Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Elektrikli bisiklet devri

Arkadaşlar ikinci el olarak elektrikli bisiklet dönüşüm kiti satın aldım. 500 Watt mid drive ROTT8 motor, C961 ekran ve bataryası var. Seti bizzat kendim satıcının bisikletinden söktüm. Gaz kolu yoktu, söylediğine göre kırılmış iptal etmişler. Bu sete gaz kolu yerine pedal asistan sensörü takabilir miyim? Sette fren kolları yok, olmak zorunda mı? Sistem hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar açıklayabilirler mi? IMG-20220103-WA0016_copy_1080x1920.jpegDSC_2784_copy_3032x3728.jpgDSC_2792_copy_2760x2072.jpg

Scudo
Arkadaşlar ikinci el olarak elektrikli bisiklet dönüşüm kiti satın aldım. 500 Watt mid drive ROTT8 motor, C961 ekran ve bataryası var. Seti bizzat kendim satıcının bisikletinden söktüm. Gaz kolu yoktu, söylediğine göre kırılmış iptal etmişler. Bu sete gaz kolu yerine pedal asistan sensörü takabilir miyim? Sette fren kolları yok, olmak zorunda mı? Sistem hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar açıklayabilirler mi? 288541 dosyayı görüntüle288542 dosyayı görüntüle288544 dosyayı görüntüle
Dönüştürücü aparat vs var mı?

Dönüştürücü aparat vs var mı?
Kablo uçları fotoğrafta görünüyor. Internetten baktım pedal asistan sensörü de aynı gaz kolu gibi 3 pinli sarı jaklı. Fotoğrafta görülen parçalar var, dönüştürücü gibi bir parça yok.

Arkadaşlar ikinci el olarak elektrikli bisiklet dönüşüm kiti satın aldım. 500 Watt mid drive ROTT8 motor, C961 ekran ve bataryası var. Seti bizzat kendim satıcının bisikletinden söktüm. Gaz kolu yoktu, söylediğine göre kırılmış iptal etmişler. Bu sete gaz kolu yerine pedal asistan sensörü takabilir miyim? Sette fren kolları yok, olmak zorunda mı? Sistem hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar açıklayabilirler mi? 288541 dosyayı görüntüle288542 dosyayı görüntüle288544 dosyayı görüntüle
Bence alma. Sağlıklı sonuç tam sistem sıfır setlerde bile sağlanmıyor kitlerde. Yapay kalp gibi orijinalinin yerini tutmaz. Bisikleti düz kullanmak mantıklı. Son karar sizin.

• Beğen
Tepkiler: Erhan Ertan
Bence alma. Sağlıklı sonuç tam sistem sıfır setlerde bile sağlanmıyor kitlerde. Yapay kalp gibi orijinalinin yerini tutmaz. Bisikleti düz kullanmak mantıklı. Son karar sizin.
"Bisikleti düz kullanmak"? Satın aldığım sistemin gerekliliğini sormadım. Bu sistemle ilgili bilgisi olan arkadaşların pedal asistan sensörü hakkındaki yorumunu öğrenmek için konuya mesaj yazdım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: makaram
"Bisikleti düz kullanmak"? Satın aldığım sistemin gerekliliğini sormadım. Bu sistemle ilgili bilgisi olan arkadaşların pedal asistan sensörü hakkındaki yorumunu öğrenmek için konuya mesaj yazdım.
O kısmı atlamışım kusura bakma piyasadaki mevcut kitlerin ona benzer sensörleri bulunmakta onları bu sisteme uygulayabilirsin fakat denedin mi dersen şahsen ben denemedim benim hazır gelen kiti kullanıyorum

• Beğen
Tepkiler: Erhan Ertan
Ortadan motorlu kitler bildiğim kadarıyla diğerlerinden daha ağır oluyor. Ama arkadaşında dediği gibi ağırlık merkezi ortada. Bende byqee setli ön tekerlek motor var. Şarj bitti mi rahat kullanıyorum. Bisiklet 11+5 kilo da kit var. Bisan fx3700 2020 model.
merhaba byqee setten memnun musunuz? teker aralığı 100mm olan setmi yoksa özel kategori sayılan 74mm mi?

merhaba byqee setten memnun musunuz? teker aralığı 100mm olan setmi yoksa özel kategori sayılan 74mm mi?

Hocam bu sette pedal desteği mevcut değildir. Bilginize.

