Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Arkadaşlar

Bu gece eve dönerken bir bisikletci yanima geldi vitesi yanlış kullanıyorsun dedi haklısın yeni aldım doğrusu nedir dedim tarif etti ama anlamadım :( ben sağ vitesi şehir içi diyelim sırf onunla gidip geliyorum o vitesi düşürüp yükseltiyorum eğer düz yola cikarsam sağ vites en yüksekte iken sol vitesi artırıyorum kitapçığı baktim tamamen yanlışmis :) doğrusu da var orada ama çözemedim Cahile anlatır gibi anlatirmisiniz

Arkadaşlar

Bu gece eve dönerken bir bisikletci yanima geldi vitesi yanlış kullanıyorsun dedi haklısın yeni aldım doğrusu nedir dedim tarif etti ama anlamadım :( ben sağ vitesi şehir içi diyelim sırf onunla gidip geliyorum o vitesi düşürüp yükseltiyorum eğer düz yola cikarsam sağ vites en yüksekte iken sol vitesi artırıyorum kitapçığı baktim tamamen yanlışmis :) doğrusu da var orada ama çözemedim Cahile anlatır gibi anlatirmisiniz

Scudo
@Samil Altundal
Ön (sol) vites 1 (en küçük dişli) - Arka (sağ) vites 1-2-3
Ön (sol) vites 2 (orta dişli) - Arka (sağ) vites 4-5-6
Ön (sol) vites 3 (en büyük dişli) - (sağ) Arka vites 7-8

Makbul olanı bu, ben arkanın 4 ve 6 numaralı olanlarını geçiş vitesi olarak kullanıp hem 1x4 / 2x4 hem de 2x6 / 3x6 şeklinde kullanıyorum. Bisiklet kullanımız şehir içi ağırlıklı ise ön vitesi 2. çarkta sabit olarak kullanmanız size pratiklik sağlar. Duruma göre ön vitesi düşürüp/yükseltirsiniz (yukarıdaki şemaya bağlı kalmak şartıyla).

Bu sabah işe bu sistem ile geldim bisikleti aldigimdan beri zincir atıyordu ses çıkıyordu tepem atmıştı işe geldim biraz durdum baktim sakin biraz daha gezdim hiç ama hiç sorun yok süper oldu Sefa bey tekrar teşekkür ediyorum size zahmet 50 TL civari ön ve arka far tavsiye edermisiniz , bilmeden ayna aldım 4 5 kere değiştirdim :) ayna gibi olmasin diye tavsiye lazim :)

• Beğen
Tepkiler: Sefa
Derdinize bir şekilde derman olabildiysem ne mutlu. :)

Eğer internet üzerinden alma imkanınız varsa ve 2-3 haftalık süreyi beklemeyi dert etmezseniz size kullandığım şu aydınlatma gereçlerini önerebilirim.
Ön far -> (link)
Arka far -> (link)

Daha önce kendi farlarımı çaldırdığım için aynı ön farı tekrar sipariş ettim, siteyi biraz kurcaladıktan sonra da arka far için tercihimi bundan yana kullandım. Şu an her ikisinden de oldukça memnunum. İnternet üzerinden alışveriş imkanınız yoksa mecburen çevrenizdeki bisikletçileri değerlendirmeniz gerek. Bu durumda da serbest piyasa ekonomisi yüzünden hangi ürüne ne kadar fiyat biçeceklerini bilmediğimden size alternatif far tavsiyesinde bulunamayacağım ne yazık ki. :)

• Beğen
Tepkiler: Samil Altundal
Sefa bey

Tamam bu ürünleri alıyorum Ebayda bir ara 100 dolarim gitmişti :) bir daha deneyelim o zaman ayrica on farı gidona veya nasıl bir yere monte edeceğim

Ön far, gidon için bağlantı aparatı ile birlikte satılıyor zaten, ekstradan bir bağlantı öğesi almanıza gerek yok. Aparattaki pimleri sıkıp/gevşeterek silindir formlu yüzeylere rahatlıkla monte edebilme imkanınız mevcut. Ürünün görsellerine bakarsanız, nasıl bir şey olduğunu da görebilirsiniz.

