Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Scudo
@Cengo
Evet onu dikkate alarak aldım disk fren uyumlu diye de yazıyordu sizde bir gariplik fark ettiniz mi ?

artık resmi olarak carraro sportive serisi kullanıcısıyım. Bayrama girmeden bisikletçim siparişimi getirtip topladı. 230 mu 330 mu çok arada kalmıştım ama yol hali belli olmaz deyip 230 da karar verdim. uzun turlar için uyarladım biraz. iyi anlaşacağımızı düşünüyorum umarım beğenirsiniz.

Dosyalar

• DSC_0137.JPG
    DSC_0137.JPG
    170,1 KB · Okunma: 52
  • DSC_0138.JPG
    DSC_0138.JPG
    151,5 KB · Okunma: 47
  • DSC_0139.JPG
    DSC_0139.JPG
    168,9 KB · Okunma: 49
  • DSC_0140.JPG
    DSC_0140.JPG
    151,3 KB · Okunma: 50
  • DSC_0141.JPG
    DSC_0141.JPG
    76,1 KB · Okunma: 50
@Salih Bayzer Denizhan
Çok güzel hayırlı olsun ne için 230u seçtiniz bende 330 kullanıyorum yani size göre 230 un artıları neler

@Ahmet Teke
Foto makineye bi sensör temizliği yapma zamanı gelmiş :) güzel alet ben de yeni almasaydım bunu almayı düşünüyordum. Yorumlarını bekliyorum. Bir de kaç lumen bu diyecektim ki 900 müş :)

Ben Karadeniz' i çok severim ve yolları çok güzel değil asfalt toprak mıcır her şey var. daha önce de mtb kullandığım için amortisörlü maşadan vazgeçemedim. @Arda Oral

@Metawox Hehhe :) Sensörü temizlemiyorum, çünkü yine kirleniyor :) Net çıksın diye kısık diyaframda çektim, ondan belli oldu. Fazla sıkıntı olmuyor, zaten aynasız sisteme geçiş yapmayı düşünüyorum. Büyük makine taşınmıyor...

900 lümen diyor abi. Ne kadar gerçektir bilmiyorum ama ışık gerçekten kuvvetli. Dışarıda denedikten sonra da izlenimlerimi yazarım

@volkanxx
Paslanabilecek yerlerine wd 40 sıkıp saklasan bişi olmaz sanırım.

Bu bagajı arkaya bağlamak yükü iyice arkaya atmaz mı? Zaten normal zamanda da yük ağırlıklı olarak arka tarafa biniyor. Ön ve arka şeklinde ayırsak daha iyi olmaz mı ki?

Eylül gibi eğer bagaj ve heybeleri ayarlayabilirsem uzun tur yapmak istiyorum...

@Salih Bayzer Denizhan
Güle güle kullanın en yakın zamanda yorumlarınızı bekliyorum bisiklet ve heybe hakkında

@Salih Bayzer Denizhan
Güle güle kullanın. Ne kadara mal oldu acaba mahsuru yoksa öğrenebilir miyiz

heybe(konnix 55 litre ikinci el) çamurluklar (aim) port bagaj (xlc) suluk kafesi (xlc) port bagaja takılan arka stop lambası (aim) team sky suluğumla beraber 1950-2000 arası tuttu 1800 karttan çektirdim nakit ne kadar verdiğimi hatırlamıyorum. @dengetekerci

• Beğen
Tepkiler: dengetekerci
Bugün çok şükür 10 km kadar kullanabildim bisikletimi. :) Bu arada bilmeyenler için, Carraro 327 sahibiyim.

Bu mesajı yazmamdaki amaç, daha önce benim de arasında kaldığım bisikletleri kıyaslayarak merak eden arkadaşlara fikir vermek. Niye derseniz, eşime de aynı zamanda Salcano Ng 650 satın alıp şehir lastiği ile tekerleri değiştirdik.

Öncelikle en büyük fark elbette ki maşadan kaynaklanıyor. Ankara'da bazen temkinli bazen istemsiz birçok çukura girdim, ama amortisör yok diye sızlanacak bir durumla asla karşılaşmadım. Kolumuz kopmuyor yani arkadaşlar. Tam tersine, sabit maşanın o kadar çok faydasını gördüm ki... bastığınız gibi tüm gücünüz yola yansıyor. Yokuş aşağı inerken biraz jant farkından ve büyük ihtimalle maşadan ötürü anında hız kazanıyor. Daha da önemlisi, bisikletleri elime alıp ön- arka eşit kuvvetle kaldırdığımda amortisörlü bisikletin önü direkt aşağıya eğim veriyor, sabit maşada bu durum söz konusu değil. Tahminim 2 kg kadar farkediyor. Toplam ağırlıkta ise Carraro 1 kg kadar daha hafif sanırım çünkü Salcano 26", Carraro ise 28" jant. Ufak not, her ikisi de V fren. Yine burada da boşuna HD frenin ağırlığını taşımayı akıllıca bulmuyorum, sevenleri müstesna :harika:

İkinci ve yine bence önemli bir mesele ise vites sistemi. Eşimin sık kullanmayacağını düşünerek çok önemsemedik ve Tourney aldık. Ama bir tık üzeri de olsa Altus veya Acera cidden fark ediyormuş. Daha yukarı çıktıkça neler olur bilemem ama bu iki sınıf arasındaki fiyat farkına kesinlikle ama kesinlikle değer. Maalesef Tourney benim nazarımda sınıfta kalıyor. Ki zaten birkaç değiştirmede ayarlar anında bozuldu. Vasat bir vites geçiş performansı var.

Bu söylediklerimi benzer sistemlere sahip tüm bisikletler için genelleyebileceğinizi düşünerek farklı bir bakış açısı olması için yazdım arkadaşlar. Umarım haddimi aşamamışmıdır. Söz ola, affola... :)

Edit: imla

• Beğen
Tepkiler: SoS ve Ahmet Teke
@Hiko
Tourneyli katlanırım da var 227de. Tourney Altus un yanından geçemez.

• Beğen
Tepkiler: Hiko
Geri