Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

@anti panik bilgilenmiş oldum bende mtb kullanıcısıyım ama belimden amaliyat oldum artık zıplama sıçrama gibi hareketler yapamıyorum bir ara satayım yola dönmeyi düşündüm eşim istemeyince lastikleri değiştirmekte aklımdan geçtide olmaz diye kestirip atmıştım

Scudo
@Kürşatt
Sorma zaten kullandığım nalet olası da çift amortisörlü ve inanamazsın yerinden kalkmıyor neredeyse.Rr340 var fiyatı uygun sence nasıldır?Triban 3 satılsa kesin alırdım da Artık yok.

• Beğen
Tepkiler: Kürşatt
mossobianchibtwin
maşaSUNTOUR SF-15-XCM-DS-RLSUNTOUR XCM RL 100mm 1.1/8″ GİDONDAN KİLİTLİROCK SHOX XC30 TK SOLO AIR 100mm
arka vitesSHIMANO DEORE RD-M610SHIMANO SLX M675 SHADOWShimano SLX 10 vitesli vites attırıcı.
ön vitesSHIMANO DEORE FD-M610SHIMANO SLX M671Shimano DEORE 3 vitesli vites attırıcı.
krank takımıSHIMANO DEORE FC-M610-LSHIMANO DEORE M612 40X30X22SHIMANO DEORE 3'lü aynakol 24/32/42 dişli
vites koluSHIMANO DEORE SL-M610 3X10SHIMANO SLX M660 3X10 Shimano Deore vites kolu
frenSHIMANO DEORE BL-M615SHIMANO M355 HİDROLİK DİSKAVID DB1, ön ve arka 160mm disk frenler.
lastikMAXXIS IKON 27,5X2.20SCHWALBE RAPID ROB 27.5X2.25 57-584 SİYAHMICHELIN Wild Grip'r 27.5 x 2.1
@Kürşatt sağol cevabın için anlamadığım nokta biachinni üstündeki slx ler deoreden daha iyi değilmi hani kadro bakımından mosso diyorsan o ayrıda biachiyi sırf daha iyi kompenentleri var diye düşünmüştüm ben senin tavsiyem üzerine cube ve scott deore setlilere baktım benim bütçemi aşıyor tabiki daha iyidir ona birşey demem ghost katolar falanda bakmıştım bütçe meselesi yani

@yalmaner

Bianchi nin amortisör maşa fiyatını anlamadım?
Sanki btwin maşa daha üst sınıf gibi.
Ali expres fiyatı bile 176$

Bu tür karşılaştırmalarda önce maşada fiyat kıyaslaması yapmak lazım.:)

• Beğen
@Eto3401 rr340 özelliğini göremiyorum sanırım stokta olmadığı için ama yakışıklı görünüyor

@yalmaner
Dostum tablo gayet açıklayıcı olmuş tabi ki slx daha iyi hatta xt nin bazı kompenetlerinden daha iyi olduğu söyleniyor çünkü teknolojisi xt ye göre daha yeni ama şunuda unutma tourney takımla bile ülkeleri aşanlar var duyuyoruz izliyoruz bence kompenete çok takılma tabi Kafanı çok bulandırmak ta istemiyorum çünkü sitresli bir iş ben de 6 ay araştırdım 1000 tl bütçe belirledim kendime çıka çıka 2600 çıktım dahada tatmin olamadım sonra eşim sağolsun aldırdıda burda kaldım ve çok memnunum bence gel sena deore takımlı cube alalım:)

@yalmaner dostum bütcen nedir en son ?

IMG_6738.JPG Cube 2016 Attention SL 27.5 Bisiklet Mat Gri
Havale Fiyatı: 2.922,02 TL
Marka
Cube
Kullanım Alanı
MTB
Kadro
Aluminium Lite, AMF, Internal Cable Routing, Easy Mount Kickstand Ready
Materyal
Aliminyum
Kadro Boyu
16,18
Jant Ebatı
27.5"
Vites Sayısı
30
Amortisör / Maşa
Rock Shox Recon Silver TK Solo Air, PopLoc, 100mm
Fren Sistemi
Shimano BR-M355, Hydr. Disc Brake (180/160)
Ayna Kol
Shimano Deore FC-M612, 40x30x22T, 175mm
Vites Kolları
Shimano Deore SL-M610, Rapidfire-Plus
Arka Aktarıcı
Shimano XT, RD-M781-DSGSL, Shadow, Direct Mount, 10-Speed
Ön Aktarıcı
Shimano Deore FD-M611 Downswing, 31.8mm
Ruble
Shimano CS-HG50, 11-36
Zincir
Shimano CN-HG54
Jant Seti/Çemberi
CUBE Alexrims ZX24, Disc
Jant Ön Göbek
Shimano Deore HB-M615, Centerlock
Jant Arka Göbek
Shimano Deore FH-M615, Centerlock
Jant Telleri
Sapim
Furç
FSA No.10, Semi-Integrated
Gidon
CUBE Rise Trail Bar, 700mm
Gidon Boğazı
CUBE Performance Stem, 31.8mm
Elcik
CUBE Performance Grip
Pedal
CUBE ALU MTB
Sele
CUBE Active 1.1
Sele Borusu
CUBE Performance Post, 27.2mm
Sele Kelepçesi
CUBE Varioclose, 31.8mm
Ön Dış Lastik
Schwalbe Smart Sam, Active, 2.25"
Arka Dış Lastik
Schwalbe Smart Sam, Active, 2.25"
Ağırlık
13,20kg

