Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

Visc d18le d8e gore yokuslarda rampalarda daha rahat olurmu

Scudo
@Tolga Uşaklı
videoyu işyerimdeki bilgisayarlada kısıtlama olduğu için şuan izleyemiyorum ama eve gidince mutlaka izleyeceğim.
20 dk dan sonra uyuşmalar ve ağrılar başlıyor ve sürekli seleden kalkma ihtiyacı hissediyorum arada kalkıyorum mecburen.
ayarlarımda bi sorun olduğu kesin ozaman. bu konu hakkında bilgili birini bulmam lazım

Merhaba,
Vitesse D8"'ime aşağıdaki jant setlerinden düşünüyorum bmx'ler için diyor benim bisikletime uygun olur mu? peki lastik uygun olursa arka dişli için ne yapabilirim? Jantta olan dişlileri mi kullanmak zorundayım(onun için zincirde değişmeli sanırım) yoksa eski jant setimden çıkardığım dişlileri buna takabilir miyim? Görüntüsü çok hoşuma gitti de
(link)

GoPro'nun aşağıdaki göğüs bandını aldım, 3.96 USD.
Dün geldi, bu sabah deneme çekimi yaptım, akşama Strava kaydı ile yayınlarım.
Gidon bağlantı aparatından daha verimli ve daha sabit bir görüntü elde ediliyor.

(link)

Ayrıca kamera açıkta olmadığı için bisikletin ve rüzgarın sesi daha az geldiği için ses kalitesi de daha iyi oluyor. Orjinali 120 TL gibi bir fiyat, bana gelen malzemenin fiyatı ile kalitesini karşılaştırınca orjinali almak tam bir delilik. :)

20160218_114526.jpg 20160218_114617.jpg

Günaydın,

Dün akşam işten biraz geç çıkınca eşime yetişmek için fırsat doğdu, sahilde biraz tempo yaptım. :)
Üzerimde iş kıyafetleri olmasına rağmen güzel bir ortalama yakaladım, ayakkabı ve spd pedal ile daha yukarıya çıkabilir bu.
Dahon oldukça iyi gidiyor, tempoyla beraber nabzı 170'e sabitleyip 6 km o şekilde devam ettim, dağda tırmanırken yüksek nabız işime yarar.
Daha çok antrenman yaptıkça aşağıya inecektir diye düşünüyorum.

Sahil.jpg

Geçen gün aldığım göğüs aparatını çekimde denemiştim, video montajı bitti.
Strava ile bu sefer senkronizasyon biraz daha iyi, yalnız Strava verisi telefon bekleme moduna geçtiğinde eğimde biraz sapıtıyor sanki.
Hafta sonu MTB ile esas denemeyi yapacağım, asıl eğlence o zaman.
Haftayı 94.7 km ile kapattım şimdilik. :)

@Tolga Uşaklı istanbulda boyle yol olsa bende sürmek isterdim.düz yolda en cok kaca cıktınız katlanırla.25 az gibi geldi,şehir bisikletiyle kıyaslanmaz ama 35le gidiyorum genelde.

@devilmycarlos 35 km/s saat hızı anlık olarak yakalamak kolay ama uzun mesafe bu hızda gitmek iyi kondisyon ister.

8 km mesafe 30 dk ancak sürüyor o yüzden pek hız yapmıyorum. Düz yolda 35 km/s hıza çıktığım zamanlarda oldu.

Bu rotada en iyi zamanım 18 dakika şu anda. Strava üzerinde kaydı var incelemeniz için.

• Beğen
Tepkiler: devilmycarlos
bende haftayı ( bu akşam eve dönüşle birlikte ) 151 km ile tamamlıyorum. ortalama 24 km/s. Her geçen gün alışıyorum, kondisyon arttığında biraz daha hızlanacağımı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: LucaBrasi
@Tolga Uşaklı
Çok güzel video olmuş, elinize sağlık :)
Aynı şehirde olmamız aynı iklimde bulunmamıza istinaden bir sorum olacak, sürüşlerinizde kıyafet seçimini neye göre yapıyorsunuz ve neleri tercih ediyorsunuz? Ben bu dengeyi tutturmada sürekli sorun yaşıyorum, ya çok terleme oluyor ya da üşüyorum. Tamam müthiş konfor beklemek hata olur ama 20 km/s ortalama ile dümdüz sahil yolunda terlemek de sinir bozuyor :) bu konuda herkesin fikirlerine açığım tabii ki.
Çalışma saatlerimiz denk gelse tanışmayı da isterim, keyfi bol sürüşler olsun.

