Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Çocuklar için bisiklet tavsiyeleri

Herkese merhabalar. 7 yaşındaki kızım için yaz gelmeden ve fiyatlar daha da fazla artmadan bisiklet aramaya başladım. 16 jant ümit marka bisikleti geçen yaza kadar sürdü ancak artık küçük geliyor. Decathlondan 24 jant olan hibrit ve dağ bisikleti modellerine yoğunlaştık ancak bunların arasındaki farklar nedir? Hangisini tavsiye edersiniz? başka tavsiyeleriniz olursa onlara da açığım. Şimdiden teşekkürler.

Scudo
Herkese merhabalar. 7 yaşındaki kızım için yaz gelmeden ve fiyatlar daha da fazla artmadan bisiklet aramaya başladım. 16 jant ümit marka bisikleti geçen yaza kadar sürdü ancak artık küçük geliyor. Decathlondan 24 jant olan hibrit ve dağ bisikleti modellerine yoğunlaştık ancak bunların arasındaki farklar nedir? Hangisini tavsiye edersiniz? başka tavsiyeleriniz olursa onlara da açığım. Şimdiden teşekkürler.
24 jant büyük olur. 2. el 20 jant 2 yıl idare edecek bir bisiklet alın derim. Çocuk için daha güvenli olur. 2. Elde bir dünya hesaplı bisiklet var. :harika:

Doğrudan bisiklet önerebilecek kadar çocuk modellerine hakim değilim ama ben olsam;
- Dağ bisikleti yerine şehir modellerini tercih ederdim. Ağır amortisörlere, dişli ve kalın lastiklere o yaşta bir çocuk için gerek yok.
- Ağır çelik kadrolu bisikletler yerine alüminyum kadrolu bir bisiklet tercih ederdim. Decathlon'da gördüğüm modeller çelik ve 13-14.5 kg. Tam boy bir bisikletten daha ağır, 7 yaşında bir çocuk için daha da ağır.
- Tek aynakollu, sadece arkadan vitesli bir model tercih ederdim. O yaşlarda vites konusunu fazla karmaşık hale getirmeye gerek yok. Ağırlığa etkisi de cabası.
- Çocuğun boyuna göre 20, 24/26, 28 jantlı modellere sırayla geçmesini isterdim, kullanamayacağı bir bisikletten ürküp soğumasını istemezdim. Tabii boyu uzunsa/çok hızlı uzuyorsa arada atlanan olabilir.
- Kullanabileceği en büyük boya ulaşana kadarki bisikletler oldukça kısa süre kullanılacağından mümkün olan en az yatırımı yapar ama yine bisikletten soğutmayacak kadar iyi/temiz olmasını isterdim. Bu nedenle temiz ikinci el de tercih edilebilir, yeni alınanı temiz koruyup işi biteni satarak/sonrakiyle takaslayarak da ilerlenebilir. Mesela oğlumun 2. bisikleti 20 jant Scott Scale Junior idi, sonra bir tane sıfır Mosso Legarda ile takaslanıp üste nakit de aldırdı.

• Beğen
Tepkiler: enzo ve allmylife
4 yaşına girecek kızım için bisiklet almak istiyorum 110 cm boy, 50 cm bacak boyu. Jant gövde nasıl bir şey olmalı? Arka 3 teker olacak.

4 yaşına girecek kızım için bisiklet almak istiyorum 110 cm boy, 50 cm bacak boyu. Jant gövde nasıl bir şey olmalı? Arka 3 teker olacak.
Soru işareti

merhaba hocam,
benim çocukta 4 yaşını geçti 50 aylık şuanda. geçen yaz salcano cherry aldım 16 jant olanı. geçen sene de biniyordu ama bu yıl daha bi rahat biniyor. sizin çocuğun boyu biraz uzun sanki bizimki şu anda 105 cm civarı koltuk en alt kademeden bi tık yüksek rahatlıkla kullanabiliyor. Bence bilindik marka alın ben ilk başta mahalle arası bisikletçiden kızım rengini beğendi diye markasız(piyasa malı) bir bisiklet almıştım çocuk hiç süremedi 2 hafta ev denemesinden sonra iade etmiştim. Sonra salcano bayisine gidip deneyip cherry modelini almıştık. Sizde imkanınız varsa deneyip alın yoksa da zaten onlarda kadro ölçüsü olmuyor bildiğim kadarıyla 16 jant şu an için ideal olmalı. Üzücü haberse geçen sene 850 liraya aldığım bisikletin fiyatının 1730 TL olarak gücellenmesi :(

