Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikleti tavsiyeleri

Fat bike ile ilgili yapılan yorumlara kesinlikle katılmıyorum. Bu kadar sert kararlar vermek de nereden geliyor? İnsanların zevklerini, beğendiklerini eleştirebiliriz tamam. Fakat yok cahildir, aklı yok gibi ifadeler kullanmak çok mu yol gösterici? Arkadaş forumdan yardım istemiş ve karşılaştığı dile bak! Uygun bir dille yardımcı olmak varken bu tarz ifadeleri çok yanlış buluyorum.
Aynen anlamiyorumki bende

Scudo
Merhabalar, Çoğunlukla Antalya şehir içinde, hafta sonları da araziye ve bozuk yollara girebileceğim boyuma göre bir mtb arıyorum. İlk bisikletim olacak fakat uzun yıllar motosiklet kullandım. Boy : 193 cm Kilo : 95-100 Bütçe : 3300 tl civarı. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.
Sıfır olarak Carraro Force 970 tam bütçene göre. Ruble ve aynakolu tırmanmak için kolaylık da sağlar. En zor kısmı ise bisiklet bulmak hala çoğu bayi sıkıntı çekiyor. En kısa zamanda bisikletine kavuşman dileğiyle.

MERHABALAR BİLİYORUM BÖYLE YAZAN ÇOK KİŞİ VARDIR AMA İNANIN HERKES GİBİ SİZDEN YARDIM İSTİYORUM BİR MTB BİSİKLET ALMAK İSTİYORUM BİRAZ DOWN HİLL FREERİDE TARZI BİR BİSİKLET İSTİYORUM AMA BÜTÇEM 2000TL-2500TL ARASI BU BİRAZ FERRARİ İSTİYORUM AMA TOFAŞ PARASI VAR DEMEK GİBİ BİŞEY AMA EN YAKIN HANGİ BİSİKLETİ ALABİLİRİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM GÖZÜME KESTİRDİĞİM BAZI BİSİKLETLER VAR BİRAZ DAHA BÜTÇEMİ AŞIYOR AMA ONLAR HAKKINDA DA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM NOT= BOY 185 == KİLO 97
FORCE 920 29" 21-V HD =2799TL
FORCE 950 29" 24-V HD =2999TL
SEDONA 820 72,5" 27-V HD =2900TL

Şimdi carrarolar altus, tourney , gidon xlc, maşa kilitlemeli ama ne olduğunu göremedim. Kendi maşasıda olabilir.

Sedona altustan bir tık üst vites sistemi acera ve raceface gidon, maşasıda iyi. Hazneler sram gayet akıcı.
Çok fiyat farkı yoksa sedona derim. Bu arada Sedona 710 ve 720 borla serisi iki bisikletim var. Farklı yerlerde kullanmak için. Gerçekten harika bir bisiklet. Diğerleride çok kötü değil. Yanlız 24 vites altını alma derim.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

MERHABALAR BİLİYORUM BÖYLE YAZAN ÇOK KİŞİ VARDIR AMA İNANIN HERKES GİBİ SİZDEN YARDIM İSTİYORUM BİR MTB BİSİKLET ALMAK İSTİYORUM BİRAZ DOWN HİLL FREERİDE TARZI BİR BİSİKLET İSTİYORUM AMA BÜTÇEM 2000TL-2500TL ARASI BU BİRAZ FERRARİ İSTİYORUM AMA TOFAŞ PARASI VAR DEMEK GİBİ BİŞEY AMA EN YAKIN HANGİ BİSİKLETİ ALABİLİRİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM GÖZÜME KESTİRDİĞİM BAZI BİSİKLETLER VAR BİRAZ DAHA BÜTÇEMİ AŞIYOR AMA ONLAR HAKKINDA DA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM NOT= BOY 185 == KİLO 97
FORCE 920 29" 21-V HD =2799TL
FORCE 950 29" 24-V HD =2999TL
SEDONA 820 72,5" 27-V HD =2900TL
Yani reis dediğin gibi hiçbiri downhill freeride gini his veremez ve hareket kabiliyetleri onlar kadar iyi olamaz. Kilon da fazlaysa bi yerlerden zıplamak, merdicen inmek kadro için tehlikeli olabilir. Bunlar xc tipi sen de biliyorsundur yokuş tırmanmak, performanslı sürüşlee yapmak için güzeş bisikletler ancak cüsse fazlayken freeride yapmak tehlikeli olabilir. Benim de bu tarz var freeride yapıyorum ama yani kilo almadan öcne yapıyordum ve bir süre sonra da içim rahat olmamaya başladı metal yorgunluğu korkusundan. O yüzden tadını çıkaramazaınız. Ayrıca sürekli kadro kulağı falan yamuluyor bu tip bisikletlerle freerise yapınca he bi de maşa patlıyor

