Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Forumu nasıl buldunuz?

Sanal dünyadan uzaklaşmak isterken facebook hesabını kapattım foruma takılmaya başladım ama en azından bura bana bişeyley katıyor ve memnunum ..

Scudo
Troller yüzünden o kadr çok konuyu yeni mesajlardan engelledim ki., yeni mesajlarda hiç doğru düzgün mesaj düşmüyor :) bir yandan çok da iyi oldu. Bağımlılık kalktı.

• Beğen
Tepkiler: hogutmen ve TolgaU
Forumda siyasi, etnik veya dini konular acilmasin diye defalarca serzeniste ve sikayette bulundu pek cok sagduyulu uye. Sebebi de cok net. Entelektuel bir tartisma olmuyor... ki olamaz cunku yeri degil. Uzlasilamadigi icin tahrikler kirginliklar hatta tehditler vs oluyor. Forum bisiklet kulturunde birlesmeyi amaclarken bu konular yuzunden insanlar ayrisiyor. Uye arkadaslarimin cogu ve ben bu tur konularda cogu zaman sacma ve bilgi eksikligi iceren ama kendi fikrini kabul ettirmek icin etik disi yazmaktan cekinmeyenleri engelliyoruz. Sonucta oldukca kabarik bir engelli listemiz oldu. Iste bu noktada bazi forum admin ve mod larinin gereksiz musamahakar davranislarinin yine foruma zarar verdigini dusunuyoruz...cunku guya seviyeli tartisma yuzunden ileride acilacak bisiklet ile ilgili konularda bilgisini paylasacak kisilerin de (engelli olduklari icin) yazacaklarindan mahrum kaliyoruz.
O yuzden lutfen hicbir medeni ulkede siyasi etnik veya dini konular tartisma yerme veya övme nedeni olamayacagi icin burada da acilmasina izin vermeyin. Forumu korumak icin bunu yapin. Yazik kac yillik emek masraf vs.
Kaldi ki konuyla ilgilenmesi gereken moderator veya adminin konuyla ilgisi veya hakkindaki bilgisi ve belki hayat gorusu vs tartismali iken. Yani ornek olarak "siyasi veya dini " argumanlar iceren bir konu aciliyor ve moderator dahi isin icinde. Guya "seviyeli tartisiliyor henuz kimse kimseye hakaret etmedi" diyor ama kendi yorumu basta tarafli.
Tdf baslamak uzere. Eskiden bu yarislar baslamadan 10 sayfalik basligi olurdu. Hadi bisiklet konusalim yine...
Imla hatalari ve surc u lisan ettiysek affola.

Sonuna kadar katılıyorum. Zaten ne televizyonda ne sosyal medyada güzel bir haber yok ve herkes birbirini yiyor. Foruma kafamı dağıtmak için giriyorum ama buranın atmosferi de değişti gibi sanki.

• Beğen
Tepkiler: H.T
@Yusuf Z. Şipal hem bu tür konular açılmasın izin verilmesin diyorsun hem de tüm detayına kadar okuyorsun sonra o taraflı bu taraflı diye sende o entellektüel bulmadığın ve seviyesiz diye nitelediğin tartışmanın içine burada ayrıyeten bir konu açarak giriyorsun sonra beğenmediğin görüşteki üyeyi engeliyorsun sonra engellediğine üzülüyorsun.

Bence kendini boşuna stres altına sokma okuma daa bu tür konuları okuma rahat et.
Okuyup okuyup stres yapma kafanda.

Toplumun incelikten,anlayıştan,empatiden giderek uzaklaştığı günümüzde forumdaki "paçozluğu"hiç şaşırmadan takip etmekteyim.
Genel anlamda: post-modern bulanıklığın,at izinin it izine karıştığı,anlık spotların yüceltilip günübirlik yaşantıların sığ ve temelsiz argümanlarla beslendiği bir süreç içindeyiz.Dünya kaosu desteklerken bizim gibi doğu ve batı arasına sıkışmış,dine ve kahraman tarihine sırtını dayamış toplumlar da yaratılan kollektif ilizyonlarla ancak karnını doyurduğuna şükreder halde sersem sepelek yaşatılıyor.Forumun her geçen zaman kalitesinden kaybettiğini görmek hepimizi üzüyor.Değil entellektüel paylaşım,bisiklet kültürü,ortak bilinç.vb..daha iletişimin temel kurallarından bile uzak mahlukların cirit attığı bir medya ortamı oldu burası da..
Sakin ve serinkanlılığımızı koruyarak doğru olanları yapmaya devam edelim.En zor olan "Sade olana ulaşabilmek" ise katkı yapmak adına herkesin aynı şeyi anlamadığını da unutmayalım.
Tura gelecek olursak:dört gün sonra başlayacak organizasyon için "Tour de France 2017" konu başlığnda katkıları bekliyorum.
Sağlıcakla kalın..

