Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Manifesto!

Sağolun hocam çok teşekkürler yani sora aynakollu olanlar 2020 model değil mi 👍
Bisan Rx 9100 fitness da güzel duruyor ancak kaldırabileceği lastik genişliği fazla olmaz gibi

Hocam ben olsam o fiyata carraro oxide tercih ederim.Tasarimi falan da çok güzel 11li olup uygun olan tek grupset metrea ama o kadar para yok :( zaten oxide de manifesto kadrosundan üretiliyor(yukarıda yazılmış zaten)
oxide ye baktım, valla güzelmiş, mosso yu almadan görseydim oxide yi alırdım

Scudo
Bisan rx9100 kumpas fren yerine fitness hidrolik disk fren olduğu için 700x28-30 genişliğinde lastik kullanmaya müsait olabilir kadrosunu canlı görmek lazım. .2. elde de uygun fiyata bulunabiliyor. artısı mt200 hd frenler le birlikte full claris set olması .

uygun fiyatlı manifesto benzeri ve 700x40 a kadar lastik alabilen ve yol bisikletleri gibi x2 setli bir bisiklet arıyorsanız peugeot t11 x2 ve t10 x2 modellerine bakabilirsiniz . bende t11 x2 var. Advent 11.42 v Acera 46.30 = 2x9 Min Maliyet,Max Verim tavsiye ederim çok memnun kalırsınız
T11x2 benim de radarıma takılmıştı birkaç ay önce o zamanlar 7100e alınabiliyordu. Şimdi bir yer hariç 8.8den aşağı alınamıyor. Neyse fiyatı düşünmezsek t11x2 de 46x30 aynakol var manifesto ise 50x34 aynakolla geliyor eğer t11x2yi amber yanak bir gravel lastiği takarsak(amber yanak önemli 😁) hafif gravel falan da yapabilir. Manifesto da öyle hafif gravel yapabilir gibi sanki. t11x2 biraz daha dik oturma pozisyonu sağlar. Manifesto ise yoldan çevirme olduğu için biraz daha yatık bir pozisyon sağlar gibi.

Rx9100 fitness da güzel bisikletmiş. Bisan bi ara ultegra setle çıkarmıştı bunu yanlış hatırlamıyorsam. Şimdi clarisle görünce tuhaf oldum ama makine güzelmiş. Tek eksiği kadroyu biraz daha geniş lastik alabilecek şekilde yapsalarmış tam aradığım tür olan flatbar all rounder adayı olurmuş 😄

@Spartiat hocam metrea vites kolları yol aktarcılarını mı çalıştırır yoksa mtb aktarcılarını mı

@Spartiat hocam metrea vites kolları yol aktarcılarını mı çalıştırır yoksa mtb aktarcılarını mı

Yol setleriyle uyumlu:
(link)
(link)

11'li 105 (R7000), Ultegra (6800, R8000), Dura-Ace (R9000) gruplarından parçalarla birlikte kullanılabilir.

O nedenle "vites kolunda sorun çıkarsa flat bar vites kolu alıp yine yoluna devam edebilirsin" iyimserliğine pek uygun değil. Dropbar dönüşümü için daha uygun ama maliyet çok yüksek olur, hesaplı olduğu için alınmış bir model çok pahalıya gelir.

Yol setleriyle uyumlu:
(link)
(link)

11'li 105 (R7000), Ultegra (6800, R8000), Dura-Ace (R9000) gruplarından parçalarla birlikte kullanılabilir.

O nedenle "vites kolunda sorun çıkarsa flat bar vites kolu alıp yine yoluna devam edebilirsin" iyimserliğine pek uygun değil. Dropbar dönüşümü için daha uygun ama maliyet çok yüksek olur, hesaplı olduğu için alınmış bir model çok pahalıya gelir.
hocam çok teşekkürler .
o zaman en makulu vites fren kollarını değiştirmek yerine araya linkte ki adaptör ekleyip. (link) m5100 aktarıcı kullanmak

bu geliştirmeyi bisan all trail grx 800 x1 kullanan bir arkadaş yapmıştı . önde 42 t aynakolla stı kola bu adaptörü takarak arkaya m5100 ve 11.51 ruble eklemişti ve çok memnundu. aynısı x1 metrea ile de uygulanabilir . ama maliyeti 2500 ü bulur . en ucuz değiştirme ve geliştirme bu olur

(link)
Manifesto yerine alınabilecek dengi bir bisikleti buldum 😄
Fiyatı uygun özellikleri ise tam aradığım türden. Tahminimce kadro 40mmye kadar destekler. Zaten kadronun aslı gravel olduğu için flat bar yapınca da all rounder olur herhalde :D tek grupset sora değil ama alivio da hayli hayli yeter orta göbek de hollowtech olunca bu bisikleti ciddi ciddi düşünmeye başladım. Bisikletin kısaca öyküsünü anlatayım.(satıcıdan öğrendiklerime göre)
Bisiklet fabrikadan goat 2 olarak çıkıyor. İlk sahibi bunu grx grupseti için almış. Grupseti söküp kadroyu şimdiki satıcıya satmış. İkinci sahibi de bunu sıfır alivio grupsetle toplayıp getir götür işlerinde kullanmış.
Son olarak bisikleti kısaca incelerseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler 👍😁

