Çocuk taşıma römork ve koltukları

ekranci

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
Biz de Polisport Boodie kullanıyoruz, aldıktan sonra Weeride'ları görüp içim gitmiş olsa da fiyat da önemli tabi. :)
Boodie kadronun ana borusuna (selenin de takıldığı) bağlanıyor, orada vites teli varsa (benim MTB'de oradaydı) sorun oluyor takamıyorsunuz...

2 bisiklet tek koltuk varsa (ve memnun kalırsanız) takılma kelepçesinden bir tane daha alabilirsiniz: (link)

Scudo
Tepki
27
Bobike ön çocuk koltuğu kullanıyorum uzun süredir, çok memnunum. hafif ve güvenli bir hollanda markası.

Şerif Feridun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
@Semih Toprak
Boodie modelinin kadroya bağlantılı modwlini 2 yıldır kullanıyorum gayet memnunum. Kadroya monteliler portbagajli bisiklete monte ediliyor. Ufak çaplı olarak benim kız 3 defa düştü ama kafada kask oldugundan ve sıkıca bağlandığından bişey olmadı. Çocuğa aynı zamanda koltukta otururken ellerini içerde tutmasını da öğretin faydalı oluyor.

Tepki
52
İsim
SELÇUK
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar
1 yasında bir oğlum var ve onun için
(link) bu koltuğu almayı düşünüyorum bu veya buna benzer koltuklardan kullanan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum çocuk koltukta iken bisiklete binerken veya bisikletten inerken sıkıntı oluyormu yani nasıl yapıyorsunuz birde 1 yaş erken mi bisiklet ile tanısmak için

Emrggl

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Salcano
@Selçuk Karaca

Merhaba;
Eğer çocuğunuzla birlikte süreceğiniz güzergahta bisiklet yolu varsa hemen başlamanızı öneririm. Hem çocuğunuzla sportif ve eğlenceli zaman geçirmiş olursunuz, hem de çocuğunuzun farkındalığın artmasına katkıda bulunursunuz.
Kızım 1,5 yaşındayken başlamıştık. Şimdi 3 yaşında ve bir bisiklet sevdalısı. Trafik kurallarını öğrendi, bisiklet yolunda yürüyenlere dikkat diye bağırıyor ve çok keyif alıyor.
Bisiklete binerken ve inerken rahat etmek için her zaman kullandığınız sele yüksekliğini biraz daha indirmenizi öneririm. Ayrıca durduğunuzda sele üzerinde oturur vaziyette kalmak yerine, ayaklarınızın üzerine inin. Diğer türlüsü denge problemi yaratabilir.
Hiç tereddüt etmeyin, alın. Kullanmadığınız şey her zaman daha tedirgin edicidir. Kullanınca ne demek istediğimi anlayacaksınız.
İyi günler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Selçuk Karaca
Tepki
2
İsim
Savaş
Bisiklet
Ümit
Arkadaşlar bendede bi prenses var ben arkaya takılan bi model aldım arkada olandan almanızı tavsiye ederim siz rüzgarı kesmiş olursunuz birde bisikletle yada motorla giderken insanın yüzüne gözüne sinekler geliyor çocuk için kötü olur

• Beğen

bozcaa

Üye
Tepki
28
İsim
AHMET BOŞÇA
Bisiklet
Carraro
@Selçuk Karaca çocuğun 1 yaşından büyük olması gerekiyor yazıyordu bisiklet taşıyıcı römorklar için. koltuk için de benzer olarak düşünülebilir. Bu hafta içi 1.5 yaşında oğlumla binmiştik ama sürekli kafasındaki kaskı çıkarıp yere atmaya çalıştı. Onun dışında sıkıntı olmadı.

• Beğen
Tepki
1
İsim
Türkan
Arkadaşlar merhaba. Konu açtım ama onaylanmadı sanırım henüz. Benim de 2.5 yaş oğlum var. Bisiklet almak istiyorum. Hangi marka model tavsiye edebilirsiniz. Bisiklete en son çocukluğumda bindim. Son zamanlarda da ara ara. Çok profesyonel değilim yani.

