Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

Scudo
Arkadaşlar elimde Dahon Vitesse D8 2015 modeli var daha yeni aldım 2 kere bindim. Boyumdan dolayı rahat edemedeğimden satmak istiyorum. 0'dan farkı yoktur Dahon arayan insanların da burayı okuduğunu düşümdüğüm için buraya yazıyorum. Kural dışıysa uyarın lütfen. Aldığım fiyattan biraz inerek satmak istiyorum ilgilenen olursa mesaj atsın. Daha ilk ay bakımına gitmedi bisiklet. Temmuz başında bir gezi planladığım için bir an önce halletmek istiyorum bu işi. Bisiklet Tandem Bisiklet'ten alındı.

Bende bugün bir arkadaş gördüm Giresunda, yanımdan geçti, buraya takılıyor ise görüşelim :)

Bugün shimano yetkili bayii ve servisi bir mağazaya girdim. Epey bir urun var ama bilgim de butcem de kısıtlı. Ge kiçen yıl aldığım dahon d8 imi bu yıl daha aktif kullanmayı düşündüğüm için yavaş yavaş yükseltmeyi planlıyorum. Kabul edin ya da etmeyin dahon logolu fren sistemi zayıf. Altus vitesler verimsiz. Kısa orta vadede bunları kesin degistirecegim. Kendi bisikletini upgrade yapanlar da neler yaptıklarını paylasirsa sevinirim.
Yaptıklarım
1. Arka far : sigma cuberider ii arka far (maalesef çakar yok)
2. Ön far : moon lx100 (10 numara 5 yıldız)
3. Ayna : zefal spy
4. Sele : selle doğal wave
5. Pedal: XLC katlanır pedal

Yapacaklarım
1. Sele : Brooks b17 Standard
2. Arka aktarıcı : shimano slx ( bakalım artık)
3. Fren bacakları: avid digit ya da shimano
5. Fren kolları : Bacaklar neyse o
6. Vites kolu: Arka aktarıcı neyse o
7. Matara kafesi

Shimano altus berbat. Çoğu zaman 8. Vitesi göremiyorum. Kafasına göre takılıyor. Önceki dağ bisikletimi satarken de ilk soru hep arka aktarıcı oluyordu. Altus dediğimde bir daha dönüş olmuyordu. Bu modele ordan gicigim zaten.

Nexus 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dahon katlanır bisiklet aramaktayım. Ancak bütçem kısıtlı. 700 TL var elimde. İlgilenen olursa yazabilir

@thor14 kardeş bendede var aynı sıkıntı bakalım bütce meselesi, rubele aynakol frenler değişecek, kendim yapim diyorum, çünkü internet uyguna geliyor, Mac Mini bilgisayarın HDD sini bile videolara bakarak kendim yapmıştım Bilgisayarcı olduğum halde bile anormal karışıktı

Arkadaşlar rica etsem bana Dahon Vybe D7 nin En Küçük Ruble Diş Sayısı ile Aynakol Diş Sayısını söyleyebilir misiniz? Vitesse D8 sitesinde 52/11 diye yazıyor malesef Vybe D7 yazmıyor

Arkadaşlar 26 jant katlanır bisiklet dahon marka. Katlanınca yanında tut otobüse bin vs mümkün oluyor m? Çok önemli

• Beğen
Tepkiler: mervan kızıl
@richezza
Forumdan bildiğim kadarıyla aynakol 46 diş ruble 13-28 vybe modelinde

• Beğen
Tepkiler: richezza
@burhan çetin TCDD trenlerinde bisiklet sorun oluyor mu? Direk katlayarak yanınıza alabiliyor musunuz?

Arkadaşlar, ben Dahon Vitesse D8 2016 siyah/yeşil modelini kullanıyorum. Ağırlığı 12,7 kg yazıyor. Bisikleti kutusundan çıkıp kurulduğu şeklinde tarttım 12,6 kg geldi. Benim tartımdan kaynaklı küçük bir sapma olabilir.Bu ağırlığa arka taşıyıcı ,çamurluklar, ayak vs dahil.

Sorum şu olacak. Aynı modelin 2015 modeli için internette 11 küsur kilo yazıyor. Bu bisikletin 2015 modeli daha mafif yoksa ekstraları hariç mi bu kilo bilgisi?

Mümkünse Dahon Vitesse D8 2015'e sahip bir arkadaş bisikletini tartıp kilosunu paylaşabilir mi?

