Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Aynen yıllar sonra bisiklet alalım dedik rezil olduk 🙈 benim de 48 50 kadro bakmam gerekiyor

Scudo
nisan ortasında ankaradaki bayilere gelecekmiş diye duydum

48-50 bulabilsem alırdım da hiç bi yerde yok ne yazık ki 🙂
(link)

Satıcıyı tanımam, 327 52 kadro.

(link)

Bu da 49 kadro yazmış ama 327'de 49 kadro yok. Ya 48 ya 50'dir.

carraro sportive 328 modelini alacağım. 170 boyum 78 cm iç bacak ölçüm var bayileri aradığımda 44 öneriyolar. sizce küçük gelir mi bana ?
Ve 44 size küçük gelir.

2.ilan eski model yoksa almıştım arkası acera olan ayarsız gidonlu

carraro sportive 328 modelini alacağım. 170 boyum 78 cm iç bacak ölçüm var bayileri aradığımda 44 öneriyolar. sizce küçük gelir mi bana ?
Hocam boyunuz s ile m arasında. Önerilen boy uzunluğunu s için1.60-1.70 ve m için 1.70-1.80 olarak veriyor büyük markalar. Ben de 1.70 olduğum için aynı ikilemde kalıyorum. 44 ve 48 kadro arasında kalıyorsunuz. 50 kadro kesinlikle büyük gelir size. 45-46 kadro bulursanız daha ideal olur. Ben 43-44 kadro kullanıyorum (Giant Escape 1 S beden) Sele boyu iç bacak uzunluğuma (78 cm) ayarlı şekilde resimdeki gibi duruyor. Üst borunun yüksekliği de bacak aramdan 2 cm daha yukarıda kalıyor.
(link)

Satıcıyı tanımam, 327 52 kadro.

(link)

Bu da 49 kadro yazmış ama 327'de 49 kadro yok. Ya 48 ya 50'dir.

Ve 44 size küçük gelir.

52 kadroyu 1.88 boyunda arkadaşım rahatlıkla kullanıyor (Normalde 56 kullanması lazım ama sportif kullanım seviyor.) 1.70 boyundaki adama 52 kadro ilan göstermek de ne bileyim... Carraro da 52 kadro L olarak geçiyor. 56 kadro ise XL

Dosyalar

• P10403-153042.jpg
    P10403-153042.jpg
    213,1 KB · Okunma: 60
Hocam boyunuz s ile m arasında. Önerilen boy uzunluğunu s için1.60-1.70 ve m için 1.70-1.80 olarak veriyor büyük markalar. Ben de 1.70 olduğum için aynı ikilemde kalıyorum. 44 ve 48 kadro arasında kalıyorsunuz. 50 kadro kesinlikle büyük gelir size. 45-46 kadro bulursanız daha ideal olur. Ben 43-44 kadro kullanıyorum (Giant Escape 1 S beden) Sele boyu iç bacak uzunluğuma (78 cm) ayarlı şekilde resimdeki gibi duruyor. Üst borunun yüksekliği de bacak aramdan 2 cm daha yukarıda kalıyor.

52 kadroyu 1.88 boyunda arkadaşım rahatlıkla kullanıyor (Normalde 56 kullanması lazım ama sportif kullanım seviyor.) 1.70 boyundaki adama 52 kadro ilan göstermek de ne bileyim... Carraro da 52 kadro L olarak geçiyor. 56 kadro ise XL
Teşekkür ederim cevabınız için sanırım ankaraya 48 kadro gelmesini bekleyip deneyip alacağım. Emin değilim 44 mü daha uygun 48 mi daha uygun olacağına.

48-50 bulabilsem alırdım da hiç bi yerde yok ne yazık ki 🙂
hocam henim boy 174 bacak boyu 80cm önce 46cm bir salcano dağ bisikleti kullanıyordum küçük geliyordu
şimdi 50cm peugeot trekking bisikleti kullanıyorum tam oldu diyebilirim.
küçük bisiklet adamı canından bezdirir.

Ben de Sportive 328 için aradım bayileri ve sadece 44 bedeninin kaldığını öğrendim. 44 belirttiğin ölçülere küçük gelecektir. Bayiler Nisan sonuna kadar olan üretim stoğunu görebiliyorlarmış ve şu an yokmuş dediklerine göre. Sanırım Mayıs-Haziran gibi gelecek.

