Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti kullananlar kaç km hız yapabiliyor?

https://i.hizliresim.com/3jJgY4.jpg @ahmet emin aydın 700 23 130 bar hava basılan yol bisikleti ile düz yolda 25 zor yapıyorum ortalama saygılar :koptum:
anlık veledromda 76 k gördüm tabi anlık olarak bahsediyorsan normal. 100 km duz yolda 40 ortalama yapan mtb ile hemen yol yarışlarına katılsın yol bisikleti ile 60 ortalama yapar :ssrtcbya:

Scudo
@ahmet emin aydın 700 23 130 bar hava basılan yol bisikleti ile düz yolda 25 zor yapıyorum ortalama saygılar :koptum:
anlık veledromda 76 km gördümtabi lodos vardı 55 km hızda ruzgar arkadan ittirdi öyle gördüm yoksa 55 k yapsam bir kaç yuz metre sonra nefessiz kalıyorum düz yolda

gördüm tabi anlık olarak bahsediyorsan40 45 de görürsün mtb ile düz yolda normal.

100 km duz yolda 40 ortalama yapan mtb ile hemen yol yarışlarına katılsın yol bisikleti ile 60 ortalama yapar :ssrtcbya:

https://i.hizliresim.com/3jJgY4.jpg

Video çekecem bunun için tabikide ortalama değil 30-40 km bindiğimde ortalama 40kmh ile gitmiyorum

@ahmet emin aydın km saatleri şaşabiliyor kablosuz olanlar

strava yukle telefonuna gps kesın olarak doğru gösterır ortalamanı

@Cem Ç. Zaten ben ortalama hızı 40 demedim başlığı okuyunca kaç kmh hız yapıyo ortalama dediğinizi anlamadım ortalama 20-25

@ahmet emin aydın

herkes farklı yazıyor kimi düz yolda yaptığını kimi rampa aşağı kimi ortalamasını söylüyor 1 km de ortalama 50 de yapan var 5 km de ortalama 25 yapanda var 100 km de ortalama 30 yapanda var ama uzun yolda mtb ile kımse değil 40 25 de yapamaz stravada herkesın kaydı var yol bisikleti kullananlar yapamıyor çoğunluk 100 km mesafede 25 yapabılen bıle yok ortalama 20 22 km

anlık olarak 70 80 de yapan var...

@suat akman

@Cem Ç.

Bende bundan bahsederken hortlattim konuyu :) Strava yukledim ve ilk kaydimda MTB ile max. hizim 118,4 km/saat cikti :) 17 km lik suruste ortalamam 26,9 km/saat... Oysa zorlamadan gayet sakin MTB ile ikili surus yaptik ve bolca inis cikis vardi. Karanlikta deli gibi kopacak durumda yoktu :)
Kısacası strava o kadar da guvenilir gorunmuyor bana...

strava1.png

Aynen yol bisikleti ile ortalama 25 tutturulabilir ama mtb için bir hayli zor.

@suat akman

o strava ile ilgili değil gps ile ilgili

bendede var öyle sapmalar 100 110 km gösterdiği oluyor

150 kayıt yaptıysam 2 3 tanesınde öyle sapma olmustur askerı bolgelerden geçerken metal yoğunluğundan olabılıyor sapmalar.

zaten sizin rotada belli oluyor analizden bakın gps dumduz gittiğini göstermiş

17 km sizinle gidelim siz mtb ile 27 km ortalama yapamazsınız yaparsanız da 100 km de 25 ortalama yapmanız lazım mtb ile yoldan daha hızlı gittiğini iddia edenler çok var da kanıt yok

mtb ile 100 km de 25 ortalama yapanda yol ile 35 40 yapması lazım o hızlara çıkan da yok yarışçılar hariç

strava yı bir kez kullanmışsınız onda da gps sapmış. benım 150 den fazla kaydım var 1 2 tanesınde boyle 100 110 km gösterdı

bence en iyi gps uygulaması strava kullanıcı sayısından da belli.

• Beğen
Tepkiler: suat akman
Ben MTB ile yoldan daha hızlı gittiğimi iddaa etmiyorum. Öyle bir şey olamaz zaten. Ama belli ki Yol kullananlar kondisyona önem vermiyor ve tartışmaya neden oluyorlar.. Yok efendim "bende Yol var ama sen MTB ile o dişli lastiklerle benden nasıl daha iyi ortalama tutturursun." diyorlar..

Yol bisikletiyle düz asfaltta 25 - 30 km ortalama yapanlar sorunu kendilerinde bulmalılar..

@suat akman

o strava ile ilgili değil gps ile ilgili

bendede var öyle sapmalar 100 110 km gösterdiği oluyor

150 kayıt yaptıysam 2 3 tanesınde öyle sapma olmustur askerı bolgelerden geçerken metal yoğunluğundan olabılıyor sapmalar.

zaten sizin rotada belli oluyor analizden bakın gps dumduz gittiğini göstermiş

17 km sizinle gidelim siz mtb ile 27 km ortalama yapamazsınız yaparsanız da 100 km de 25 ortalama yapmanız lazım mtb ile yoldan daha hızlı gittiğini iddia edenler çok var da kanıt yok

mtb ile 100 km de 25 ortalama yapanda yol ile 35 40 yapması lazım o hızlara çıkan da yok yarışçılar hariç

strava yı bir kez kullanmışsınız onda da gps sapmış. benım 150 den fazla kaydım var 1 2 tanesınde boyle 100 110 km gösterdı

bence en iyi gps uygulaması strava kullanıcı sayısından da belli.