Herkese selamlar forumda yeniyim kendime yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum carraro daytona 930 veya kron xc1000 alacağım şuanda bianchi marka başlangıç seviyesi on arka tourney bir bisikletim var orta segment bir şeylere geçmeyi düşünüyorum mümkünse deore serisi ancak şöyle bir durum var 930 istediğim bütün aksamlara sahip ancak kadrosu pek hoşuma gitmedi öötekitaraftada kron xc1000 var her şey çok iyi ancak benim şuan ki ihtiyacım 30 vites ön 3 arka 10 istiyorum kron tarafında 30 vitesi xc500 karşılıyor ancak onda da on artırıcı alivio olduğu için tam emin olamadım kafamdan kron xc1000 geçiyor ancak o da 22 vites ön 2 arka 11 ve de deore 5100 serisi olarak geciyorlar eğer bilgisi olan birisi varsa şeyi merak ediyorum acaba kron ile iletişime geçip bisiklet üzerindeki her şeyi isteyip on ve arka attırıcı ruble aynakol ve vites kollarını almadan sadece kadro masa tekerler lastikler gidon bölümü ve frenleri daha az bir meblağ ile alabiliyor muyuz istediğim parçaları (deore 6000 serisi saydığım parçalar) kendim temin edip daha sonra bir kron bayisinde kadroya monte ettirip ayarlatip kullanabilir miyim kendim toplamayi düşündüm ancak işin içinden cikilamaz bir hale geldi ve parçalar marka bisikletlerden aynı parçalara sahip olmasına rağmen daha pahalı hale geldiler bir de uygun kadro bulamadim acil dönüş yapabilecek olan varsa sevinirim teşekkürler0253-xc-1000-krmz.jpg

@sywolf
Maşanın borusunun düz olması gerekli. Konik olursa uymaz. 730 kullanan arkadaşım, 120mm maşa ile 2 aydır kullanıyor. Bir problem olmadı. Genelde alü kadrolar 20mm fazladan travel kullanmaya izin verir. 120mm kullanırsanız bisikletinizin gidonu 1-2cm yükselecek ve alın borusu yere daha paralel hale gelecek. Dolayısı ile kadroya daha fazla yük binecek. Kilonuz fazla ise ve bisikleti sert kullanıyorsanız 100mm maşa almanızı tavsiye ederim. Aksi takdirde kadro zarar görebilir. Fazla arazide kullanmıyorsanız da 120mm gereksiz olur. (Bahsettiğim arkadaşım 53kg)
Yeni almış olduğum daytona 730 Bisikleti aldığım gibi bi yakin arkadaşıma sattım 🙂, şuan daha da yükseltmeye karar verdim bütçeyi, sizce big 2720 mi alayım, big 2712 SX eagle mı alayım, yada bunlara yakın bütçelerde başka bir öneriniz olur mu

• Beğen
Tepkiler: Kadir İLBAY
Yeni almış olduğum daytona 730 Bisikleti aldığım gibi bi yakin arkadaşıma sattım 🙂, şuan daha da yükseltmeye karar verdim bütçeyi, sizce big 2720 mi alayım, big 2712 SX eagle mı alayım, yada bunlara yakın bütçelerde başka bir öneriniz olur mu
Hangisini alırsan al ama 1x12 olsun
Sx eagle versiyonunda sram set ve mavic jant var
Deore versiyonunda deore göbeklere sahip jant ve deore 1x12 set
Sana kalmış

Dostlar kalite bakımından hangisini seçmeliyim

MOSSO 29 RACELİNE

TEKNİK ÖZELLİKLER
Kadro6061 ALLOY FRAME
Maşa665D - M/LO (KİLİTLİ)
AynakolSHIMANO FC-TY301-42/34/24TX170L
RubleSHIMANO CS-HG200-8-12/32T
Vites KoluALTUS ST-ET505-8X3
Arka AttırıcıALTUS RD-M310
Ön AttırıcıALTUS FD-M310
HazneSHIMANO HB-TX505 FH-TX505
ZincirKMC-Z72
FrenSHIMANO BL-MT200 HYD
Orta GöbekKASET
JantSTARRIMS J19SSZ
LastikMITAS OCELOT 29X2.10
PedalHF893 ALLOY
Ağırlık15.50 KG

