Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Scudo
Hocam ben kullanıyorum 192 boy 92 bacak boyu için 56 kadro tavsiye ederim. Fiyat olarak 0 ları 4300 sadece renk farkı var fiyatı pay biçin
3000-3300 arası bir fiyata alacağım teşekkür ederim ilginize

@Atlas1982 güzel fiyat hocam şahsen ben satacak olsam 3500 tl üstü düşünürüm. Sattığın ürünü yerine koymak çok zor oluyor mevcut durumdan ötürü

• Beğen
Tepkiler: Atlas1982
Selamlar değerli arkadaşlar. ,

Dün bir adet Carraro Sportive 321 alarak klübe kaltıldım. Aldığım model sanıyorum serinin en ucuzu olabilir. Fiyatı tercihimde etkili oldu açıkçası.
1580 TL 'ye aldım. RockRider dağ bisikleti kullanıyordum ve artık çok ağır gelmeye başlamıştı, ön sabit maşa bisiklet hiç kullanmadım ve bu biraz benim deneme modelim olacak. Bu yüzden üzerindeki donanım ile çok ilgilendiğimi söyleyemem, şu anki mevcut tecrübem ile çok iyi bir set ile giriş seviyesi set arasındaki farkı anlayabileceğimi sanmıyorum. Belki ilerde sorun gördüğüm parçaları değiştirebilirim ya da farklı bir marka ve modele geçebilirim ama şimdi erken gibi biraz .

Bu arada zaten bisikletçilerde de çok fazla bir seçenek kalmamış gördüğüm kadarı ile bu fiyata bir bisiklet bulup aldığım için şanslı olduğumu düşünüyorum, renkleri ve kadro geometrisi de çok hoşuma gitti. Boyum 178 ve iç bacak boyu 80 cm, 52 kadro aldım oldukça rahat oldu. İnternetten satan sitelerin hiç birinde stokta gözükmüyor bu model ve çoğu Sportive modeli hatta uğradığım bir bisikletçi 2021 'de gelir dedi.

Dün aldığım bisiklet ile bugün bir deneme turuna çıktım ve maalesef sonu asfalta yapışarak bitti, dikkatsiz bir sürücü üzerime kırdı bir anda, ondan kurtardım ama ön tekerlek kanal tarzı yatay bir çukura girince yere yapıştım, dizim yaralandı ama buna şükür. Biraz kendime gelince ucuz (göreceli olarak tabii, herkesin kendi bütçesinde ucuz yada pahalı olabilir) bir model aldığım için sevinmedim değil. Çünkü 7-8 bin bandında ithal bir bisiklet almak için çok bakmıştım. Kaza sonrasında gidon ve sele de küçük çizikler meydana geldi.

Resimleri ekliyorum , sorusu olan arkadaşlara cevap verebilirim .

Dosyalar

• IMG_20201004_123502.jpg
    IMG_20201004_123502.jpg
    2,6 MB · Okunma: 101
  • IMG_20201004_123508.jpg
    IMG_20201004_123508.jpg
    2,7 MB · Okunma: 98
  • IMG_20201004_123520.jpg
    IMG_20201004_123520.jpg
    2,5 MB · Okunma: 78
Selamlar. Sportive 225 sahibiyim. Üzerinde gelen michelin protek lastikler artık yolu tutmuyor. Yağışlı havalarda performansı başarılı bir 700x35c dış lastik önerebilir misiniz?

Sportive 327 ile benden de bir merhaba. Henüz bir ay oldu alalı, toplasan 250 km yapmadım. 10 yıldır bisiklete binmeyen ben için çok iyi bir km aslında. :) Fırsat buldukça zevk için pedallıyorum. Okula onunla gitmeye başladım. Araç kullanmayı unuttum diyebilirim, artı araca her bindiğimde depoyu full görmek de sevindirici. Bir günde en uzun 55 km kadar sürdüm. Sele dışında rahatsız eden bir durum yok şu ana kadar. Onu da jelli kılıf ile bir nebze çözdüm gibi. Sanırım bisikletime aşığım. 😏

Dosyalar

• IMG_20200913_171508.jpg
    IMG_20200913_171508.jpg
    2 MB · Okunma: 92
Sportive 327 ile aranıza katıldım bende. alalı 1 ay olmadı. 2. el olarak 40 günlükken aldım. yaklaşık 20 sene sonra bisiklete bindim ve işe sürekli bisikletle gidiyorum. gidiş geliş 15km. yağmur yüzünden bisiklete binemediğim 2-3 gün işe gitmek istemedim. Bisiklete binmek için işe gidiyorum resmen.

Yaklaşık 1 aylık bir araştırma sonrasında bugün bende bisiklet kervanına katıldım.

Genelde şehir içi kullanacağım için Trekking sınıfında bulunan bir bisiklet olan Carraro Sportive 223 modelini seçtim(Zaten kadro boyu olarak uygun olan bir tek bu vardi). Rengide cok hosuma giden haki yesil. Ben mekanik disk fren sanıyordum ama Hidrolik Disk fren varmis. Benim gibi amatör biri icin çokta önemli bir detay degil ama yinede guzel.