Ben de Sportive 328 için aradım bayileri ve sadece 44 bedeninin kaldığını öğrendim. 44 belirttiğin ölçülere küçük gelecektir. Bayiler Nisan sonuna kadar olan üretim stoğunu görebiliyorlarmış ve şu an yokmuş dediklerine göre. Sanırım Mayıs-Haziran gibi gelecek.

Merhabalar 48 kadro nerdeyse sıfır 328 bisikletimi satıyorum. ilgilenirseniz:

Carraro sportive bir bisikletim vardı. 45 kadro medium boy diye geçiyordu ama 180 adam bile rahat kullanır. Sanırım bu kadrolar biraz büyük. Yol bisikleti gibi düşünmeyin, denemeden çok büyük boylara gitmeyin derim.

sportive 3xx serisi içerisinde gözlemlediğim kadarıyla en az satılan seri 324. sanıyorum diğer modeller hakkında daha fazla kullanıcı yorumu, ilan vs var alım satım siteleri dahil buna. bir kaç gündür 324 ile aranızdayım bakımlarını yapmaya dair ne varsa siparişini verdim (özel anahtarlar, temizleyici ve bakım sıvıları) ve niyetim olabildiğince kendi kendime öğrenip düzenli bakımlarını yaparak kullanmak. ilerde basit upgrade yapılacak işlemlerle devam etmeyi planlıyorum buna bakalım göreceğiz. 324 kullanıcıları varsa tanışmayı çok isterim.

Selamlar. Esenlikler dilerim.

Uzun zamandır niyetlendiğim ancak iş durumumdan dolayı sürekli ertelemek durumunda kaldığım bisiklet hobimi daha stabil bir yaşama kavuşmuş olmamdan dolayı hayata geçirmek istiyorum.
İnternet üzerinden yaptığım araştırmalardan edindiğim bilgiler doğrultusunda 4 model üzerinde yoğunlaştım. Bunlar;

MOSSO LEGARDA 2130 MSM H
MERİDA CROSSWAY 300

BİSAN TRX 8600 - DEORE
CARRARO SPORTIVE 330 30V

Her işte olduğu gibi bu iş de deniz derya. Üstelik isteklerimiz sonsuzken imkânlarımız kısıtlı : (( O sebeple ben de kendime belirli kriterler geliştirmeye çalıştım. Bunlardan ilki orta segment bir bisiklet olması yönünde oldu. Bunun için de deore sete sahip, hidrolik disk fren ve rijit maşa tercih edilen bir bisikletin benim için ideal olabileceğine kanaat getirdim. Ancak benim sorum da tam olarak burada başlıyor. Gündelik olarak Göztepe sahil yolunu kullanacağımı, nispeten uzun mesafeler için de İzmir’in ilçelerine tur yapacağımı düşünürsek bu modellerden hangisini tercih etmem gerektiği konusunda kararsız kalıyorum. Çünkü amortisörlü maşaya sahip bisikletlerin dezavantajları olduğu gibi avantajları da olacaktır. Ancak herhangi bir kullanıcı deneyimine sahip olacak derecede tecrübeli olmadığım için gönül rahatlığıyla seçim yapamıyorum. Bu sebeple eğer bu düzeyde bir bisiklet alacak olsaydınız -bu güne değin elde ettiğiniz tecrübelere istinaden- hangisini tercih ederdiniz? Veya sizlerin önereceği bir marka ve model var mı? Siz değerli arkadaşlarıma danışmak istiyorum.

Accell ile yaptığım görüşmede, bu modele ait üretimin Haziran ayında yapılacağını belirttiler.

Merhaba, Carraro Sportive 220 kullanıcısıyım ve kendi bisikletime dair paylaşımları görmeyi çok istememe rağmen 462 sayfalık devasa bir konu içinde sayfa sayfa inceleme yapmaya cesaret edemedim. Arama seçenekleri arasında da kelime ile arama yok, veya ben bulamadım. Böyle bir seçenek var mı?

@knoxious26 normal arama kısmına gelip arayacağınız kelimeyi yazın. Arama seçeneklerinden bu konuda seçeneğini seçin, aramayı bu şekilde yapın

@tahrefa Çok teşekkür ederim, forumda gerçekten inanılmaz fazla bilgi var ancak aramayı nasıl yapacağımı bilmediğim için ulaşamıyordum, yeni konu açmak da çok saçma olurdu halihazırda varken. Tekrar teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: tahrefa
Geri