@yalmaner

Tourney konusunda haklısın zaten ne alırsam alayım her türlü bana fazla gelecek. Küçüklükten beri yazları binmenin dışında pek bir tecrübe yok onuda babam yurtdışından 2 el bir bisiklet getirmişti 25 senedir aynı bisikleti kullanıyom lastiği bile daha patlamadı mekanik freni vardı ozamanlar için büyük farklılıktı belki bizim çevremiz dardı bilemiyorumda sıfır biachi alan çoçuk bile özeniyordu neyse çok hor kullanıldı öyle ahım şahım bakımda yapılmadı ama hala gidiyor bu sene yazlıkta binince artık zevk vermemeye başladı artık ruble dişli zincir falan gitmiş tek çalışan yeri frenleri mükemmel duruyor :) belki bakım yapılsa eski haline dönecek ama xl boyutunda biraz hantal bisiklet bende biraz birikmişim var alayım dedim buralara kadar çıktım en son seviyedeyim anlayacağın 2000 olursa benim için fazla bile ama çok iyi birşey düşer kış ayı diye indirim yaparlarsa 2500 zorlarım diye düşünüyorum biachi çocukluk hayali biraz,
birazda bisikletciden.com iyi indirime girmiş ve slx diye sevdim mosso tayvan malı kadrosu ordan geliyor umit bisiklet montajını yapıyor ehh ümitte bizim müşteri bi güzellik yapacaklar daha uyguna gelecek anlayacağın btwin açıkcası decathlonda satılan birseyi almak istemem dünyanın en iyi bisikleti bile satsalar vatan bilgisayardan sonra o tarz firmalara gıcığım ben satış sonrası destek adamı çıldırtıyor fakat forumda çok kişi met ettti diye seçenekler arasına soktum. Önerdiğin bisiklete baktımda çok iyi fakat beni aşıyor biraz fosforlu yeşilide fena değilmiş

• Beğen
@yalmaner dostum keşke daha fazla yardımcı olabilsem benim bilgimde çok sınırlı istersen yeni bir konu aç bu üç bisikleti yayımla yada bütcene göre bir konu aç belki en idael bisiklet tavsiyesinde bulunanlar olacak yada farklı bir tavsiyede bulunanlar çıkabilir umarım mutlu olursun..

3.500 TL dağ bisikleti tavsiyelerini bekliyorum arkadaşlar fazla bilğim yok. saygılar

Dostlar aradan çok zaman geçti başlığı açalı. Bu zaman içerisinde ben de bisikletimi aldım ve şu anda gayet memnun olsamda yetersiz geldiğini düşündüğümden modeli yükseltmeyi istiyorum. Hatta MTB haricinde bir de yol bisikleti almaya karar verdim. Ne acayip bir tutkuymuş aldı başını gidiyor. Tutamıyorum kendimi. En küçük fırsatları bile kaçırmıyorum kendimi yola araziye vuruyorum. Bu arada BTWİN 5.20 aldım. Tabi insan kullanmaya başladıktan sonra süspansiyonun kilitlenebilir olup olmamasının ve kalitesinin önemini anlamaya başlıyor. Bunun gibi bir sürü tecrübe.. bunlardan dolayı nasıl bir bisiklete ihtiyacım olduğunu şimdi net şekilde bilebiliyorum. Hepinize sonsuz teşekkürler. İyi ki burada ki nezaket ve sevgi dolu tutumlarınızla bana yardımcı olmuşsunuz. Yoksa onca güzellikten mahrum kalacakmışım.
Kendinize iyi bakın. Başka başka konularda görüşmek üzere...
İyi pedallamalar..

@anti panik yol lastiği derken kalinligi ayni ama dis yönleri yol tipi olanlar var onlardan
Bisiklet geldi bu arada aldim ilk izlenimlerim gayet güzel iyi gidior rahat hidrolik fren kaymak gibi ayni servis kurdu bisikleti ama kurarken gobeklerini acip gres koymadi pedal göbeği olsun lastik göbeği olsun yada ön süspansiyona bir yağ koymadı baska bisikletciye götürüp yaglattirayim mi ?

Beyler 2 sinden birini alacam son fiyatlarına bütçeme göre. Tüm maşa selesi gidonu kadrosu aktarıcısı vs. dahil tüm farklarını yazar mısınız bana ? Bugün alacam.

