Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

8 vites olan vitesse d8

@Lamav4 Katlarken önce gidon mandalını gevşetip fren ve vites kollarını aşağı gelecek şekilde çevirmek gerekiyor. Yine olmuyorsa pedallar engel oluyor olabilir. Deneye deneye bulabilirsiniz doğru açıyı bazen ben de tutturamıyorum mıknatıslar temas etmiyor her zaman ama tutmaya yetiyor. Pedalı da pedal koluna doğru bastırıp öyle katlayın.

Scudo
@Lamav4 iki mıknatıslı parçanın birbirine değmesi için gidonu düzgün katlamanız lazım yoksa fren kabloları temas ettiği için tam olarak yanaşmıyor. Mıknatıslar tak diye yapışınca taşıması ve itmesi kolay tutuyor gayet güzel. Arkasında ayar vidası var, merkezleri hizalamak için ayar yapabilirsiniz. Fren kolları bisiklet dik durduğunda tam yere bakacak, o zaman kolay katlanıyor, pedalı da yere paralel bırakın işiniz daha kolay olur.

Lastikler asimetrik olduğu için seleden iterek tek lastik üstünde itebilirsiniz veya landing gear alabilirsiniz, alışınca itersiniz ben şahsen hiç katlamıyorum, aynakolun üzerindeki üçgenden kaldırıyorum, seleyi omzuma takıyorum ve zincir olmayan tarafı kalçama dayadığım zaman ellerimi hiç kullanmadan omzumda gidiyor bisiklet.
Pedalları katlamak için mil merkezinden kadroya doğru bastırın, pedal yayı içeriye girecek, sonra aşağıya yukarıya bastırın katlanır, el alışkanlığı lazım.

Farklı bir konu varsa yardımcı olalım, bende Vitesse D8 var.

@Lamav4 gidonu katlamadan çeviriyor musunuz? Mıktanıslarım değöemesinde öneöli bir problem o.
Mıktanıslar değince dışarıdan kuvvet uygulanmadıpında ayrılmıyor tekerler.
Sürüklemek için de fren ayarlarının yapılması lazım, biraz daha pabuçlar uzaklaştırılsa tekerlekten katlandığı zaman fren telleri çekilince de engellemiyor tekerlerin dönmesini . Pedalları içe doğru bastırıp kalıyorsunuz.

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Bagajın lastiğinin uçlarındaki plastik engel oluyormuş. Lastiği çıkardık ve mıknatıslar artık değiyor.

Pedalı da çözdüm çok sağolun.

Tek sorunumuz şu anda (sanırım) tekerlerin ikisi birden yere değmediği için katlanmış halindeyken taşımanın itmenin/çekmenin zor olması... Onu da zamanla aşacağız inşallah. Metrodan metrobüse geçişlerde aktarmalarda açmadan götürmekti amacım.

@Rasengan
Marinerin donanımı daha iyi.Gidon yükseklik ayarı var ki kesinlikle gerekli ve selesi daha konforlu.

teşekkürler hocam link'deki modelden bahsediyoruz değil mi? sizin görüşleriniz benim gibi çok fazla bilgisi olmayan kişiler için çok önemli
(link)

Evet arkadaslar bugun aksamudtu kaldirima yavasca cikarken dustum ve omzumu kirdim bakalim duruma gore bir sure bisiklet macerasina ara vericem.

@ugurbahadir geçmiş olsun, maalesef Dahon bu tip in / çık işleri için çok elverişli değil.
Ben uzun yıllardır mtb kullanmama rağmen kaldırımlarda mümkün olduğu kadar inerek devam ediyorum, bir anda dengenizi kaybedebilirsiniz.

@ugurbahadir
Geçmiş olsun. En kısa zaman da eski sağlığınıza kavuşmanız dileğimle.

• Beğen
Tepkiler: ugurbahadir
@Rasengan
Evet linkteki bisiklet

@ugurbahadir
Allah şifa versin

@ugurbahadir
Cok gecmis olsun.

SM-G530H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Lamav4 merhaba arkadaşım
Bende d8 var benimkindede aynı sorun vardı katlanma kısmında direksiyonu yere bakacak kadar çevirin direksiyonun mıknatısların birbirine deymesine engel olmadığına emin olun mıknatısların bağlantı yerleri vidalı vidaları dışa doğru uzatarak birbirlerine yaklaşmasını sağlayıp tekrar sıkıca vidalayın
Pedallar içe doğru yaylıdır güçlüce bastırın
Çevirin sanırım düzelir
Mıknatıslar tam tutarsa güçlüdür taşırken açılmaz
Selamlar

@ugurbahadir geçmiş olsun Allah şifa versin

@ugurbahadir çok geçmiş olsun. Rabbim acil şifalar versin.

Arkadaşlar bu km ölçeklerde kablosuz olanlar stabil çalışıyor mu kablolular gibi. Aliexpressten almayı düşünüyorum öneriniz var mı?

Huawei P8 mobil cihazından gönderildi.

@ismqil
Ben aliexpressten orjinal bir km sayaci gelecegini sanmiyorum. Sahsen ben telefon aplikasyonuyla "sports tracker" gunluk mesafelerimi olcuyorum. Evernote programi ilede gunluk olarak km bilgilerimi tarih tarih not aliyorum.

SM-G530H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gps arada kopuyor ya da net bağlantısı ve bu yüzden uygulama arada sapıtıyor. Birde telefon sarjimi tüketmek ve meşgul etmek istemiyorum. Aliexpressten bu güne kadar aldığım ürünlerde sorun yaşamadım. Zaten burada satılan ürünlerin de neredeyse tamamına yakınının çin den geldiğini düşünürsek aliexpress candır derim :) benim kafama takılan kablosuzlar stabil çalışıyor mu kablolular gibi

Huawei P8 mobil cihazından gönderildi.

Geri