Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Düz yolda yaptığınız maksimum hız?

Hafif rüzgara karşı zorlayım dedim
Ekran Alıntısı.JPG

Scudo
Bu gün rampadan hızlanıp düz yolda 47 km yi gördüm.😀Ama tabi her Zaman yavaş ve dikkatli olmak gerek.Bisikletten düşmek eşşekten düşmek gibidir.Eşekten düşenler çok kötü olduğunu söylüyorlar 😅

@ghostt iyi günler kolay gelsin bu forumda yeniyim nasıl başlık atacagımı da bilemedim bi sorum olacak Salcano insomnia MTB bisikletim var en sert viteste pedal atarken orta göbekden ses geliyor nedeni ne olabilir

@ghostt iyi günler kolay gelsin bu forumda yeniyim nasıl başlık atacagımı da bilemedim bi sorum olacak Salcano insomnia MTB bisikletim var en sert viteste pedal atarken orta göbekden ses geliyor nedeni ne olabilir
hocam tam adamına sordun 😉 tamir işinden anlamam ama gören arkadaşlar cevap yazacaktır
Olmadı farklı bir başlıkta yazın konuyla alakalı bir başlıkta😉

• Beğen
Tepkiler: Mami27
@ghostt tamamdır teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: ghostt
@Mami27 birincisi pedallar olabilir bi arkadaşınızın pedalını takın bakın düzelirse pedal alın düzelmez ise orta göbek dağılmıştır bisikletçi halleder

• Beğen
Tepkiler: ghostt
daha önce buraya yazdımmı bilmiyorum, ölçebildiğim en yüksek hızım 65 km/s

ama şimdi aynakolu büyük yaprağa alıp pedala dokunsam bile zincir atıyor gibi atmıyor boşa dönüyor.
rublede çok fazla boşluk var o yüzden olduğunu düşünüyorum, göbekte bozuk olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Canachu
Agalar isinmadan kondisyonsuz 54 yaptım ama baya tehlikeli iş ekrana bakmak 3 5 saniye bakayim desen 50 metre gisiyosun kafadan bayağı dikkatli olmak lazim. Bide bi soru sormam lazim uygun başlık bulamadim. Hepsiburada yurt disindan lixada yol bilgisayari aldim ama kendini sıfırlamıyor. Sürüş sonrasi sıfırlama yapmasi lazim ama surekli total km gibi kaliyo sürüş mesafesi ve zamanı ortalamasida sıfırlanmıyo haftalikta sıfırlamıyor. Bi bilgisi olan ve yardimci olabilecek biri varmı?

Dosyalar

• IMG_20210204_220525.jpg
    IMG_20210204_220525.jpg
    760,8 KB · Okunma: 41
1:15 de bitiren var, vay anam vay,kıskanmadım değil.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
1:15 de bitiren var, vay anam vay,kıskanmadım değil.
İlk 3 sıradaki arkadaşların kayıtlarını inceledim. Kendileri araç ile kayıt almışlar. Cimer'e şikayet dilekçesi yazarak işi hallettim :D Yani en iyi derece 1:28

İlk 3 sıradaki arkadaşların kayıtlarını inceledim. Kendileri araç ile kayıt almışlar. Cimer'e şikayet dilekçesi yazarak işi hallettim :D Yani en iyi derece 1:28
Ha gayret az daha şikayet edersen alacaksın KOM'u 🤣

Yasaklardan ötürü fazla sürüş imkanım olmasada uzun yıllar sonra 5 deneme sonrasında 50.40km hız yapmışım bende şaşırdım bisikletim cannondale quick 5 (Bisiklet lastiklerine 46 psi basınç hava bastım etkisi oldu, bir dahakine 55 vuracağım )
Screenshot_20210225_165241_com.huawei.health.jpgScreenshot_20210225_165241_com.huawei.health.jpg

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
52 yapmıştım canım çıkmıştı:)

• Beğen
Tepkiler: denizim24
Ben o kadar düz ve kaymak gibi yol bulamadım ama, bi gün geldi yolum İstinye parktan aşşağı inmek oldu, 85 i gördüm ilerde kırmızı ışık var biliyorsunuz, fren e erken başladım durdum neyseki, eğer hız denemesi yapmak isteyen varsa o yokuşu tavsiye ederim. Normal düz yol sahil de denk gelsede 45 50km den, sonra trafik mecbur hız yapılmıyor. Bisiklet allu bu arada 105 setli ben artık eşşek diyorum😀.

