Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Piyasadaki el pompaları genellikle 2 sibop türüne uygun üretiliyor, birisi bizim Sportive'lerdeki presta diğeri de schrader denilen kalın sibop. Bir alternatif olarak Dunlop siboplar var ki onlar zaten Türkiye'de pek yaygın değil (daha doğrusu dunlop siboplu bir tekerlek görmedim henüz diyeyim).

Aşağıdaki resimde siboplar soldan sağa, Presta -> Dunlop -> Scrader şeklinde sıralanmış durumda.
http://bdcyclists.com/qa/?qa=blob&qa_blobid=16213990528369421187

Scudo
@Murat O

kız arkadaşıma aldık. boyu 1.60 ın üzerinde. seleyi en aşağıya indirip binebildi. eşiniz 1.50 ise büyük gelebilir. bence bir bisikletciye gidip denesin. denemeden almayın

@Mert Özçelik

Hadi ya bu kötü oldu, teşekkürler bilgi için. Denemeden olmayacak bu iş.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu arada arkdaşlar velo barendli elcil almak istiyorum. fiyat olarak en uygun nerden bulabilirim öneriniz var mı?

kelepçesinde velo yazan orjinal ürün istiyorum

Arkadaşlar bir iki hafta içerisinde ben de Carraro kullanıcıları arasına katılacağım bir aksilik olmazsa.
Kadro boyu konusunda yardımcı olurmusunuz. Boyum 1.66 . Nasıl bir kadro seçimi yapmalıyım. 46 cm'lik bir kadro yeterli olurmu?

Mahir bey, 166 cm boy için 46 cm kadro büyük gelebilir (aslında toplam boyunuz değil iç bacak boyunuz daha çok önem arz ediyor).

Kendimden şöyle bir örnek vereyim; 73 cm iç bacak uzunluğum var (toplam boy uzunluğum ise 173 cm). Bu ölçüye göre, normal şartlar altında 16-17 inç (41-43 cm) kadro kullanmam gerekiyor ancak ben 225'in 46'lık olan kadrosunu kullanıyorum şu an. Bu güne kadar bu hususta ciddi bir zorluk yaşadığımı söyleyemem ama bazı durumlarda da kadronun bana büyük geldiğini hissettiğimi itiraf etmeliyim.

Çıplak ayakla yere basarken, yerden kasıklarınıza kadar olan yüksekliği ölçüp elde ettiğiniz sonucu aşağıdaki adreste değerlendirirseniz yaklaşık olarak size uygun olan kadro boyunu öğrenebilirseniz.
(link)

ben dün kozyatağında bi bisikletçiden 50TL 'ye aldım , nette de 45 -50 TL arasında fiyatlar beklememek için 5TL fazla ödemeyi tercih ettim .. bir hatırlatma yapmak isterim elciğin üzerindeki alyan vidalar oldukça küçük buna göre bir alyan anahtar edinmenizde gerekebilir şayet yoksa

@Mert Özçelik

ben geçen yaz Ankara'da Performans bisikletten 39 tl ye almıştım. nettende satış yapıyorlar, güvenilir bir bisikletçi bence. yurtdışı sitelerden hiç alışveriş yapmadığım için bir fikrim yok. eğer alıcak olursanız önceki sayfalarda nasıl monte edilmesi gerektiği hakkında yazdıklarıma bakabilirsiniz. hoşçakalın

• Beğen
Tepkiler: Mert Özçelik
@ Sefa.

Dunlop siboplar, çocukluğumda, benim Fransız marka(parisien) bisikletimde ve arkadaşlarımın alman marka(kontra pedallı) bisikletlerinde, hatta yanılmıyosam o dönemde meşhur Pinokyo bisikletlerde bile vardı . vay be melankoli yaşadım walla :) ne günlerdi. saatlerimiz bisiklet tamiri ve bakımı ile geçerdi. sonrasında ise türlü türlü bisiklet oyunları; takip etmece, yakalamaca, zor parkur geçişleri vs. şimdiki çocuklar maalesef bunları yapmıyor, tablette oyun oynamaktan başlarını bile kaldırmıyorlar :(

@erphan abi, sen söyleyince anımsadım o sibopları ama günümüzde pek kullanılmıyor sanırım. Varsa yoksa Presta ve Schrader siboplu lastikler dolu piyasada. :)

Bu arada, yaşım sizinki kadar olmasa da, iyisiyle kötüsüyle "mahalle çocuğu" kavramını doya doya yaşayabildiğim için kendimi şanslı sayıyorum. Arkadaşlarla toplanıp babamın karne hediyesi diye aldığı BMX ile gezmek, bir tarafı bozulduğunda kös kös ittirerek mahallenin tamircisine götürmek (hele bir de uzak bir yerlerde bir sıkıntı çıkmışsa ve o bölge tanındık, bilindik bir yer değilse tek çare kendi bisikletçiniz oluyordu :p) çocukluk anılarımda oldukça büyük bir paya sahip durumda. :) Bisikleti geçtim, "ağaca dalan var!" diye bağırmak bile ayrı bir güzeldi. :p

@Burak A.

mordoğana gitmeyi mi planlıyorsunuz bisikletle. hocam yoldan haberdarsınız değil mi? bilmeyen arkadaşlar için söyleyeyim genişlik olarak iki araba genişliğinden biraz daha geniş sırf virajdan oluşan aşağısı uçurum olan bir yol. araba sürmek (hele bir de araç manuelse) inanılmaz zevkli ama bisikletle çok tehlikeli olabilir.