CARRARO FORCE 970

KADRO
ALÜMİNYUM 1.1/8" YARI ENTEGRE HYDROFORMED
MAŞA
ALÜMİNYUM 1.1/8" MLO 100mm MAŞADAN KİLİTLİ
ARKA VİTES
SHIMANO ALTUS M2000
ÖN VİTES
SHIMANO ALTUS M2000
KRANK TAKIMI
SHIMANO MT101 40X30X22T
ARKA DİŞLİ
SHIMANO HG200 11-36T KASET
VİTES KOLU
SHIMANO EF505 3X9
FREN
SHIMANO MT200 HİDROLİK DİSK
Disk
SHIMANO RT10 160mm
ÖN GÖBEK
SHIMANO TX505 32D
ARKA GÖBEK
SHIMANO TX505 32D
LASTİK
IMPAC 29X2.10 SMARTPAC
JANT
CARRARO ÇİFT KATLI ALÜMİNYUM
SELE
DDK JELLİ
EK ÖZELLİKLER
XLC GİDON-GİDON BOĞAZI-SELE BORUSU

KRON XC 150

Bisiklet Tipi:Dağ BisikletiCinsiyet:ErkekFren Tipi:Hidrolik DiskVites:24Kadro:XC Sport AlüminyumKadro Boyu:18 - 20Maşa:ZoomArka Vites:Shimano Tourney - RD-TX800Ön Vites:Shimano Tourney - FD-TY500Vites Kolu:Shimano Altus - SL-M315Fren Takımı:Hidrolik DiskAynakol:Shimano Tourney - TY301Orta Göbek:Rulmanlı MonoblokRuble:Shimano HG-200 12-32T - 8'liZincir:KMCGidon:Zozo 660mmGidon Boğazı:Zozo 80mmSele:VealenSele Borusu:Zozo 350mm 27.2Jant:Zozo Çift Kat AlüminyumLastik:29x2.10Ağırlık:15.15 kg

Not: 89cm iç bacak boyu, 193cm boy için en uygunu hangisidir?
Bisikletlerin donanımları hakkında bilgim yok, bütçe olarak bunlara indirgeyebildim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: syhbyz
Dostlar kalite bakımından hangisini seçmeliyim

MOSSO 29 RACELİNE

TEKNİK ÖZELLİKLER
Kadro6061 ALLOY FRAME
Maşa665D - M/LO (KİLİTLİ)
AynakolSHIMANO FC-TY301-42/34/24TX170L
RubleSHIMANO CS-HG200-8-12/32T
Vites KoluALTUS ST-ET505-8X3
Arka AttırıcıALTUS RD-M310
Ön AttırıcıALTUS FD-M310
HazneSHIMANO HB-TX505 FH-TX505
ZincirKMC-Z72
FrenSHIMANO BL-MT200 HYD
Orta GöbekKASET
JantSTARRIMS J19SSZ
LastikMITAS OCELOT 29X2.10
PedalHF893 ALLOY
Ağırlık15.50 KG

CARRARO FORCE 970

KADRO
ALÜMİNYUM 1.1/8" YARI ENTEGRE HYDROFORMED
MAŞA
ALÜMİNYUM 1.1/8" MLO 100mm MAŞADAN KİLİTLİ
ARKA VİTES
SHIMANO ALTUS M2000
ÖN VİTES
SHIMANO ALTUS M2000
KRANK TAKIMI
SHIMANO MT101 40X30X22T
ARKA DİŞLİ
SHIMANO HG200 11-36T KASET
VİTES KOLU
SHIMANO EF505 3X9
FREN
SHIMANO MT200 HİDROLİK DİSK
Disk
SHIMANO RT10 160mm
ÖN GÖBEK
SHIMANO TX505 32D
ARKA GÖBEK
SHIMANO TX505 32D
LASTİK
IMPAC 29X2.10 SMARTPAC
JANT
CARRARO ÇİFT KATLI ALÜMİNYUM
SELE
DDK JELLİ
EK ÖZELLİKLER
XLC GİDON-GİDON BOĞAZI-SELE BORUSU

