Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

Yolun açık olsun @Ahmetgitar.
Ben de bir gün Küba'da pedallayacağım. Ancak önce devrimin yapılmadığı/tamamlanmadığı yerlerde pedallayacağım. İlk hedefim Şam ve Halep, sonra Mısır. Bir gün Küba'ya gideceğim. Eminim.

Scudo
@mgencer05 dahon kullanıcıları bölümü sayfa 40-41 de ayrıntılar mevcut.

@Ahmetgitar Deneyimlerini paylaşmanı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Dahon Mu P8 için arclite aluminyum gümüş renk bagaj nereden bulabilirim ? Ultimate modeli istemiyorum .

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar
@alterno1903

Gri model gittigim bisikletcilerde hic gormedim. Sanirim en iyisi alibaba dan arastirmak olacaktir.

Ali express diyecektim :)

@ugurbahadir Acaba 2017 modelleri ile birlikte Yedek Parça olarak gelir mi ? yoksa dediğiniz gibi yurtdışı bakacağım.

@alterno1903

Isterseniz tanidigim ve de aram iyi olan bisikletcilere sorarim. Ya da tek care siyah olani alip boyatmak.

@alterno1903

Tabiki neden olmasin. Yardimci olabilirsem ne mutlu bana. Ama boyatma islemini de gozardi etmeyin bence.

Arkadaşlar 20*2.10 kenda lastikler önce benim için ideal diye düşünmüştüm özellikle sarsıntıları bertaraf edecek bir lastik istediğim için. Fakat biraz kullandıktan sonra önceki katlanırdaki 1.75 lastiklere göre hantal olduklarına kanaat getirdim. Ayrıca Yen'i alacağım lastikte patlama karşı koruma özelliğininde olmasını istiyorum. Schwalbe citizen almayı düşünüyorum .özellikle fiyatı diğer düşündüğüm marathon lastiğe göre çok daha hesaplı. Sizce aralarında cidinfark olurumu. Citizen 35 marathon 75 civarı bir fiyatı var. Ctizen 1. 60 değilde 1.75 olaydı karar vermem kolay olacaktı fakat kalın olmasın derken 1.60 çokmu inçe olur sizce ?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@mgencer05
Katlanır için 20x1.50 ebatı bence en ideal ebat.

1.60 ve 1.75 ebatlarını da denedim konfor artıyor lakin akıcılığı çok fazla etkiliyor gitmiyor bisiklet.

Citizen modelini denedim marathona göre kalite olarak çok kötü.

marathon modelini tereddütsüz tavsiye ederim patlak kavramını unutacaksın ve gerçekten çok dayanıklı eskimek nedir bilmiyor.

• Beğen
Tepkiler: mgencer05
@Yusuf'san

Teşekkürler cevabınız için. Siz şu anda hangi lastiği kullanıyorsunuz?

@mgencer05 şu anda schwalbe marathon greenguard 20x1.50 kullanıyorum.

Bu kalınlık bana göre ideal çünkü katlanırla 100-150 km lik günlük turlara da çıkıyorum daha rahat yol alıyorum. Konfordan da ödün vermiyor.

Daha önce dahon visc d18 de marathon plus 20x1.35 lastik de kullandım uzun yolda asvaltta akıcılık çok daha iyiydi ancak şehir içinde sıkıntı oluyordu.

20" lastikte bu kadar ebatı denedikten sonra kendimce en idealinin 1.50 kalınlık olduğunu anladım. Bundan sonra tercihim hep bu yönde olacaktır.

Senin kullanım amacın daha farklı ise tabiki daha kalın lastik tercih edebilirsin.

Bakım için neler yapmak gerekir, özellikle mandal kısımlarına

@Yusuf'san

Peki hafif bozuk yollara girebiliyormusunuz 20.1.50 ile. Ben çok uzun yola çıkmıyorum şimdilik. En fazla günde 30 km. Ben 20*1.75 düşünüyordum fakat şimdi aklım karıştı.

@mgencer05 bu 20x1.50 lastiği hafif değil çok bozuk yollarda dahi rahatlıkla kullanıyorum köy yollarında yayla yollarında hatta zaman zaman orman içlerine dahi giriyorum sıkıntı yok. Benim için tırmanışlarda da avantaj sağlıyor.

Schwalbe marathonun 1.50 ile 1.75 i arasında konfor bakımından öyle aman aman çok bir fark hissetmedim ben zira yanak yükseklikleri aynı.
Üzerindeki 1.50 kalınlıktaki kendayı çıkarıp yine 1.50 kalınlıktaki marathonu taktığımda çok konforlu gelmişti çünkü marathonun hem hamuru kaliteli hem yanağı kendaya göre daha yüksek.
1.75 in ise yere temas eden tabanı geniş olduğundan sürtünmesi fazla ve bana göre yolda bayağı hantal kaldığı gibi tırmanışlarda da diğerlerine nispeten zorluyor.
4. yıldır katlanırı çok yönlü ve yoğun olarak kullanıyorum ve ben biraz hassasımdır. Sen çok yoğun kullanmayacaksan çok da önemli değil 1.50 ya da 1.75.
Gönlün hangisine yatkınsa onu al ama mutlaka schwalbe marathon serisinden al vesselam..

Katlanır bisiklet katlı haldeykrn koltuğunı uzatıp rlde sürmek bisiklete zarar verirmi?

Bende de mariner d 7 var 2016, memnunjm

@Tolstoy
Ben her zaman bu şekilde kullanıyorum. Bir zararını görmedim. Bişey olacağını da düşünmüyorum.

Arkadaşlar vybe veya eco modellerine göbekten nexus 7 vites montajı yapan oldumu?tur bisikletlerinde kullanıyorum fakat katlanırda daha önce denemedim. Tecrübelerini paylaşan olursa sevinirim. Bu arada göbekt m vitesi hazır örülmüş jantıyla aldım SIFIR olarak ve marathon lastiklere ayırdığım bütçeyi vites sistemi için kullandığımdan citizen lastik aldım çifti 40 liraya.kenda lastiklerimi bunlarla değiştireceğim marathon ise çifti 145 liraydı. Değiştirince lastikle ilgili deneyimimi paylaşırım.
Bunlarda Yen'i aldığım göbek ve jantım.
9df7630450a764a94c2731e841df5d31.jpg
7821be02cc2fca6c2aefb716691d0637.jpg

Geri