20 yıl aradan sonra ilk kez pedallamak heyecanlandırdı beni. Yakylasik 5 km birazda hafif rampa olan bir yolda kullandım. Çok fazla zorlanmadan eve geldim. Karanlık oldugundan daha fazla kullanamadim. Henuz deneyimim bu kadar ama sabah kalkıp bir Bodrum turu atmayı düşünüyorum yaklaşık 10 km lik. Umarım başarabilirim.😊

Dosyalar

• IMG_20201012_194927.jpg
    IMG_20201012_194927.jpg
    1,1 MB · Okunma: 67
  • IMG_20201012_194855.jpg
    IMG_20201012_194855.jpg
    1,4 MB · Okunma: 68
@undefined yolların bozuk olması sebebi ve lastiğin kalitesini beğenmediğim için bende lastiği değiştirmeye karar verdim. siz lastiği değiştirdiniz mi öneriniz varsa alabilirim. ayrıca biraz daha kalın lastiğin şehir bisikletine dezavantajı olur mu?

İyi gunler arkadaslar. Şehir içi kısa/orta mesafede ve hafta sonları sportif amaclı kullanacağım bir şehir/tur bisikleti arıyorum ama piyasada nerdeyse bisiklet yok. Bir bayide Carraro Sportive 224 var ( son 1 tane kalmış). Son 2200 Tl veririm dedi (Kendi sitesinde 2395 tl) Ben esasen sabit maşa bakıyordum ama sizce maşasını kilitli kullanirsam %100 olmasa da %90 durumu kurtarabilir miyim? Acaba bu ürünü bilenler varsa önerir mi? Teşekkür ederim.
Bu arada boyum 1.80 ürün 51cm kadro. Üzerine hafiften ciktim, uygun gibi boyuma.
Screenshot_2020-10-28-11-44-21-358_com.android.chrome.pngScreenshot_2020-10-28-11-44-21-358_com.android.chrome.png

Merhaba arkadaşlar, Sportive 321 kaç kilogram geliyor bilen var mı? Ölçme imkanım yok maalesef şu anda ve Carraro'nun sitesinde bulamadım bilgisini.

@FatihB.
İşinizi fazlasıyla görür kilitli maşa. Benim boyum da 181 cm 51 kadro 227 kullanıyorum. Kadro boyu konusunda sıkıntım yok.
Ortalıkta bisiklet yok, olan kapanın elinde kalıyor. Beğendiyseniz, içinize sindiyse alın derim. Bayi de çakallık yapmadan liste fiyatından indirim bile yapmış.

• Beğen
Tepkiler: FatihB.
@everhard teşekkür ederim cevap verdiğiniz icin. Aksam aldim ürünü ama katalogda yazan lastik degil de Cst marka lastik vardi üstünde. Ama sizin de dediğiniz gibi piyasada bisiklet yok, onu da görmezlikten geldim artik. Satıcıya söyledim bircok markada bu tarz ufak tefek farklılıklar olabiliyor dedi. Neyse artik, hayırlısı

@FatihB.
2018 ya da 2019 dur üzerinde cst lastik varsa. Kadronun en alt kısmından model yılını anlayabilirsiniz. Muhtemelen oradaki numara 218 ile başlayacak. Bu da ürünün 2018 model olduğu anlamına gelir.

• Beğen
@everhard Birkaç gün işim olduğundan anlaştık ama henüz teslim almadım. Cuma günü teslim alacağım. Büyük ihtimal 2020 olmayacak o zaman. Diyelim ki 2018 veya 2019 üretim olsa yine de alayım mı? Eski ilanlardan özellik karşılaştırması yaptığımda çok fark yok gibi.
Ama biraz aklım da karıştı

@everhard Birkaç gün işim olduğundan anlaştık ama henüz teslim almadım. Cuma günü teslim alacağım. Büyük ihtimal 2020 olmayacak o zaman. Diyelim ki 2018 veya 2019 üretim olsa yine de alayım mı? Eski ilanlardan özellik karşılaştırması yaptığımda çok fark yok gibi.
Ama biraz aklım da karıştı

Hocam, çok da akıl karıştıracak bir durum yok aslında. Sanırım sadece lastiklerde farklılık var. Ben de şubat ayında bulunduğum ilde sportive 225 aldım. Öncelikle resmi carraro sayfasından inceleyip almıştım. Ama benim aldığım bisikletinde 2019 olduğunun farkına vardım. Detaylı incelediğimde kadro, fren ve aktarma sistemlerinde bir farklılık yoktu. Bu zaman zarfında yaklaşık şehir içi ve kısa turlar olmak üzere 1200 km kadar kullandım. Oldukça memnunum aslında. Aklımda hep hibrit bir bisiklet vardı açıkçası. Yol bisikleti kadar seri olabilsin ama şehir içinde de her türlü zorlu yol şartlarına gelebilsin.

• Beğen
Arkadaşlar merhaba carraro hesabına bisikletlerin ağırlıklarını sormuştum. Sportive 327: 14.04 - 328: 14.01 - Manifesto 11.05 kg yazmışlar. Bu değerler doğru mu 327 ile 328 ağırlıkları nasıl aynı oluyor biri v diğeri disk frenli? Ayrıca manifestonun ağırlığı doğru mu sizce ?

Dosyalar

• Screenshot_20201110-111642_Instagradfm.jpg
    Screenshot_20201110-111642_Instagradfm.jpg
    109,4 KB · Okunma: 30
Geri