Dağ bisikleti tavsiyeleri

Scudo

newuser

Üye
Tepki
3
İsim
mertçe
forumda henüz yeniyim. ve uzun süredir de bisiklete binmiyorum :(
özellikle evimin yakınındaki işime(1-2 km) ve yine yakınmdaki köyüme (6-7 km) gidip gelmek hem de spor amaçlı kullanım için bisiklet bakıyorum bir süredir...
maalesef bütçemden de cok ayıramıyorm. (gönül ister ki sıfır güzel bi şey alayım. :))
aşağıda linkte bisikleti gördüm. internetten de araştırdm biraz avrupa ürünü. fotografta da özellikler mevcut.
sizce nasıl iyi bir pazarlık yapılıp alınabilir mi?
paylaşımlarınız için teşekkürler. simdiden hayırlı bayramlar...

not: arka seleyi taşıma amaçlı kullanabilirm.

Bak, az önce letgo'da ne buldum!(link)
/ TC Metin K. tarafından yüklendi.

Tepki
2
İsim
Satilmis
ROCRİDER 340 mı yoksa SALCANO 650 NG mi ikisi arasında kaldım ikisi de aynı fiyat bisiklet işine 15 yıl aradan sonra ilk defa başlayacağım..

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
6.008
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ShadowBlack
Kadronun boyuna uyduğuna emin olup herhangi bisikleti alabilirsin. 1-2 saat kullanım için yeterli gelecektir. Zehri aldığın zaman bunu satıp üst seviye bakarız sana. :)

@erenico
Kron bakmanı tavsiye etmem. Rr 540 1800 bandının en iyi bisikleti bana göre.
@NolurSus
Doğru tercih

@Handsomesalas
Rr 340

@newuser
Link açılmıyor ama 6-7 km dediğin 10 dakikalık iş (hadi yarım saat olsun) tekeri dönen herhangi bir bisiklet yeter

• Beğen
Tepkiler: Handsomesalas

Muratseckn

Üye
Tepki
16
İsim
Murat
Bisiklet
Salcano
Uzun aradan sonra 7 sene, bisiklet sürmeye tekrar başlıyorum, özlemişim . Yalnız bütçem kısıtlı olduğu için Salcano ng 650 27,5 aldım. Bu araç uzun yollara gider mi ? Merak ediyorum şöyle 3-5 kişi çıkıp uzun yollara vursak , tükenir mi hemen? Sanırım biraz açılacağım daha ama şu model ileride bi 150-200 km gider mi ? Merak ediyorum

B

BF Okuru

Misafir
@Muratseckn
Salcano NG650 sınıfının en iyi bisikletlerindrndir hocam, uzun yola neden gitmesin? Düşük bütçe ile bisiklet alınca bisiklet gitmemezlik yapmıyor korkmayın. :) Dünyayı gezersin bu bisikletle, forumdaki tur konularına bakın kesinlikle bana hak vereceksiniz. :)

Muratseckn

Üye
Tepki
16
İsim
Murat
Bisiklet
Salcano
@TORUKOJİN eyvallah üstadım, genelde inceledim de bazıları sorunlu model falan demiş ama bilemedim .

bilginfun

Üye
Tepki
20
İsim
İrfan
Bisiklet
b'Twin
Lapierre Raid 200 modeli dağ bisikleti almayı düşünüyorum(1350 ₺)
Önerir misiniz?

(link)

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
6.008
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@bilginfun
Sıfırsa bedava

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.193
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Muratseckn
Ng 650 kullanan bir arkadaşım var. Her uzun yola çıkışımızda bir parçasını değiştirmek zorunda kalırız. Bir gün pedalı kırılır, bir gün selesi, bir gün gidon boğazı yalama olur... Fren ve vitesleri saymıyorum bile... Uzun yol yapacak bisiklet değiller bence.

