Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Flexi 121

@Yusuf'san kardeşim teşekkür ederim, tamamdır ben yoluma katlanırla devam ediyorum, bundan sonra maddi durum elverirse hafif bir tern vaya dahon alacağım

• Beğen
Tepkiler: Yusuf'san
Scudo
@richezza hocam bu aldığınız ruble ve göbeğim linkini verebilirmisiniz bende felxi 121 aldım ve hızlanınca pedal boşa dönüyor değişmesi gerekli görünüyor

@richezza

Eski Tern katlanırımla max 60 km/h gördüm, tek seferde Armutlu yarımadasını turladık 130 km civarı ve şehir bisikletinden fazla yormamıştı. Katlanır iyidir :)

Lastiklerim geldi dün takdirdım. Bugün fotografladım. Biraz daha akıcı bir sürüşü ve şık bir görüntüsü oldu. Ani frenlerde arka kayma eğiliminde . @richezza hocam senin 1.30 la işin daha zor:)

Dosyalar

• 20160624_205726.jpg
    20160624_205726.jpg
    181 KB · Okunma: 149
  • 20160624_205631.jpg
    20160624_205631.jpg
    136,7 KB · Okunma: 140
@fabrika1 Evet hızlandıkça pedal boşalıyor, 20'' tekerlediğin farkıda bu. Ben aynen linklerini verdiğim parçaları aldım sorunsuz uydu, arka göbeğe dikkat et aynen verdiğim göbeği alman lazım, seri numarasına dikkat et

(link)

(link)
(link)

ruble heryerde bulunabilir de, göbek sadece iki yerde var

@mhy aynen, çok düşük hızlarda bile fren yapıca arka teker sağa sola kayıyor, iyi güzel de biraz tehlikeli, Görenler bu ne kadar eski lastik hiç diş kalmamış diyor :)

Bunu mutlaka bir bakın, sürekli katlıyor iseniz, bizim bisiklet sıkıntılı, dengede durdurmak sorun, hatta katlarken bile denge olayı sorun, Bu parcayı alırsanız bisikletiniz sorunsuz bir katlanabilen bisiklet oluyor, maalesef gereksiz pahallı, ben mecburen aldım

(link)

(link)

@kill_them_all merhaba bu fiyata bulamıyorum her yerde 900 TL civarında bu fiyatlarla nerede bulabiliriz

Ramazan sebebiyle yaklaşık 1 aydır pedallayamıyorum, canım çok sıkkın :(

@ustunsukru n11 e falan bakın, malum yaz ayları bisikletler pahallı

@ScaryEnemy :) herkesin derdi başka bende yağmurdan pedallayamıyorum. 8 Temmuza kadar yağmurlu gösteriyor :(

Beyler bisiklet park ayağının plastik pabuçlarını ona bağlı vidaları çıkarttım ve 2 cm ye yakın bacakları kestim dahada kibar durdu böyle bir bisiklete göre, Ağırlıkta 150 gr geri geldi :) Bisikletin şimdiki ağırlığı 13,066 Kg

@Shateiel Dogabisiklet Konnix ben kullanıyorum. büyük ihtimalle sizin bisikletede olacaktır.
Bu arada BFold 320yi elimden çıkarıp bunu almak düşüncesindeyim.

Dosyalar

• 20160607_204606.jpg
    20160607_204606.jpg
    77,7 KB · Okunma: 107
  • 20160607_210214.jpg
    20160607_210214.jpg
    100 KB · Okunma: 104
  • Beğen
Tepkiler: Shateiel
@M.Cüneyt K. Cevabınız için teşekkür ederim. Genel olarak çanta fiyatlarının pahalılığı sebebiyle yurt dışından hem taşıma çantasını hem gidon çantasını sipariş ettim, gidon çantası elime ulaştı. Taşıma çantası daha gelmedi. Ayrıca sol ayna, attırıcı koruma demiri, mini pompa gibi gerekli gördüğüm parçaları da aldım. Ürünlerin hepsi elime geçince konudaki arkadaşlara fikir vermesi açısından resimlerini paylaşacağım. Bisikleti kullandığınız yer engebeli ise Flexi 121 güzel bir alternatif 3'lü aynakolu ile. Bende alacağım zaman Btwin bakıyordum ama Bursa'da rastgele bir bisiklet mağazasına girdiğimde bu modelle karşılaştım ve 21 vitesi beni cezbetti açıkçası Eve gelip modeli araştırdım ve olumlu yorumlarını görünce akşam gidip aldım.Konuda son hız hakkında yorumlar yazılmış bende burdan son hızım hakkında bilgi vereyim :) Bisikletimin stock halde ve çıkabildiğim en yüksek hız yokuş aşağı 48.6 km/h oldu (Runtastic uygulamasının gösterdiği değer) ve açıkçası bundan daha fazlasına da çıkamadım, zaten bisikletin komponentleri de buna pek izin vermedi. @richezza gibi bir parça değiştirme ile daha yukarı çıkılabilir düşüncesindeyim.Yokuş kullanımı rahat ve katlanır bisiklet genel özelliği olarak ta ilgi çekiyor.Eğer yokuşlar sizin için sorun teşkil etmiyorsa bisikletiniz gayet güzel ama tavsiye eder misin derseniz fiyatına göre güzel Flexi 121 tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: richezza
@Shateiel merhaba Flexi 121 kullanıcıları olarak bizlerin şimdilik anlam veremediğimiz tek konu bisikletin zor ve güç gerektirerek katlanabilmesi, hatta benimki gacır gucur ediyor bazen, Sende de durum aynımı? tern dahon videolarına bakıyorum da netten; kağıt gibi katlıyorlar