• Beğen
Tepkiler: SerdarDemirel
merhaba hocam,
benim çocukta 4 yaşını geçti 50 aylık şuanda. geçen yaz salcano cherry aldım 16 jant olanı. geçen sene de biniyordu ama bu yıl daha bi rahat biniyor. sizin çocuğun boyu biraz uzun sanki bizimki şu anda 105 cm civarı koltuk en alt kademeden bi tık yüksek rahatlıkla kullanabiliyor. Bence bilindik marka alın ben ilk başta mahalle arası bisikletçiden kızım rengini beğendi diye markasız(piyasa malı) bir bisiklet almıştım çocuk hiç süremedi 2 hafta ev denemesinden sonra iade etmiştim. Sonra salcano bayisine gidip deneyip cherry modelini almıştık. Sizde imkanınız varsa deneyip alın yoksa da zaten onlarda kadro ölçüsü olmuyor bildiğim kadarıyla 16 jant şu an için ideal olmalı. Üzücü haberse geçen sene 850 liraya aldığım bisikletin fiyatının 1730 TL olarak gücellenmesi :(
Evet şu an fiyatı görünce yutkudum bende gördüm 1730 TL'yi ki o fiyata 2-3 sene önce ben kendime alüminyum 28" komple set almıştım :suspus::hasta:

• Beğen
Tepkiler: SerdarDemirel
Emre bey oğluma 3 hafta önce Saraçhane bisiklet çarşısından "ümit alpina xc 16 jant" bisiklet aldım,fiyatı 1000 lira.Oğlum 4,5 yaşında.

• Muhteşem
Tepkiler: ÆSir
Emre bey oğluma 3 hafta önce Saraçhane bisiklet çarşısından "ümit alpina xc 16 jant" bisiklet aldım,fiyatı 1000 lira.Oğlum 4,5 yaşında.
Biz ne suç işledik bu hallere düştük... (link) Turkcell bile satmaya başlamış, yakında hat üstüne bile verirler. Sanırım 1 sene daha bekleteceğim bisiklet faslını, imkan olduğu zaman alacağım.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Merhabalar.Yaşım küçük mazur görün:D. 1. Sınıfta babam ile Bianchi star 24" almıştık.Gayet memnunum hiç sıkıntısını görmedim. Fakat artık 6. Sınıfım ve boyum uzamaya başladı (156 cm) bundan dolayı artık star bana küçük gelmeye başladı. 27.5 düşünüyorum ama 26 da olabilir emin değilim. Bütçem 3500 bandında 200 TL civarı fiyat oynayabilir. Arkadaşlarımın bisikletlerinde Microshift'in dayanıksız olduğunu ve vites geçişlerinde vb. kötü olduğunu gözlemledim. Ondan dolayı ruble ön arka aktarıcı ve vites kollarının Shimano veya sram olmasını istiyorum.İkinci ele baktım fakat babam izin vermiyor. Aklımda belirli bir model yok ayrıca bisiklet alüminyum ve kilitlenebilir maşalı olur ise daha iyi olur. Bu fiyat bandında önerebileceginiz bisikletleri yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)

Merhaba konu açmadığım için buraya yazıyorum. 12 yaşında çocuk için şehir içinde kullanacağı bisiklet arıyorum. 24 jant olması gerekiyormuş. Ancak bu çelik kadro alüminyum kadro olayı, amortisör meseleleri falan bayağı karışık geldi. Hafif okula gidip geleceği bir bisiklet tavsiye eder misiniz?

Merhaba konu açmadığım için buraya yazıyorum. 12 yaşında çocuk için şehir içinde kullanacağı bisiklet arıyorum. 24 jant olması gerekiyormuş. Ancak bu çelik kadro alüminyum kadro olayı, amortisör meseleleri falan bayağı karışık geldi. Hafif okula gidip geleceği bir bisiklet tavsiye eder misiniz?

(link)

(link)

Hocam 24 jant ,alüminyum kadro ön amortisörlü bisikletlere bakın. Çift amortisörlü ve çelik kadrolar daha ağır oluyor ve çocukları yoruyor. Örnek olsun diye yukarıda 3 link attım. Sitelerde ve mağazalarda fiyatlar değişiyor. İyi araştırma yapın lütfen.
(link)

@Sokrates66 hocam adresiniz Çorum olarak gözüküyor. Eski Belediye Binasının arkasındaki sokağa büyük bir bisikletçi açıldı .Ramazan Bayramında çalışmaları devam ediyordu. Şu an tam faaldir. Çorum merkezde ikamet ediyorsanız aradığınız ürünleri bulabilirsiniz. Tam faal olmadığı için gezme imkanı bulamadım. Gelecek hafta bu mağazayı bende ziyaret etmek istiyorum. :harika:

Hocam henüz bir yere gitmedim. Araştırma yapmadan gitmek istemedim. Mesela şu alüminyum - çelik kadro meselesi önemli imiş şehir içinde özellikle. Ağırlık açısından. Çift amortisör olayı önemliymiş. Makenizma vs. Esnaf çoğu zaman pazarlama amaçlı bakıyor olaya. Bizim umursadığımız şeyleri dikkate almıyor. Satış yapayım düşüncesinde oluyor. O yüzden bilinçli hareket etmek istedim. Attığınız bisikletler iyiymiş. Bianchi aralarında biraz daha iyi gibi. Bu bisikleti orada bulabilir miyim bilmiyorum. Kron da vites kolları ve fren sert diyorlar. Başka öneriniz var mı?