KRON XC 150

Bisiklet Tipi:Dağ BisikletiCinsiyet:ErkekFren Tipi:Hidrolik DiskVites:24Kadro:XC Sport AlüminyumKadro Boyu:18 - 20Maşa:ZoomArka Vites:Shimano Tourney - RD-TX800Ön Vites:Shimano Tourney - FD-TY500Vites Kolu:Shimano Altus - SL-M315Fren Takımı:Hidrolik DiskAynakol:Shimano Tourney - TY301Orta Göbek:Rulmanlı MonoblokRuble:Shimano HG-200 12-32T - 8'liZincir:KMCGidon:Zozo 660mmGidon Boğazı:Zozo 80mmSele:VealenSele Borusu:Zozo 350mm 27.2Jant:Zozo Çift Kat AlüminyumLastik:29x2.10Ağırlık:15.15 kg

Not: 89cm iç bacak boyu, 193cm boy için en uygunu hangisidir?
Bisikletlerin donanımları hakkında bilgim yok, bütçe olarak bunlara indirgeyebildim, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Dostum force 970 al rahatına bak accell bisiklet çoğu konuda iyidir carrarolarda güzeldir zaten bakıldığı zaman üzerindeki donanım acısından en iyisi de 970 kromlar bi tık pahalı çünkü bence kadro kalitesi vesaire bakımından çok iyiler bem xc150 den baya memnun kalmıştım bi arkadaşımda vardi ama tourney nerede altus nerede 1 kademe üstü sonuçta force 970 al fakat tavsiyem impac lastikler her ne kadar schwalbe üretim olsada cok iyi bir lastik değil onu iyi bir lastikle değiştirirsen daha memnun kalırsın

Bende raceline ile force 750 arasinda kaldım 🤔

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE MERHABA, MESAJI OKUYUP İLGİLENİRSENİZ SEVİNİRİM.

Yeni katıldım aranıza. Sizden ufak bir ricada bulunmak üzere kayıt oldum buraya. Bisiklet almak istiyorum ama keyfi olarak değil bir nebze tedavi amaçlı. Akrobasi yapmak civitmak amaçlı değil. Bulunduğum semt engebeli biraz çevremde bisiklet süren ne kadar kişi varsa burada kullanmak için dağ bisikleti en mantıklı tercih olur diyorlar. Bisikletten inanın hiç anlamam en son yıllar önce binmişimdir. Biraz araştırma yaptım ama çok da anlamadığımdan pek birşey ifade etmedi. Çok bir bütçem de yok maalesef. 1000-1200 TL bütçem var. En fazla çıkarabileceğim bütçe 1400, belki çok küçük ihtimalle 1500 TL. O da en fazlası. Dediğim gibi hız veya akrobasi yapmayacağım. Bisikletten hiç anlamadığım için sizlerle fikir alışverişinde bulunmak istedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. O fiyat aralığında ne alabilirim. Şimdiden teşekkür ederim..

ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE MERHABA, MESAJI OKUYUP İLGİLENİRSENİZ SEVİNİRİM.

Yeni katıldım aranıza. Sizden ufak bir ricada bulunmak üzere kayıt oldum buraya. Bisiklet almak istiyorum ama keyfi olarak değil bir nebze tedavi amaçlı. Akrobasi yapmak civitmak amaçlı değil. Bulunduğum semt engebeli biraz çevremde bisiklet süren ne kadar kişi varsa burada kullanmak için dağ bisikleti en mantıklı tercih olur diyorlar. Bisikletten inanın hiç anlamam en son yıllar önce binmişimdir. Biraz araştırma yaptım ama çok da anlamadığımdan pek birşey ifade etmedi. Çok bir bütçem de yok maalesef. 1000-1200 TL bütçem var. En fazla çıkarabileceğim bütçe 1400, belki çok küçük ihtimalle 1500 TL. O da en fazlası. Dediğim gibi hız veya akrobasi yapmayacağım. Bisikletten hiç anlamadığım için sizlerle fikir alışverişinde bulunmak istedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. O fiyat aralığında ne alabilirim. Şimdiden teşekkür ederim..
Corellinin snoop 3 yeterli olur

arkadaşlar merhaba
carraro force 900
mosso legarda 2121
mosso 29 wildfire v
kron xc75

1600-2400 arası bütçeyle hangisini önerirsiniz?
-Hafif olması çok önemli sanırım aliminyum kadro deniliyor,
-Uzun yıllar beni götürcek,üzmücek, buradaki yollar biraz taşlı,topraklı dağ bisikleti önerebilirseniz çok daha iyi olur
-yokuş çıkarken zorlamıcak vs
-birde boyum - 1.74 /70 kg --
-benzer özellikler yazıyor hepsinde farkları nelerdir sizce