Uzun zamandır forumdan gelen bi istek var, konu engelleme özelliğinin gelmesi. Ne kadar zor olabilir bilmiyorum. Demek ki çok zor ya da yönetim çok da önemsemiyo.

@Yusuf Z. Şipal Yönetici olarak ben dini ve siyasi konuları direk çöpe taşımaktayım hemde ilk gördüğüm anda. Bu eleştirinize katılmıyorum ancak geriye kalan konularda eleştirilerinize katılmaktayım. İnşallah forum düzelir. Unutmayın biz kuralları uyguluyoruz ancak bu konuları açan, tartışmaları körükleyen sonra konular kaldırılınca yönetime saldırmak için fırsat kollayanlar yine üye arkadaşlarımız. O yüzden biraz daha dikkatli olmakta fayda var.

• Beğen
Tepkiler: HandeKavak
@Atilla G. Elestiriyi dogru bulmadim demissin de adamlar 15 sayfa tartismislar, devamli tepede yer almis baslik. Konuyu kapadigin icin senden razi olsun da bu foruma devamli giren insanlarin 15 sayfa suren ve ayrismaya neden olan bi konunun bu kadar gec kapatilmasina isyan etmesi de gayet dogal. Sen olmasan demekki bu konu milleti bolmeye kadar gidecekti diye dusunuyor insan. Sahsen kurallari uygulamissin sadece, siz degil.

İnsanların tartışmasından niye rahatsız oluyorsunuz?
Bırakın her konuyu tartışsınlar,yazışsınlar,kendilerini ifade etsinler..
Bu forumda siyasi veya dini konuların tartışılması da çok doğal..Sonuçta dinin hakim olduğu bir coğrafyada yaşıyoruz ve her anımız siyasete bulaşmış durumda..
Sanki Avustralya'nın bir kasabasında yaşıyormuş gibi yapmamıza gerek yok..

Foruma zarar verir filan..Hayır,foruma bir şey olmaz..Bilakis forum hareketlenir..Sadece kendine hakim olamayanlar banlanır..O kadar..
Ben bu ''namaz kılana bisiklet verilmiş'' başlıklı konuda,pahalı bir hobisi olan bazı kişilerin ışid kafasına sahip olduklarını gördüm..
Bunlar iyi bir şey..Kimlerle bir arada bulunduğumuzu öğreniyoruz işte..:)

Hiç şaşırmadım konu sahibi beni de engellemiş.
İyi ettin has ettin ohhh rahat et @Yusuf Z. Şipal.
Kendin çal kendin söyle sana mutluluklar...

• Beğen
Tepkiler: Kızılçam
@fthgzl79 bu foruma girene kadar ben de senin gibi dusunuyodum aslinda. Fakat bi laf vardir "cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur" diye. Bunu gordum :D

@fthgzl79

Hocam sorun su, Turkiye'nin de en buyuk sorunlarindan biri.

Insanlar kismi dogru kismi yanlis olmayi kabul etmiyor. Birinin tamamen dogru ve tamamen yanlis olmak gibi bir dusunceleri var.

O nedenle bu tip "konu bazli" forumlarda bu tur tartismalar olmasi forumu kirletmekten baska bir ise yaramiyor.

Mesela ismi gecen konu ateist v mumin kavgasina dondu. Mumin'ler kutsali elestirmeyi asagilama gibi algilayip kontra-ataga geciyor, siz de savunma moduna sonra saldiriya gecince kac sayfalik gereksiz harcanmis zaman kaliyor forum sayfalarinda. Elestriye taamulumuz yok millet olarak.

Herkes bisikletini sursun, din irk mezhep ideoloji siyaset forum disinda kalsin.

• Beğen
Tepkiler: specific
@babajanovic orası öyle..:)
Ben şu konuda yazışmayın,bu konuda yazışın tarzında yaklaşımın doğru olmadığını söylüyorum..Tabi ki burası bir siyasi veya dini bir platform değil ama bisiklette mesela siyasetle alakalı bir hobi..Bugün siyasilerin bir yanlışı,doları yükselterek,bisiklet hobisi olanların canını yakabiliyor..Bu konuda insanların iki cümle kurması yasaklanmamalı..

@fthgzl79 aslinda gunumuzde hersey politik.Yedigimizden yemedigimize, kullandiklarimizdan kullanmadiklarimiza... Yillar once baslatilan "algi operasyonlari"yla artik insanlarin dusunce sistemleri de karma karisik. Buna kendimi de dahil ediyorum ve farkina vardigim kadariyla farkindalik yaratmaya calisiyorum cevremde.

