Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

Yeni vitesse’lerini teslim alanlar oldumu
Öncelikle alan arkadaşlar umarım keyifli kullanırlar, hepinize hayırlı olsun, ben Ankara dışında idim Salı günü fıstıki yeşili ANKABİKE den alacağım.
keyifli ve neşeli sürüşler.

Scudo
Banada satıcı bu şekilde söyledi ama kendi USA sitesinde mariner d8 2020 modeli mevcut. Bu modelin logosu vs vitesse çok benziyor lastik ve ekipmanlar dahil. Birde yukarıda bir fotoğrafta sanırım sadece türkiye için gibi bir yazı gördüm. Ürünün dış kutusuda türkçeydi. Hepsi birleşince bu tarz bir yöntem izlemiş olabilirler diye mantık yürüttüm.

Egon gp 3 internette bulamadım. Sizin kullandığınız elcik bu resimde ki mi? Jelli eldiven olarak ne önerirsiniz?

Landing gear işe yarıyor mu tavsiye eder misiniz?

gp3 aliexpresste var sadece, eldivene para verme çok, a101 de 14tl ye satılan birtanem var işini görür. Elcikten sonra kaza için işine yarar ancak. Landing gear metro, Marmaray tarzı zeminin çok düzgün olduğu yerlerde işine yarar. metro vs kullanmayacaksan almasan da olur.

• Beğen
Tepkiler: nodrac
gp3 aliexpresste var sadece, eldivene para verme çok, a101 de 14tl ye satılan birtanem var işini görür. Elcikten sonra kaza için işine yarar ancak. Landing gear metro, Marmaray tarzı zeminin çok düzgün olduğu yerlerde işine yarar. metro vs kullanmayacaksan almasan da olur.

Cerrah olduğum için elin hassasiyeti önemli yormamasına adına iyi bir jelli eldiven al diye öneride bulundu bir abimiz o yüzden jelli eldivene yöneldim. Landing Gear n11 de 150-160tlye satan yerler var. Şu an için aktif ihtiyaç yok gibi belki evin önündeki metro açılırsa o zaman alırım.

Telefon için (iphone 6s) nasıl bir ekipman kullanıyorsunuz?

Cerrah olduğum için elin hassasiyeti önemli yormamasına adına iyi bir jelli eldiven al diye öneride bulundu bir abimiz o yüzden jelli eldivene yöneldim. Landing Gear n11 de 150-160tlye satan yerler var. Şu an için aktif ihtiyaç yok gibi belki evin önündeki metro açılırsa o zaman alırım.

Telefon için (iphone 6s) nasıl bir ekipman kullanıyorsunuz?

önceden de yazacaktım atlamışım. şahsen katlanır bisiklete çok eklenti eklemeden binmek gerektiğini düşünüyorum o yüzden benim telefon cepte :) yani gidon üstüne extra ne takarsanız katlarken size dert olabilir. ben matara kafesi taktım ekstradan, onun aparatı bile engelliyor.

• Beğen
@nodrac Telefon için iki tip kılıf var bende.Biri zefalin Zefal Z console Dry olarak geçiyor 150-200 tl bandında.Kış için ideal.Diğeri market malı 20-25 tl falan :)
Her iki modelde de yazın telefon çok ısınıyor güneş altında
@Baybora Buna bende katılıyorum o yüzden ekipman seçerken kolay çıkarılıp takılması,farklı şekillerde de kullanılmasına dikkat ediyorum

Dosyalar

• IMG_20191108_102038.jpg
    IMG_20191108_102038.jpg
    919,6 KB · Okunma: 70
  • IMG_20200705_231547.jpg
    IMG_20200705_231547.jpg
    1,1 MB · Okunma: 70
@nodrac Telefon için iki tip kılıf var bende.Biri zefalin Zefal Z console Dry olarak geçiyor 150-200 tl bandında.Kış için ideal.Diğeri market malı 20-25 tl falan :)
Her iki modelde de yazın telefon çok ısınıyor güneş altında

Teşekkürler sizinde kullandığınız brooks seleler çok güzel görünüyor. Konforu nasıl? Bu kadar ince olmasına rağmen konfor sağlıyor mu? İstanbul da önerebileceğiniz güvenli rotalar var mı? Yarın hastaneden (cihangir sıraselviler) sirkeciye gitmeyi planlıyorum. Bakalım nasıl olacak boğazkesen yokuşu bir korkutuyor :)

@nodrac 10 kişiden 9 u brookstan memnun genel olarak,belirli bir süre acısı oluyor elbet,ortalama 1000 km kadar ama sonrası muhteşem.Tabi düzgün bakımını da yapmak gerekli.Alacaksanız lacivert almayın sonra siyaha yakın oluyor :)

