Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive 224, 225 ve 227 hakkında

Scudo
Merhaba arkadaşlar bu bisiklete uygun ön pagaj ne takabilirim ön tarafta vida yerleri yok.

23201417406_CarraroSportive225.jpg

@Sarper Tuncer
Merhabalar, benim boyum 1.78 bende carraro 225 51 kadro aldım. Biraz yüksek gibi geldi. Alışık olmadığımdan olabilir mi? İlk dega kullanıyrm. Acaba 46 kadro mu almalıydım.

@sercankzly
46 size ufak olabilirdi. Bence boyunuzla uyumlu kadro seçmişsiniz.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril
KADINLAR için:
*Lady (CS 222) 43cm

ERKEKLER için:
(CS 221, 224, 225 ve 227)
*S(46cm)
*M(51cm)
*L(54cm)

Ebatları var. Benim boyum 185cm (ayakkabı olmadan), iç bacak ölçüm 86-87cm. 51cm kadro tam oluyor. Özetle Carraro Sportive kadroları ergonomik olarak biraz büyük.

Kolay gelsin...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Hyrttn ve xman
Merhabalar Arkadaşlar,

2.el Carraro Sportive 225 aldım. Garanti süresinin bitmesine neredeyse 1 sene var. birkaç gün önce kötü bir kaza yaptım.
Bisikletim bakımını zaten düşünüyordum şimdi farz oldu.
Bugün bir Accell Servisine gittim ama bak ve tamirin hepsine 150 tl para istediler.
Garanti kapsamında sadece Accell Servislerine gidebiliyorum, tavsiye edebileceğiniz servis vs var mı?
150 tl gibi ücret çıkarmaları doğru mu? Doğruysa da fazla değil mi?
Cevap verecek, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

SM-A500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oncelikle gecmis olsun,

Eger ki kotu bir kaza oldugunun farkindaysan 150'nin makul olacagini da dusunmelisin. Ornegin araba kaza yapinca binlerce para oduyorsun ki bisiklet icin 150 kabul edilebilir gibi geldi bana. Tabi bisikletin durumu ve nelerin hasarli oldugu da onemli.

Kazasiz, belasiz surmeniz dilegiyle.

@Sharp11
Çok teşekkür ederim. Ön ve arka cantlarda biraz yamulma var, onun haricinde ufak tefek çizikler var. Vites ayarlarına reset atmak gerekiyor. Bunlara rağmen bisiklet iyi durumda ve sürüş sırasında sıkıntı çıkarmıyor.

@mansurakcay Aslina bakarsan jant ve vites ayari oyle senin de yapamayacagin bir sey degil. (Jant tabi daha tecrube ve alet istiyor). Zaten bozulmusken ayarlari, ben olsam internetten birkac video ile arastirma yapar ve vites ayarimi kendim yapmaya calisirdim. Belki mukemmel olmayacak ama en azindan kendin yaptigin icin de tatmin edici olur. Ama bu demek degildir ki servise gidip bisiklete baktirma.

Umarim yardimci olmustur

@Sharp11 devam eden garanti hiçbir işe yaramıyor. En azından genel bir bakım yapsalar ücretsiz dediğin gibi vites ayarını ben kendim de yapabilirim. Adam akıllı çalışan bir Accell Servisi tavsiyesi gelirse süper olacak.

carraro 227 alacam 176 boy 76 back boy var 46 mı 51 mi olmalı

@Scherwin

güzel tablo olmuş bende benzer şekilde carraro 225 için çıkarttım (benim bisikletim whistle 1603 ama aynı dişlileri kullanıyor )
Shimano CS-HG20 8s 12-32 Oran: 12 -14- 16-18 -21- 24-28 - 32Z
SHIMANO M171 48X38X28

Untitled.png

bir not daha lastik 28 inç buradan çevresi 223 cm dakikada 80 pedal çevirirseniz 4 oranda saatte 43km gibi bir hız yapabilirsiniz, tabi teoride :) 27 viteste bu oran 4.3 yani saatde 46 km ama 27 vitesin önemi son hız değil yokuş performansı en düşük vites oranına göre (27 > 0.76 , 24 > 0.88) karşılaştırdığımda 27 vites size % 13 lük bir rahatlık sağlayacak

• Beğen
Tepkiler: Scherwin
merhabalar bisiklet seçiminde kararsız kaldım şehir içi ve kısa 20-30 km mesafede gezilerde kullanacağım
CARRARO SPORTIVE 327
CARRARO SPORTIVE 224
Bu iki model arasında kaldım biri maşadan kilitli bir model ama karar veremedim düz maşa şehir içinde nasıl olur bilmiyorum ufak tefek çukurlarda sıkıntı yaşarmıyım yada kaldırım inip çıkarken karar vermemde yardımcı olursanız çok sevinirim yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu bisikleti beğendim ancak tek sorun olarak gördüğüm şey kilosu:14.70 kg pedallı mı değil mi bilmiyorum,bu kiloya bagajı heybeleri eşyaları falan da ekleyince çok uçuk bir kiloya çıkmaz mı siz ne düşünüyorsunuz?

UPPP

@Barisbu hayır değil. öncelikle şunu belirtmek lazım tur bisikletleri zaten en aşağı 13,5 kilo falan oluyor. düz maşalı fitness bisikletler daha hafif ama onlarda 10-11 civarı. şimdu bu ağırlık kısmında temel nokta şu; ağırlık sürücü + bisiklet olarak değerlendirilmeli. diyelimki 70 kilo biri bisiklet kullanıyor bisiklet 14,5 kilo olsa 84,5 12 kilo olsa 82 kilo oluyor toplam ağırlık. dolayısıyla sınırları zorlayan yarışçı değilseniz bu ağırlığa çok takmamak lazım bence. ben bugün mosso legarda 1621 kilitli maşalı bisiklet aldım. katalog değeri 13,3 kiloydu galiba. o alternatifi de değerlendirebilirsiniz.

@Barisbu Merhaba, forumda bu bisikletle yüzlerce kilometrelik uzun turlar yapan arkadaşlarımız var, Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübüne bir göz atın isterseniz, daha hızlı yanıt bulabilirsiniz sanırım, selamlar.

Not: CS 225 ve CS 227 sahibiyim, 90-100 km'lik günlük turlar yapıyorum ve ağırlıkla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum.

bendede var 224
spd pedal, arka bagaj, kilit, arka bagaj üstü çanta, 2 adet aydınlatma.
toplam 18.7

bencede cok fazla.

• Beğen
Tepkiler: T. Süren
Bisiklet cidden ağır ama bunu sürüşe hantallık olarak yansıtmıyor. Amatör biri için yeterli.

Geri