@biozalp herkes bisikleti sürsün tabi:)
Bazı arkadaşlar grup yapıyorlar,etkinlik yapıyorlar..Değil mi?
Kafa yapısı ışidle aynı olan bir bisikletçi,ateist birisiyle gruba katılır mı acaba?Ya da yobazlardan hoşlanmayan bir ateist,yobazlarla aynı grupta yer alır mı?
Kılıçdaroğlu niye yürüyor?Diyor ki artık konuşacak,tartışacak bir şey kalmadı..
İnsanlar niye kavga eder,niye savaşır?Konuşamadıkları,tartışamadıkları için..!

@fthgzl79

Yobazlarla (sozum meclisten disari) yasamaktan baska caremiz yok, yasayabildigimiz kadar en azindan...

@babajanovic Kimsenin isyan etmeye hakkı yok. Şikayet butonuna basarsınız, konudan ayrılırsınız er yada geç gereken yapılır ve cezalar verilir. Biz sürekli bütün konuları okumuyoruz. Ancak şikayet olunca gelip bakıyoruz. Şikayet ettiğiniz esnada eğer sitede isek gelip bakıyoruz meraklanmayın. Ben her konudan sonra birilerine açıklama yapmak zorunda bile değilim buna emin olun. Sadece sizler yanlış anlamayın diye izah ediyoruz. Birde buradaki arkadaşlar tartışmak istiyorlarsa sudan sebep bir konuda bile tartışabiliyorlar. Demem o ki herkes kendini kontrol edecek önce. Biz kimseye müsade etmiyoruz ayrıca. Konuyu kaldırınca bir sürü fırsatçı gelip başlıyor yönetime saldırmaya. Ağzımızla kuş tutsak yaranamayız. Kimseye yaranmak gibi bir derdimiz yok ancak insanlar buradaki herkesin farklı görüşleri olabileceği ihtimalini kale almamasından ötürü bu tarz sorunlar yaşanıyor ve devamı gelecektir emin olun.

Biz x bir konuyu kilitliyoruz bazı arkadaşlar bize saldırıyo, bazı arkadaşlarımız çok iyi yaptınız diyor. Kime dert anlatalım bana onu söyleyin ? Her yolu deniyoruz yeter ki insanlar üzülmesin diye. Hatta kendi aramızda tartışıyoruz çoğu defa. Hiç kimse kusura bakmasın ama bütün bu problemlerin kaynağı üye arkadaşlarımızdır. Biz çoğu zaman iyi niyet adına müsamaha gösteriyoruz ancak hedef tahtasına konmuş oluyoruz. Bence yönetime rol biçmek yerine bu tarz tartışmalara giren arkadaşlara prim vermeyin her şey düzene girecektir.

Arada bir farklı forumlara göz atıyorum da;sanal ortamın verdiği rahatlıkla birbirini tanımayan,çoğu psişik sorun emareleri taşıyan, ,yeterli sevgi ve saygı görmemenin travmasıyla,özellikle gençler arasında, mevcut konjonktürden dolayı,dini ve siyasi konularda karşılıklı,bilgisizce,kin ve nefret söylemine dayalı sözde tartışmalar,tüm sosyal medya da dahil sanal ortamı zehirli bir sarmaşık gibi sarıyor.80 öncesi ortamı az çok yaşamış ve Mülkiye mezunu bir abiniz olarak nedenlerini bilmekle birlikte diyebilirim ki;bu tartışma dili ancak sorunları daha da büyütür ve düşman sevindirir.Bu zehirli dil, maalesef toplumun bekası için asgari müşterekte saygı duyulması ve korunması gereken ortak paydaları hızla azaltıyor ya da yozlaştırıyor.Bunun sonu ''Anomi''yani; bireylerin toplumsal bağlarının koptuğu bunalım halidir.Bir toplumu yıkmanın en zahmetsiz yoludur.
Bu arada,yıllardır var olan site yönetiminin bir türlü profesyonel yönetim normunu oluşturup amatörlükten çıkamamasını da hep garipsemişimdir.
Saygı ve sevgiyle kalın.Bol bisikletli günler ile serotonin seviyenizi artırın.Bizi hormonların yönlendirdiğini unutmayın.

@Atilla G. bence madem siz sucsuz halde bu kadar suclaniyorsunuz, o zaman sikayet butonunu kaldirin.Kimse yonetici falan olmasin, kimse ayricalikli da olmasin. Kimse kimseye de sikayet etmek zorunda kalmasin. Eger konudan hoslanmiyorsa hur iradesiyle konudan cikis yapsin, konuda kalanlar birbirini yesin, benim icin sorun yok. Bir cok kisiyle seviyeli olarak tartistim, seviyeyi dusurmeye, olayi sahsilestirmeye calisanlar oldu fakat kimseyi sikayet etmedim. Sorumluluk almayin bence...

Geri