Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

arkadaşlar katlama mekanizmasına bakım yapmamız geewkiyor mı, gerwkiyorsa nedir, veya bisiklete komple bakımı da sorayım, hangi aralıklarla neler yapmak gerekir

Scudo
https://i.hizliresim.com/8ZOz6a.jpg Merhabalar Dahonseverler :)

En son yazdığımdan beri bisikleti üzerine bir kaç ekleme yaptım.
Öncelikle Dahon'un kendisiyle gelen bagaj demiri hiç hoşuma gitmediğinden dolayı Dahon'un kendi bagaj demiri ultimate carrier, arka ve ön çantalarını aldım. Şu an için gayet memnunum.

Ön çantaya 15'' bilgisayarımı, fotoğraf makinamı, yedek giysilerimi vs. birlikte koyup rahatlıkla taşıyabiliyorum. Sadece ufak bir sıkıntısı var. O da belli bi ağırlığa ulaşınca, sürüş esnasında sallanırken hafifte olsa gidona etkisi oluyor. Ama esas olarak, işe gidip gelirken bilgisayarımı koymak için almıştım ön çantayı. Sırt çantasıyla taşırken daha zor oluyordu benim için.

Sele için tavsiye isteyenler olursa da kesinlikle Brooks diyorum. Ben de B17 modeli mecvut. Her bindiğimde iyi ki almışım diyorum. Zaten zaman geçtikçe ve bakımını yaptıkça daha da konforlu bir hale geliyor. O yüzden derim ki, bir kere alın Brooks alın.

ilk yazımda da frenlerle ilgili sorun yaşadığımı yazmıştım. Fren pabuçlarımı değiştirince sorunum kalmadı. Ama hala Magura fren sistemine geçip geçemeyeceğimi araştırıyorum.

@Burak Tahiroğulları
Güzel olmuş iyi günlerde kullanın.

@Burak Tahiroğulları çok güzel olmuş, ince işçilik yapmışsınız, güzel günlerde gezin. :)
Ön çantanın maliyet nedir birde kaç litreydi ?

@Tolga Uşaklı çok teşekkür ederim :) size de iyi sürüşler dilerim

Daha da ince işçilik yapmak istiyorum aslında. Araştırmalar devam ediyo :)
Çantayı 235 liraya Aslı Bisiklet'ten aldım. Tam olarak kapasitesini bulamadım ama 5 lt civarı olmalı.

ön çanta katlama mekanizmasında sıkıntı yapmıuor mu hocam

Orj aksesuar oldugundan sorun cikaracagini sanmam. Bende velespit te bakmistim cok guzel canta.

@R2_D2 aynen :) bende de oldugundan soylemiyorum ben de ama bisikleti satanlar da, disarda gorenlerden de baya iyi yorumlar var yakisiklilik konusunda :)

Bugun yaz modu icin camurluklari ve bagaji sokturecegim. Degisiklik olsun :) belki dahon orj on cantasini alabilirim.

image.jpeg image.jpeg

Camurluklari ve bagaji sokturdum, ince detayli toz temizligi yaptim. Bagaj gercekten cok agirmis. Diger aluminyum olani alip taktirmak sart.

Ayrica baradine renkli fren pabucu alip degistirdim. Simdilik biraz daha iyi gibi ama biraz yol yaptiktan sonra daha iyi performans verecektir.

image.jpeg

Benim de boyle gozume daha hos gozuktu.

Orjnal pedallar kac gram bilginiz varmı?

Merhaba Arkadaşlar,
Yeni bir soru ile yine karşınızdayım :)
Gece görüşüm biraz zor olduğundan dolayı signa ön farım yetersiz kalıyor.
Ayrıca biraz daha nostaljik bir far arıyorum.http://file:///C:/Users/yicinli/Desktop/fa9074921d12283adcafd40c8bcb6a1a.jpg
Ekteki resim gibi ve d8 için uygun olan bir aydınlatma önerebileceğiniz bir yer ya da marka var mı?
Hepinize iyi sürüşler.

Dosyalar

• fa9074921d12283adcafd40c8bcb6a1a.jpg
    fa9074921d12283adcafd40c8bcb6a1a.jpg
    55,2 KB · Okunma: 61
Değişiklik için yurtdışından jant seti bakmaya başladım. Eğer burada bulursam daha kolay olur ama ebay vs baya ilginç modeller var.

@ugurbahadir
Satmaktan vaz mi gectiniz

Geri