224 de arka ve ön bagaj için delikler mevcut mu acaba?

Sefa bey

1 sorum daha olacak :) bu fari yani on fari onde camurluk takilan yere takamam dimi

Vaktinizi alıyorum kusura bakmayin

Orijinal bağlantı aparatı ile oraya takmak biraz sıkıntılı olur. Ya aynı siteden o tür bir işleve sahip sabitleyici aparat almanız lazım (var mı bilmiyorum) ya da far elinize ulaştıktan sonra siz kendi imkanlarınız ile bahsettiğiniz alana tutturacaksınız.

ben de bisiklet almak niyetindeyim. sportive 224 ile kron tourer 24 arasında kaldım. kadınlar için uygun mu bu modeller? bir de hangisini tavsiye edersiniz?

sportive 222 kadın bisikleti olarak geçiyor, bunu 224 den farkı nedir acaba?

Ayşe Hn,
Bende eşime bisiklet almak için araştırma yapıyordum. Bildiğim kadarıyla 222, 224 ün bayan versiyonu. Bu hafta içinde almaya niyetliyiz. Ben 225 kullanıyorum ve çok memnunum. 222 yide eşime alacağım. Bayan bisikletlerinde kadrodaki üst borunun eğimi daha fazla. Buna dikkat etmenizi öneririm. Şimdiden hayırlı olsun.

Merhabalar

1 hafta önce aldığım 227'nin ayarları yapılmıştı ama boşta iken arka diskten sürtünme sesi geliyor ve elle belli bir hızda çevirdiğimde 1-1,5 tur atıp duruyordu. Gözle bakıncada sürtünme görünüyordu. Bir iki kişiye sordum zamanla düzelir dediler ama içim rahat etmedi.
Bende arka hidrolik mekanizmasını, yatayda 1 milimden daha az kaydırarak ortaladım. Şu an boşta dönerken sürtünme yok. Boştayken elle aynı hızda 1-1,5 tur atan lastik şimdi 4-5 tur atarak çok daha uzun dönüyor. :) Sorun düzeldi bence.
Frenlemesinde bir değişiklik olmadı. Hala güzel çalışıyor.

Yinede bilenlere bir sorayım dedim, yaptığım doğrumudur yoksa hiç ellemesemiydim? :)

herkese merhabalar. dün 225 imin siparişini verdim. 46lık ellerinde olmadığı için hafta başına getirtebileceklerini söylediler. izmirde 9 taksit 920 tl ye aldım. nasıl fiyatı acaba

@ayşe b.

ben sportive 222 eşimde 224 kullanıyor. Ben kendi izlenimimi söyleyecek olursam kadro olarak 222 daha rahat bir bayan için,224 de zorlandım biraz diyebilirim. Ancak 222 224 ün bayan versiyonudur demek yanlış olur. Çünkü farklılıklar var, vites sistemleri farklı mesela. 222 21 vitesken 224 24 vites.Ben bisikletimden memnunum ancak ilerleyen zamanlarda vites sistemimi değiştirmeyi planlıyorum. Bunun dışında güzel bir bisiklet, tavsiye ederim. 2014 model 222 alıcaksanız araştırmanız gerekecek ben istanbulda bulmak için bir kaç bisikletçi gezmem gerekti.

Özgür bey merhaba ben 1100 TL ye aldım :) aynı bisiklettenmi bahsediyoruz acaba sportive 225

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-bisiklet-triatlon-bar-dinlendirici-159373660/detay

Sizce nasıl güzel duruyor ama yararı bu kadar güzel olurmu

(link)

kullanan varmı acaba ?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-bisiklet-triatlon-bar-dinlendirici-159373660/detay

uzun yolda faydalı,

hem performans hem dinlenmeniz açısında güzel.

Geri