Bu arada boy 1.60. Özellik falan da bilmiyorum öyle. Şehir içi en fazla 10 km giderim heralde. Şehir içi yokuşlarında da güvenilir olmalı ve aynı zamanda yokuş çıkarken de beni fazla yorsun istemiyorum. Kendim 60 kg çocuk da 13. Bilginiz varsa paylaşır mısınız benimle. Enfazla 1000 tl bütçe ayıracağım.

dentist

Üye
Tepki
0
İsim
Mustafa
Ben trek 7.0 bisiklet arkasına polisport boodie çocuk koltuğunu aldım. Bu model teker üstü oturma yeri olmayan bisikletler için uygun. Koltuğun gövdeye bağlanan kısmında vites teli geçtiği için tele tekabül eden yerdeki plastiği keserek modifiye ettik. 25 kg ye kadar taşıyabiliyor. Koltuğuna ağırlığı 3.5 kg kadar.Dönüşlerde zorlamadım, şimdilik memnunuz :) 20170718_190602.jpg

Lenny07

Üye
Tepki
145
İsim
Lenny07
Bisiklet
Carraro
@turkanatalay Merhaba yaklaşık 3 sene Carraro Grande 703 veya yanlış olmasın 713 modelini kullandık eşimle birlikte.Memnunuz tavsiye ederiz.Arkasında sele üstü monte çocuk koltuğu var,oğlan neredeyse 6 yaşında hala rahatça oturabiliyor.pr_01_4878.jpg

• Beğen
Tepkiler: turkanatalay

Togursamsun

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Emin
Bisiklet
Corratec
@dentist hayırlı olsun çocuğunuz kaç aylık. Ben de aynı modele bakıyorum benim ufaklık 10 aylık 3 noktalı emniyet kemeri biraz tedirgin ediyor beni. Sizin kullanım deneyimleriniz önemli benim için

ekranci

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Kemal
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Canyon
@Togursamsun

3 nokta emniyet kemeri başta beni de tedirgin ediyordu (bir de kask varken kafadan geçirmek zor oluyor) ama zaten kask var ve ayaklar da bağlı, yeterlidir herhalde. Polisport da Portekiz markası zaten. Sizin ufaklık bayağı ufakmış, öne takılan ve baş dayama olan weeride modellerini de düşünebilirsiniz, biraz daha pahalı ama daha eğlenceli olabilir. Çocuk arkadayken pek birşey paylaşılmıyor çünkü, ancak su istediğinde durup mataralıktan matarasını çıkartıp veriyorum, onun dışında ne yapıyor, uyudu mu, nereye bakıyor, yanda kedi vardı gördü mü vs. merakta kalıyorum o_O

• Beğen
Tepkiler: turkanatalay

dentist

Üye
Tepki
0
İsim
Mustafa
@Togursamsun çocuğum 2,5 yaşında. Kemeri biraz sıkı pozisyonda tutuyorum, istese de öne gelemiyor. Çocuk bağlı olunca trafiğe çıkmıyorum zaten bahçe içinde küçük turlar yapıyoruz. Eliyle seleden tuttuğu oluyor. Her ihtimale karşı hızımı artırmıyorum. Bana güvenli geldi. Bazı çukurlarda altındaki metalin yaylanması ile koltuk tekere sürtebiliyor. Onun dışında problem görmedim.
@ekranci Maalesef arkada olunca paylaşım azalıyor, sık sık arkaya dönüp muhabbet ediyorum. weeride pahalı geldi bana. Boodie tam fiyat performans ürünü oldu

Selcuk27

Üye
Tepki
3
İsim
Selçuk Zafer
Bisiklet
Corratec
9-15 kg arası için resimdeki modeli önerebilirim - Bilby Junior FF
Zil çalma işini oğlum aldı, görev paylaşımı da yaptık, biz çok memnunuz :)

Dosyalar

Togursamsun

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Emin
Bisiklet
Corratec
@Selcuk27 ben de baktım bu modele 15 kilo limiti koltuğu çok kısa süreli kılıyor. Yoksa hem önde olması hemde önünün barla kapalı olması çok büyük artı. Çocukla fotoğraf varmı?

Selcuk27

Üye
Tepki
3
İsim
Selçuk Zafer
Bisiklet
Corratec
@Togursamsun Doğrudur, ancak şöyle bir artısı da var: Çocuk ufakken diğer koltukların içinde biraz küçük kalıyor, bunda koltuğun kalıbı daha küçük olduğundan çocuğu daha iyi sarıyor. Bir de sizin çocuk daha ufak sanırım, en az 3 sene kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.
Fotoğraf hazırda yok ancak internette bulduğum ekteki resimle aynı sayılırız.
Yolda giderken konuşma, gördüklerimizi birbirimizle paylaşma vs açısından, bu veya başkası, bence önde oturum çok başarılı.
Hatta bu küçülünce yerine ne olabilir diye bakınmaya başladım.

Dosyalar