Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

Scudo
@mserifoglu hocam orbis ve salcano ya da baktiniz mi ? İkinci elleri de gözden geçirin bence.

Decathlondaki bisikletlere de bakın hatta

Whistle Apache i kargodan alıp serviste kurulumu yapıldı arkadaşlar. Deneme amaçlı bir tur attım sadece o yüzden şimdilik bir şey diyemeyeceğim fakat, uzun yıllar sonrası 25kg lık demir yığınından sonra tabiri caizse eşekten inip ata binmişim gibi hissettim kendimi. Hatta önceki kullandığım bisiklet görünümlü başka birşeymiş bunu anladım. Konuda daha pahalıya daha düşük donanımlı sırf markası için tavsiye veren arkadaşlar kusura bakmasın ama biraz abarttıklarını düşünüyorum. Alüminyum kadrolu olup 2000-3000 TL arasında hangi marka model olursa olsun akla kara kadar fark etmeyeceğini düşünüyorum. Hatta yıllarca bisiklet sürmüş bu arkadaşların gözlerini bağlayıp 2000 TL ile 3000 TL arasında ki modelleri tecrübe ettirsek hiçbir markayı ayıramayacaklarını ve aralarında bariz fark göremeyeceklerini düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda bisikleti tecrübe ettikçe amatör gözle daha fazla yorumlamaya çalışırım.

@Murat Ak.

Kesinlikle haklısınız hocam, zaten kask, eldiven, suluk vb. aksesuarlar mecburen alınacak. Öyle daha üst model bisiklet beklentim zaten olmaz en kötüsünden bir suluk bile yollasalar yeterde artar bile.:)

@katran

İkinci el seçeneklerim arasında yoktu hocam. En azından ilk ciddi bisikletim olduğu için sıfıra yöneldim. Eğer hevesim artarsa zaten ikinci el veya sıfır olarak her türlü yükseltme işine girerim. İlk mesajımda dediğim gibi marka takıntım yoktu. İstediğim özellikler de ve donanımda kronda olabilirdi veya X marka veya Y markada. 2 hafta önceye kadar whistle diye bir markanın varlığından bile haberdar değildim ama kısmet bu markayaymış. Hiç te pişman değilim aksine whistle olduğuna daha çok memnun oldum zira krondan maşasının havalı olmadığını öğrenince biraz soğumuştum.

Fikrini belirten belirtmeyen herkese teşekkür ederim. Her ne kadar bazı arkadaşlar ısrarla bu iki markayı tavsiye etmeseler de forum sayesinde öğrendiklerim ile doğru karar verdiğimi düşünüyorum. Herkese kazasız pedallar iyi forumlar dilerim.

@alwaysace, Ben Türk markasına geçen hafta aksesuarları ile birlikte 3.000 TL para verdim (hâlâ bir çok eksiği mevcut,hesapladım 1.500 TL'ye daha çıkacak cebimden) bu durumda ben ruh hastası mı oluyorum :))? Ya da tercihini bu yönde kullanan başka bir arkadaş :))? Nasıl bir bakış açısı-zihniyettir bu :))? dışarıdan çok manidar gözüküyor düşünceniz umarım farkına varırsınız :))
Hobi uğraşında elbette herkesin sevdiği bir marka,tür vb meteryal olabilir,bu gayet doğal bir tutumdur fakat işi bu kadar abartmak,fanatizm boyutuna getirmek iyi bir psikoloji örneği teşkil etmiyor,bilesiniz...

Öte yandan @mserifoglu çok güzel bir tercih yapmışsınız kazasız belasız iyi sürüşler dilerim.

750 tl ye 28 jant sehir yada yol bisikleti ne onerirsiniz? Yorumlariniz icin simdidentesekkurler

@YFYLDRM

Öyle bir bisiklet istiyorsanız 1600 TL nin 1600 ünü de verirseniz o taş gibi bisiklete o kadar yakınlaşırsanız. :)

HERKESE MERHABA DAĞ BİSİKLETLERİ HAKKINDA BİLGİ VE FİKİR SAHİBİ OLANLARIN YARDIMINA İHTİYACIM VAR. DAĞ BİSİKLETİ ALACAĞIM VE AŞIRI BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİM İLK DAĞ BİSİKLETİM OLACAK VE ALMIŞKEN KALİTELİ SAĞLAM BENİ YOLDA BIRAKMAYACAK TAŞ GİBİ BİR BİSİKLET İSTİYORUM. BÜTÇEM MAX 1600TL AMA BİSİKLETİN FİYATI NE KADAR UYGUN OLURSA BENİM İÇİN O KADAR İYİ OLUR. BANA BİSİKLET ÖNERİSİNDE BULUNABİLİRSENİZ SEVİNİRİM. ARAZİDE KULLANACAĞIM. BOY:185 KİLO:1OO AMA KİLO:100 VE BANA BİSİKLET TERCİHİNDE NELERE DİKKAT ETMELİYİM PÜF NOKTALARINI DA PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.

HERKESE MERHABA DAĞ BİSİKLETLERİ HAKKINDA BİLGİ VE FİKİR SAHİBİ OLANLARIN YARDIMINA İHTİYACIM VAR. DAĞ BİSİKLETİ ALACAĞIM VE AŞIRI BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİM İLK DAĞ BİSİKLETİM OLACAK VE ALMIŞKEN KALİTELİ SAĞLAM BENİ YOLDA BIRAKMAYACAK TAŞ GİBİ BİR BİSİKLET İSTİYORUM. BÜTÇEM MAX 1600TL AMA BİSİKLETİN FİYATI NE KADAR UYGUN OLURSA BENİM İÇİN O KADAR İYİ OLUR. BANA BİSİKLET ÖNERİSİNDE BULUNABİLİRSENİZ SEVİNİRİM. ARAZİDE KULLANACAĞIM. BOY:185 KİLO:1OO AMA KİLO:100 VE BANA BİSİKLET TERCİHİNDE NELERE DİKKAT ETMELİYİM PÜF NOKTALARINI DA PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.

