Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Covid-19 aşısı olacak mısınız?

Bu gün Biontech 2. dozu oldum, görev tamam...:harika:

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Scudo
Kış geldi, ne grip aşısı var ne de zatürre...
Risk grubunda olanlar için "Turcovac" kurtarıcı olacaksa bir an önce dolaşıma girmeli.
Bu virüsün şakası yok, bu hafta genç bir matematik öğretmenini son yolculuğuna uğurladık...
Kronik hastalığı olanlar ve aşıya absürd gerekçelerle karşı olanlardan rica ediyorum: - Aşı karşıtlarını ciddiye almadığınız kadar rasyonel bir zihne sahipsiniz-....

Anne 84 yasinda aşıli, oğlu 64 yaşında (Eczacı) aşısız. Oğlu yoğun bakımda vefat etti. Anne taburcu.🤔

Anne 84 yasinda aşıli, oğlu 64 yaşında (Eczacı) aşısız. Oğlu yoğun bakımda vefat etti. Anne taburcu.🤔
vefatının sebebi neydi ki oğlanın?
5x5 metre bir odada 7 kişi çalışıyoruz. aşılı olanlar ve aşılı olmayan ben dahil beşimiz covid-19 a pozitif yanıt verirken, aşısız 2 kişi hala covid-19 a yakalanmadı. soğuk diye kapıyı kapatıp çalışıyoruz. aksıran tıksıran var ama bu iki kişiye virüs geçmiyor arkadaş. 84 yaşındaki teyzemize Allah uzun ve sağlıklı ömür versin. dahası maske de takılmıyor odada.

Covid enfeksiyonunda hücresel bağışıklığın önemi bir türlü gündem olmadı.
Gündem olmadığı için hücresel bağışıklığın (T hücrelerinin) yakıtı olan D vitamini eksikliği ahaliyi yatağa düşürmeye devam ediyor.

Bu hastalık Covid-19 gibi kişiden kişiye ne tepki vereceği belli olmayan, yakalandığında kurtulam ihtimalin yüksek ve kalıcı bir hasar bırakmayan bir virüs yerine, Difteri, Kuduz, Çiçek Hastalığı, Veba, Kolera gibi hem kalıc hasar bırakan hem de genelde ölümle sonuçlanan bir virüs olsaydı acaba aşı karşıtları şimdiki kadar çok olur muydu?

• Beğen
Tepkiler: soulless
Bu hastalık Covid-19 gibi kişiden kişiye ne tepki vereceği belli olmayan, yakalandığında kurtulam ihtimalin yüksek ve kalıcı bir hasar bırakmayan bir virüs yerine, Difteri, Kuduz, Çiçek Hastalığı, Veba, Kolera gibi hem kalıc hasar bırakan hem de genelde ölümle sonuçlanan bir virüs olsaydı acaba aşı karşıtları şimdiki kadar çok olur muydu?
Taçlı virüslerin aşırı mutasyon düşkünü olduğunu bildiğimizden olsa gerek. Eğer solunum yoku ile kuduzu bulaştırabilirlerse, muhtemelen o virüs mutasyon sever olmayacağını bileceğimizden gider aşımızı oluruz.
Dahası, 35 yıllık Türk siyasi yaşamına bizzat şahit olmuş biri olarak, zamanında ilgili bakan çernobil sonrası düşen çay satışları ile artan stoğu eritmek için tv de çay içmişti. Kendisi sonradan kanser olup vefat ettiydi. Bu bağlamda, 35 yıldır siyasilerin inat ettikleri şeylerin tam aksinin çıktığı tecrübeyle sabittir.

vefatının sebebi neydi ki oğlanın?
5x5 metre bir odada 7 kişi çalışıyoruz. aşılı olanlar ve aşılı olmayan ben dahil beşimiz covid-19 a pozitif yanıt verirken, aşısız 2 kişi hala covid-19 a yakalanmadı. soğuk diye kapıyı kapatıp çalışıyoruz. aksıran tıksıran var ama bu iki kişiye virüs geçmiyor arkadaş. 84 yaşındaki teyzemize Allah uzun ve sağlıklı ömür versin. dahası maske de takılmıyor odada.
Sebebi covit deniyor. Bu lanet hastaligin sağı solu yok. Kime nasil bulaşacağının şekli şemali yok. Eşler arasında bile bulaşma olmayabiliyor. Bu hastalığın kitabi 5 yil 10 yıl sonra yazılır gibi geliyor. Aşı işe yariyor gibi görünüyor. Allah hepsine şifa versin.