@mhy 1500 km oldu bu lastiklerle. Bisikletim dahon vitesse d8, Adana gibi yolları mayın tarlasından hallice bir şehirde patlama sorunu yaşamadım.

@richezza evet bende geçen gün katlarken "sanki daha mu zor katlanıyor artık yoksa bana mı öyle geliyor?" diye düşünüyordum.Okul tatile girdiğinden dolayı her gün katlayıp yurda girme derdi kalmadığından direk evin balkonuna koymaya başladım ve bu olayın üzeri böyle kapandı ama Canavar Keşifte kanalında katlanır bisikletin eklem yerlerine WD-40 sürülmesi parça sağlığına yararlı olduğunu söyledi.Yapı markete gittiğim zaman alacağım inşaallah.Birde gidonda sanki bir boşluk oluştu gibi hissediyorum. belki eklemdeki milin üzerindeki somun sıkılarak boşluk giderilebilir ama şuanlık uğraşmadım rahatsız etmiyor.
Birde konudaki arkadaşlar sürdüğünüz en uzun mesafe kaç km bunları da yazalım çünkü çoğu kişinin aklında ne kadar mesafe gidebilirim bu bisikletle diye düşünüyordur.Bunun gibi sourulara yanıt olur.Ayrıca benim gibi tur yapmak isteyenlere de referans olur herkese bol pedallamalar..

• Beğen
@Shateiel 15 km yaptım en fazla :) Bu bisiklet tam anlamıyla şehir içi için yapılmış, mini ve erken hızlanması manevraları vb. Tur yapılır neden yapılmasın herkes de Flexi 121 olursa tam süper olur, çünkü dünyada hiç bir katlanır da bunun gibi vites aralığı olan bir bisiklet yok

@richezza evet bu fiyata bu özellikler gerçekten çok cazip... Haklısınız herkeste katlanır olsa ve tura çıkılsa hem görsel anlamda da çok hoş bir görüntü ortaya çıkar[emoji4]Bende tek seferde 26 km yaptım. Bursa'da Merinos-Cumalıkızık köyü arası gidiş dönüş yaptım. Uzunca bir süre yokuş çıktım. Hatta yokuşun sonunda beni gören köyü gezmeye gelen bir bey helâl olsun genç aferin diyerek gaza getirdi.[emoji4] En kısa zamanda da Bursa-Mudanya da yapmak istiyorum yaklaşık 45-50 km'lik.

@Shateiel yakın olsak birbirimize iyi olurdu hep beraber iyi bir tur düzenlerdik, Hep millete imreniyorum toplanıyorlar günlerce tura çıkıyorlar yaz kış bahar fark etmiyor, Demekki zamanları çok maddiyat ve ailevi sıkıntıları yok, ne güzel, Şimdi vaktim olsa hanım izin verse kızım bensiz uslu dursa atlasam gelsem Bursa'ya iskender kebap falan iyi olmazmıydı :)

• Beğen
Tepkiler: Shateiel
@richezza yeşil Bursa turu yapıp kebapçı İskender'de mola verip tarihi gezimizi yapsaydık güzel olurdu[emoji4] Ben de size katılıyorum bu konu da, bu hobiyle uğraşanların yeterli vakti ve durumu olduğunu düşünüyorum sonuçta bisikletler ucuz değiller hele ki üst markalara çıkınca fiyatlar bence çok ulaşılır değil, en azından benim gibi bir öğrenci için[emoji4] Ama bisiklet sürmeye başladığımdan beri hele ki uzun soluklu binişlerimde "bir fuji ,s works olsada bende bir uzun tur yapsam yokuş aşağı süratle insemde adrenalin keyfi yaşasam" diyorum. Ama benim de bu sporu aktif olarak yapabileceğim 3-4 yıl. Sonra iş evlilik derken bende sizinle benzer sorunları paylaşacağım diye düşünüyorum[emoji4]

• Beğen
dün 50 km sürdüm bana mısın demedi alet.
katlama sorununa gelince ben çok çabuk alıştım, bana kalırsa boş vaktinizde alıştırma yapın. daha pratik olur.

• Beğen
@ScaryEnemy gerçekten çok güzel değeriniz aklımdaki tur için güzel bir referans oldu. [emoji4] Katlama mekanizması konusunda haklı olabilirsiniz el alışkanlığı şart.

Geri