Arkadaslar bu özelliklerde sedona 711 2014 model bisiklet ne kadar eder sizce (2 .el).Çok temiz bisiklet 10 km yol yapmamıştır.hafif çizik sadece kilit takılan yerde var

Maşa: Rst gıla ml kitlemeli maşa
Vites kolları :shimano sl-m310
Arka aktarıcı:shimano acera - rd m360-L
Ön aktarıcı:shimano fd-tx50
Frenler:shimano:m395 hidrolik
Aynakol:shimano fc-m171
Ruble:shimano CS hg31 11 32t 8
Zincir: Yaban S8C
Vs vs
https://i.hizliresim.com/znzW6B.jpg

• Beğen
Tepkiler: emre6003
Selamlar bisikletforum ailesi.

Uzun bir aradan sonra (yaklaşık 3 sene falan oldu sanırım) tekrar aranıza katılmak istiyorum.

Bilmiyorum bisiklet işlerinde aktiflik hala hatırladığım gibi mi bilmiyorum ama ben en son bisiklet işleri ile uğraşırken en son altımda Astro 212 HD vardı.

Çok isteyerek çok bekleyerek aldığım bisikletimi hobi değişimi ile sattım.

3 yıl içerisinde de deli gibi bilgisayar ile uğraştım. Parçaların en ince ve teknik detaylarına kadar öğrenmeye çalıştım vs.

Şimdi ise elimdeki bilgisayarı tamamen satıp eski zamanlara dönmek istiyorum.

Evin dışında özgür, temiz ve sağlıklı bir şekilde.

Bütçem ortalama 3000 diyebiliriz.

Çünkü eski bisikletimden sadece kask kaldı.

Ne ekipman var ne de hiçbir şey.

3 yıldır da piyasayı takip etmediğim için şu an hiçbir şey bilmiyorum.

Şimdiden yardım edenlere teşekkürler. Kazasız belasız pedallamalar.

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim üç yıl önce 500 liraya aldığım kötü bir bisikletim var. Ben bu bisikleti aldığımda bu kadar çok bineceğimi tahmin etmiyordum. Ama günlük 50 km binmeye başladım. Son zamanlarda her çıktığım turda bisikletimin bir sıkıntı çıkarıyor. Bisikletimi değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce hangisi daha mantıklı bir seçim olur:
(link)
(link)
Bana bianchi daha mantıklı geldi. Ayrıca 29" almak mı daha mantıklı olur yoksa 27,5" mi?
Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar ikinci el bisiklet alıcam bütçem 400TL civarı bütçem var. Bu bisikleti gördüm ve beğendim sizinde görüşlerinizi almak istiyorum. Bide asıl sorum yokuşlarda yorar mı bu bisiklet?
ilan:(link)

@ixvayzed 700 800 lira civari eder tahminim
0 fiyatina bak ona göre fiuat belirle

Merhabalar öncelikle, motosiklet kullanıcısı olarak 2 tekere bağımlıyım :)

Bisiklette cidden tek bildiğim şey hidrolik fren özelliği ve 21 28 vites falan olması. Motosiklette çoğu konuda her türlü bilgim var fakat bisikletde yok.
Boyum 184 kilo 90. Bu spora aykırı vücut ölçülerine sahibim sanırım :)

Küçüklükten beri çoğunuz gibi bisiklet sürüyordum. Sonra motosiklet e döndü bu sevgi şimdi ise 2 si birden çok daha güzel olacak.
Kısacası 1200 tl ya da çok aşmamak kaydı ile sizin tavsiyenize açığım dağ bisikleti tarzı olursa sevinirim (MTB sanırım)
Tekeriniz düz bassın.

Paxton S2000 Disk Fren 21 Vites 26 Jant Dağ Bisikleti
Özellikler
  • S2000
  • 26''Jant Mtb
  • Süspansiyonlu Alüminyum maşa
  • Alüminyum kadro
  • Alüminyum gidon ve gidon boğazı
  • Alüminyum çift jant
  • Alüminyum aynakol seti
  • Ön arka disk fren
  • Alüminyum disk frenli jant göbeği
  • Shimano Sol Vites kolu: 3 vites indeksli (EF-51)
  • Shimano Sağ Vites kolu: 7 vites indeksli (EF-51)
  • Shimano Ön vites arttırıcı (TZ-51)
  • Shimano Arka Vites arttırıcı (M-310)
  • Shimano Ruble (HG-31)
  • Arkadaslar bisiklet 1 yildir yatiyormus 2015 model 2. El adam fiyatina 350 diyor cizik v.s yok adam 100km belki binmisim dir dio sadece yağlanması lazim vekardesim icin ise gidip gelmek icin isini görürmü günde 4km bir yol yapacak

Dosyalar

• 20161024_130819.jpg
    20161024_130819.jpg
    186,3 KB · Okunma: 13
Arkadaşlar 1000-1200 TL arası mtb önerilerinizi alabilirmiyim. Sıfır olması tercihimdir. 1.85 boy 75 kiloyum.

Geri