Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Scudo
Bostancı da bisikletevim diye bi yerin açılışı vardi dün.. (Bugün de devam ediyor..) yaşar abi sağolsun açılışa özel bayaa bi indirim yaptı.. 1150 tl ye geldi :)

• Beğen
Tepkiler: Fikret ERMEK
@Ergün yıldız

Ben geçen ay star bisikletten 225 imi satın aldım 930 tl fiyatla. Bisiklettende memnunum saticidanda ilk bakımı yaptırdım her konuda yardımcı oldular sagolsunlar. .

İyi günler arkadaşlar,
Bu seferde ben bir şey sorayim.
Selenin üstündeyken ayaklariniz yere deyiyor mu?deymiyorsa eğer durdugunuz zaman dengenizi nasil sagliyorsunuz?

@ALTINBAŞAK

Mrb Altinbaşak

Sele üstündeyken ayagimizin yere değmesinin imkani yok. Forumdan edindiğim tecrübelere göre sele boyu seleye oturduğumuz zaman ve ayağimiz pedalda iken bacağimizin tam düz olmasi lazim. Haliyle sele boyunu bu şekilde ayarladigimizda durduğumuzda mecburen selen inmemiz lazim.

Bir soruda benden park ayakliğinin ucundaki plastik yirtilmaya başliyor temini çok zor bir parça bu parçadan veya benzeri bir alternatifini nereden bulabilecegimi bilen varmi ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Oğuz han T

Hocam dengeyi sağlamak zor oluyor ama değil mi?var mi bi taktiğiniz?

@Altınbaşak; Seleden kalkıp, inmekten başka bir çözümü yok maalesef. Seleden inmek istemiyorsanız da bir ayağınızı yere basabileceğiniz tek pozisyon, bisikleti belli bir açı ile yana yatırmak.

@Oğuzhan; O parçanın temini o kadar zor olmasa gerek. Bisikletçilerde muhakkak çıkma, iş görmeyen bir park ayaklığı vardır. Ondan söküp, kullandığınız ayaklığa takabilirsiniz sanırım. :s Gerçi o parça olmasa da pek bir şey değişmez diye düşünüyorum, neticede ayaklığın işlevi bisikleti dengede tutmak. O parça ise sadece yüzey genişliği sağlayıp denge/destek alanını arttırıyor o kadar. Benim çocukken kullandığım BMX'in ayaklığı silindirik demirden ibaretti ve o aparata sahip değildi, buna rağmen herhangi bir kullanım sıkıntısı yaşamamıştım hiç. :)

Ben de aranıza 227 ile katılmış bulunmaktayım arkadaşlar. :) Bisikletevim'de 51 kadro olmadığı için Star Bisiklet'ten aldık arkadaşım ile beraber 2 tane.

• Beğen
Tepkiler: Oğuz han T
bisikletlerini yeni alan arkadaşlara, hayırlı olsun der, kazasız ve keyifli sürüşler dilerim :) konuya da güzel fotolar eklemelerini isterim. öyle, kutudan çıkartılıp, yeni montajlanmış değilde; şöyle, güzel bir turun ardından, manzara eşliğinde fotolar olursa makbule geçer :) hoşça kalın...

• Beğen
Tepkiler: UmAykut
@ALTINBAŞAK

@ALTINBAŞAK,
nerdeyse 120. sayfalara gelen, forumda sayfa baabında benzeri az rastlanır böyle bir konuyu başlatan, değerli kardeşim, ALTINBAŞAK nickli arkadaşım; durdun durdun, bayadır da yoktun hani, böyle bir soru sordun ya, çok yaşa emi :) yaw, ne diyeceğimi bilemiyorum walla. sanırsın ki bisiklete binmeyi geçen hafta öğrendin. bu nasıl bir sorudur kardeşim allasen :) bak benim kısrak 51 kadro. benim boyum 1:78, ve ben selenin üstünde oturuken ayaklarımdan biri yere değiyor, o da kaldırıma :) hıı boyun 1:90 falandır da ayak ucunda durursun ayrı. zaten sorunun mantığını anlamış değilim bırak boyunun kaç cm olduğunu...

• Beğen
Tepkiler: Altınbaşak
Dün ilk turumu gerçekleştirdim 50 km.. açıkçası sele biraz rahatsız etti.. bi de max 38 yaptı.. acaba sayacta mi bi ariza var dedim, zira ince teker taktigim salcano ng 650yle 40 görmüştüm aynı yolda..

Merhaba arkadaşlar. 227'ye 28c lastik olur mu? 35c kullanıyordum. Cin malı dış lastiklerle pek keyifli yolculuk yapılmaz gibi. Schwalbe Marathon plus alacağım fakat lastikleri biraz inceltmek istiyorum. Genelde asfaltta uzun yolculuklar yapıyorum cünkü.

Merhaba arkadaşlar.
Carraro Sportive 225'imi satıyorum.Forumda 2. el şehir bisikletleri kısımdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

@erphan
Yaw hocam ben seni hakkatten anlayabilmis degilim :) 1.78 boyla nasil 51 kullaniyon sasiyom.hatirlarsan gecen sene bu konuyu biraz tartismistik.benim boy 1.87 civari hala apis aramla en fazla 2 parmak kaliyor.yani bisiklet bana bile buyuk geliyor :D bacak boyumda kisa degil.anlayamadim ben bu isi :) bu arada soruyu sormamin nedeni yanlis bir sey yapmayalim diye sordum.bilgilerimi teyit etmek icin :D boy da uzun olunca acaba ayaklarimiz degse de daha guvenli olsa mi acaba diye sordum.
Edit: bir de ben buralardayim da sen pek gelmiyorsun hocam.gozlerim seni ariyor :D

ben çocuk yaşlarımda büyük boy bisiklet kullanmaya alışkın olduğum için, zorlanmıyorum. yoksa seleden inince orta bar apış arama değmiyo değil. ama ayak ucunda durmuyorum tabi. ayaklar yere tam basıyorken benim apışarama değen bar benden 10 cm uzun birine sıkıntı vermez. seledeykende ayaklarının yere değmiyor oluşu böyle büyük boy bir bisiklet için normaldir. kaldıki senin boyunda birinin enazından ayak uçları değiyordur yere, 51 kadroda. hoşçakal :)

Selam arkadaşlar,
ben de carraro 225 alarak aranıza katılmak istiyorum ancak aradığım yerlerin elinde kalmamış. bu akşam aşağıdaki iki sitede buldum, fiyat olarak da uygun ikisi de. bu sitelerden alış veriş yapan oldu mu? güvenilir siteler midir?

(link)

(link)

@Ercan K

önceki sayfada Hakan Acar isimli arkadaşın bisikletini satmak istediğini okudum. açtığı ilana da baktım. aksesuarlarıyla beraber güzel bir fiyat vermiş bence. bu konu ilk açıldığı zamanlardan hatırlıyorum kendisini. yanılmıyorsam arka vitesi değiştirmiş 225 lerde olan altus yerine birkaç model üstü bir aktarıcı takmıştı. ilanına bakabilirsiniz.naçizane...

Haftasonu Bostancı'da bisikletevim kafenin açılışı vardi..
227 yi % 20 indirimli aldım.. yaklaşık 1100 falan gibi geldi..
Deore arka artirici, gidondan kilitli masa hid disk fren 27 vites.. gayet memnunum..
Istersen yaşar abinin nosunu verebilirim.. bi ara konus istersen..

Sayin umay
Pesinmi taksitlimi bu fiyat?
Birde saticini telefonunu paylasabilirseniz sevinirim

Geri