Sebebi covit deniyor. Bu lanet hastaligin sağı solu yok. Kime nasil bulaşacağının şekli şemali yok. Eşler arasında bile bulaşma olmayabiliyor. Bu hastalığın kitabi 5 yil 10 yıl sonra yazılır gibi geliyor. Aşı işe yariyor gibi görünüyor. Allah hepsine şifa versin.
aşı karşıtları diye bir kavram ürettiler. ben aşı karşıtı değilim halbuki. covid konusunda deneye tabii tutuluyoruz gibi hissediyorum sadece. deneydir diyemiyorum, bazısı aşı oluyor sorunsuz, bazısı aşı oluyor ağır hastalanıyor. bazısı aşı oluyor vefat ediyor. plasebo ve denek gruplar var gibi bir his doğuyor bu durumda.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Taçlı virüslerin aşırı mutasyon düşkünü olduğunu bildiğimizden olsa gerek. Eğer solunum yoku ile kuduzu bulaştırabilirlerse, muhtemelen o virüs mutasyon sever olmayacağını bileceğimizden gider aşımızı oluruz.
Dahası, 35 yıllık Türk siyasi yaşamına bizzat şahit olmuş biri olarak, zamanında ilgili bakan çernobil sonrası düşen çay satışları ile artan stoğu eritmek için tv de çay içmişti. Kendisi sonradan kanser olup vefat ettiydi. Bu bağlamda, 35 yıldır siyasilerin inat ettikleri şeylerin tam aksinin çıktığı tecrübeyle sabittir.
Evet kuduz solunum yolu ile bulaşmıyordu fakat Difteri, Çiçek virüsü ve şu an aklıma gelmeyen ve ölümcük olan bir çok virüs solunum yolu ile bulaşıyor(du).Covid-19'u nasıl Türka siyaseti ile bağdaştırdınız pek anlam veremedim. Bu virüs sadece Türkiyede yok ve bu virüs için sadece siyasiler çalışmıyor. Alanında uzman bilumum bilim adamı çalışmalarda, araştırmalarda bulundu. Tedavi yönteminden aşı çalışmalarına kadar.
Aşı olmayan kişilerin covid olduklarında da tedavi amaçlı olarak hastaneye gitmemelerini öneriyorum.

Aşı karşıtı degilim.
Zaten çalışmak icin baskı sonucu 2 doz aşımıda oldum.

''Bu'' aşının çok işe yaradigina inanmıyorum; cunku ''zoonoz/zoonotik'' vb. ne derseniz deyin, hayvanlarda yaygın olan ve insanlara bulaşacak şekilde mutasyona ugrayan bir ''influenza'' grip turevi olarak açıklandı kendisi.

Grip aşıları bir önceki yıl yaygın olan influenza turevlerini içerir ve genel olarak risk grubu meslek uyelerine ve risk grubu (yaşlı, kronik solunum yolu hastası, riskli hastalık grubu uyesi) kişilere tavsiye edilir ve uygulanır. Zorunluda degildir. Bu aşılari oldugunuzda grip olmayacaksiniz gibi bir durum söz konusu degildir. Farklı bir influenza turevi ile karsilasırsanız bunyeniz aşıya ragmen hasta olmanızı maalesef engelleyemez.
Sevgili covid virusude bir influenza turevi oldugu icin oldugumuz asiya ragmen, mutasyon/varyant (bilimum farklı terim secebilirsiniz) olusturup degişik bir tip covid olarak karsiniza cikarsa bir sekilde sizi yine hasta edebilir.

Evet bu durumda surekli aşı olunması gerekecektir.

