Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dahon Kullanıcıları Kulübü

@ugurbahadir Ben Dahon Visc d18 modelini almak istiorum fakat hiç bir yerde yok bulamıyorum, Istanbulda yaşıyorum (Beylikdüzü) tavsiye edebileceğiniz bir satış noktası varmı acaba ?

Scudo
@ellerimkirli

Merhaba benim buldugum yerdekini almaktan vazgectim eger fiyati da uygun ise oradan gidip alabilirsin.

Ben baska bir dahon modeli buldum onu alacagim.

@Mustafa Şahin

Bende marathon alacakken ctizen aldım henüz takmadım. Memnunmusunuz önceki lastiklere göre. Vites kolu ve fren kolu değişikliğinde hangi modelleri kullandınız?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@mgencer05

be3526c050331c268b220519932936f0.jpg
söyle bir vites kolu taktım ama 7 uyumlu bulmak zor citizen lastikler üzerindekilere göre daha akıcı firen kolları ise shimano alivo serisi kendi fren kollarından çok daha iyi oldu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@ellerimkirli
Sahibindende dahon dash var beylikdüzünde satıcı. Benim de kullandığım model visc d18'le ikisi arasında kalmıştım çok memnunum dash modelinden bir bakın derim.

S. A. Arkadaşlar göbekten vites montajında kadro uyumsuz olduğu için hüsrana uğradık. Bisikleti de satışa çıkardım Yeni KATLANIR almak için. Şimdiki seçenekler ikinci el göbekten 7 vitesli dahon ikinci eli 2000 lira bulunabilir sanırım. İkinci seçenek ise ikinci el btwin tilt 700 modelini alıp göbekten 7 vitesli o kadroya monte etmek ve 1300 lira düşürmek maliyeti. Siz hangisini önerirsiniz. Btwin in kadro kalitesi nasıldır dahonu aratırmı problem yaratırmı.

@mgencer05 bence şu an göbekli katlanırda :) carraro flexi 107 çok ideal. Rengi de süper. Dükkanda peşin ve sıkı bir pazarlıkla 1200 - 1300 TL aradında alınabilir. Elimde olmadan keşke baştan bunu düşünseydin diyesim geliyor.

Tilt modelini ben tavsiye etmem kadro çok ağır ve hantal ayrıca bazı modellerinde katlama mekanizmasında sıkıntı olmuştu hatta geri çağrılma falan olmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

Merhabalar,

Şu an Dahon Ciao I7 modelini kullanıyorum ve oldukça memnunum. Maksimum kullanıcı ağırlığı limiti 105kg olarak belirtilmiş ve ben şu an bu limitteyim, belki bir kaç kilo üzerinde de olabilirim ancak herhangi bir sorun yaşamadım bununla ilgili. Bisikletten ayrı olarak fitness a devam ediyorum ve uzun bir süre kütle kazanımı(bulk) antrenmanları yapacağımdan dolayı kilomda artış olacak ve muhtelemen 115-120 civarı olacağım. Bu kilolarda sorun yaşama olasılığım nedir? Ya da kilo konusunda sıkıntı olacaksa eğer bu kiloları kaldırabilecek bir katlanır bisiklet var mı?

@mgencer05 elinizde nexus 7 li jant varsa carraro flexi3 alın onun fiyatı 107 ye göre daha uygun kadroda göbekten vitese uygun olduğu için sıkıntı çıkarmaz yada direk dahon un göbekten vitesli bir modelini bulup alıcaksınız

@Bahadır ÖZEL teşekkür ederim inceliyorum

@Bahadır ÖZEL

Teşekkür ederim, ürünü bende beğendim ve satın aldım dün, çok hoşuma gitti. Tavsiye için çok teşekkür ederim (bisiklet tertemizdi 1-2 kere kullanılmış sadece)

• Beğen
Tepkiler: Bahadır ÖZEL
@ellerimkirli
Hayırlı olsun. İstersen drop bar da takabiliyorsun. Ben aldıktan sonra uzun mesafelerde de kullandım, ne selesi ne elcikleri hiçbir yerinde değişiklik yapmama gerek olmadı. Gayet kaliteli aksesuarları

@hidromek
Bu işe ilk karar verdiğimde carraro salcano veya ümit marka nispet n hesaplı bir bisikleti ikinci el alıp nexus 7 ti takmaktı niyetim. Fakat KATLANIR bisiklette kadronun özelliklede katlanan noktaların ileride esneme boşluklar yapma riskinin olması okuduğum yorumlarım etkisiyle ,daha kaliteli bir kadroya uygulamalıyım bu vites sistemi değişimini düşüncesini uyandırdı. O zaman maliyette epey düşüyordu. Dün farkettim elimdeki diğer KATLANIR olan eco modelinin kadrosu farklıymış( ben vybe ve eco modelinin kadrosu tamamen aynı diye düşünmüştüm)ustaya sordum buna monte edilebilir büyük ihtimalle dedi. Az sonra deneyeceğiz. Bu kadroyada olmazsa iki dahonu ve göbekten vitesli jantı satıp göbekten 7 vitesli olan vitesse modeline bakacağım.

Turuncu satılmaya başlamış, bekleyenlere...
Screenshot_2017-02-09-16-16-19.png

@Bahadır ÖZEL

Bu benim ilk bisikletim ve ilk defa bu forumda bulunuyorum doğal olarak bazı terimleri bilmiyorum, drop bar tam olarak nedir ? bide bisikletime aynakol muhafazası takmak istiyorum dişliler arasıra elbiseme takılıyor. 55 dişliye uygun birşey bulamadım ne tavsiye edersiniz. aslına bakarsanız vereceğiniz her tavsiye benim için çok değerli. yardımların için bir daha teşekkür ederim

@Üye Adı
Dun aksam bayiye geldi simdi bakmaya gidiyorum. Eger tam istedigim gibiyse aldim gitti

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı
@mehmetpala hayırlı olsun, bende mangonun pesindeyim lakin bütçe meselesi. kazasız iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

Arkadaşlar göbekten vitese kadro yapısı uygun olmadığı için dahon vybe D7 modelini sattım. Elimdeki ikinci KATLANIR olan dahon eco 6 modeli ise göbekten vitese uygun. Ama bu bisikletim sattığım bisikletim gibi ayarlanabilir gidona sahip değil. Diğerini tam istediğim gibi ayarlayabiliyordum fakat boyum 172 olmasına rağmen gidona eğilmem gerekiyor azda olsa. Ayarsız gidona sahip olan arkadaşlar bu sorunu nasıl çözüyor. Özellikle 180 ve üzeri için sorun olmuyormu bu durum. İkinci sorum ise elimdeki dahon eco ya göbekten vites taksam maliyet 1200 lirayı buluyor. Dahon vitesse nexus 7 göbekten vitesi 2000 liraya 6 taksit alabiliyorum. Son olarak yine bana tavsiye edilen carraro flexi 107 modelini de 1400 liraya alabiliyorum. Sizce fiyat performans açısından hangisi uygun olur. Şuan elimdeki KATLANIR bu.
cfe9344133eae6a2fe29a53e8e329b9a.jpg
5ece9c0a0aa1fdc4dfa161133cd0552b.jpg

Geri