Arkadaşlar bir sorum olacak, en alakalı bu başlığı buldum, bir hafta önce Giant Talon 2 27.5 jant mtb aldım ve üzerinde 2x8 vites kombinasyonu ile geldi. Sizce önde 3 değil de 2 çark olması benim yolda maksimum hızımı çok fazla etkiler mi ? Ben düşündüm ki zaten yüksek hızlar mtb ile çok sürdürebilir değil ama yine de fikirlere ve tavsiyelere açığım.

Arkadaşlar bir sorum olacak, en alakalı bu başlığı buldum, bir hafta önce Giant Talon 2 27.5 jant mtb aldım ve üzerinde 2x8 vites kombinasyonu ile geldi. Sizce önde 3 değil de 2 çark olması benim yolda maksimum hızımı çok fazla etkiler mi ? Ben düşündüm ki zaten yüksek hızlar mtb ile çok sürdürebilir değil ama yine de fikirlere ve tavsiyelere açığım.
MTB 'de ön 3. Dişliyi pek kullanamadım çok nadirdir ?
Tabi ki son hızı etkiler mantıken 70 ise 3.dişliyle en son şimdi 2.dişlide 55 olmuş olabilir.
Diş sayısına göre hız hesaplayan site var oralardan öğrenebilirsin

@MAERKEK Tamam. Teşekkürler. Bir ön dişli sayımı öğreneyim de hesaplayabileyim ortalama maks hızımı.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
@MAERKEK Üstad aynakoldaki dişli sayısının maksimun hızla bir ilgisini ancak şöyle kurabiliriz. Fazladan yaprak fazladan yük demek yük de hızı düşürür. 😬
Defalarca söylendi ama ben de öğrendiğim kadar aktarayım olayı aynakoldaki büyük dişli ne kadar büyükse o kadar hızlısınız keza ruble deki küçük dişlinin de mümkün olan en küçük boyutlarda olması gerek hız için.

Örnek Mtb çok bilmediğim için yol dişli oranlarından
12-32 ruble 50-34 aynakol yavaş
11-32 ruble 52-34 aynakol daha hızlı

@MAERKEK Üstad aynakoldaki dişli sayısının maksimun hızla bir ilgisini ancak şöyle kurabiliriz. Fazladan yaprak fazladan yük demek yük de hızı düşürür. 😬
Defalarca söylendi ama ben de öğrendiğim kadar aktarayım olayı aynakoldaki büyük dişli ne kadar büyükse o kadar hızlısınız keza ruble deki küçük dişlinin de mümkün olan en küçük boyutlarda olması gerek hız için.

Örnek Mtb çok bilmediğim için yol dişli oranlarından
12-32 ruble 50-34 aynakol yavaş
11-32 ruble 52-34 aynakol daha hızlı
Aslında olay çevirebildiğiöiz kadans sayısında bitiyor.
MTB 'de arka rubleyi sabit tutalım 11 Dişlide kalsın . Öndeki aynakolda 32 dişlidr olursa yaklaşık 50 km /h çevirebilirsin ve bunu 60-70 (tahimini yani) kadans ile yapabilirsin . Daha fazla hız isteyip aynakolu 42 dişliye alırsan kadansın 60-70'den birden 20-30'a düşer.

Bu aşamada MTB yükü (lastik kalınlığı + kendisi) ve rüzgar direnci (50 km/h'den sonra çok etkilidir) devreye girer. Asıl

İlk durumda MTB yükünü yüksek kadans ile yenebiliyorduk ama şimdi kadans düştü , rüzgar direnci de eklenince 50 km/h üstünü görmek pek mümkün olmaz.

MTB 'de o yüzden hız yapmak istiyorsanız en küçük aynakol ve büyük ruble tercih edilmelidir derim.

@ihsan uregen senin meseleye gelirsek .

Hocam sağlam bir kondisyonun yoksa aynakolun 3.dişlisini pek kullanmak mümkün olmuyor.

Sizin şu an ki aynakol ve ruble dişli sayınızı bilmiyorum .

Yüksek hız istiyorsanız hiç aynakol ile uğraşmayın rubleyi küçültmeye bakın diyorum. Kadans kaybınız az olur , hızınız artar. Lastik basıncı ve markası çok önemli .

Kaliteli bir lastiğiniz varsa zaten belli bir hızdan sonra gitmek istemez ne kadar bassanız da boş oluyor.

Michlen XRC mud kullanıyorum gitmiyor belli bir şeyden sonra çok zorlaşıyor. öncesinde Rubena rapid alırdım uçardı bisiklet durmazdı da.

Geri