Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

merhaba , ben de dün itibariyle Carraro Sportive 225 kullanıcılarına katılmış bulunuyorum. Samsun Atakum'dayım. Amacımız şimdilik uzun bir süre ara verdiğimiz spora bisiklet ile dönüş yapmak :) hentbol - masa tenisi - futbol - basketbol - voleybol vs derken şimdi de bisiklet...

Aksesuar ve gerekli malzemeler konusunda görüş ve tavsiyeleriniz makbule geçecektir.

teşekkürler.

Scudo
@FatihGüngör

Kask= prowell f59r
Gözlük
Eldiven
Suluk= ben zefalin kullanıyorum.
Matara kafesi
Kilit= u kilitler oneriliyor.ben sedonanin şifreli kilidini kullanıyorum.
Bagaj= tranz x
On arka far
Km saati = sigma 1009 sts(şu sıralar tchibo da 40 tlye güzel bi saat var bakabilirsiniz.)
tamir seti(levye, alyan, yama takimi, pompa(basincli olsa iyi olur))

Bir de elcikleri velo barandli elciklerle değiştirmenizi oneririm.

@ALTINBAŞAK

Detaylı cevabınız için teşekkür ediyorum. Ama aksesuarlardan önce bisikletin kendisi ile bir problemim var. Kadro boyu en yüksek olan ürünü satmış arkadaş bana haliyle çok yüksek geliyor. (sanırım zaten bu bisiklet için 2 kadro boyu varmış 46-51) Biraz önce satan firma yetkilisi ile görüştüm , böyle bir sorun var dedim. Abi sele borusunu kesip seleyi aşağı indirelim biraz çözeriz dedi , ben de sadece bu yöntem ile benim sorunum çözülmez inip binerken sorun yaşıyorum dedim. Abi ben bisikleti değiştiremem dedi , ben de iade hakkımı kullanırım dedim... Ama süreçle ilgili çok fazla bilgim yok. İade veya değişiklikle ilgili nasıl bir işlem yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Tuketici hakem heyetine ürünü aldiktan 7 gün içerisinde basvurursaniz değiştirilmesi gerekiyor diye biliyorum.

@ALTINBAŞAK

Bugün telefonda sorun yaşadığımız satıcının yanına gidip yüzyüze görüştük , sorunu hallettik. Bisikleti değişecek , hatta değişeceği bisikleti de gösterdi benim için ayırdı. Yarın gidip 46 kadro olan bisikleti alacağım. teşekkür ederim ilginiz için.

@Yüce Umut Ö.

carraro sportive 225'i mi aldınız bu fiyata?

arkadaşlar, dün Tchibo mağazasına uğradım. gitmişken elim boş dönmeyim dedim, pusulalı zil aldım:) ürünlere göz atmanızı tavsiye ederim. gerçi fiyatlar geçen seneye göre biraz artmış ama, km sayacı, barendli elcik, basınç göstergeli mini pompa ve kaskı inceleyebilirsiniz. sağlıcakla kalınız...

Herkese merhabalar.Ben de Carraro Sportive 227 ile aranızdayım.Senelerdir bisiklete binmediğimden midir nedir 4-5 kilometrede sele popomu acıttı.Zamanla alışacağımı umuyorum.

• Beğen
Tepkiler: Bülent Oğuz
Sn TolgaK.;
Hayirli olsun. Hoşgeldin aramiza. Aci olayina zamanla alisiyorsun merak etme.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alışmasını beklemeyin alın bir jel sele rahat rahat binin. Benim selem (link) keyifli sürüşler.

@TolgaK.

@Bülent Oğuz
Jelli kılıf aldım internetten.Onu bi deneyeyim.Olmadı o zaman komple yeni sele alırım artık.

@Yüce Umut Ö.
@FatihGüngör

Nereden aldınız acaba?

@TolgaK.
Ben size şöyle bir tavsiyede bulunayım, dikkate alıp almamak size kalsın.