• Beğen
Ben de aynı fikirdeyim @Baybora katlanır bisikletin özellikle direksiyonuna ıvır zıvır şeyler takıp doldurmak büyük sıkıntıya sebep oluyor. Hatta ben telefon tutucuyu bu sebepten dolayı çıkartmak zorunda kaldım.

ben de brooks almak için sağolsun @cnmrtpkc arkadaşa danışmıştım. standart seleye ben alışamadım,dayanmaya çalıştım ancak 10 sene önce kuyruk sokumumunu bisikletle dik bir engelli rampasından inerek sakatlamıştım ara sıra hala ağrır. Brooks alır almaz tüm şikayetim geçti @nordic

• Beğen
Tepkiler: cnmrtpkc ve nodrac
@nodrac Evet doğru bir kaç modifiye ekipmanlarda aldım hafta içi hepsini paylaşacağım 😎

• Beğen
Bugün taksim ilk yardımdan yola çıktım Karaköy Sirkeci Nuruosmaniye'ye uğradım. Geri dönüşte Karaköy'den Galatasaray'a çıkan Boğazkesen yokuşunu gözüm yemediği için Kabataştan fünükiler ile taksime çıktım İstiklal caddesinde bir tur attım. Hastane otoparkı da bisikletimi katlayıp arabama koydum:)
Yolda birkaç katlanır ile karşı karşıya geldik. Tanımasakta birbirimizi gülümseyip selam vermek güzeldi :)

Bu arada 15 yıldır bisiklete binmiyorum çok hamlamışım :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar herkese merhaba aranıza vitesse ile katıldım çok uzun yıllar sonra bisiklet maceram tekrar başlıyor.Öneri ve fikirlerinizi bekliyorum.Kimsenin pedalına zeval gelmesin

Merhaba doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum katlanırı şehirlerarası tren ve otobüsler alıyor mu bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

@apabos alıyor.şehiriçi-dışı otobüs vapur uçak vs sorun yok

Merhaba, dahon vitesse 8 bugün teslim aldım.
Eski bisikletimden ön çoklu fener, arka çoklu ışık taktım.
Tüm dahon vitesse d8 alan arkadaşlara keyifli ve sağlıklı sürüşler

Dosyalar

• dahon foto 2 (1).jpg
    dahon foto 2 (1).jpg
    997,7 KB · Okunma: 75
  • dahon foto 2 (2).jpg
    dahon foto 2 (2).jpg
    984,5 KB · Okunma: 75
Herkese sağlıklı, bol pedallı günler dilerim, bende mariner d8 var. Şuanda arka lastiği patlak, İzmir'de Alsancak bölgesindeyim, malesef buralarda lastik tamiri gibi küçük işlerle uğraşmak istemiyor esnafımız, genelde de çok yoğun oluyorlar onlara da hak veriyorum. Artık iş başa düştü gibi geliyor bana lakin bugüne kadar tembelliğimden olsa gerek bırakın lastik tamir etmeyi bisikletimin zincirine yağ bile sıkmış değilim. 1 saate yakındır forumda gezinirken bayağı bir gaza geldim ve dedim ki kendi bisikletimle kendim ilgileneceğim. Tabi sizden bazı konularda (biraz fazla konu olacak şimdiden özür dilerim) tavsiyeler isteyeceğim, bana tavsiye verecek olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. Tavsiye isteyeceğim konuları maddeler halinde yazayım ki size de zorluk çıkmasın:

1. Gaza geldim, kendim yapacağım dedim ama ola ki sonra hevesim kaçarsa diye İzmir Alsancak bölgesinde mesleğini severek yapan, fiyatları da makul (mesela patlak lastik tamirine 10 TL alan) bir tamirci tavsiye eder misiniz? :)

2. Mariner d8 'i olan ve kendi söküğünü kendi diken arkadaşlar acaba bana fiyat performans bazı ürünler tavsiye edebilir mi? Mesela iç lastik, patlak lastik tamiri için gereken ; yama, sökme takma için alet edevat, zincir yağı, mucize sprey ki bir daha lastik kolay kolay patlamasın X li bir ürün izlemiştim bir arkadaş youtube linki koymuştu ama şimdi bulamıyorum, işte o ürün işe yarıyor mu veya başka alternatif de olur vs. bir de bu malzemeleri hangi siteden güvenerek alabileceğimi de yazarsanız çok sevinirim.

3. Lastik tamiriyle mi uğraşmalıyım yoksa yeni bir iç lastik mi takmalıyım, siz hangisini yapıyorsunuz?

Geri