Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti kullananlar kaç km hız yapabiliyor?

bugün 54.58 kmyi gördüm

Scudo
Millet hala bayır aşağı yapılan hızları yazıyor.Adam zamanında düz yolda yapılan ortalama hızı sormuş konu nerelere gelmiş

@ozansefer
Yok benim antremana ihtiyacim yok, zaten düzyolda okadar antremansizimki 15-17 arasi en fazla yapabiliyorum.
Inanin bana, yanlis kisiye hikayenizi anlatmaya calisiyorsunuz. Düz yolda anlik olarak belki birtarafinizi yirtarak MTB ile 50yi görmüs olabilirsiniz. Ben daha cok dinlemek istemiyorum hikayelerinizi. Size antremanlarinizda basarilar dilerim.

Bir sorum olacak size, su sehir icinde cöp arabasinin arkasindan bilmem yüz kacile giden siz degildiniz demi?:D

düz yolda anık değerler ile rampa inişleri bir şey ifade etmiyor bence belki edenler vardır. mtb ile ortalama 20 km/h ve biraz üstünü yakalayabiliyorsanız yeterlidir.
http://images.tapatalk-cdn.com/15/09/28/b28ac5466a148ca6301966ea0662d3e2.jpg

Vallahi bende GT'nin Agrressor 3 model MTB bisikleti var üzerinde de Schwalbe Smart Sam lastikler var. Bisiklete başlayalı bir yıldan biraz daha fazla oldu. Başladığım zaman 10 dk kadar 25 de gidebiliyordum ama şimdi 30 km'lik İskenderun - Arsuz yolunu rahatlıkla 55 - 60 dk da bitirebiliyorum yani ortalama 25 - 30 km arasında yarım saat hiç sıkıntı çekmeden gidebiliyorum.

Ama bir de şöyle bir durum var her akşam en az 15 dk 5 kg'lık ağırlıklarla çalışıyorum ve nefes egzersizleri yapıyorum.

Eskişehir de çankaya odunpazarı arası sürekli rampa. Ordan inerken 65 ile iniyorum genelde. Arada frenlemesem 75 i geçerim ama yolda birkaç yerde ızgaralar var.

hocam duz yolda ruzgar sert esmiyorsa zorlanmadan 30 35 km goruyorum lastiklerim yol lastiği çok zorlarsam 40 a kadar cikiyorum 4 dk suruyor tabiki :)

Hiz konusuna takilmamak lazim,hele kis aylarinda fazla hiz donmak demek.

sedona 701 ile 60km görmüşlüğüm var

Bugün RR 5.2 ile ama Vittoria dişsiz lastik lerle 72 km gördüm.

Hız takıntım yok ama bos yol bulursam yokus asagi koyveririm gider :)
Bu arada hep km saati kullaniyorum. MTB kullanirim ve lastiklerim 2,00 kalinlikta crosscountry model.
"Strava kaydi yoksa dunyada inanmam" diyenler var yapılan yola, hiza, ortalamaya. Dun aksam arkadasla spor olsun diye iddiasiz ciktik 20 km yol yaptik. Demez mi bana:
"strava niye kullanmiyosun?"
Bende yukledim "nemenem birsey acaba" diye ve donuste yaptigimiz ilave 17 km lik ilk kaydima gore max. hızım 118,4 km/saat mis :ssrtcbya:
Emektar kilometre saatim max. hizimi 58,5 km/saat vermis :harika:
Ben nasil guveneyim bu strava ya simdi :) 118 km yapabiliyo olsam lisans cikartir yarisir, bos vakitlerimde kanat takar pedallayip ucmaya calisirım :p

(link)

29 mtb ile 450 kadansta 248km/h yapıyorum... Şaka şaka yokuş aşağı anlık 85km/h, şehir içi ortalamamı da 25'lere çekmeye çalışıyorum...

@Ertan M. Düz yolda mtb ile 40 yapılır mı yapılır. Ama öyle arkadaşın söylediği gibi rahat yapılmaz :) O yüzden yorumunuza hak veriyorum :)

Düz yolda ortalamam 28-32 civarı değişiyor. Strava kaydımı daha önce de bu konuda paylaşmıştım. Toplam mesafeyi 4km eksik gösterse de ortalama hız doğru sayılır..

Yakın zamanda tekrar bi Strava denemesi yapacağım inşallah. Bu aralar 4-5km'lik dimdik tırmanışlarla meşgulüm. :)

Lastikler; Ön: Maxxis Crossmark Exception 26x2.1, Arka: Maxxis Larsen TT Exception 26x2.0.

https://www.bisikletforum.com/dosyalar/screenshot_2015-09-07-23-36-43-png.34450/

Geri