Hocam bu sette pedal desteği mevcut değildir. Bilginize.
teşekkür ederim bilgi için ama diğer sistemler daha pahalı ve karmaşık gibi ben arada yokuşlarda ya da yorulduğumda destek almak için düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: By chow
100 mm olan kitten aldım. Kitten memnunum genel olarak. Ama malzeme kalitesi düşük hocam. Biraz da ben fazla sıktığımdan olsa gerek braketimin gidona geçirilen kollarından biri kırık ama sürüşe engel değil. Yine pilin brakete oturduğu kısım da hafif bir çatlak var,eğer çok yürürse pil braketten çıkıp düşebilir,esas canımı sıkacak olursa bu olur. Hepsini söyledim byqee ekibine. Kargo gönderim bana ait olacak şekilde gönderin inceleyelim dediler. Yakında gönderecem. Bende ki byqee pro kit 7.8 ah olan paket. Kilom 92 boy 185. Bisan fx3700 bisikletime takılı. Düz yolda 22-23 km yapıyor el gazı ile. 50-60 km yapıyorum pedal destekli. 4500 e almıştım. Piyasa da ki emsallerine göre çok ucuz ise alınır. Ama 2-3 bin fark varsa git alba al derim.

• Beğen
Tepkiler: fahofb
Merhabalar, elektrikli bisiklet kullanicilarindan 20bin liraya kadar elektrikli bisiklet tavsiyelerinizi almak istiyorum lutfen.
Benim icin onemli olan, bir sarjda kat edecegi mesafe, orman yolunda kullanabilmek ve sarj suresi. Tabii ki konfor ve kaliteli donanimda faktor.

Kullanma amacim, ormandaki evden sehire ulasim, gerekirse alisveris vs geri tasiyabilmek. Diger zamanlarda keyfi ulasim. Elektrikli isteme sebebim yokus destegi ile yinede pedal cevirmek.

decathlon.com.tr/p/elektrikli-dag-bisikleti-mavi-27-5-jant-e-st-100/_/R-p-309736?mc=8560739&c=GR%C4%B0_MAV%C4%B0

gittigidiyor.com/spor-outdoor/2022-kron-etx-1000-bafang-elektrikli-bisiklet-sehir-ve-tur-gri-turuncu-siyah-fume-47-cm_pdp_758650656?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=491058167736&utm_term=114829244823&ga_prodid=758650656&ga_merchantid=135274964&sc_gcsp=gg&gclid=Cj0KCQjwzLCVBhD3ARIsAPKYTcToOSz8j-HabTjSz_EvCc_y6kPT2zvdSeTv6GlV_PhcV9yarpqaj-IaAqIrEALw_wcB

Cok inceleme yaptim fakat emin olamadim. Donanim olarak sepet vs olan modeller daha ilgimi ceksede, bunlar sonradanda konulabilir eger kalite ve guvenden odun veriyorsam. Umarim bunu yanlis yere koymamisimdir.

Simdiden cok tesekkur ederim.

Merhabalar, elektrikli bisiklet kullanicilarindan 20bin liraya kadar elektrikli bisiklet tavsiyelerinizi almak istiyorum lutfen.
Benim icin onemli olan, bir sarjda kat edecegi mesafe, orman yolunda kullanabilmek ve sarj suresi. Tabii ki konfor ve kaliteli donanimda faktor.

Kullanma amacim, ormandaki evden sehire ulasim, gerekirse alisveris vs geri tasiyabilmek. Diger zamanlarda keyfi ulasim. Elektrikli isteme sebebim yokus destegi ile yinede pedal cevirmek.

decathlon.com.tr/p/elektrikli-dag-bisikleti-mavi-27-5-jant-e-st-100/_/R-p-309736?mc=8560739&c=GR%C4%B0_MAV%C4%B0

gittigidiyor.com/spor-outdoor/2022-kron-etx-1000-bafang-elektrikli-bisiklet-sehir-ve-tur-gri-turuncu-siyah-fume-47-cm_pdp_758650656?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=491058167736&utm_term=114829244823&ga_prodid=758650656&ga_merchantid=135274964&sc_gcsp=gg&gclid=Cj0KCQjwzLCVBhD3ARIsAPKYTcToOSz8j-HabTjSz_EvCc_y6kPT2zvdSeTv6GlV_PhcV9yarpqaj-IaAqIrEALw_wcB

Cok inceleme yaptim fakat emin olamadim. Donanim olarak sepet vs olan modeller daha ilgimi ceksede, bunlar sonradanda konulabilir eger kalite ve guvenden odun veriyorsam. Umarim bunu yanlis yere koymamisimdir.

Bence 50cc lik bir scooter sizin işinizi daha iyi görür gibime geliyor.

Bende elektrikli bisiklet kullanıyorum ve çok memnunum. Hazır sistemler bilgisayar topladı iseniz bilirsiniz illa bir şeylerden kısıyor.
Ben bisikleti ayrı dönüşüm kitini ayrı aldım. Özelden irtibata geçin hem görüntülü bisikletimi gösterir tüm artı ve eksi yanlarını görüşebilirim.

