Carraro Cr Race 062 Kulübü

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.175
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Genel yurtdışı alışverişi tüyosu, döviz hesabı açıp dövizi bankadan alıyorsunuz, sonra ödemeyi zaten ekstrede dolar olarak gösteren bankaya o hesaptan ödeme yapıyorsunuz, böylece banka kafasına göre yüksek makastan yapıştırmıyor.

Scudo

erincu

Üye
Tepki
31
İsim
Erinç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar herkese,

Ben de dün, az kullanılmış bir race 062 alarak aranıza katıldım. Bugün kısa bir tur yapma şansım oldu. Şehir bisikletinden geçtiğim için tabii ki epey değişik ve ilk anda rahatsız geldi: ) ancak akılıcığını vs sevdim. Alışıp uzun turları da severek yaparım umarım.

Burada da görmüştüm konuyu ama sele borusunun seleye yakın kısmında bir bağlantı yeri var ve bu bağlantı yeri biraz ayrık. Önden-arkadan baskı yapınca hafifçe de oynuyor. Kırılma vs gibi bir sorun yaşatır mı ilerleyen zamanda ya da bunu sağlamlaştırmak için ne yapmalıyım?

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Telçeken

erincu

Üye
Tepki
31
İsim
Erinç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar,

"Race 062 hakkında başlığına yazmıştım ama kulup grubuna da yazayım"

Bisikletimin selesinin birleşim yerinde bir açılma vardı. Ben de zaten ağır olan sele borusunu değiştirmek için araştırmalara başlamıştım. Hatta carraro'dan sele ölçülerini de aldım, şöyle bir bilgi geldi <SELE SAPI ALÜMİNYUM AERO SELE SAPIL:350mmYH-051(1,6T)PROFİL İÇİN MIN INSTERT ÇİZGİLİ>

Bugün, acaba farklı bir değer yazar mı diye sele borusunun altında bakmak istedim ve sele elimde kaldı: )

Bu açılmayı yaşamış ve çözüm bulmuş biri var mıdır forumda? Yeni bir sele borusu almak ya da carraro'dan sele borusunu yenisiyle değiştirmek vs gibi.

Screen Shot 2021-12-27 at 10.49.08.png

• İnanılmaz
Tepkiler: Kadir İLBAY

Alpinist

Üye
Tepki
42
İsim
İhsan Can Hatipoğlu
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar,

Bisikletimin selesinin birleşim yerinde bir açılma vardı. Ben de zaten ağır olan sele borusunu değiştirmek için araştırmalara başlamıştım. Hatta carraro'dan sele ölçülerini de aldım, şöyle bir bilgi geldi <SELE SAPI ALÜMİNYUM AERO SELE SAPIL:350mmYH-051(1,6T)PROFİL İÇİN MIN INSTERT ÇİZGİLİ>

Bugün, acaba farklı bir değer yazar mı diye sele borusunun altında bakmak istedim ve sele elimde kaldı: )

Bu açılmayı yaşamış ve çözüm bulmuş biri var mıdır forumda? Yeni bir sele borusu almak ya da carraro'dan sele borusunu yenisiyle değiştirmek vs gibi.

279223 dosyayı görüntüle
garanti kapsamında yenisiyle değiştirilmesini iste bence direk. Sonuçta yeni bisiklet ve bu açık bir şekilde fabrikasyon hatası. insan ağırlığını üzerinde taşıyan bir malzemenin elle tutunca gelmesi imkansız çünkü normal şartlarda.

• Beğen
Tepkiler: erincu

erincu

Üye
Tepki
31
İsim
Erinç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
garanti kapsamında yenisiyle değiştirilmesini iste bence direk. Sonuçta yeni bisiklet ve bu açık bir şekilde fabrikasyon hatası. insan ağırlığını üzerinde taşıyan bir malzemenin elle tutunca gelmesi imkansız çünkü normal şartlarda.
Öncelikle karbon bir sele borusu aradım ama bulmak neredeyse imkansız. 2. seçenek olarak ben de sizin gibi düşündüm ve dün servise gittim, durumu anlattım, faturasını verdim. Merkez'e yazdılar ve cevap bekliyorlar. Umarım onaylanır ve değiştirirler.

