Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Diz ağrısı

Scudo
@QWEZXC
Fit işi zor hocam benim için, hem pahalı, hem de pahalı olduğundan :D :D

@drillroid Bendeki ağrı sadece 2 gün kaldı ve sonraki gün tamamen geçti. Sizdeki ağrı ne kadar kalıcı, yani ilaçsız olarak kaç günde tamamen geçiyordu? Ya da geçiyor muydu?

@Ahmet Bilge Kaan AKIN Ağrı kolay geçtiği için kal ayarımla alakalı olabileceğini, ciddi olmadığını düşündüm açıkçası. Şimdi pedal tipini ve ayakkabısını değiştirdim. Bir kaç uzun sürüş sonrası ağrının oluşma durumuna göre doktora görüneceğim. İlginize teşekkür ederim.

@Yegah iki sene önce benim de sağ dizimde kemik ödemi oluşmuştu. Yanlış sele boyuyla 80 km gittikten sonra oluşmuştu. Bana dizin o bölümüne buz koy dedi. 1 sene sonra tamamen geçti.

@erhan erhan buz kompresi yapıyorum hocam. Bende azaldı ama hala sürüş esnasında ağrı hissediyorum. Bazen az bazen çok. Zamanla umarım geçer.

180 km yolun 90.km sinde diz ağrısından geri araçla dönmüştüm. Doktora gittim sıvı toplaması var ilaç ile tedavi edilir demişti. Bir krem bir ağrı kesici birde dizlik vermişti. Kremi birkaç kez kullandım. Dizlik doktorun vermiş olduğu değil decatlondan diz altı küçük bir dizlik ondan almıştım, halen sürüşlerde kullanırım, ağrım kalmadı. Birde her tur öncesi squat yaparak çıkıyorum.

@volkan ismail Dizlerinizi kadro yakın değil de dışarı açarak mı sürüyorsunuz. Ben bu şekilde sürüş yaptığımdan dolayı bahsettiğiniz bölge de ağrılarım oluşmuştu. Sonra kendimi zorlayarak ve dikkat ederek daha düzgün pedal çevirmeye yani dizlerimi kadroya yakın şekilde çalıştırdım. Bugün ağırlarım çok daha az düzeyde.

GCN videolarının içinde benim anlattığım sürüş bozukluğu ile ilgili bir video vardı ama şu anda bulamadım.

@Yegah

Aynen. 2 haftadır merdiven inerken, 10 dk sabit oturunca, namazda, araba sürerken bir acı oluyor ve sonra tüm bacağım ağrıyor. Sağ bacağım. Ortopediye gittim. ilaç verdi birde jel 10 gün kullan geçmezse gel MR çekelim dedi banada. Dizimin altta değil benimki üstte ve sol yanda. Lifler arasında ödem oluşmuş olabilir dedi. İlaçlar bitmek üzere ama daha 1 hafta oldu. Dayanılmıyor artık çok rahatsız ediyor. Bisiklete de engel. Sol bacakla sürüyom :)

@burcinhan

Açıkçası sürüş sırasında dizlerim tam düz yani kadroya paralel. Ama normalde yürüyüşümde ayağım dışa dönüyor.
Dün akşam kısa ve yumuşak bir test sürüşü yaptım. Dizimde şuanda aynı noktada hafif bir agrı var yine, elimle bastırdığımda daha çok ağrıyor.
Pedal kal ayarını ayağımın açısını hafif dışa yöneltecek şekilde değiştireceğim. O da olmadı adım adım bike fite gidiyoruz.

@volkan ismail

İlk oluştuğunda ağrının geçmesi 1 hafta sürmüştü. Şu an ki durumda ise gündelik hayatımda çok bir şey hissetmememe rağmen bisiklete bindiğimde başlıyor, yüksek kadanslarda pedal çevirirsem çok sorun değil ama yüksek wattlar uygulamaya başlarsam yada yarım saat sonra ben buradayım diye hatırlatıyor kendini kesinlikle performanslı bir sürüş yaptırtmıyor. Sele boyu ve kal ayarı ile oynadım biraz, pozisyonumun yanlış olduğunu düşünüyorum bike fite ihtiyacım var sanırım.

imkan varsa gidin yoksa da biriktirin gidin, dizde kalıcı hasar meydana gelir,sonra keşke dersiniz
herkesin vücut bacak ölçüleri bir değil bazı kesim basit temel ayarlarla sıkıntı olmadan binebilirler,gerek yok gibisine kulak asmayın
farkında değilsin bir bacağın kısa olabilir,ayak vücud postürün bozuk olabilir,pelvisin kayık olabilir vs... daha bir çok bu tip şeyler var
pro yarışçılar bile her sene yaptırır,sezon öncesi

