Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

@Samil Altundal

daha ziyade kaykay ve bmx kullanıcılarına yönelik bir kask. normal bisiklet kasklarına göre daha ağırdır ve havalandırma deliğinin azlığından dolayı daha çok terleme yapar. naçizane :)

Scudo
Erphan hocam motosiklette fukl face kask kullanıyorum bu yüzden cazip geldi bu model , güvenlik açısından hangisi daha iyidir sizce

Sn. Başak Teşekkürler

@Samil Altundal
Kaykay/paten ve BMX kullanımı esnasındaki düşüş ile düz yolda belli bir hızda giderken bisiklet üzerinden düşüşünüz oldukça farklı şekillerde gerçekleşiyor.

BMX kaskları üretilerken, kapalı parkurlarda yapay engebeler üzerinde/çevresinde hareket/akrobasi yapan kişilerin nasıl, hangi şiddette düşebileceği, bu düşüş sonrasında nereden hasar alınabileceği hesaplanıp bu risklere göre ar-ge çalışmaları yapılıyor. Diğer bisikletlerde ise böylesi bir kullanım alanı olmadığı için yapılan incelemeler/hesaplamalar çok daha farklı. Kısacası biri elma, diğeri ise armut. Sizin bisiklet kullanımınıza uygun olan disiplin hangisiyse ona uygun olan bir kaskı almanız yerinde olur.

Downhill yapıyorsanız, arazide cross sürüşleri gerçekleştiriyorsanız; full face,
Akrobasi, hareket, gösteri amaçlı biniyorsanız; kompozit asker miğferi şeklinde olanlar (ben böyle adlandırıyorum, literatürdeki adından emin değilim)
İşe gidip geliyorsanız, haftasonları hobi amaçlı biniyorsanız; yollarad görmeye alışık olduğumuz klasik "mantar kafa" formatındaki kaskları tercih etmeniz yararınızadır.

1,5 ay önce 225 ile birlikte ben de bu gruba katıldım. yaklaşık 400 km yol yaptım bugüne kadar, haftaiçi çalıştığım için ancak kısa turlar atabiliyorum (ksk-mavişehir).
haftasonu da tek günümü ayırıyorum genellikle. tek seferde 5 dk mola ile 50 km mesafeye kadar çıktım. hedefim 80/100 km aralığına çıkarak yaza doğru uzak mesafeleri alabilmek. (mordoğan-foça gibi) şuanda en çok kullandığım rota karşıyakada oturmam nedeniyle ksk-kuş cenneti aralığı. haftasonları zaten mavişehiri geçene kadar işkence kalabalıktan dolayı, ama ondan sonra da gerek rüzgarın yarattığı zorluk olsun, gerek manzara olsun, tek başıma çıkmama rağmen oldukça zevkli geçiyor.
o istikameti kullanan arkadaşlarla birlikte de çıkabiliriz tura.

uzun süre bisiklete ara verdiğim için, şuanda açıkçası form tutabilmek adına şehir bisikleti ile giriş yaptım. bir sonraki amaç dağ bisikletine geçiş olacak 1 yıldan sonra.
birçok kişinin yaptığı genel değişiklikleri ben de yaptım sayılabilir,
jelli sele, barendli elcikler, 1 ay kullandıktan sonra ağrılara dayanamama sonucu alındı.
ilk satın aldığımda, lastikleri daha kalın chaoyanglarla değiştirdim (şimdiye kadar memnunum hiç sıkıntı çıkarmadı), onun dışında, eldiven, kask, pompa, yama, aydınlatma, hız gösterge, suluk vs acil gerekli herşeyi tamamlamıştım zaten.
fotoğraf ekleyemiyorum işyerinde olduğum için malesef.
şimdilik almayı planladığım tek şey, telefon taşımak için bir çanta almam lazım, çünkü telefon hem müzik hem de endomondo programı nedeniyle herşeyim, önerebileceğiniz herhangi birşey olursa, gerek gidona takılabilecek tutamaçlar, gerekse de içine eşyada konabilecek ufak çantalardan, birini alıcam artık bu aralar.

• Beğen
Tepkiler: erphan
sportive serisi kullanıcılarına katılan arkadaşlara teşekkür eder, hayırlı olsun der, kazasız ve keyifli bol pedallar dilerim :) bende, geçenlerde Decatlon mağazasından aldığım btwin count 4 km sayacı ve mini pompa ile aksesuarlarımı tamamladım sayılır. km sayacının özellikleri benim için yeterli olduğundan count 8 modelini almadım, üstelik count 4 de kablosuz ve fiyatı 48 tl. bide, ev tipi büyük boy çift girişli ve hortumlu bir pompam vardı fakat mini pompa nın renkleri cuk oturdu bisiklete( fotolarda seçmek bile zor), üstelik 10 tl. laptop umun fişinden çıkarttığım ince cırtcırtlı bant ta yine btwin marka suluk kafesime tam uydu. böylece pompanın sürüş esnasında çıkıp düşmesi riskide nerdeyse yokoldu. buyrun fotolar :)

(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: Bülent Oğuz
@Safa Arslaner

Ben geçenlerde aşağıdaki üründen 2 tane aldım Bimeks'ten tanesi 11,89 TL'ye. Flashlı ve 2 kademeli ışık ayarı var. Ayrıca Zoomlu. Aydınlatmasını beğendim.