• Beğen
Tepkiler: M.Hamza.Afacan
(link)
Manifesto yerine alınabilecek dengi bir bisikleti buldum 😄
Fiyatı uygun özellikleri ise tam aradığım türden. Tahminimce kadro 40mmye kadar destekler. Zaten kadronun aslı gravel olduğu için flat bar yapınca da all rounder olur herhalde :D tek grupset sora değil ama alivio da hayli hayli yeter orta göbek de hollowtech olunca bu bisikleti ciddi ciddi düşünmeye başladım. Bisikletin kısaca öyküsünü anlatayım.(satıcıdan öğrendiklerime göre)
Bisiklet fabrikadan goat 2 olarak çıkıyor. İlk sahibi bunu grx grupseti için almış. Grupseti söküp kadroyu şimdiki satıcıya satmış. İkinci sahibi de bunu sıfır alivio grupsetle toplayıp getir götür işlerinde kullanmış.
Son olarak bisikleti kısaca incelerseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler 👍😁
bence fiyatına göre bol bol bisiklet . flat barla çok tatlı olmuş . canlı görünce içine sinerse üzerinde ki set seni mutlu eder. fiyatı bedava gibi bir şey .x2 olsa bence daha güzel olurmuş ama bu aklını karıştırmasın . Ön aynakolun 44.32.22 olması şehir bisikletinde hız ve tırmanış oranları için gayet yeterli . hayırlı olsun diyorum .
bir de hd fren yani misss
benzer setle mosso da muadili sıfır 9500 carraro da 11650 tl . satıcı hayrını görsün sanki senin için toplamış

bence fiyatına göre bol bol bisiklet . flat barla çok tatlı olmuş . canlı görünce içine sinerse üzerinde ki set seni mutlu eder. fiyatı bedava gibi bir şey .x2 olsa bence daha güzel olurmuş ama bu aklını karıştırmasın . Ön aynakolun 44.32.22 olması şehir bisikletinde hız ve tırmanış oranları için gayet yeterli . hayırlı olsun diyorum .
bir de hd fren yani misss
benzer setle mosso da muadili sıfır 9500 carraro da 11650 tl . satıcı hayrını görsün sanki senin için toplamış
Hocam canlı görme ihtimalim yok ama kuzenim İzmir'de kuzenimi gönderip onun incelemesini isteyeceğim. X2 aynakol olsa bencede daha güzel olurmuş ama belki ileride değiştiririm. Ayrıca 22/34 baya baya güzel bir oran yaklaşık 0.64 yapıyor. Flat bar gravel işi benim baya hoşuma gitti. Şuan önümde tek engel elimdeki şehir bisikletine alıcı bulmak kaldı onu da sahibindene, FB markete, letgoya, foruma ilan koydum alıcı bulurum inşallah. Bisikleti alırsam küçük bir inceleme yazısı da yazarım herhalde 😁👍

• Beğen
Tepkiler: M.Hamza.Afacan
Arkadaşlar merhabalar.
42T tek yapraklı bir Manifesto kullanıcısıyım. 42T yaprak dişlisini yenisiyle değiştirmek istiyorum. Aliexpress sitesinde seçenekler kısmında 110BCD ve 130BCD seçenekleri mevcut. Kullandığım orjinal dişlisi üzerinde 42T ibaresi dışında herhangi bir yazı yok,dolayısıyla hangi özelliğe sahip olduğunu bilmiyorum. Konuyla ilgili yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.
Barış abi yardımcı oldu sağ olsun. Çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhabalar.
42T tek yapraklı bir Manifesto kullanıcısıyım. 42T yaprak dişlisini yenisiyle değiştirmek istiyorum. Aliexpress sitesinde seçenekler kısmında 110BCD ve 130BCD seçenekleri mevcut. Kullandığım orjinal dişlisi üzerinde 42T ibaresi dışında herhangi bir yazı yok,dolayısıyla hangi özelliğe sahip olduğunu bilmiyorum. Konuyla ilgili yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.
Barış abi yardımcı oldu sağ olsun. Çok teşekkür ederim.
Bildiğim kadarı ile BCD değerleri yaprakların krank kolu üzerindeki birleşim yerlerinin arasındaki mesafe oluyor şu eklediğim linkte detayı mevcut.
(link)
1720771853458.png

BCD değerini bildikten sonra kadronuzun desteklediği aralık dahilinde istediğiniz sayıda dişi olan bir yaprak alabilirsiniz. 36-38-40-42T gibi. Örneğin benim dağ bisikletimde 4 kollu Deore M6xx serisi krank kolu var. Kolun desteklediği 104BCD, kadronun desteklediği maksimum diş de 32T.

Dosyalar

• 1223.jpg
    1223.jpg
    83,9 KB · Okunma: 17
  • 4556.jpg
    4556.jpg
    73,7 KB · Okunma: 17
  • shimano.JPG
    shimano.JPG
    42,9 KB · Okunma: 19
  • octane one.JPG
    octane one.JPG
    106,8 KB · Okunma: 17
  • Beğen
Tepkiler: fatihbitirgen
İlgiliniz için çok teşekkür ederim. Sağ olsun, Barış abi dün epey yardımcı oldu. En doğru siparişi vermeye çalıştık.

• Beğen
Tepkiler: Spartiat ve MakRo
Geri