@QWEZXC şuan gitmememin tek sebebi kime yaptıracağıma karar verememek. Bununla alakalı bir başlık açtım forumda fakat henüz kimseden yanıt gelmedi

@drillroid Balta Limanı Kemik Hastanesi çok iyi, durumunuz ameliyatlık ise sizi sıraya alırlar bunların dışında Şişli Memorial Hastanesinden Prof. Dr. Mehmet Demirtaş branşı spor yaralanmaları ve özellikle diz eklemi üzerine, Koç Ünv. Hastanesi Opr. Dr. Murat Korkmaz branşı ortopedi, travmatoloji ve omurga üzerine. Bende 3 hafta önce bir motocross kazası geçirdim kopuk olan çapraz bağların üzerine birde yan bağlar eklendi. Çapraz bağ, yan bağ, kıkırdak dokuda travma yaşadığınız zaman ödemin inip ağrının geçmesi 3 hafta ile 6 hafta arasında bir zamanda geçer, bende yaz ayını yatarak geçirmek istemiyorum havalar biraz serinlesin kendimi Memorial'da Mehmet Demirtaş'a kestirip biçtirecem

• Beğen
Tepkiler: drillroid
Benim sağ dizimde sıvı azalması ve 2. derece dejenerasyon mevcut. Zaman zaman coşuyor ama genelinde pek bir sorun yaşamadım :D

@chuck_schuldiner Geçmiş olsun. Coşmaktan kastettiğiniz olumsuzluklar neler belirtirseniz sıvı azalmasının belirtilerini bilmiş oluruz en azından.

@volkan ismail güzel dileklerin için teşekkür ederim. Şöyle diyeyim çok oturduğunuz zaman veya merdiven çıkarken ya da yoğun güç harcadığınız zamanlarda diz kapağının tam alt çaprazına müthiş bir ağrı giriyor anlatamam o derece. Sanki bıçak saplanıyor oraya. Bu özellikle kışın veya soğuk havalarda vuku buluyor. Hamama veya duşun altında sıcak suyla yıkadığınızda acı, ağrı anında yok oluyor. Orayı sıcak tutmak için yün içlikten, yün dizliğe kadar herşeyi denedim buna eczanelerde satılan acılı sıçak tutan merhemler var ya ismi neydi o icadın hatırlayamadım o da dahil çokta işe yaramıyor maalesef. İlla ki sıcak su olacak. Kısaca dinlensen (oturma veya yatma) ağrıyor, hareket etsen ağrıyor. Ağrıyorda ağrıyor yani. Doktora gösterdim MR sonucu yukarıda yazdığım gibi. İlaç milaç hikaye geçiniz efenim bunları :) Olay budur.

Bende de şöyle bir şey oluyor ama diz ile alakalı yoksa başka kas grubundan mı bilmiyorum.
Ama elimle tuttuğumda ağrıyan bölge dizin üstündeki kas grubu.

Her pazar 5-6 saat mola vermeden tur yapıyorum.

3 saat sonra bazen sprint'e kaldığım zaman:
Birden ayağım kilitleniyor, pedalı çeviremez hale geliyorsun.
Ayağım dümdüz iken kilitleniyor ve düz iken ağrı yapıyor ama dizimi kırıp ayağımı yukarı kaldırınca ağrı yapmıyor. Tekrar düz hale getirince ağrıyor. Yani sadece düz iken ağrı yapıyor.

Durup 5 dk. dinlenince tekrar düzeliyor.

Yol bisikletinden seleden vs. olsa diyeceğim eskiden de şehir - tur bisikleti vardı ondan da bazen oluyordu.

Bu her zaman olmuyor anlamadığım gitti. Birde hep sağ bacakta oluyor, solda bir şey olmuyor :)

Benzer sorunu yaşayan var mı?

İşaretlediğim bölgenin alt tarafları.

57a9366a5e56d0fc7f8def1e1f6b7913.jpg
muscles_leg_foot.png

Bende galiba bel fıtığıda var. Bacakta uyuşmada başladı. Belimde ağrıyor 2 gündür. Bu gün MR sonucu çıkmış. Gidelim bakalım. Hayırlısı inşallah :(

merhabalar benim de diz kapağımın hemen üstten gelen kas grubunda bir ağrı oluyor. bilhassa yüksek viteste pedal çevirirken ? bunun gibi bir sıkıntı yaşayan biri var mı aramızda? kas sakatlıklarını az çok bilen araştıran biriyim. bu ağrıda 3-4 gün bisiklet sürmezsem geçiyor, mesela ilk ağrıdığında buz yapıyorum, sonra krem sürüyorum iyi geliyor ama 4-5 gün sonra bisiklet sürmeye başladığımda yaklaşık 1-1.30 saat sonra başlıyor tekrar ağrı? bu sakatlık gibi bir sakatlık yaşayan biri oldu mu ?

Geri