• Beğen
Tepkiler: enzo

Alpinist

Üye
Tepki
42
İsim
İhsan Can Hatipoğlu
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Öncelikle karbon bir sele borusu aradım ama bulmak neredeyse imkansız. 2. seçenek olarak ben de sizin gibi düşündüm ve dün servise gittim, durumu anlattım, faturasını verdim. Merkez'e yazdılar ve cevap bekliyorlar. Umarım onaylanır ve değiştirirler.
geri dönüş alabildiniz mi? Sonuçta aynı bisikleti kullanıyoruz. Başımıza benzer olay gelirse ona göre aksiyon alalım :D

M.Hamza.Afacan

ikcu.bisiklet
Tepki
1.180
İsim
Hamza Afacan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar,

279223 dosyayı görüntüle
Gelmiş geçmiş olsun dostum. umarım en kısa zamanda çözülür

• Beğen
Tepkiler: erincu

erincu

Üye
Tepki
31
İsim
Erinç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
geri dönüş alabildiniz mi? Sonuçta aynı bisikleti kullanıyoruz. Başımıza benzer olay gelirse ona göre aksiyon alalım :D
Cevap henüz yok ama "tam yıl sonu, sayım oluyor vs, o yüzden gecikebilir" demişlerdi. Şimdilik bekliyorum: ) Sonucu mutlaka paylaşacağım buradan.

erincu

Üye
Tepki
31
İsim
Erinç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar,

Bugün Atek bisiklette sele borusunu değiştirdim. Carraro garantiden göndermiş, ücretsiz bir şekilde yenisini taktılar.

Umarım başınıza gelmez, ama gelirse de 1 ay gibi bir sürede garantiden değişebiliyor olduğunu öğrendik: )

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.307
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar herkese keyifli forumlar.. Doğru yer mi bilmiyorum ancak carraro cr 063 ün jant seti telleri ne marka? Bileniniz var mı? Aero formlu.. Ama ne aero, resmen ekmek bıçağı.. Çok hakim değilim ancak cr 062 nin de jant seti ve göbeği aynı, teller de aynı olabilir diye düşünüyorum. Bu jant telleri ne ise ondan almak istiyorum. Piyasada olanlar fazla ince profilli..

Tepki
491
İsim
Emre Tükenmez
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar herkese keyifli forumlar.. Doğru yer mi bilmiyorum ancak carraro cr 063 ün jant seti telleri ne marka? Bileniniz var mı? Aero formlu.. Ama ne aero, resmen ekmek bıçağı.. Çok hakim değilim ancak cr 062 nin de jant seti ve göbeği aynı, teller de aynı olabilir diye düşünüyorum. Bu jant telleri ne ise ondan almak istiyorum. Piyasada olanlar fazla ince profilli..
Aynı diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

Kenan Çeliktaş

Daimi Üye
Tepki
181
Selamlar. Dün carraro 062 alarak aranıza katıldım. Kullanacağım ilk aero bisiklet olacak. Umarım uzun turlarda sıkıntı yaşamam.
N11 de erdoğanlar bisiklette indirim gördüm. Bende fırsat bu fırsat diyerek yama takımı giyo gp61 pompa ve vittoria iç lastik aldım. Ancak aldığım iç lastiğin sibop uzunluğu 48mm. Bu uzunluk vision jantlar için yeterli oluyor mu? Olmuyorsa min. Kaç mm almak gerek acaba?

Dosyalar

Kenan Çeliktaş

Daimi Üye
Tepki
181
Benim için yeni ancak sanırım bisikleti kullananların bazılarının başına gelen bir sorun yaşıyorum. Sele borusu içeri kayıyor. Bugün kısa bir tur atıp geldim ve 14cm dışarıda olan sele borusu 7cm’e kadar kaymıştı. Ardından forumda yazılan tavsiyeler neticesinde saç jölesini denedim ve bu sefer tüm gücümle sıktım diyebilirim. Kayma olursa bunu da daha iyi tespit etmek için bant çekerek hiza aldım ve tekrar aynı kısa tura çıktım. Turdan geldiğimde sonuç bu şekildeydi. İlk tur kadar kayma olmamış ancak yarım santim kadar gene içeri kaymış. Bu durum uzun turlarda daha çok olabilir. Sizce ne yapmalı? Bisikleti alalı daha 1 gün oldu. Fabrika ile mi görüşmeli yoksa bunun başka bir çözümü var mıdır?

Dosyalar

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.188
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Benim için yeni ancak sanırım bisikleti kullananların bazılarının başına gelen bir sorun yaşıyorum. Sele borusu içeri kayıyor. Bugün kısa bir tur atıp geldim ve 14cm dışarıda olan sele borusu 7cm’e kadar kaymıştı. Ardından forumda yazılan tavsiyeler neticesinde saç jölesini denedim ve bu sefer tüm gücümle sıktım diyebilirim. Kayma olursa bunu da daha iyi tespit etmek için bant çekerek hiza aldım ve tekrar aynı kısa tura çıktım. Turdan geldiğimde sonuç bu şekildeydi. İlk tur kadar kayma olmamış ancak yarım santim kadar gene içeri kaymış. Bu durum uzun turlarda daha çok olabilir. Sizce ne yapmalı? Bisikleti alalı daha 1 gün oldu. Fabrika ile mi görüşmeli yoksa bunun başka bir çözümü var mıdır?
Fotoğrafa bakınca kelepçe sıkabilecek son noktasına gelmiş de daha fazla sıkıştırmak sistemin sıkışmasını sağlamak yerine vidanın zorlanmasına sebep oluyor gibi. Gerçekte de daha fazla sıkışamayacak kadar sona yaslı mı?

