Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dış lastik yarıldı

@Pawcraft benim kullandığım (link) diye bişeydi normaj japon yapıştırıcısı gibi sıvı değil biraz yoğun bi kıvamı var ve daha güçlü kuruduğu zaman lastikten daha sert oluyor ama yine de esnek (tavsiye etmem çok dayanmayacak gibi.) sen bali gibi olandan al

• Beğen
Tepkiler: Pawcraft
Scudo
Bende bugün jantın hemen üstünde yani hiçbir şekilde yere temas etmeyen yerde bı yarık farkettim iç lastik görünüyor bı sıkıntı olurmu

Bende bugün jantın hemen üstünde yani hiçbir şekilde yere temas etmeyen yerde bı yarık farkettim iç lastik görünüyor bı sıkıntı olurmu

Olabilir, zamanla o yarık daha da açılabilir orada bir baloncuk(yumurta) oluşabilir. Bir kazaya sebebiyet verebilir. Bir an önce değiştirmenizde yarar var

@xRd bunu tamir etme gibi bı şansım yokmu çünku lastik daha 150 km de

@Voltaire bı kazaya sebebiyet vermesin yeter patlama işini yamayla falan hallederiz

@Voltaire bı kazaya sebebiyet vermesin yeter patlama işini yamayla falan hallederiz

Anladığım kadarıyla lastiğin yanak dediğimiz yeri yırtılmış. Burası sırt (yere temas eden) bölgeye göre daha sık hareket ettiğinden, tahminen çokça lastik (yılan ısırığı denilen patlak benzeri) patlayacaktır (kesik benzeri). Patlaklar ise hız ve ortama göre kaza riskinizi arttırır. Zaten bu psikolojiyle bisiklet sürmenizde "bence" zor. En iyisi biran önce tamir ettirmek veya değiştirmek gibi...

Anladığım kadarıyla lastiğin yanak dediğimiz yeri yırtılmış. Burası sırt (yere temas eden) bölgeye göre daha sık hareket ettiğinden, tahminen çokça lastik (yılan ısırığı denilen patlak benzeri) patlayacaktır (kesik benzeri). Patlaklar ise hız ve ortama göre kaza riskinizi arttırır. Zaten bu psikolojiyle bisiklet sürmenizde "bence" zor. En iyisi biran önce tamir ettirmek veya değiştirmek gibi...
Tamam teşekürler bugün bisikletciye goturiyim bakalim

Arkadaş bence çok güzel açıklamış durumu. Kaza yaptım, yapıcam acaba daha çok yarılırmı gibi psikolojik etmenler daha çok olacaktır. Kendi adıma biraz garantici bir insan olduğum için, sorunlu işlemleri parçaları pek sevmediğimden dolayı ilk işim değiştirmek olurdu.

Bir şey olur... Bisikletçi size yanlış bilgi vermiş. Her şeyden önce lastiğe yeterince hava basamazsın. Dış lastiğe iç yüzeyinden bir parça konulabilirdi. Bu şekilde çer çöp bile lastiği patlatır. Bu şekilde kullanmamalısın...
Bu lastik üretilme tarihine göre ömrünü doldurmuş. Az kullanmış olsan bile tüm lastiklerin hiç kullanılmadıkları haldeyken de bir ömürleri var.

• Beğen
Tepkiler: NoCycling
Şimdi bisikletciden geldim bişey olmaz dedi236894 dosyayı görüntüle
Hocam yokuş aşağı hızla inerken o açılan yerden patladığını düşünün. Fren tutmaz duramazsınız bile. Canınızdan kıymetli mi? Birşey olmaz diyen adama verin o binsin. Nasıl olsa kendisine birşey olmayacak.

Ayni lastikle (Peugeot t11) yokus yukarı çıkarken yarılıp patladı. Benimki üretim hatasıydı önce balon yaptı sonra patladı durduk yere. Elmadağ yokusunu tırmanırken... Allahtan aşağı dönmeyi düşünüyordum bir önceki göbekten dönmemişim. Anında indi tekerin bütün havası. Aşağı inerken olsaydı şu anda bu satırları yazamıyor olmam kuvvetle muhtemeldi. Yapmayın, etmeyin o şekilde kullanmayın.

Dosyalar

• S00810-19350933.png
    S00810-19350933.png
    353 KB · Okunma: 43
@Ahmet hüsrev bu şekilde yolda bırakması kuvvetle muhtemel. Kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: NoCycling
Hocam yokuş aşağı hızla inerken o açılan yerden patladığını düşünün. Fren tutmaz duramazsınız bile. Canınızdan kıymetli mi? Birşey olmaz diyen adama verin o binsin. Nasıl olsa kendisine birşey olmayacak.

Ayni lastikle (Peugeot t11) yokus yukarı çıkarken yarılıp patladı. Benimki üretim hatasıydı önce balon yaptı sonra patladı durduk yere. Elmadağ yokusunu tırmanırken... Allahtan aşağı dönmeyi düşünüyordum bir önceki göbekten dönmemişim. Anında indi tekerin bütün havası. Aşağı inerken olsaydı şu anda bu satırları yazamıyor olmam kuvvetle muhtemeldi. Yapmayın, etmeyin o şekilde kullanmayın.
Peki bunu nasıl tamir edebilirim iç lastik yamasını içten yapıştırsam olurmu

Peki bunu nasıl tamir edebilirim iç lastik yamasını içten yapıştırsam olurmu
Hocam iç lastik gözüküyorsa yama tavsiye edilmiyor. İç lastiğin görünmedigi durumlarda içten yama yapılabiliyor dış lastiğe.

Ayni lastiği almak zorunda değilsiniz, lugano zaten iyi bir lastik değil. Arkaya farklı bir lastik takın.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Hocam iç lastik gözüküyorsa yama tavsiye edilmiyor. İç lastiğin görünmedigi durumlarda içten yama yapılabiliyor dış lastiğe.

Ayni lastiği almak zorunda değilsiniz, lugano zaten iyi bir lastik değil. Arkaya farklı bir lastik takın.
Lastikler mitas

Geri