...Kron da vites kolları ve fren sert diyorlar...

Bu bilgiyi nereden aldınız? Kron'da hangi vites kolları ve fren varmış, kıyaslandığı markada hangi vites kolları ve fren varmış, kime göre, neye göre, ne kadar sertmiş bilmek isterdim.

• Beğen
Hocam henüz bir yere gitmedim. Araştırma yapmadan gitmek istemedim. Mesela şu alüminyum - çelik kadro meselesi önemli imiş şehir içinde özellikle. Ağırlık açısından. Çift amortisör olayı önemliymiş. Makenizma vs. Esnaf çoğu zaman pazarlama amaçlı bakıyor olaya. Bizim umursadığımız şeyleri dikkate almıyor. Satış yapayım düşüncesinde oluyor. O yüzden bilinçli hareket etmek istedim. Attığınız bisikletler iyiymiş. Bianchi aralarında biraz daha iyi gibi. Bu bisikleti orada bulabilir miyim bilmiyorum. Kron da vites kolları ve fren sert diyorlar. Başka öneriniz var mı?
Oğlumda 24 jant kron xc 100 var. 2 yılı devirdik bir sorun yok. Yeterli ve akıcı bir bisiklet. Vites değiştirme tekniklerini öğretirken ben bile sürdüm. 85 kilo olmama rağmen. :)
Bu bilgiyi nereden aldınız? Kron'da hangi vites kolları ve fren varmış, kıyaslandığı markada hangi vites kolları ve fren varmış, kime göre, neye göre, ne kadar sertmiş bilmek isterdim.
Bir anormallik görmedim. Gidon biraz zayıf fakat downhill yapmayacaksan o da yeterli. Yerli firmaları bazen çok gömüyoruz. Çocuğa alırken tereddüt etmiştim. Şimdilerde iyiki almışım diyorum. Arkadan gelen 8 yaşındaki oğlumu da eskitir bu bisiklet.

...Bir anormallik görmedim. Gidon biraz zayıf fakat downhill yapmayacaksan o da yeterli. Yerli firmaları bazen çok gömüyoruz. Çocuğa alırken tereddüt etmiştim. Şimdilerde iyiki almışım diyorum. Arkadan gelen 8 yaşındaki oğlumu da eskitir bu bisiklet.

Zaten "onun şusu böyle, bunun osu şöyle" ifadesini satıcı kullanıyorsa genelde "ben bu malı satıyorum, o yüzden iyi, ötekini satmıyorum, o yüzden kötü" diye anlayabiliriz. Herhangi biri kullanıyorsa bir markanın fanboyu olup diğer markayı kötülüyor olma şansı var. Kullanıcı söylüyorsa tecrübedir, bir şey diyemem ama sorunlu olan ona denk gelmiş olabileceğinden temkinli davranırım. Her durumda "onda A var, bunda B var, A'nın şusu böyle olduğundan B'den kötü" diye net ifadeler olmadan (atıyorum, "Kron XC 75'te SHI-Index diye zor dönen çevirmeli bir kol var, Mosso Wildfire'da Shimano ALTUS ST-EF500 tetik kol var, o yüzden Kron'daki vites çok sert" gibi) doğrudan inanmamayı tercih ederim, mümkün olduğunca da kendim deneyip karar veririm. Vites kolu ya da frenin sertliği herhangi bir satıcı veya kullanıcıdaki bisiklette gözlemlenebilecek bir özellik ki bisiklet seçiminde epey sonlarda olması gereken bir kriter bence.

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri
(link)
Hesaplı gibi geldi. @Sokrates66 şu an için 2700 TL bandında.

• Beğen
Tepkiler: Sokrates66
Hocam hesaplı ve görüntüsü güzel. Bunu listeme eklemiştim. Ancak kadro çelik gözüküyor. Ağırlığı belirsiz olduğu için firmaya mail attım. Eğer çok ağır değilse tercih edilir mi sizce?

Bir de 11 yaşında 146 cm çocuk için 26 jant büyük mu olur acaba

• Beğen
Hocam hesaplı ve görüntüsü güzel. Bunu listeme eklemiştim. Ancak kadro çelik gözüküyor. Ağırlığı belirsiz olduğu için firmaya mail attım. Eğer çok ağır değilse tercih edilir mi sizce?

Bir de 11 yaşında 146 cm çocuk için 26 jant büyük mu olur acaba
Hocam bu boyla zorlanabilir. 8-9 yaşında olup 28 jant sürenleride gördüm. Olay tamamen beceri ve hakimiyetle alakalı. 26 jantı test ettirin çocuk zorlanmıyorsa düşünebilirsiniz. Çocuk zorlanırsa sürüş disiplininden kopup kaza riski doğurur.Dağ Bisikletleri genellikle ağır oluyor. O yüzden aliminyum kadro isabetli olur.

Geri