Kelepçenin diğer taraftan görünümü nasıl? Carraro sitesindekinden farklı bir kelepçe sanki.

Kenan Çeliktaş

Daimi Üye
Tepki
181
Benim kuvvetim için son nokta diyebilirim. Belki benden daha kuvvetli biri biraz daha sıkabilir ama artık burdan sonrası bence kadroya zarar verebilir.
Kelepçe konusu benimde dikkatimi çekti ancak bu konudaki ilk mesajlara baktım ve bazı arkadaşların kelepçeleri de benimki ile aynı gözüküyor.
Fotoğrafa bakınca kelepçe sıkabilecek son noktasına gelmiş de daha fazla sıkıştırmak sistemin sıkışmasını sağlamak yerine vidanın zorlanmasına sebep oluyor gibi. Gerçekte de daha fazla sıkışamayacak kadar sona yaslı mı?

Kelepçenin diğer taraftan görünümü nasıl? Carraro sitesindekinden farklı bir kelepçe sanki.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.188
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Benim kuvvetim için son nokta diyebilirim. Belki benden daha kuvvetli biri biraz daha sıkabilir ama artık burdan sonrası bence kadroya zarar verebilir.
Kelepçe konusu benimde dikkatimi çekti ancak bu konudaki ilk mesajlara baktım ve bazı arkadaşların kelepçeleri de benimki ile aynı gözüküyor.
Pay var mı peki? Yani güç uyguladıkça gerçekten kelepçe mi sıkılıyor, yoksa kelepçe sona yaslanmış da sadece vida mı zorlanıyor? Fotoda sona yaslanmış gibi çünkü.

Kenan Çeliktaş

Daimi Üye
Tepki
181
Soldan ve sağdan paylar bu şekilde. Fotoğraf çekince farkettim sağ tarafda biraz daha pay var gibi. Ama bu kadar sıkmak sağlıklı mı emin değilim. Acaba diğer arkadaşların kelepçeleri ne kadar sıkılmış durumda
Edit: sağ taraf daha fazla sıkılmıyor. Sıkmak istediğimde diş kaçırıyor.

Pay var mı peki? Yani güç uyguladıkça gerçekten kelepçe mi sıkılıyor, yoksa kelepçe sona yaslanmış da sadece vida mı zorlanıyor? Fotoda sona yaslanmış gibi çünkü.

Dosyalar

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
12.188
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Soldan ve sağdan paylar bu şekilde. Fotoğraf çekince farkettim sağ tarafda biraz daha pay var gibi. Ama bu kadar sıkmak sağlıklı mı emin değilim. Acaba diğer arkadaşların kelepçeleri ne kadar sıkılmış durumda
Edit: sağ taraf daha fazla sıkılmıyor. Sıkmak istediğimde diş kaçırıyor.
Belki de asıl mesele diş kaçırıyor olması. Sarsıntıya girince biraz salıyor olabilir.

Şunlardan kullanmak faydalı olabilir:
(link)
(link)
(grama göre fiyat oranı daha iyi büyük paketler de var ama işine göre fiyatı biraz yüksek sanki)

Kenan Çeliktaş

Daimi Üye
Tepki
181
Evet benimde aklıma böyle bişey geldi. Ama yarın aldığım yere götürmeyi düşünüyorum. Çünkü bisikleti hazırlayan usta sele borusunun girdiği yuvaya bir miktar eğe yaptı. Eğer sorunu bu yaptıkları yüzünden yaşıyorsam o zaman çarşı karışır.

Belki de asıl mesele diş kaçırıyor olması. Sarsıntıya girince biraz salıyor olabilir.

Şunlardan kullanmak faydalı olabilir:
(link)
(link)
(grama göre fiyat oranı daha iyi büyük paketler de var ama işine göre fiyatı biraz yüksek sanki)

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.175
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benimkisi iki taraf da sıfıra sıfır, içe kaçırma yapmıyor, çok az bir açıklık oldu mu kaçırıyor. Sıkma işlemini önce bir taraf sonra diğer taraf şeklinde değil de, biraz sağdan biraz soldan simetrik şekilde sıkarak her iki tarafı da sıfıra sıfır getirebilirsin diye düşünüyorum hocam.

• Beğen
Tepkiler: everhard