Bisiklette jelli seleye alışmayın hiçbir şekilde. Yeni aldığınız bir bisikletin selesinin sert olması ve sizin kalça kemiklerinizin seleye uygun olmaması gayet doğal bir durum. Seleyi kullandıkça selenin yumuşaması ve kemik yapınıza göre şekillenmesi gerekiyor. Siz direkt olarak jelli sele kılıfı kullanmaya başlarsanız o sele hiçbir zaman size uygun hale gelmez ve adeta kılıfa mahkum kalır, kılıf olmadan bisiklete binemez hale gelirsiniz. Olması gereken, ifade etmeye çalıştığım gibi seleyi yalın halinde kullanmaktan geçiyor aslında. Bunu yapamıyorsanız (ağrılardan dolayı) direkt olarak rahat edebileceğiniz bir sele alıp onu kullanmaya başlamanızı öneririm.

• Beğen
Tepkiler: TolgaK.
@TolgaK.

Hayırlı olsun , benzer bir durum bende de oldu. Ki ben resimde de görüleceği üzere geniş bir sele ile alırken değiştirmeme rağmen. Bir miktar alışma süreci olacağını düşünüyorum , yine rahat edemez isem sele değiştiririm.

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/10169235_10152375881020827_6800466449210239686_n.jpg

@Yüce Umut Ö.

Çok iyi bir fiyata almışsınız , hayırlı olsun...

• Beğen
Tepkiler: Bülent Oğuz
Arkadaşlar firmalarla biraz daha pazarlik yapmanizi öneririm.bizzat gecen hafta 227 için ayak ustu normal bir pazarlik yaptim ki performansimi hic zorlamadim :D 1030 tlye birakti adam ki o bisikleti çok rahat 1000 TL ye alabilirdim.biraz daha pazarlik ...
@FatihGüngör hayirli olsun.sele maşallah kanepe olmuş :D

@ALTINBAŞAK

İyi akşamlar sizce 227 ile 224 arasında çok fark var mı hidrolik fren kullanması zor mu-bakımı vs- 1500tl bütçeniz olsa hangi şehir bisikletini alırdınız teşekkürler

@ALTINBAŞAK
Çok güzel fiyat almışsınız.Benim pazarlık yeteneğim fazla yok.Kargo dahil 1150 liraya alabildim.

@DenizB.

Yok desem yalan olur.simdi öncelikle asfalt agirlikli yollar mi tercih edeceksiniz yoksa daha çok tasli,tozlu toprakli yollar tercih edip yagmurlu havalarda bile bisiklet kullanmayi düşünüyor musunuz buna karar verin.
eğer cevap 1. Seçenek ise ben v frenli sağlam kadrolu sabit ya da kilitlenebilir masali bir model tercih ederdim.(crosssway lerin üst modelleri,trek,specialized gibi markalara yonelirdim 1500 TL için.bu arada sportive 300e de bakabilirsiniz.)Eğer bütçe 800-1000 civarinda ise 224 alinip kalan parayla kask, aksesuarlar alınabilir.
Yok cevap 2. Seçenek ise o zaman hidrolik frenli, kilitlenebilir masali,kadronun yaninda donanimi da gayet iyi olan bir model tercih ederdim ki bu 227 olabilirdi.bence 227 fiyatina gore gayet güzel bir bisiklet.

@ALTINBAŞAK

Teşekkür ederim :) Sele bence en önemli konu bisiklette , özellikle benim gibi biraz kilolu olunca :)

Pazarlık konusunda biraz yetersiz kalmışız :) ama Samsun'da çok fazla alternatif satıcı da yok ve internetten almak istemedim ürünü. Ama bugün 46 kadro ile değiştirdikten sonra bir kere daha bu bisikleti aldığım için kendimi taktir ettim , ben son derece memnun kaldım 225'ten :)

Geri