Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

Scudo
@Baybora aynen az önce ilana koydum,öncelik Birdy bir yandan araştırıyorum,olmaz ise belki brompton ama satılmadan almayacağım sonra işin içinden çıkılmıyor ev bisiklet doluyor :)

Bu Birdy'ler çok ilgi çekici gerçekten. Türkiye'de bulmak pek mümkün değil sanırım. Kullanan birine de hiç denk gelmedim

@yildirimy Birdy alınabilecek en uygun ülke şuan singapur (might velo)
Fiyatı yüzünden tercih edilmiyor bana kalırsa :)

@Muratcan G 8 vitese o parayı vermem maalesef.,18-20 olsaydı olabilirdi ama kadro güzel duruyor

• Beğen
Tepkiler: Muratcan G
Merhabalar.
Yıllar önce almış olduğum ve çok az kullanılmış bir dahin vitesse d7hg bisikletim var. Elektrikli bisiklete geçmek için satmak istiyorum. Göbekten 7 vites ve ön göbek dinamosu bulunmakta orijinal olarak. 50 yıla özel üretim. İstanbuldayım, ilgilenen olur ise satmak isterim.

Dahon mariner d8 satan yok mu :)

Aranıza katılmış sayılıyor muyum emin değilim ama hakkından biraz daha fazla verip sanıyorum Dahon'un üretimi olan Mini'nin katlanır bisikletini aldım.
11 kg'dan az ağırlığı, sıfır gibi Schwalbe Kojak lastikleri ve Acera 8 vitesi ile oldukça iyi bir bisiklet diyebilirim. Aldıktan sonra Kadıköy Velespit'te bir göz gezdirdik, ayarları elden geçti, arkadaşlar tekerlekler kirli olmasa sıfır diyeceğiz dediler. Garip bir imla hatası bulunmazsa mesajlarımda ve atılmazsam, bir ara fotoğraf atacağım.

Üzerinde ufak ve iş gören bir zil geldi. Lezyne'in Brooks için ürettiği bakır renkli Femto ön ve arka farlarını aldım. Tercihen şifreli, sağlam bir kilide ihtiyacım var. Önerilerinize açığım.

Sanırım tek eksiği, landing gear yuvası olmaması.
Bu arada katlanınca umduğum kadar küçülmüyormuş. Ancak Bromptona geçene kadar bir kaç yıl kullanırım diye düşünüyorum. Hatta Brompton alırken de bu kenarda kalsın isterim sanırım.

Bir de bir ara Boardwalk almaya niyetlenmiştim. Bunu aldıktan sonra malum siteye temiz bir Boardwalk düştüğünü görünce içim bi gitmedi değil ama biri 11 kilo'dan az, diğeri 12.2 kilo. :)

Herkese merhaba aranıza yeni katıldım. Yıllar sonra bisiklet aşkım depreşti... 1982 model Dahon Classic sahibiyim. Göbekten 3 vitesli tıkır tıkır çalışıyor maşallah. Ama artık yaş ilerledi 3 vites beni zorluyor. 21 dışardan vites ile 7 veya 8 göbekten vites arasında bir tercih yapmak istiyorum ama çok kararsız kaldım. 7 veya 8 göbekten vites 21 dışarıdan vites performansı verir mi? Çok açıklayıcı bir bilgiye rastlamadım. Hangi modellere yönelmeliyim yardımcı olursanız mutlu olurum.

@Keko77 Selamlar 7 veya 8 vites 21 vites performansını tam olarak vermez sebebi o kadar vites oranını yakalayamazsınız :)
yokuşlu bögede kullanılacak ise alın 21-24-27 vites keyfini çıkartın.
Ayrıca nadir bulnan 3 vites göbekten 7-8-9-10 vites dıştan olan sistemlere bakabilirsiniz

Bugün çamurluk montajı yaparken çelik bir vites koruması da taktım bizim ufaklığa, bu arada decathlonda satılan bagaj bizim dahonlara uyar mı? düzgün markalar bulunmuyor kıtlık var ithal ürünlerde.

@Baybora decatlondaki hem tipsiz hemde gereksiz ağır.Heybe mi takacaksınız bagaj üstü çanta mı?.Heybe ise ultimate carrier bagaj almanız lazım diğerlerinde topuklar değiyor.Facebook'ra birisi replikalarını yapıp satıyordu

@Baybora decatlondaki hem tipsiz hemde gereksiz ağır.Heybe mi takacaksınız bagaj üstü çanta mı?.Heybe ise ultimate carrier bagaj almanız lazım diğerlerinde topuklar değiyor.Facebook'ra birisi replikalarını yapıp satıyordu

Market vs için kullanırım diye düşündüm ancak motorda kullanılan tarz bir poşet askısı asmak mümkün olabilir gidon borusuna.

Ya gidona takılabilir sadece markete falan giderken kullanılacak bir sepet/çanta ve market önünde falan 30-40 dk. bisikleti güvenle kilitleyebileceğim bir kilit önerebilir misiniz?

@Baybora Dahon orijinal bagajları gelecekmiş yeni model bisikletlerle beraber.

• Beğen
Tepkiler: Baybora
Ya gidona takılabilir sadece markete falan giderken kullanılacak bir sepet/çanta ve market önünde falan 30-40 dk. bisikleti güvenle kilitleyebileceğim bir kilit önerebilir misiniz?

Ben abus bordo combo lite 6150 tercih ettim Muratcan Bey, güzel paraydı ancak kafam rahat.

gene daha uygun katlanır kilit istersen Trelock fs 200 alabilirsin n11 de 240tl ye filan vardı. derli toplu duruyor.

Valla ben incecik zar gibi kilit kullanıyorum Bir yere bağlasam bisiklet beş gün kalır kimse dokunmaz , Kilit çok kalın olunca dikkat çekiyor şuan korona dan dışarıda kilitli bırakmıyorum fakat bisiklette Arduino ile kendim geliştirdiğim GPS alarm sistemi mevcut.

Merhabalar,
TR'de dahon vitesse d7hg kullanıyordum. Yurtdışına giderken yanımda götürdüm. Artık vitesi (hub gear) değiştirirken biraz problem yaşıyorum. İstanbul'da bu tarz işlerden anlayan iyi tamirciler var mı (varsa tavsiyeniz olursa süper olur), yedek parça bulmak kolay mı? Eğer vites vs değiştirmem gerekirse geri getirmeye değer mi? Teşekkürler.

Merhabalar,
TR'de dahon vitesse d7hg kullanıyordum. Yurtdışına giderken yanımda götürdüm. Artık vitesi (hub gear) değiştirirken biraz problem yaşıyorum. İstanbul'da bu tarz işlerden anlayan iyi tamirciler var mı (varsa tavsiyeniz olursa süper olur), yedek parça bulmak kolay mı? Eğer vites vs değiştirmem gerekirse geri getirmeye değer mi? Teşekkürler.

Merhaba, ayar sorunuyla çözülebilir büyük ihtimalle, Shimano yetkili servisi bile uzun senelerdir var. Kolayca hallederler.

• Beğen
Tepkiler: eokahya
Geri