@BicycleLover Öyleyse tvsiyelerinizi dinliyorum ne öneriyorsunuz?

@BicycleLover

yardım edecek misiniz?

Mosso Black Edition 26 Inc bisikletim Satılıktır. Fiyat 1000 TLdir. Temmuz ayında aldım 2 yıl garantisi devam etmektedir. İlgilenen arkadaşlara özelden fotografların paylaşabilirim.

arkadaşlar bir sorum olucak, " B'twin RR 560 27,5 " vs " Salcano Assos 45 SLX " arasındayım. Donanım olarak Salcano SLX setlerden rock shox maşadan ritchey gidon furç sele gibi üst düzey donanımlardan oluşuyor. Etiketini söküp merida yapıştırsan 4000 tl verirsin. :D B'twin ise fiyat olarak daha uygun, daha karmaşık donanım yapısı ve B'twin kalitesine sahip.

Detaylı özelliklerine bakmak gerekirse;

Salcano:

Tip:27,5 MTB
Maşa:Rock Shox Recon Silver Gidondan Kilitlemeli Amortisörlü Maşa
Arka Vites :Shimano SLX 30 Vites
Ön Vites :Shimano SLX Hidrolik Disk Fren Takımı
Jant:Shimano MT35 Disk Teker Seti
Arka Maşa:-
Lastik:Continental Race-King 27,5x2,2 Lastik
Gidon-Gidon Boğazı-Sele B:Ritchey Comp
Sele:Ritchey Comp

Btwin :

Suntour XCR 27.5 maşa, hidrolik amortisör
SRAM S6000 alüminyum 3'lü aynakol 22/32/42 dişli. Shimano ALTUS ön vites attırıcı; SRAM X7 arka vites.SRAM 3x9 vites kolu: 27 vites.SRAM ESP 5.0 11x34 kaset.
TEKTRO AURIGE COMP 160 mm hidrolik disk frenler
Gidon ve sele seti btwin
Lastikler KENDA FIFTY 27.5 x 2.1,

Rockrider 1890 TL Salcano'yuda sivasta bisiklet satan bir firmada buldum (istanbulda yaşıyorum ama kargo vs sıkıntı olmaz) 2375 tl

İkisinide çok şükür alacak gücüm var. :) hangisini almamı tavsiye edersiniz?

Btwinde servis, muhattap rahatlıkları var. salcanoda her bisikletçiden parçalarını alma rahatlığı. (aynı zamanda kötü yetkili servis performansı var. dipnot* cevizlide kısmet bisiklet 2010'dan beri gittiğim sorunsuz bir yetkili servistir )

Sizce tercihim hangisi olmalı?

Konu güncel.

Mosso markası hakkında görüşleriniz nelerdir? Farklı alternatifleri değerlendirmek istiyorum.

@Zeroxx

Dostum Kron gazisi olarak tavsiye etmiyorum. :) üzülerek belirtmek isterim ki Zoom maşa çakması birşey var üzerinde. bir süre sonra iş görmez hale gelir. çok çok temiz kullanmak lazım. (o zamna neden mtb alayım? azcık kirlensin dağda bayırda kardeşim? :) ) bütcene uygun bisiklet bakmak istiyorsan, alternatiflere yönel derim. btwin ya da salcano bakabilirsin. mosso bakabilirisn.

@Samet Horasan

mosso candır :) türkiyedeki f/p ürünlerini bu markadan alabilirisniz. :)

• Beğen
Tepkiler: Samet Horasan
Bisiklette yeniyim
(link)
Bunu almayı düşünüyorum sizce nasıl bu fiyat aralığında öneride de bulunabilirsiniz

@Samet Horasan
Tayvan malı montajı satışı servis ümit bisiklete ait.

Ben trekking aldım. Legarda 1624V aldım. F/P açısından harika

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhaba sizce 1200 tl ye kron xc 500 hd 2015 modeli alınır mı f/p açısından bu fiyata yakın başka bir bisiklet önerirmisiniz diğer markalardan şimdiden tşk ederim

Herkese merhaba. Dağ bisikleti alacağım ama işin içerisinden bir türlü çıkamadım. Araştırdıkça yeni şeyler öğreniyorum ve hepsi bir araya gelince karar vermem oldukça zorlaşıyor ve konuyu siz bisiklet üstadlarına bırakıyorum. bütçem max 1600 tl civarı ama ne kadar uygun fiyata mal edebilirsem bisikleti o kadar iyi olur. bisikleti sıfır alacağım. Boyum:186 kilom:100 bisikleti tam anlamıyla orman engebeli arazi dağ bayır kullanacağım. kaç inc kaç jant almalıyım hangi markanın hangi modelini öneriyorsunuz. Alacağım bisiklet taş gibi sağlam olmalı beni yarı yolda koyup pişman etmeyecek bir bisiklet almak istiyorum bu bütceyle alabileceğim en iyi bisikleti bana önerirseniz çok sevinirim. Herkese şimdiden teşekkür ediyorum:)

NOT: yeni üye olan @YFYLDRM arkadaşın yerine açtm konuyu. konu açamıyormuş benden rica etti.

abim biraz daha bütçe ayırabilirsen bu bisikleti önerebilirim, bu parçaları başka bisiklette bu fiyata da bulamazsın:
(link)

Geri