Selamlar,
Kıvanç

@LucaBrasi hava sıcaklığı 10 C altına iniyorsa ve rüzgar varsa 1 termal içlik, üzerine standart gömlek ve softshell denilen ceket giyiyorum. Boyun ve yüzü korumak için Alpinestars motorcuların kullandığı maske takıyorum, ellerde eldiven oluyor. 5 C altında ceketi kaz tüyü ile değiştiriyorum, pantolon içine termal içlik giyiyorum.

Eğer sıcaklık 10 C fazlası ve rüzgar yoksa sadece boyunluk ve standart bir ceket. Eğer 20km/s ortalama olacaksa hiç terlemiyorum diyebilirim. O zaman nabız 120 - 130 oluyor en fazla.

Ben binerken yüksek kadansta gidiyorum, onunda terlememeye olumlu katkısı olduğunu düşünüyorum.

Hava tufan veya sağnak yağışlı değilse hergün Üçkuyular İskele - Alsancak yapıyorum eşimle, arabayı orda park ediyorum. Genelde 7.45 - 7.55 arası hareket ediyoruz. 8.20 - 8.25 gibi ofiste oluyoruz. Birgün beraber gideriz veya Dahon kardeşliği yapar buluşuruz tabi.

Cuma akşam dönerken kıyafet bu şekildeydi. Jean - Pamuklu atlet - Jean Gömlek - Softshell Nike Ceket

20160219_174247-01.jpeg

@Tolga Uşaklı

Çok detaylı ve açıklayıcı olmuş çok teşekkür ediyorum:harika: düzgün bir termal içlik özellikle kış için şart oldu anlaşılan :) rotanızdan anladığım kadarıyla sizinle yollarımız tam ters, bahsettiğiniz saatlerde ben muhtemel Urla yakınlarında oluyorum. İzmirin katlanır bisikletçileri olarak bir organizasyon yapsak çok güzel olacak :)
Keyifli sürüşler,
Kıvanç

@Tolga Uşaklı keske izmir de yasasaydım bisiklet yolu cok hosuma gitti.istanbul da böyle yer görmedim ben daha. sahil mesafesi ne kadar bisiklet yolunun.

İstanbul'da var aslında, geldiğim zamanlar Caddebostan - Fenerbahçe arasında koşuyorum sabah. Sahilde güzel bir yol var. Anadolu tarafında İnönü Caddesi ve Atatürk Caddesine yaptılar. Bizimkilerin ev Erenköy'de fena değil orda yollar.

İzmir'de yol oldukça uzun, bütün körfezi dolaşıyor, Kuş Cennetine kadar gidiyor ama şu an tramvay ve sahil düzenleme çalışmaları devam ediyor, 3 yerde kesintiye uğruyor. 2 sene içinde çalışmalar bitince kesintisiz 60 - 70 km belki daha fazla yol olacaktır.

Benim youtube kanalında yolun birde Karşıyaka tarafı var, bazen arkadaşlarla dolaşmaya çıkıyoruz sahilde.

Geçen hafta Vitesse D8 alarak aranıza katıldım. Gayet güzel tavsiye ederim. Vybe d7 ie bunun arasında kalmıştım ama 8 vites olması düz yolda büyük avantaj. Şimdilik tek sorun Tolga beyin de bahsettiği gibi katlayıp açtıktan sonra bazen fren pabuçları janta sürtme yapabiliyor. Muhtemelen aldığım yerde fren ayarını janta çok yakın yaptılar. 1 ay sonraki ücretsiz bakımda bu ayarı biraz değiştirebilirim.

Herkese selam. Bugün itibariyle vitesse D8 ile ben de aranıza katıldım. Deneme sürüşü yaptım. 3. vitesten sonra pedal çevirince bir çıtırtı sesi geliyor. Herhalde basit bir şey ama henüz keşif aşamasındayım. Nedendir acaba yardımcı olabilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: LucaBrasi
@Bahadır ÖZEL hayırlı olsun, vites tam geçmediği zaman zincir aktarıcıya sürtüyor ve bu tarz sesler çıkabiliyor. Vites ayarını yaparsanız bişeyciği kalmaz

Geri