225 ile 227 arasında kararsız kaldım donanım olarak 227 yi renk olarakta 225 i tercih ediyorum keşke farklı renk seçenekleride olsaymış :S

arkadaşlar iyi günler bende geçen hafta salı günü carraro 225 imi aldım. 1 haftalık yaklaşık 50 km sürüşümde asfalt yolda acayip bir akıcılığı var bisikletin ve yokuş yukarı çıkarken çokta zorlamayan bir yapısı var. İlk bisikletim olduğu için önceliğimi ekipmanlarımı tamamlamaya verdim. Ama ilk günden ön lastiğim 2 yerden patlayınca arkadaşında tavsiyesiyle schwalbe marathon plus'ı almayı düşündüm. Daha sonradanda daha çok asfalt yolda kullanacağımı düşünerekten o kadar agırlığın eksileri olabilecek diye düşündüm akıcılık olarak. Bu lastiklerden kullanan varsa performans olarak nasıl bir değişim oluyor yazarsa sevinirim. İyi pedallamalar :)

@Yüce Umut Ö.

bisikleti ne kadara aldınız?

uzun süredir bakmıyordum foruma, ön dişlinin her turunda 2 kere az bir ses geliyor o hala çözülmedi benim, var mı çözebilen? 224

@Mert Özçelik

hocam biliyosun yeni yol yapılıyor. kışın belli bir kısmı trafiğe açıldı. kalan kısmı da yaza kadar büyük ihtimalle açılacak. yani bildiğimiz yol alt yol olarak kalacak, ve neredeyse bomboşa yakın olur o yol. şubat ayında arabayla gittiğimde üst yol kullanılıyordu balıklıovadan önceden itibaren. yani hiç yol açılmasa bile arada kalan kısım çok uzun değil zaten.niyeti ettik bakalım, bir şekilde gideceğim, fotoğrafları da paylaşıırm

Merhaba,
Foruma yeni katıldım, carraro 225 almayı düşünüyorum ancak görüştüğüm bisikletçi 28' bayan için büyük olduğunu söyledi ve özellikle salcano almam konusunda ısrar etti. Ancak carraro veya trek ilk tercihim. Trek fx 7.3 kullandım bir süre ve yanlış hatırlamıyorsam 29' idi ve çok da rahat kullanmıştım. . Ayrıca boyum 1.63 ve şehir bisikleti almayı düşünüyorum.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Carraro'nun hangi modeli benim için daha uygundur?

@elif ak.

İyi günler;

bir bisikletin büyüklüğünü belirleyen faktör tekerlek çapı değil kadro boyudur.Dolayısıyla hiç bir bisikletin size büyük ya da küçük gelmesi sözkonusu değildir.Trek fx 7.3 29'' değil 28'' dir ve onu kullandıysanız zaten 28 kullanmışsınızdır.Carraro'nun hangi modeli sizin için uygundur? Dilediğiniz modeli uygundur.Yapmanız gereken tek şey 1.63 boy'a göre "S" bir kadro seçmek olacaktır.

Elif hanım;
Derya beyin yazdıklarına sonuna kadar katılmakla birlikte, 225'in büyük gelebileceğini öne süren satıcıya da hak veriyorum. 225'lerde 46 cm ve 51 cm olmak üzere standart olarak 2 tane kadro boyu var. 163 cm boyundaki birisi için, 225'lerin en küçük kadrosu olan 46 cm biraz büyük kalabilir. Satıcının buradaki hatası, kadro boyuna göre değil tekerlek çapına göre böyle bir yargıya varmış olması. Bunu bilinçsizlikle mi yaptı yoksa dalgınlığına mı geldi orasını bilemem.

İmkanınız varsa 225'e biraz binmenizi, kadro boyunun size rahat gelip gelmediğini test etmenizi ve kararınızı ona göre vermenizi öneririm.

Bugün canli canli 227 görmeye gittim.tasarimina bayildim.carraro hakikaten yapmış.ve bisikletin fiyatini alacakmis gibi sordum.az bir pazarlıkla 1030 tlye dusurdum.az daha zorlasam 1000 tlye rahat inecekti.ama zorlamadim.sonra almicam desem herhalde oradan sağ cikamazdim :D 230 kalmamış onu göremedim.gecen sene buralarda bu bisikletleri bulmak imkansizdi.tabi bu sene carraroya talep çok olunca her yerde carraro satılmaya başladı.gecen sene 224 ellerinde olsaydi buradan ben o bisikleti 600 tlye rahat alirdim ama yoktu mecubur internetten kazigimizi yedik :D

Geri