Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Dişli oranlarınız ve tecrübeler

En alt ve en üst dediğiniz gibi standart bi yol bisikleti rublesi 11-28 eğer yokluğunu hissetmiyorsanız yükseltmenizin bir anlamı yok tabiki. Yine de isterseniz aktarıcınızı 8 vitese kadar destekleyen herhangi bir aktarıcı ile değiştirebilirsiniz. Eski seri altus - acera - alivio - deore - deore lx - derore dx - slx - xt (bulursanız tabi) takabilirsiniz. Mevcut 7 vites aktarıcınızdan (tourney olduğunu varsaydım) daha iyi çalışabilir. 8 vitesten sonrası daha büyük bi değişikliğe ihtiaç duyuyor.

• Beğen
Tepkiler: bymelih6
Scudo
bisikletime zincir alırken bisikletçi abi dişli oranını vites sayısı vs sordu ve verdiğim cevaba şaşırdı yol bisikletine 7x2 vites 11x28 normal mi sizce yol bisikletinde bu dişli oranı bana yeterli geliyor tırmanırken vs 28 oldukça yeterli yine yüksek hızda 11 gayet yeterli ne düşünüyorsunuz normal bi başka rubleye geçsem kaça kadar takabilirim
11 28 standart zaten , bence değiştirme . 28 sadece %10 üzeri zorlayabilir oda çok fantastik bir yokuş değilse 1 2 km dır oda seni kurtarır. Böyle devam

11 28 standart zaten , bence değiştirme . 28 sadece %10 üzeri zorlayabilir oda çok fantastik bir yokuş değilse 1 2 km dır oda seni kurtarır. Böyle devam
teşekkürler peki aktarıcıyla yapacağım ufak değişiklik ne kadar fark eder mesela altus vs taksam
gerek varmı sizce aradaki farkı merak ediyorum

bisikletime zincir alırken bisikletçi abi dişli oranını vites sayısı vs sordu ve verdiğim cevaba şaşırdı yol bisikletine 7x2 vites 11x28 normal mi sizce yol bisikletinde bu dişli oranı bana yeterli geliyor tırmanırken vs 28 oldukça yeterli yine yüksek hızda 11 gayet yeterli ne düşünüyorsunuz normal bi başka rubleye geçsem kaça kadar takabilirim
Kullanabileceğiniz ruble oranı arka aktarıcıya göre değişir. Kısa bacak ise tavsiye edilen en yüksek oran 11/30, uzun bacak ise tavsiye edilen en yüksek ruble oranı 11/34.

Yukarıda yazdıklarım tavsiye edilen oranlar. İnce ayar ile biraz daha üstü oranda yada Wolftooth aparat kullanarak 11/40 gibi oranlar kullananlar mevcut.

teşekkürler peki aktarıcıyla yapacağım ufak değişiklik ne kadar fark eder mesela altus vs taksam
gerek varmı sizce aradaki farkı merak ediyorum
Semih beyin yazdığı gibi eğer rubleyi büyüteceksen aktarıcı uzun bacak seçmen gerekli. Ama ben büyütmeyi tavsiye etmem zaten 7 li set var . Dişli oranları iyice açılır . Kadans tutturamassın. Yani fazla ağırlaşır yada fazla yumuşar vites. Böyle devam

Semih beyin yazdığı gibi eğer rubleyi büyüteceksen aktarıcı uzun bacak seçmen gerekli. Ama ben büyütmeyi tavsiye etmem zaten 7 li set var . Dişli oranları iyice açılır . Kadans tutturamassın. Yani fazla ağırlaşır yada fazla yumuşar vites. Böyle devam
Dişli oranlarıyla oynamayacağim fakat şu an üzerinde olan tourney aktarıcı değiştirir isem nasıl bir faydasını görürüm ya da gerek varmi20210101_173532.png

11/38 ile 9/38 dişli oranı arasında ne kadar hız farkı yaşanır
Son 9 dişli olan rubleyi nerde bulduğumu ne siz sorun be ben söyliyim

@Mustang54

%22 kadar son hız artışı olur.

valla bende önde tek yaprak 44 arkada 12-28 var düz yolda güzel yeterli fakat dik rampaya geldim mi accayip zorlanıyorum ama ne demişler "azimle sıçan duvarı delermiş :) " bende aynen böyle yapıp çıkıyorum daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum :(

valla bende önde tek yaprak 44 arkada 12-28 var düz yolda güzel yeterli fakat dik rampaya geldim mi accayip zorlanıyorum ama ne demişler "azimle sıçan duvarı delermiş :) " bende aynen böyle yapıp çıkıyorum daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum :(
Bu düzeltme yapmak istedim :)
Doğrusu; azimli sıçan (bir tür fare) duvarı delermiş olacak. 12-28 başlangıç için zor ama biraz antrenmanla ideal oranlardan biridir. Belki bir çoğumuz için ideal oran 12-30 belki 12-32 aslında ama onlarında yaygınlığı sanırım daha az.

• Beğen
Tepkiler: Ekincan
@fse valla bilemiyorum artık ucuz diye triban 100 aldım çok zorluyor baktım yapamadım 3 lü aynakol takmayı düşünüyorum

Geri