Arkadaşlar aranıza ikinci el bir dahon vitesse d8 alarak katıldım. Öncelikle katlanır bisiklet almaya karar verdiğimde sıfır fakat farklı markaların uygun fiyatlı bisikletleri ilgimi çekti. Sonra bir abimizin dahon tavsiyesi üzerine ikinci el aldım. Sıfır 26 jant katlanır almaktan son anda vazgeçtim. Şimdi bisikletle ilgili ikinci el olduğundan sıkıntılar var. Kadroda aşırı çizikler var. Ve gözümden kaçmış alırken on fren sistemi pazar malı bir ürün ile değişmiş. Orijinali Kırılmış olabilir bilemiyorum. Onun dışında çizikler çarpmadan vs. Var. Görünüş açısından bana sorun oluşturmuyor. Arka lastik çok eski. Ben bu bisiklete 1000 TL verdim. Borca girip aldım aslında. Yanlış mı yaptım onu merak ediyorum? Sıfır mosso salcano btwin ws alabilirken bunu seçmem? Forumda baktım aslında da cevap bulamadım. Sonrasında biraz sürüş deneyiminin ardından bisiklet konforlu hoş bir bisiklet. Ancak gidon çok sallanıyor ve frenler de ayar istiyor. Ayar yapması kolay. Vites ayarında bire atınca vites atıyor. Bunu ve gidon borusunun bu sağlanmasını nasıl giderebilirim

@Aenescan
Ben ne zaman yazdım böyle birşey diye okudum resmen. Çok benzer şeyler yaşamışız. Ben de geçen yıl kasım da dahon tern dışında sıfır bisikletlere baktım ama hiçbirini begenmedim. Ankara dayım, izmir den buldum ikinci el vitesse d8. Ben sarı renk alirdim sifir alsam ama siyah grisini buldum. 1250 tl ye aldım. Sele de darbe vardı değiştirdim. Ama beni en çok zorlayan sele boru kapağının kayıp olmasıydı. Tüm bu sorunları da kargodan hemen önce ogrendim ;) Velhasıl kelam sabah geldi. Pedal çevirdim ve 10 saniye sonra iyi ki almıştım dedim. O yuzden pişmanlık hissetmeyin. Bahsettiğiniz şeyleri ben de degistirmek istiyorum. Hatta dün bununla ilgili yazdım. Kendi orijinal frenlerin de pazar malindan farkı yok bence. Ama gidon borusunun oynamasına bi cozum bulun. Duvar gibi olmalı.

Nexus 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Aenescan
@Aenescan
Hayırlı olsun
Bahsettiğiniz sorunlar kolay hallolur. Gidon sallanması katlanma mekanizmasında dik duran bir somun var onu biraz sıkmanız gerekiyor bunu yapınca gidon katlama mandalının da daha zor kapandığını fark edersiniz. Kısa süre içinde tekrar sallanmaya başlarsa somuna biraz japon yapıştırıcısı sürün tekrar etmez. En azından bende öyle oldu. Frenlerse evet ahım şahım değil standart olanı da. Ama ben değiştirme gereği duymadım henüz.Ayarları bir bisikletçide kolayca halledebilirsiniz.
Lastik,
(link)
forumda bu lastiği tavsiye ediyorlardı. Fiyatı da gayet iyi.
1000 tl iyi fiyat bu kadar kusuru da olur içiniz rahat olsun

@thor14 haklısın kendi freni de zaten benim eski nisikletlerden topladığım çıkma alüminyum frenler den farklı değil. O açıdan frenini değişmiş olması sıkıntı yapmadı. Sadece gidona anlam veremedim. Bir de yaglamak gerekiyor sanirim gicirdiyor birazcık. Neresi bilmiyorum.

@Bahadır ÖZEL teşekkür ediyorum öneriniz için. Ve lastik tavsiyeniz için de ayrıca teşekkür ederim. İnşallah turlarda vs görüşürüz

• Beğen
Tepkiler: Bahadır ÖZEL
@Aenescan
Dahon eklem yeri problemi
Hayırlı olsun. Katlama mekanizmalarında sorun yoksa gerisi halledilir. Gidon sallanması için link yukarıda.
Bahsettiğiniz sesler orta eklemden ya da pedaldan gelir. Hafif yağlamayla geçer. Ortadan katlayıp eklem yukarıya bakacak şekilde tutun ve menteşe aralıklarına yağ damlatın. Bir kaç dakika bekleyip fazla yağı silin. Kazasız sürüşler.
Ekleme; Pedal için link aşağıdadır.
Katlanabilir pedal göbeği bakımı (wellgo bilyalı)

• Beğen
Tepkiler: Aenescan
Geri