Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Farım da geldi, eksikler bir bir kapanıyor :) Şu an eksiklerim uzun tur malzemeleri. Bagajlar, çantalar, çadır... Bunları da halledersem bütün eksiklerim tamamlanacak diye ümit ediyorum

(link)

Ürünü buradan aldım. 1 temmuz akşamı sipariş verdim, bu sabah geldi. Tam 2 hafta, çok iyi süre bence. Almadan önce uzun süre araştırdım. Piyasada güç bakımından alınabilecek en iyi farlardan birisi fiyatına bakıldığında. Tabii 100 TL üzerinde çok daha kaliteli ve markalı ürünler var ancak onlar pahalı geliyor haliyle :) Evin karanlık bölümlerinde denedim, son derece tatminkâr, güzel aydınlatan bir far. Zifiri karanlık odada yaktığımda her yer aydınlandı, fazlasıyla yeterli. 3 modu var; flaşör(saniyede 10-15 civarı çakıyor sanırım), kuvvetli ve zayıf modu. Ben memnun kalacağım gibi görünüyor. Akşam vakti test ettiğimde anlayacağız

Pili ayrıca bağlanıyor, 3. fotoğrafta görünen bir çantası var, kadroya bağlanabiliyor. Kablo ile fara bağlanıyor. Biraz kafamda soru işareti bırakmıştı bu kablolar, pil ama bu şekilde monte edince çok güzel oldu

Fotoğraflara geçelim :)

http://s5.postimg.org/h03jjdmxj/image.jpg

http://s5.postimg.org/5jx4lc8rb/image.jpg

http://s5.postimg.org/8s1lydv13/image.jpg

http://s5.postimg.org/5mh086cev/image.jpg

Scudo
@Ahmet Teke
Teker takılı değilken hiç basmadim o kademeli olarak sıkma işini de yapıyorum ama sorun şu o iki balata arasındaki mesafe sadece disk in oraya girebilecegi kadar dıski taktigim zaman sağda ve Solda hiç boşluk kalmıyor malesef şehir içinde bir sıkıntı olmaz ama uzun turlar da çok büyük sıkıntı yapıyor buarada çok teşekkür ederim

@Arda Oral Diskin etrafında hiçbir türlü boşluk yoksa balataların arasını açmak lazım. Plastik bir ince parçayı disk ile balata arasına sokup arayı genişletmeye çalışır mısın? İki taraftan da dene. Eğer olmuyorsa onu iyi bir bisikletçiye baktırmak lazım. Forumda konu da açarbilirsin

@Arda Oral Benim bisikletinde disk freninde hiç aralık yok. var ama öyle gözle göremeyeceğin kadar sanırım. İki bisiklet var ikisi de öyle ama sürtme olmuyor. Öyle çok yakından ve dikkatli dik açıdan bakarsan boşluk varmış gibi ama o kadar yakın ki sürtüyor mu acaba hissi veriyor. (Bisiklet yeni, hiç lastikleri sökmedim) normalinin bu olduğunu düşünüyorum. Lastikler rahatça dönüyor.

V frendeki boşluğu beklememek gerek. Sanırım milim bile değil aradaki boşluk.

Frendeki ayarı bisikletçi yaptı.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Teke
Evet boşluk çok az. Ama biraz dikkatli bakma ile boşluk görülebiliyor

@obezkirpi sıkıntı yok :). Sanki ben çok ucuz fiyat demişim gibi algılandığımı sandım da o yüzden belirtmek ihtiyacı hissettim. Sonuç olarak bu fiyatlara bu bisiklet yerine Merida mı almamı önerirsiniz

@ihancioglu içinize hangisi sinerse onu alın ama bütçe yükseldikçe yerli markalardan uzaklaşmak lazım diye biliyorum ben. yani ben bisiklete yeni başlamış biri olsam, yerli markaların orta-üst seviye parçalar takarak cazip hale getirmeye çalıştıkları bisikletleri yerine daha basit konfigürasyonlu merida, trekk, lapierre vs vs. markaların başlangıç seviyesi modellerini incelerdim. krona 1650 lira vermezdim yani. sportive 227 fena değildir, zaten seveni kullananı da arttı. fiyatı indirebildiğiniz kadar indirin ya da ikinci el alın, bu saatten sonra(senenin ortası oldu artık) 1400-1300 gibi rakamlar vermek saçma, bazı markalar bazı 2016 model bisikletlerini bile tanıttı. bisikletlerin de ikinci elleri belli bir fiyatın üzerine çıkamıyor, bu yüzden ben bunu alırım seneye satarım başka model alırım durumu pek yok. bu yüzden paranızın yettiği en kaliteli marka yani kadroya yönelmekte fayda var.