(link)

Ancak ne kadar kalitelidir, ne kadar süre sağlam kalır bilmiyorum. Biraz dandik gibi. Mağazada denediğim 4-5 tanesi hiç yanmıyordu. Denemeden, bir iki sallayıp hala çalışıyormu görmeden almayın :)
Birde yanma süresini test ettim. 6 saat kesintisiz yandı. 4 saat sonunda aydınlatma derecesi %30 gibi azaldı ama yinede 6 saat gitti 3 tane AAA ile. 6 saat sonunda sıkılıp testi bıraktım :)

@ÖzgürB.

Söyleyin hocam biraz anlarım :) konusu burası değil ama özel mesaj atın dilerseniz.
@kadir.narin

Teşekkürler hocam bunu bisikletin gidonuna nasıl taktınız aparatı var mıydı?

İnceleyeceğim.

Değerli carraro sportive kullanicilari ben de 225'imle aranızda olmaktan çok mutluyum.http://img.tapatalk.com/d/14/04/12/a4ude4yt.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/04/12/7ynaquzu.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/04/12/ytepy2er.jpg

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Ömer Ş.
@erphan

Benim de count 8 alıp, sportive 227'min gidon boğazına takmaya niyetim var :)
Count 4'ü gidon boğazına takmayı denediniz mi? Gidon boğazı biraz kalın, her ne kadar Count 4'ün kelepçesi elastik olsa da sanki o kadar esnemezmiş gibi geliyor.

Beyler boyum 1.79 cm. Bacak-gövde oranım ideal boyutlarda. internetten Carraro sportive 225 almayı düşünüyorum. 46 veya 51 kadro boylarından hangisini seçmeliyim ? Acil yardımlarınızı rica ediyorum :) Teşekkürler.

@Safa Arslaner

Aparatı yok. Bende aparat vardı bir tane onu kullandım. Ama ikincisini takıcak aparat arıyorum 1 haftadır bulamadım hala :)

@ sumerkemal,
hayırlı olsun. güle güle sürün. kazasız ve keyifli bol pedallar dilerim :)

@ kadir.narin,
gidon boğazına takmayı denemedim zira oldukça kalın. hernekadar elastik bile olsa lastiğin kopmasından çekindim doğrusu.

@ Ahmet Asd,
enim boyum 1:78 ve 51 kadro bisikletim. 46 size biraz küçük gelir.

Arkadaşlar, dün erdoğanlar bisiklette(Ankara-Çankaya'da) ilk defa 227 nin lacivert- beyazını gördüm ve bayıldım rengine. katoloğa neden koymamışlar bu rengini hayret. mat lacivert üzerine mat beyaz carraro yazısı ve parlak beyaz maşa. gerçekten oldukça çekici olmuş. almayı düşünen arkadaşlara 227 yi ve özellikle bu rengini tavsiye ederim. hoşça kalın...

bu gün yeni aldığım carraro sportive 227 bisikletimle ilk defa yola çıktım ve benim hayatımdaki en uzun yolu yaptım (20 km kadar ) bu güne kadar kullandığım bisikletler bisiklet değilmiş çok güzel bi haz aldım ve daha fazlada gezmek sürmek için can atıyorum duygularımı kısa olarak yazmak istedim teşekkür ederim ..

@emrah sökmenberk

ne mutlu size :) öncelikle çok doğru bir seçim yapmışsınız. ben de 225 e ilk bindiğimde aynı duyguları yaşamadım desem yalan söylemiş olurum :) bisikletinize biraz alıştıktan sonra aksesuar almaya başlayacak belki de bazı parçaları(elcik, sele, dış lastik vs.) değiştirmek isteyeceksiniz. aman kask'ı ihmal etmeyin!..size tavsiyem, hernekadar 100 küsur sayfaya ulaştıysa da bu konu, bence biraz vaktinizi ayırıp tamamını okumanız. eminim size faydası olacaktır. hayırlı olsun der, kazasız ve keyifli bol pedallar dilerim :)

@erphan

çok teşekkür ederim inşallah zamanla tamalıcam eksiklerimi zaman buldukça sayfaları teker teker okuyorum gerçekten çok faydalı paylaşımlar var .

Arkadaşlar 224 ün kadrosunda bagaj takmak için delik mevcut mudur? Bir de bu bisikletle uzun tura çıkan birileri var mı?

• Beğen
Tepkiler: Ömer Ertuğ
Geri