Muratseckn

Üye
Tepki
16
İsim
Murat
Bisiklet
Salcano
image.jpg Bugün aldım , ilk deneyimlediğim kadarıyla ben çok beğendim. 7 senelik aradan sonra ilk kez bisiklet sürdüm. Ve harikaydı cidden , yağ gibi kayıyor hızımı alıyorum lakin yavaşlamamı gerektiren sürücüler sağolsun. Abi insan yürürken kalabalığı pek anlamıyor cidden, altında bir araç olunca ne kalabalık diyorsun. Yayası ayrı arabalısı ayrı tehtit oluyor . Esenlerdeyim bir de burası bir hayli kalabalık :) Vitesleri denedim problemsiz , fren de problemsiz . İlk anlar vitesleri çözemedim. Ben eski usül üstten geçiyor ve geri çekince de vites düşüyor sandım. Ama alt kısımda da vites kolları varmış. Öyle deneyerek çözdüm de acil kask- ve önümü aydınlatması için uygun aletler almam gerek. Mesela şu saatte bu şekilde çıkmam mümkün ama hiç bir yer boş değil, her yer dolu. Görmeyiz birine çarparız ya da bir araç farketmez bize çarpar kasksız şekilde durum kötü olur . O yüzden odama koydum. Yarın acilinden en azından bir kask almalıyım. Çünkü 15-17 yaşımda bindiğim bisikletler bisiklet değilmiş abi :) dev gibi geldi bana zaten ilk ne oluyor dedim bir iki pedal çevirdim, indim koltuğu alçalttım. Beğendim ama benim gibi böyle sağda solda gezmek isteyen arkadaşlar alabilir. En azından amatör bir grup olursa davete gidebilirsiniz işinizi görecek bir bisiklet almış olursunuz diye düşünüyorum. 400-500 liraya da var torrini marka falan ilk onlardan alcaktım sonra amaan abi olmuşken biraz daha iyisi olsun dedim, yarın bir gün bir yerine bir şey olur keşke biraz iyisini alsaydım diyeceğime bende bunu aldım. Yarışçı değilim- profesyonel bisiklet sürücüsüde değilim, profesyoneller zaten bunu tercih etmez eminim. Ama lise zamanımda 8 km yola zevk olsun diye markasını bilmediğim bir bisikletim vardı onla gidiyordum 18 vites shimanoydu vitesler , gidip gelirdim eğlencesine, sonra hafif vitese alıp çamura girerdik arkadaşlarla pati çektirirdik falan. Ama o bisikletmiymiş dedim yani :) Bu farklı bir şey anasını satayım. Yeni geçen arkadaşlara anlatmış olayım işte, öyle benim gibi yemekten sonra çıkar yarım saat bir saat turlarım, müsait olduğumda şöyle güzel bir alana gidip manzara izlerim, diyorsanız alın bence . Araştırdım çoğu arkadaş bana ya öyleyse git 250 liraya al dedi ama içime sinmedi işte , biraz da profesyonelleşirim belki şöyle iki üç güzel arkadaşım olur . 1-2 saat yol gideriz o tür turlara yeteceğini söylediler .

@BerkEvren aldık artık zaten kendini belli ediyor ya , öyle 5-6 saat yol gidilmez , heleki çantalı bir halde sanmıyorum. Ama hafif geziler için takılmak amaçlı aldım işte, zaten hız yapamadık :) kasksız da asla bir otoyala çıkıp sürmek istemiyorum. Mahalle aralarında parklarda hafiften denedim öyle . Ağustosun 10 unda samsuna gideceğim orada 30 - 40 km lik bir alan var boş yol asıl deneme orada olur zaten . Orda net bir şekilde anlarım huyunu suyunu .

Tepki
2
İsim
Satilmis
@Muratseckn
@Muratseckn bey Hayırlı olsun güle güle kullanın güzelmiş. ne kadara ve nereden aldınız n11'deki 800tl'lik mı bu acaba bende Alacagim ama karar veremedim.