(link)

analizden bakın 2 defa strava durdurulmuş ya pause bastınız yada telefon çaldı yada dediğim gibi gps sapmıştır

bu yoldakı ortalamanız en fazla 13 14 km ilk 8 km gps durdurulmuş hareket edilmiş sonra yeniden başlatılmış sapmş o aktıvıtede

garmin kullananlarda olmuyor bu sorunlar

bende telefonu uçak modunda sadece gps açıkken kullanınca sorun olmuyor

telefon ınternet vs açık olunca saçmalıyor gps verılerı boyle https://i.hizliresim.com/VXGBXv.jpg

@pohuman

4 5 yıl her sabah sabah 5 6 da gunde 40 50 km gidenler var yol bisikleti ile ve ortalamaları 30 u geçmiyor

tabi siz mtb kullananlar kısa mesafe gittiğinizden 25 30 km ortalamaya az demeniz normal

sen mtb ile 150 200 km yada 100 km hiç durmadan pedal kesmeden gidebiliyormusun ayrıca 25 30 km ortalama hiç de az değil

@pohuman

gps sapmış burdada siz o lastıklerle 14 km de 29 30 ortalama yapın bende bu foruma bır daha yazmıcam strava kaydı hatalı duz gıdıyor sapmış yanı

@Cem Ç.
Ben zaten yapmadigimi biliyorum oyle bir ortalamayı :)
Oylesine bir hiza cikmadigimi, cikamayacagimi da biliyorum :)
Ancak "strava kaydi - gerisi yalan" iddiasi olanlari okudum hep ve ilk denememde bunu gorunce cok sasirdim. Sonucta km saatide sapma yapabiliyor, GPS kaynaklı olsa da strava bile hata yapabiliyormus bunu ogrendik ;)
Kısacasi "illa o olmalı", "illa bu olmalı" tartismalari her kosulda kesinlik arzetmiyormus ;)
Iyi ayarlı bir km saati arasıra sapma yapsa da dogru sonuc veriyordur genelde.
GPS yayınının iyi oldugu bolgelerde strava da guzel analiz ve kayit veriyordur ama her zaman icin gecerli degil demek ki!

Ayrıca MTB kullanicisi iseniz arazide strava bazı bolgelerde GPS destegi yeterli olmadigi icin sizi cozumsuz birakabilir.
Demek ki ikisini kombine edip kullanmak en guzeli ;)

Kısacasi km saatlerini veya stravayi hepten karalamak yanlis!

@suat akman

gps yayının iyi olduğu bölge yok bir defa doğru gösterdiği yerde başka bir zaman gps tam o yoldan geçerken kesilebiliyor

bir de telefon ile ilgili sorunlardan kesilebiliyor en doğru gps verisini garminler gösteriyor

stravadan takip ediyorum hiç yanlış verisi yok garmin kullanların

telefonda normal yani gpslerin sapması strava da ayrıca harita yükleme özelliği var garminlerde yani gps desteği yok diye bir olayda yok haritayı yükleyebiliyorsunuz garminlere

• Beğen
Tepkiler: suat akman
Ben 1km yapiyorum bayir yukari oda bisikletden inip bayir yukari yurudugun icin

Ortalamayı söyleriz inanmayıp strava istersiniz. Strava koyarız yine inanmazsınız..

He he...

@maboc yürümekte bir seçenek tabi. Sonuçta yine bisikletle beraber çıkıyorsun. :)

strava yuzde 90 dogru arada sasirabiliyor ki sasirdigi yerler belli oluyor 6aydan beri sayac ve strava ayni anda kullaniyorum aralarinda fark yok

Mtb de kullaniyorum yol da kisa mesafede mtb daha rahat ve atik ortalama 25 yapmak da mmkun zorlasan 30 en ust sinir ki oda cok nadir

Yol bisikletinde ise 25 ort ile rahat gidersin tabi uzun yolda zorladigin kadar da ortalaman 30 ustune cikar ama mtb de cikmaz

Yine mtb nin cogunlk olarak ort hizi 20 kmdr

Arkadaşlar tabiki kadro lastik jant vs önemlidir ancak ben bişey söylemek istiyorum. En dandik donanıma sahip salcano ng650 bisikletimi gündelik işler basit kullanım amacıyla 2009 yılında almıştım. O zamandan beri değişen tek parçası ön v fren ayakları oldu. Alındığı günden beri üzerinde km sayacı var ve haftada bir veya iki kez en az 25 30 kg ağırlığında mutfak alışverişinin poşetlerini gidona bağlayarak taşıyorum. Ve normalde 20 olan hızım poşetler bağlanınca da aynı performans ve zorlanmada yine 20. Hiçbir değişme yok. Sadece poşetleri gidona bağladığım için biraz kontrol zorluğu oluyor ancak gerçekten hiçbir hız değişimi yok. Hatta yokuş aşağı yüksek ve yokuş yukarı düşük viteste çok zevkli oluyor :) Ağırlıklar en az 25 kg oluyor ben 67 ve bisiklette 15 kg. Şimdi benim aklıma takılan şu, madem üzerinde bu kadar yük varkende aynı hızı alıyorum, niye boşuna para verip daha üst seviye mtb alayım ki? Aynı bisikletle max 30.9 hız gördüm. Yani diyeceğim diğer şeyde şudur ki ben bu hızı nasıl arttırabilirim?

Arkadaslar syravada sapma var madem neden hala israr ediyosunuz runtastic road bike pro surumu apk si heryerde var onu denetin bence hem türkçe hemde dogru sonuc veriyor

Back