Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

@Dağhan Aynakolda 52T dişliniz var, arkaya 34 T taktığınız zaman sizin vites oranınız etkileniyor.
Viteslerde diş oranları olarak bakarsak Dahon aynakol 52 diş, arkada 11 - 32 dişli var.
Dişler 11-13-15-18-21-24-28-32t olarak gidiyor, dolayısıyla D8 ile en hafif seçenek 52 / 32 şeklinde, bu haliyle bile %5 eğimin üzerinde ve uzun süren yokuşlarda zorlar kondisyon iyi değilse.
O yüzden arkada ne kadar büyük dişli varsa o kadar rahat olur çevirmesi. :)

Diğer bisikletlerimden örnek vermek gerekirse yol bisikleti 50 / 34 aynakol ve 11 - 32 arka dişli oranlarına sahip.
MTB ise 3 x 8 eski sistemlerden onda ön aynakolda 26 diş olması büyük avantaj sağlıyor, rahatça tırmanıyorsunuz her yere.

Ben bir kere 500 metre uzunluğunda %12'lik eğime daldım Vitesse D8 ile, çıktım ama nabız 175'e fırladı, çok zor oldu. :)
O yüzden yokuş için önde mutlaka ikinci yaprağa ihtiyaç var.

Scudo
@Tolga Uşaklı
Eyvallah anladım bende vybe var da yokuşlarda biraz yoruluyorum,vybe ye uygulayabilirmiyiz acaba ?

@Yusuf'san @Tolga Uşaklı bilgi için çok sağolun gerçekten. Anladığım kadarıyla benim bisikletin birinci viteste kullandığı arka dişlideki büyük yaprak çıkacak ve yerine 32 dişli yaprak takılacak. Yani dahon 8 viteslerde kullanılan 1.vites gibi 52 ye 32 olmuş olacak. Süpermiş :) bu dişliyi nerde bulabilirim ve kalite farkı varmıdır alırken dikkat etmem gereken. Birde tabi ben takabilirmiyim. Elim yatkındır bu işlere ;)

Huawei P8 mobil cihazından gönderildi.

@ismqil Vybe'nin aynakolu 52 değil 46 diş. Megarange takınca tırmanmak daha da kolay olur.

• Beğen
Tepkiler: ismqil
7 vitesliler için 14-34 ruble de var. Ama bu sefer son hızdan ödün verirsiniz.
(link)

• Beğen
@bahadır özel hızdan taviz vermeden arka büyük yaprağı değiştirmek sadece daha iyi olacaktır. Anladığım kadarıyla 1 vites daha rahat olacak ve 7 vites aynı kalıcak. Bu linkten alabilirim demi?

@ismqil Linki örnek olarak verdim ordan alışveriş yapmadım hiç
Shimano megarange 7 vites yazarsan çıkar. Hatta bisikletçide bulursan daha iyi taktırırsın da

• Beğen
Ben tandem den aldim taktirdim gayet iyi. 7 vites icin de vardir. Bu arada hala bir bulusma duzenleyemedik.

• Beğen
Orijinal arka dişli 13-28 olduğundan 14-34 megarange ile değiştiğinde hızdan çok şey kaybedilmez ama yokuşta epey kazandırır görüşündeyim Vybe için. Benim hiç aklıma gelmemişti vybe varken bende. Yoksa kesin alıp takardım. 8li vitese geçmek çok fazla maliyetli.

Vitesse d8 in de aynı durum mu var peki? Böyle bir değişiklik yapabiliyoe muyuz?

@ugurbahadir
Buluşma düzenlenebilir evet ilk etapta ufak çaplıda olsa. Alınmış aksesuarları ve modelleri yakından görebilmek adına. Tabi bunu sadece dahon değil, tüm katlanır kullanıcıları ile organize etmek lazım ;)

tur yapılır mı bu bisikletler le

@vatan konuda 2 sayfa geri giderseniz @Glownshow arkadaşın tur bilgi paylaşımını görebilirsiniz ;) en son 4 saatte 65km yapmıştı ve devam ediyordu :)

@ismqil
Evet ismailin dedigi gibi 4 saatte 65km yaptim ve 100km hedefledigim ve cok rahat yapabilecegim turu bir arkadasimin aramasi nedeniyle 77km de tamamlamak zorunda kaldim. hicte yormadi beni. Katlanirlarin turda en buyuk avantaji dik durus pizisyonu nedeniyle uzun sure surebilmeniz. Kondisyonla 100km altina dusmeden cok rahat tur yapabilirsiniz. Arti istedigin veya yoruldugun anda atla toplu tasimaya.

SM-G530H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Glownshow
Dediğin gibi uzun yolda sürmek rahat ama. Benim gibi 7 vitesli varsa belli bir yerden sonra sürat yapamıyorum. Pedal boşa dönüyor.

@Hamunpatra
Evet ben 8li vitese sahibim. Cok farkediyor duz yolda surat yapabilmek icin.

SM-G530H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/0255dc6e22d740476caae4f10aa88a0a.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/4c7fd7b90fe61f655c31e5895950c0d3.jpg

Üye kaydına geldim [emoji1][emoji1][emoji1][emoji41][emoji41][emoji41]
Sonunda aldım bakalım. 2015 model varmış bir tane onu aldım. 2016sından pahalıydı ama hem renk olarak hem de sonradan uğraşmamak için tekerdi, seleydi. Bunu tercih ettim. Yalnız normal bisiklet gibi olmuyormuş nerdeyse düşüyordum eve gelirken. Kaldırım vardı da üstüne çıkarken düşerken durdum :) ivmelenme gerçekten iyi. Lakin dik yokuşlar sıkıntı olabilir gibi geldi.

@mutkugurler
Kutuda kritik bir şey yok. Bir iki etiket. Bir tane yeşil bileklik üstünde turn a new leaf yazıyor. Sonra bir de cd var. O kadar :)

• Beğen
Tepkiler: mutkugurler
@K. Aydın hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanmak nasip etsin Rabbim. En beğendiğim model ve renk buydu. Ama ben beyaz d7 aldım kısmet olmadı :) ne kadara aldınız acaba?

Geri