Ancak bağışıklık denilen karmaşık sistemimiz saglikli populasyonda bu işin ''standart'' tabir edilen gripten daha tehlikesiz olmasini saglayacak şekilde karşılık geliştirecek gibi görünüyor. Nitekim bulaşım ve ölüm oranları (tedbirleride gözönüne alırsak) o kadar korkunc görünmüyor. Bu felakete en yakın İspanyol gribini ilaç sektoru, aşılama, önlem olmamasına (1. dunya savasi etkisi ile aclık-yokluk etkenini ayrıca hesaba katmamak olmaz elbette) ragmen atlattı insanlık. Bu salgından dogal seleksiyon ve bağışıklık geliştirerek geçip devam etmeyi basardi.

İspanyol gribi (1918-1920) o dönemin net olmayan istatistiklerine göre:
Nufus 2 milyar
Hastalık bulaşan populasyon 500 milyon -bazı kaynaklar toplam nufusun 1/3 u diyor (nufusun %25'i)
Ölü sayısı 20 ila 50 milyon (nufusun %1 ila %2,5)
Hasta olanlarla hastalıktan ölenlerin oranı %4 ila %10

Covid 19 mevcut istatistikler:
Nufus 8,5 milyar
Hastalık bulaşan populasyon 260 milyon (nufusun %3'u)
Ölü sayısı 5,2 milyon (nufusun %0,06 sı)
Hasta olanlarla hastalıktan ölenlerin oranı %2

Rakamlara bakınca bir hastalık, ölümcül sonuclar, size yakın birisi veya kendiniz ise dehşet etkisi yok demek saflık olur.
Ama genel olarak degerlendirirsek tum dunyada paranoyakca bir korku salmak ve her turlu kişi, insan haklarını çigneyerek devletlerin istedigi gibi hukumranlık surmesi, yeni zenginler yaratması, enflasyonlar ile halkin orta ve alt kesimini tuketirken ''covid'' kozu ile susturmasi bu kadar keskin bir sekilde gerekli miydi? İşte bunu aydınlatmak gerek.

Yeni normal dedikleri sagliktan ziyade yönetsel ve ekonomik duzenlemeler ile halkları gütmeyi amaçlıyor gibi durmuyor mu sizcede?

Avusturya covid nedeniyle 10 günlüğüne komple kontak kapattı. Sokaklar bomboş.
gerekirse bir 10 gün daha uzatılacak.

grip nedeniyle böyle uzun süreli kapatma ömrümde hiç görmedim. Bilen bilmeyen gene zırvalamış.

• Beğen
Tepkiler: kemal.bahadır
Komple kapanmanın bir esprisi olacağını düşünmüyorum. 1900'lü yıllarda yaşamıyoruz artık. Tamamen ekonomiye zarar.

Evet kuduz solunum yolu ile bulaşmıyordu fakat Difteri, Çiçek virüsü ve şu an aklıma gelmeyen ve ölümcük olan bir çok virüs solunum yolu ile bulaşıyor(du).Covid-19'u nasıl Türka siyaseti ile bağdaştırdınız pek anlam veremedim. Bu virüs sadece Türkiyede yok ve bu virüs için sadece siyasiler çalışmıyor. Alanında uzman bilumum bilim adamı çalışmalarda, araştırmalarda bulundu. Tedavi yönteminden aşı çalışmalarına kadar.
Aşı olmayan kişilerin covid olduklarında da tedavi amaçlı olarak hastaneye gitmemelerini öneriyorum.
Aşı olmadım. İş arkadaşım Covid oldu. Ben de Covid olmuşum. Farkında bile değildim. İş yeri pcr olmamı rica etti. Hastaneye gittim. Test verdim. Pozitifdin dediler. Eve kapadılar. Bir genç gelip kapıdan vivivivvirir denen bir kutu ilaç attı kaçtı. Ben de gitmek istemiyorum hastaneye. Kalp rahatsızlığı olan ama tanısı konmamış bir hasta kalp krizi geçirince hastaneye girmesin demek gibi bişey olmuş sizin istediğiniz.

Belki paylaşılmıştır, veya izleyen olmuştur. Videonun konuyu ilgilendiren kısmındaki dakikasını paylaştım, fakat baştan izlerseniz gerekli cevapları bulabileceğinize eminim.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Geri