arkadaşlar eylül ayı gibi stok eritmeye çalışacaklar satıcılar bence bu zamana kadar beklemiş arkadaşlar almasın beklesinler şu an yaz ortası satıcıların yüzünün güldüğü zamanlar bakmayın siz burunlarından kıl aldırmıyorlar hala az daha sabretmek lazım eylül ekimde vurun kırbacı :harika:

• Beğen
Tepkiler: dengetekerci
@dichter
Bir bisikletçi var bildiğim her sene altına yeni araba çekiyor. Hemde SUV yani. Sonuçta sezonunda gayet iyi para kazanıyorlar

• Beğen
Tepkiler: poet
ben ankara performansla görüşmüştüm satıcı merida crossway 100 modelini 1400 tl bıraktı 51 kadro beyaz renk.. 2015 modeli 2300 tl idi şu an. dedim ne ayak? :komik: ya arkadaşım dedi, şimdi millet cafcaflı renklere bakıyor son model olsun istiyor..stok eritmem lazım dedi...... yav dedim renk harici herşey aynı bu mu dedim? evet olay bu dedi.. yani ne paralar dönüyor siz düşünün.. ;)

@dengetekerci aynen öyle dostum olay fırsat olayı kim kimi fırsatlarsa o kazanıyor. ölü sezonda görürüm ben bu satıcı milletini şimdi pazarlık falan da yapılmıyor öyle, arıyorum sürekli muhtelif marka ve bayileri ancak işine gelirse gibi bir ton alıyorum sürekli, beklemeye karar verdim, kasımda bakacam :) bankaya gidecem parayı 5 tl liklere bozduracam bi deste yapıp girecem tükkandan içeri çıkarcam cebimden paraları sallıcam elimde ama vermicem :komik: şimdi ben almıyorum dicem :koptum:

• Beğen
Tepkiler: dengetekerci
@dichter
İşte onun için çok çok uçuk rakamlar kendi açımdan vermem israf olarak görürüm. Sonuçta uzun tur yapmıyorum. Yarışlara katılmıyorum. Profesyonel sporcu değilim. Zevkine spor olsun diye ve kısa turlar için biniyorum.

400-500tl bütçe ile çıktım yola. Geldiğim yerlere bak. 1 yıl falan beklesem 5-10bin yatırıcam heralde.

Aslında şu anda 500tl ye de bi bisiklet alsam beni tatmin eder diye düşünüyorum. Ama almışken de alabildiğimin en iyisi olsun istiyorum. Uzun bir süre değiştirmem çünkü kendimi biliyorum. Bu yüzden şu da olsun bu da olsun diye diye buralara geldim. Şimdi 500-600lük bisikletleri beğenmez oldum.

Bi arkadaş carraro veya kron alacağına giant veya fuji al dedi (tanıdığı bir mağaza varmış, indirim yaptırırız dedi). Ama dediğiniz gibi bu markaların en düşük modelleri kron un veya carraro nun üst modelleriyle aynı fiyatlarda. O yüzden ne yapsam bilemedim.

Biraz daha beklicez anlaşılan. .

Keşke imkân olsaydı da daha önce başlasaydım bisiklete yol bisikleti sporuna . Ama bu saatten sonra profesyonel olamam. Ama yarı profesyonel olmak için çalışıyorum

http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/15/1fb5e85bfdd76dd2a0d308a906ed2724.jpg
Bayılıyorum yarışlara.
Le tour de France 11.etap izliyorum canlı.

bir de sabah bi video izledim adamlar çatır çatır kesiyorlar ne kadar kalın olsa da o çok paralara alınan kilitleri vs atıyo sırtına veya biniyor basıyor pedala yazık yav.. insan kendini o bisiklerin sahibinin yerine koyuyo üzülüyo yav

@dichter bundan yaklaşık 10 sene önce falan bianchinin şehir bisikleti vardı bende. Gözüm gibi bakardım. Aynı şekilde kolum kadar kiliti ip kesermiş gibi kesip çalmışlar. Haftalarca sokaklarda bisikleti aradıydık. Sonuç sıfır tabi. Belki çok değerli bişey değildi ama o zaman bildiğim tek marka olan bianchinin en üst modeliydi. Çok üzülmüştüm. Şimdi bisiklet alınca heralde her gün eve çıkartırım diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: poet
Bu devirde hangi şehirde olursa olsun bisikleti ev dışında bırakmak yürek ister. Kilitler engel değil, hallediyorlar. Güvenip bırakmak zor... Ben sırtdımda 4 kat yukarı çıkarıyorum tur sonunda bisikletimi. Evde bir yer bulun bisikletinize, sonuçta o kadar para veriyorsunuz. Emek hırsızının biris gelip çalmasın

Bende ev dışına koymak istemiyorum. Hatta kilit bile almadım :) Balkona koysak ne gibi sorun olur? 5. kat hırsızlık için sormuyorum da kirlenme paslanma gibi sorun olur mu? Kışın Kılıf alıp balkona koymayı düşünüyorum.

Geri