir yer degil.

Sorunum yeni tip kelepce ile cozuldu gibi duruyor. Yaklasik 2 haftadir test ediyorum , bir sorun yok suanlik. Burdan yardimci olmaya calisanlara tesekkur ederim . Bu arada kelepceyi carraro servisi veya bayiisi olmamasina karsi Bisiklet Klinigi mimaroba / buyukcekmecede bulunan bisiklet servisi cozdu . Kendi baglantisi ile accell bisikletten parcayi talep edip , parcanin gelmesini beklemeden ayni gun icinde baska bir bayiiden sifir parcayi bulup bana bisikletimi teslim etti ve belki de uzun sure bisikletsiz kalmaktan kurtardi beni. Beylikduzu buyukcekmece taraflarindaysaniz kesinlikle tavsiye ederim. Cok ilgili ve iyi bir bisiklet servisi , kesinlikle biseyler satma odakli hizmet veren bir yer degil.
Hasan kral adamdır.

• Beğen
Tepkiler: Hel
Merhaba. Carraro sportive 225 kullanıyorum yıllardır. Carraro 062 almayı planlıyorum. Kafamda bazı sorular var kimi yokuşta çok zor demiş kimi de daha rahat çıktım demiş. Yokuş çıkma deneyiminiz nasıl? Ayrıca gün içinde 100 km civarı yapınca şehir bisikletine göre daha fazla eğik durulduğu için boyun ve sırt ağrısı çeken var mı? Son olarak lastiklerin patlama sıklığı ortalama nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: Hel
jant şeridi ve iç lastik kalilteli ise dış lastiklerin patlama riski azalıyor .
carraro 062 de arka vites kısa bacak .
ne kadar ince lastikler akıcı olsa da şehir bisikletine göre ilk başta zorlanabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Hegera
Merhaba. Carraro sportive 225 kullanıyorum yıllardır. Carraro 062 almayı planlıyorum. Kafamda bazı sorular var kimi yokuşta çok zor demiş kimi de daha rahat çıktım demiş. Yokuş çıkma deneyiminiz nasıl? Ayrıca gün içinde 100 km civarı yapınca şehir bisikletine göre daha fazla eğik durulduğu için boyun ve sırt ağrısı çeken var mı? Son olarak lastiklerin patlama sıklığı ortalama nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam öncelikle merhabalar. Yokuş konusunda iyi olsa da keşke fazladan bir vites daha olsa da dusursem diyorum. Ama önceden kullandığım şehir bisikletimde olduğu gibi bisikleti daha elime alarak yokuş çıkmadım. Yokuşta bir diğer faktör ise kisinin kendisi bacaklar iyiyse çok zorlamaz bence. Ne kadar zorlanirsam zorlanayim önümdeki yokuşu bisiklet üstünde çıkıyorum.

Görsel olarak da rakiplerinden daha güzel. Bu özelliklerde bisikletlerin fiyatları aşağı yukarı aynı. Tercih size kalmış.Bisiklet üzerindeki 105grup setiyle gayet iyi. Disk frenli olmasını isterdim ama kısmet.

Geri