Tesekkurler mesajiniz icin Adil Bey, belirttigim gibi pedalda cevirmek istiyorum.
Hayaksisseytan, ozelden iletisime gectim, tesekkurler

Elektrikli bisikletler avrupada çok yaygin, sebebi sessiz ve hizli.
Scooter falan hantal ve heryere giremez, zaten esas benzinli motor sürmek isteyen agir makine aliyor.

50 cc nin de esprisi kalmadı ki artık. Piyasa da en az yakan scooterlar pcx,spacy,activa bunlar dahi 70-80 kuruş yakıyor km de.

Onceki gün 16 bin tl ye Carraro e life V frenli elektrikli bisiklet aldim.Aracimi kapalı garaja koydum malum mazot fiyatlarından ötürü..İş yerime artık bisikletle gidip gelicem.

normalde işlerimin çoğunu (market alışverişi, semt pazarı vb) arkası heybeli bisikletimle yapıyorum. Vee sıfır maliyet ile..

ama bu hafta tatil için arabanın deposunu fulledim….

Aman yarebbiiii…

1.150 TL tuttu. Yazıyla binyüzelli liracık.

geçen sene bu zamanlar 400 TL ye depo doluyordu.

bankalar vadeli mevduata %14 faiz veriyor.

geçen yıl aldığın malı bu sene iki katı para ödeyip alabiliyorsun.

Türkçemize dönelim;
ben fakirim
Sen fakirsin
O fakir
Biz fakiriz
Siz fakirsiniz
Onlar fakirler…

umarım anlatabildim durumumuzu.:)

merhaba. Alba 500w arkadan motorlu - mosso marine bisikletim var. 5 km git gel yapıyorum işe ancak artık küçük olmasından sıkılmaya başladım :) tümseklerde kasislerde çok yoruyor * amortisorde yok.

3000-5000 lira ile örneğin decathlon riverside veya rockrider alayım. motoru ona geçireyim diyorum? Bu bisikletler ile uyummu nasıl olur?

Sizin önereceğiniz başka marka model var mı?

merhaba. Alba 500w arkadan motorlu - mosso marine bisikletim var. 5 km git gel yapıyorum işe ancak artık küçük olmasından sıkılmaya başladım :) tümseklerde kasislerde çok yoruyor * amortisorde yok.

3000-5000 lira ile örneğin decathlon riverside veya rockrider alayım. motoru ona geçireyim diyorum? Bu bisikletler ile uyummu nasıl olur?

Sizin önereceğiniz başka marka model var mı?
merhaba alba kitten memnun musunuz? byqee elektrikli bisiklet kiti yada alba 250w kit alacağım? byqee de pedal sensörü ve güç kademe ayarı yok. önden takılan motor hafif bir batarya ve sadece el gazıyla çalışıyor. sizin motor önde mi arkada mı? ön mü arka motor mu daha iyi olur? tern katlanır bisiklete takacağım alba alırsam suluk tipi mi yoksa bağaj tipi batarya mı önerirsiniz?
100 mm olan kitten aldım. Kitten memnunum genel olarak. Ama malzeme kalitesi düşük hocam. Biraz da ben fazla sıktığımdan olsa gerek braketimin gidona geçirilen kollarından biri kırık ama sürüşe engel değil. Yine pilin brakete oturduğu kısım da hafif bir çatlak var,eğer çok yürürse pil braketten çıkıp düşebilir,esas canımı sıkacak olursa bu olur. Hepsini söyledim byqee ekibine. Kargo gönderim bana ait olacak şekilde gönderin inceleyelim dediler. Yakında gönderecem. Bende ki byqee pro kit 7.8 ah olan paket. Kilom 92 boy 185. Bisan fx3700 bisikletime takılı. Düz yolda 22-23 km yapıyor el gazı ile. 50-60 km yapıyorum pedal destekli. 4500 e almıştım. Piyasa da ki emsallerine göre çok ucuz ise alınır. Ama 2-3 bin fark varsa git alba al derim.
hocam merhaba daha öncede danışmıştım ama byqee set ile alba arasında kaldım. benim bbisiklet tern olduğu için 74mm çatal genişliği yani özel motor gerekiyor. bu seçenekle alınca albanın arkadan motor 250w seçeneğiyle aynı fiyata geliyor. byqee de güç destek kademe ayarı var mı? alba ile arasında kaldım byqee daha pratik albanın pilleri kaba geliyor ama pedal sensörü, güç kademesi ayrıca lcd ekranı var arada kaldım ne yapsam bilemedim. byqee 'nin braketi kırılır mı diye de korkuyorum

Geri