• Beğen
Tepkiler: Muratseckn

Muratseckn

Üye
Tepki
16
İsim
Murat
Bisiklet
Salcano
@Handsomesalas teşekkür ederim. Yok bir mağazadan aldım ben, 1059 tl idi. Salcano Ng650 27’5 jant 2018 modeli dediler . Ama uygunsa al tabi kaçırma . İşimizi görür diye düşünüyorum ben

mirkal

Üye
Tepki
0
İsim
hakan
Bisiklet
Diğer
Merhabalar

Normalde pek alakam olmamasına rağmen 3, 4 aydir elimde olan salcano marka bir bisiklet ile ben de bisiklet sürmeye basladim. aksamlari sokakta karisik , haftasonlari ise orman park tarzi yerlerde suruyorum.

Kaldirimlardan ve engellerden ziplarken sorun cikarmayacak hantal olmayan dayanikli bir bisiklet ariyorum. Lastiklerini degistirme imkanim da var. ikınci el veya sifir 2000 tl'e kadar butcem var. boyum 1.84. tavsiyeleri olan var mı?

Mustang54

Üye
Tepki
114
İsim
Baran bozkurt
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
183 boy 85 iç bacak sizce 17 kadromu almalıyım yoksa 19 kadro mu spotif ve daha çevik olmak istiyorum 17 kadroda sıkıntı yaşarmıyım

B

BF Okuru

Misafir
@Mustang54
Bence 18 veya 18.5 almalısın hocam, 17 inç bir kadro size küçük gelebilir. Büyük kadro gibi küçük kadroda insanı bisikletten soğutabilir.

@Muratseckn
Hocam çin malı bisikletlerle normal giriş seviyesi bisikletler arasında ciddi bir sürüş farkı var. Ayrıca ilk kez alüminyum kadro kullanıyorsanız size çok çevik gelmiş olabilir ki öyle zaten. Salcano NG 650 çok güzel bir bisiklet ve çok güzel bir tercih olmuş. Hayırlı olsun diyeyim. :)

Bende 2 yıl önce benim emektarı aldım, alüminyum kadrolu bir bisikletti ve bisikleti ilk aldığımda bisiklet çok atik gelmişti ve halada öyle. Kısmetse yakında yeni bir bisiklet yolda diyebiliriz. :)

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
6.008
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mustang54
Kol uzunluğuna da bağlı. Burdan bie şey söylemek zor. İkisini de bir deneyin derim.

@Panjuq Mosso ile ilgili tek kötü şey Mosso olması ;) ben olsam Mosso alırım sonra kadroyu değiştiririm. ( 2. El almak çok daha mantıklı bence o ayrı)

maksim

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
maksim ünal
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ng 650 sık arza çıkartıyor, şöyle sorunlu, böyle sorunlu. dememek lazım bence.
İlk olarak galiba yolda en çok o var dolayısı ile arza haberi de çok olur.
İkincisi zamanında ve doğru bakım gerekir.
Siz bisiklete dikkat ve özen ile yaklaşın o size çok uzun yıllar sorunsuz hizmet eder.

danarosto

Üye
Tepki
0
Merhaba;

Uzun bir aradan sonra tekrar iki tekerlek camiasına dönmek istiyorum fakat bisiklet seçimi konusunda arada kaldım. Bütçem 2000 - 2500 arasında. Önce dağ bisikletlerine bakıyordum sonra hibrit bisikletler aklımı çeldi. Daha önceki bisikletim dağ bisikleti idi ve genelde şehir içinde kullanmıştım. Şimdi şehir dışına çıksam bile zamanın %60-70'inde şehir içinde olurum diye düşünüyorum.

Genelde BTWİN markasına baktım. Diğer markalar hakkında bir fikrim yok. Daha doğrusu bu işlerden anlayan bir dostumla bir bisikletçiye gittik. Oradaki bisikletlere baktıktan sonra BTWİN bisikletleri daha başarılı dedi. O yüzden BTWİN bir adım önde ama karar vermeden önce sizlere de sormak istedim.

Gönlüm dağ bisikleti dese de mantığım hibrit diyor. Hem bu açıdan hem de marka/model olarak görüş ve önerilerinize açığım. Şimdiden teşekkürler.

Herkesin ramazan bayramını kutlarım.

Riverside 500 Hibrit
(link)

Original 520 Hibrit
(link)

RR 540
(link)

RR 560
(link)