Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dağ bisikletine yol bisikleti lastiği takmak

@Kaan0101

İyi olmuş aslında :) Biraz hafif olsa ben de düşünebilirdim.

Scudo
@emre64 Bende aldıktan sonra farkettim :) normalde araştırır alırım ama mağazaya gitmişken aldım , düz yolda sprintle 42km kadar çıkabiliyorum .

• Beğen
Tepkiler: emre64
@Kaan0101

Yine iyiymiş hız :) Aslında lastiklerin ağırlığı hızı çok etkilemiyor ama daha fazla efor sarfettiğiniz için yoruyor.

@mariokaldato
bende bundan sipariş verdim geçen gün, daha montajını yapmadım ama çok ümitliyim, bisiklet uçarsa radara girer diye şimdiden endişelenmeye başladım:DBakalım bu silik lastikler akışkanlığa ve performansa ne kadar etki edecek, daha önce silik kullanmadım. Boş bir alanda hangi açılarda kayıyor denemek lazım. :) Bu son.Dahada upgradele uğraşmayacam artık.:islik:

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@Raptor8

Silik değil hocam, slick :) Gerçi Türkçe söyleyince de aynı yere geliyor ama olsun :D Ben de gayet yumuşak bir semi-slick lastik kullanıyorum, öyle sürekli kaydığını görmedim. Çok ağır hava şartları ve mucurlu yollar dışında büyük bir fark olacağını sanmıyorum.

@Hackless
Mtblere ince lastik takınca tabi biraz sırıtıyor,lakin çamurluk kullanıyorsanız bu o açığı kapatıyor inanın. Arkadaşın çift amortisörlü mtbsi vardı,ona 1.5luk rubene lastik taktık.Çamurluk olmayınca, asker traşı olunmuş gibi duruyor. :) Ama çamurluk olunca o görüntüyü kapatıyor.Özellikle telli,uzun çamurluklarda.
Şahsi önerim, ağır mtblerde 1.5luk lastiğin altına inilmemeli, çünkü performans esnasında bisikletin yalpaladığına şahit oldum,mtblerde ağırlık fazla olduğundan, o ağırlığın yere dengeli dağıtılması gerek bence.Ama dediğim gibi 1.5lukta denediğimde hiç böyle bir sorunla karşılaşmadık ama 1.15de pedala fazla yüklenirken sağa sola sollanıyordu bisiklet. :)bence 1.5luk ideal.

@emre64
Ha silik, ha slick. Bir "c" nin lafı olmaz.:DSonuçta dışı silik,tırnaksız,dişsizde denir.Anadoluda gabak lastik bile denir. Hatta kimisi lastiğin bitmiş,dişler erimiş değiştir bunu bile diyebilir.:D

Dediğim gibi daha önce böyle dişsiz pek kullanmadım.Aslında kullandım,rubenanın ama onda azda olsa su kanalları olarak tabir edilen çizikler vardı.Bunlarda o da yok,o yüzden biraz güvensizlik oluşturuyor.Demirden olan yaya üst geçitlerinde,yağmurlu yavalarda kayabilir,fren mesafesi uzayacaktır,kaldırıma yandan yapılan çıkma manevrasında teker tutunmayarak kayabilir vs Bakalım,deneyip göreceğiz artık.Diğer tırstığım nokta,yerdeki ufak bir cam parçası,keskin taş,yüzey silik olduğundan tekeri hemen yarar,keser mi?Nette bu duruma yönelik bazı açılan bazı konulara rast geldimde. Yani bundan sonra mıcırlı yola,falan giremecek miyiz?:)

• Beğen
@Raptor8
Abicim hic endise etme mukemmel performanslari var her durumda. Her sartta kullandim ben , sadece kumlu - çakilli yollarda kayma riski var. Onun disinda bisikletindeki akicilik ve hiz konusunda cok fark ediyor. Brde kalin ic lastik takma bunlara . icerde bombe yaparsa problem olur . 1.00 1.50 arasi olan ic lastiklerden tak

Bunlar birde patlak korumalidir normalde en ust koruma seviyesi 6 dir. Bunlarinki 4 rahat ol

Birde en az 70 psi bas bunlara. Dusuk psi de kullanma

• Beğen
Tepkiler: -Skynet- ve emre64
Abilerim ablalarım yarış bisikleti lastigi taktınız mı bisiklet yarış bisikletine dönüşüyor ben denedim ve gördüm bisikletlere fark atıyom

@Berat01

Buna gönülden inanıyorum :D :D :D

• Beğen
Tepkiler: Berat01
@emre64 :D teşekkürler abi inandıgin için

• Beğen
@mariokaldato
Anladım abi sağol,elimde zaten 1.15lik iç lastik var onları kullanacağım. Üstelik yine elimdeki patlak önleyici şeriti,çift yapışkanlı bantla tekere içten yapıştırdım mı, patlama olayını ciddi oranda düşürürüm diye düşünüyorum. Tekerin dış kısmının sertliği nasıl, hani arada mıcırlı, çakıllı yoldan gitsem,dış kısımda kesikler falan oluşur mu?

• Beğen
@Raptor8
Vala inanilmaz saglam bi yapisi var kafan rahat olsun

Micirli kumlu yollarda kayma yapar ama zaten tum lastikler kayar o sartlarda.

• Beğen
Tepkiler: -Skynet-
Ben yol bisikleti alacam galba ya :D :D Çıldıracam 3 gündür düşünmekten, Decathlona benim 560'ı bakıma götürdüğümde yol bisikletini denedim bir kez daha, acayip bir zevk veriyor. E zaten %80 asfalt ve sahilde kullandığıma ve hız hastası olduğuma göre (aslında dağıda çok seviyorumda şimdilik hem ortam hem zaman yok) şimdilik mtbmi satıp üstüne biraz koyup yol alayım, 1 seneye kadarda biriktirir bir mtb alırım yanına diyorum. Öneri basın :D (Current Bicycle: Rockrider 560, bugdet after the satış total 2350-2750TL)

@mariokaldatoTeknik terimlerden bir şey anlamadım ama yazı ve mantık hoşuma gitti [emoji108]

• Beğen
@burakncn
Eyvallah , kucuk bir duzeltme yapayim. Ister disk ister V frenli olsun 26 jant bisikletlere düz yani amortisorsuz maşa bulmak gercekten cok zor iş. Bulunuyor ama hem model az hemde astronomik rakamlar isteniyor. Bilginiz olsun. Ama 28 jant bisikletlere duz maşa daha kolay bulunuyor

Arkadaşlar babamın mtb bisikleti 26 inc ve 2.10 lık bir dağ lastiği var. Şehir içinde zorlandığı için şehir lastiği alacağım. Zırhlı istiyor. Sizce 1,50 mi 1.75 mi ? Birde ucuz yollu önereceğiniz tercihen zırhlı lastik var mı ? Link atabilirsiniz yada Ankara’da ikamet ediyorum adres verebilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

@mariokaldato
Kaymasından ziyade, hani diş olmadığından kolay yara,ezik alıyor mu onu demek istedim?
Birde bu lastikte yönü nasıl belirliyoruz,ok falan göremedim,diş yönüde yok?

• Beğen
Tepkiler: samurusov
@Devilsbutcher

Dostum bir iki sayfa gezersen görürsün, 1.75 daha iyi oluyor. Vereceğim linkteki ürün tükenmiş ama aynı modeli başka sitelerden bulabilirsin; (link)

Geri