Merhabalar, Çoğunlukla Antalya şehir içinde, hafta sonları da araziye ve bozuk yollara girebileceğim boyuma göre bir mtb arıyorum. İlk bisikletim olacak fakat uzun yıllar motosiklet kullandım. Boy : 193 cm Kilo : 95-100 Bütçe : 3300 tl civarı. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.
Özelliklerimiz (boy, kilo) ve bisikletten beklentilerimiz tam olarak örtüşüyor sayende ben de bilgileniyorum sağ ol :)

arkadaşlar merhaba
carraro force 900
mosso legarda 2121
mosso 29 wildfire v
kron xc75

1600-2400 arası bütçeyle hangisini önerirsiniz?
-Hafif olması çok önemli sanırım aliminyum kadro deniliyor,
-Uzun yıllar beni götürcek,üzmücek, buradaki yollar biraz taşlı,topraklı dağ bisikleti önerebilirseniz çok daha iyi olur
-yokuş çıkarken zorlamıcak vs
-birde boyum - 1.74 /70 kg --
-benzer özellikler yazıyor hepsinde farkları nelerdir sizce
Merhaba,
Bisikletleri karşılaştıramam çok daha iyi bilen kişiler çıkacaktır.
Ben kron xc 100 kullanıcısıyım.atlayıp zıplamayacaksanız kesinlikle öneririm.
Artı yönleri:
- 2021 modelinde öncekilerde olmayan elle kilitlenebilen maşa var yokuş konusunda çok yararlı bir yükseltme ancak 2021 model olduğuna dikkat edin.
-14.5 kg ağırlığı var gayet normal muadillerine göre hissiyat olarak da ağır değil.
Kadrosu gayet sağlam alüminyum malzeme boya vesaire sorunum çıkmadı.

Eksik yönleri:
- Mitas dış lastikleri biraz erken siliniyor.İsterseniz ilerde değişebilirsiniz.
-park ayağı çok kalitesiz 2021 modelinde değişmiş galiba ama sorun olarak çıkabilir.

- Boyunuza göre 27.5 jant 18 kadro yani 46 cm kadro uygun olur.
Eğer bakımını yaparsanız hor kullanmazsanız uzun yıllar götürür.Sadece Kron xc 75 almaktansa xc 100 almanızı tavsiye edebilirim.

2500 tl civarı piyasası var.
Link paylaşamıyorum Şişman bisikletin İnternet sayfasında gayet uygun piyasaya göre.

Selamlar,
2700 tl bütçeye dağ bisikleti önerir misiniz?

Merhaba,
Bisikletleri karşılaştıramam çok daha iyi bilen kişiler çıkacaktır.
Ben kron xc 100 kullanıcısıyım.atlayıp zıplamayacaksanız kesinlikle öneririm.
Artı yönleri:
- 2021 modelinde öncekilerde olmayan elle kilitlenebilen maşa var yokuş konusunda çok yararlı bir yükseltme ancak 2021 model olduğuna dikkat edin.
-14.5 kg ağırlığı var gayet normal muadillerine göre hissiyat olarak da ağır değil.
Kadrosu gayet sağlam alüminyum malzeme boya vesaire sorunum çıkmadı.

Eksik yönleri:
- Mitas dış lastikleri biraz erken siliniyor.İsterseniz ilerde değişebilirsiniz.
-park ayağı çok kalitesiz 2021 modelinde değişmiş galiba ama sorun olarak çıkabilir.

- Boyunuza göre 27.5 jant 18 kadro yani 46 cm kadro uygun olur.
Eğer bakımını yaparsanız hor kullanmazsanız uzun yıllar götürür.Sadece Kron xc 75 almaktansa xc 100 almanızı tavsiye edebilirim.

2500 tl civarı piyasası var.
Link paylaşamıyorum Şişman bisikletin İnternet sayfasında gayet uygun piyasaya göre.
teşekkür ederim verdiğin bilgi için

• Beğen
Tepkiler: Doki61
Markalar acaba sadece kadro ve bazı parçaları gönderip kalan istenmeyen parçaların fiyatlarını düşebiliyorlar mi eğer yapan varsa bildiğiniz markalara yazabilir misiniz

Geri