Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Covid-19 aşısı olacak mısınız?

Neyse, hiç aşı olmamış kişilerin kaçı ölmüş kaçı yaşıyo, bunların sayılarını net olarak açıklamamakta ısrar ettikçe Sağlık Bakanlığına asla güvenmeyeceğim, mantıklı olan da bu
Bir sürü ilaç içirdiler. Faydasızmış. Bakanlıktan açıklama geldi. Faydasız ama zararı da yok diye.

Scudo
Hiçbir koronavirüs uygulamasına riayet etmeyen, "aşı" olmayan kimselerin ölmemesi bilimsel bi şeydir.

aşı karşıtı ile covid-19 aşısına karşı olan arasında büyük bir fark var. karıştırmamak lazım.

ahalinin gazını almak için, aşı çıkınca 2 doz olunacak bu iş bitecek diye popüler söylemlere gitmeyip, hele bir aşı çıksın o zaman elimiz daha güçlü olacak deselerdi daha başka olurdu sonuç.
doktorun biri çıktı, yanlışlıkla bebeklere biyontek yapılmış, sonuçları tıp dergisinde yayınlayacağız dendiği gün işin rengi değişti açıkçası.

Omicron aşılananlar nedeniyle mi çıktı?

(link)

koronavirüs uygulamalarını reddetteğim için henüz ciddi bir yaptırıma maruz kalmadım ama buna rağmen bunlara olan KİN im gitgide artıyor

Biyontek aşısını geliştirenler, omicron varyantında aşı yetersiz, yeni aşı bulmak lazım diyesi. Yeni aşı gelişecek en az 2+1 yapilacak. Sil baştan.

Herşeyi sorgulamak gerektiğine inanıyorum. Din, bilim, inanç vs herşeyi. Devletlerin, hükümetlerin, ilaç şirketlerinin insan sağlığını önemsediklerini de hiç sanmıyorum. Hükümetin bizi ekonomik olarak önemsemediğini düşünen bir muhalif sağlığımızı çok önemsediğni sanıyor.

Herşeyi sorgulamak gerektiğine inanıyorum. Din, bilim, inanç vs herşeyi. Devletlerin, hükümetlerin, ilaç şirketlerinin insan sağlığını önemsediklerini de hiç sanmıyorum. Hükümetin bizi ekonomik olarak önemsemediğini düşünen bir muhalif sağlığımızı çok önemsediğni sanıyor.
Hükümet ile muhalefet
bir konuda uzlaşır. Maaş zamları konusunda. Artık bir ortak noktaları da Covid-19 aşısı.

dün belirtiler başladı bu gün biraz daha ağırlaştım hafif boğaz yanması akıntısı var tat koku iptal hafif kırgınlık ateş var geçen sene bu zamanlar corona olmuş atlatmıştım bu sene içerisinde 2 doz sinovac oldum dün pcr testi negatif çıktı klasik soğuk algınlığı bakalım kaç güne iyileşeceğim

dün belirtiler başladı bu gün biraz daha ağırlaştım hafif boğaz yanması akıntısı var tat koku iptal hafif kırgınlık ateş var geçen sene bu zamanlar corona olmuş atlatmıştım bu sene içerisinde 2 doz sinovac oldum dün pcr testi negatif çıktı klasik soğuk algınlığı bakalım kaç güne iyileşeceğim
Üstad acil şifalar dilerim.

covid icat olduktan sonra her sene rutin olduğum grip yine oldum ve işim gereği her hafta pcr testi oldum ve hiç bir testim pozitif çıkmadı. 2 ay önce biontec aşı 2. dozdan 1 ay sonra pozitif çıktım ve 3 gün ateşler içinde yattım.
Aşı olmadığım halde hafif grip ve hep negatif olan ben aşı sonrası hayatımdaki en ağır gribi geçirdim ve 2 ay boyunca testim hep pozitif çıktı.

şimdi ben neye inanmalıyım objektif olarak?

İki doz Biontech aşımı oldum, bundan sonra tüm dünya ölecek deseler aşı filan yok...Aşının bile bir çok yan etkisini yaşıyorum, çok enteresandır hastalığın kendisi bu kadar yan etki yapmadı...
Snovac tercih ettim, 3 doz aşı oldum. Kendime ve topluma karşı görevimi yerine getirdiğime inanıyorum. Yan etki yaşamadım şimdilik, biraz da bundan dolayı tercih ettim snovac. Bir sene önce covid'e yakalanmama rağmen, biraz da işim gereği aşı olmayı tercih ettim. Fakat bundan sonra olacaklara ben de mesul değilim, aşı olmayı düşünmüyorum daha başka. Çünkü bunun sonu yok. Fakat maalesef bundan sonra dünya düzeni değişti ve daha da değişecek, yeni pandemiler gelecek ve bu kadar kolay geçmeyecek. O bilim kurgu filmlerinde yaşanan başlıklarla dolaşan insanlar gerçek hayata girecek. Razer fare firması, alttaki fotoğraftaki maskeden seri üretime geçeğini açıklamıştı geçen sene. Fosil yakıt bitimi yaklaşması, su bitimi yaklaşması, dünyanın iklimi değişmesi vs. bir sürü olay yaşamı daha da güçleştirecek. İnsanoğlu doğası gereği stresi kaldırmak üzere böyle düşünceleri arka plana atıp, günü birlik yaşadığından, pandemi de olduğu üzere, bir anda atom bombası düşmüş gibi yok olmamız çok uzak değil, belki biz göremesek de...

(link)
download.jpg

Düzenleme;
Haberlerde bahsediliyor şu an iklim değişikliği, çevre kirliliği, kontrolsüz nüfus artışı, hammadde ve tarım ürünlerine ulaşmanın daha da zorlaşması, su azalması vs. Fakat kimse bunları dikkate almaz. Pandemi de olduğu gibi, ülke hükümetlerinin sert politikaları ile gidişatın hızı kesilmeli.

Dosyalar

• 16392183767116635515998309210141.jpg
    16392183767116635515998309210141.jpg
    116,9 KB · Okunma: 8
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ride Alone
aynen ya çok ölümcül 😁
Covid 19 sebebi ile anasını babasını evladını kaybetmiş olanlar bu mesaja gülmedi. Siz gevrek gevrek gülüyorsunuz ama Allah göstermesin yarın çok sevdiğiniz bir yakınınız covid 19 sebebi ile aşılı ya da aşısız ölürse profildeki mesajları teker teker silmeye başlarsınız. Çok büyük konuşuyorsunuz Allah ile sözleşmeniz var herhalde. 👌

Geri