Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Forumu nasıl buldunuz?

türkiyede daha bisiklet sporu tam istenilen düzeye ulaşmadı. bunun çok büyük bir etkisi var. ilerleyen zamanlarda bu durumun değişeceğine inanıyorum :)

Scudo
Siz forum görmemişsiniz. Çoğu forumun yöneticisi, kullanıcısı ,kısacası çoğu çevrimdışı olup sorulara ve isteklere yanıt vermiyor. fakat burada sen bir cevap yaz 2 dk sonra yeni mesajlara gir listenin alt sıralarına gelmiştir. Oldukça fazla kullanıcıya sahip bir forum bu. Biraz da diğer forumları gezin görün ondan sonra karar verin derim ben..

Forumumuzda kullanıcı sayısı oldukça iyi.Ama bazen abilerimizin ablalarımızın güzel bilgilerini okumaktan yazmaya zaman kalmıyor :)

Şu an saat bir ve toplam 1100 kişi kadar var.Ve üstüne üslük ben bu forma saat 4:00'da da girdim ve o zamanda 500 küsür kişi vardı...

Gereksiz bir konu!!! Türkiyenin en büyük bisiklet sitesi... Bitti...içine girdiniz mi çıkamazsınız....binlerce kişi bisikletini bu site sayesinde alıyor.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman
Onu bunu bilmem ama bu site de hareketsizse daha hareketli olması için ne yapması lazım insanların acaba. Unutmayalım ki bu sitedeki insanların hemen hepsi bisiklet kullanan insanlar. Malum bisiklet de pek bilgisayar başında kullanılmayan türden bir alet edevat. Hem dağda çayırda bayırda sokakta bisiklet kullanıp hem de bu kadar forumda takılan insan olması bile mucize kanımca. Saygılar...

Konuyu açan kişi cevabını almıştır umarım..
Konu kilitli.

Ben elimden geldiğince yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olmaya,onların sorularına yanıt vermeye veya uygun linklere yönlendirerek,sorularına/sorunlarına çözüm bulmaya çalışan bir üyeyim.

Ancak;"Bazı arkadaşlar,internet'te ve forumda hiçbir araştırma yapmadan, çok kolay çözüm bulabilecekleri sorunları için dahi başlık açıyorlar".Bu kolaycılıktan vazgeçmelerini,biraz araştırdıktan sonra forumda başlık açmalarının daha doğru olacağını düşünüyorum.

Emek verilen herşey daha güzel oluyor.Herkese kolay gelsin...

Katılıyorum. Özellikle bilgiye ulaşmanın bu kadar kolay olduğu bir zamanda
özellikle gençler en ufak bir araştırma okuma yapmadan konu açıyorlar.
Hemen cevap alamayınca serzenişte bulunuyorlar.

Gerçi en çok başlık hangi bisikleti alsam şeklinde açılıyor. Konuyu açan kişinin de kafasında belli model markalar varsa direkt şunumu alsam bunumu alsam şeklinde soru soruyor.

@Serkan Eyüpoğlu

Benim bahsettiğim başlıklar:"Kadro boyu ne olmalı,Sele ayarı ve diğer ergonomik ayarlar,Çıt-çıt sesi,V-fren ayarı,Zincir yağlama,Pedal sökme,Bisiklet temizliği ..." gibi olanlar.Ve maalesef bunlar gibi tekrar ,tekrar açılmış onlarca konu var. 2-3 dakikalık forum veya internet taraması sonunda bir çok kaynağa ulaşmak mümkün iken, hala bu tip konular başlık yapılıyor.
Ayrıca forumda " Markaya Göre Destek Hattı" başlıklı çok geniş bir bölüm var...Orada da çoğu bisiklet markası-modeli hakkında tavsiye niteliğinde bilgiler var zaten..

• Beğen
Tepkiler: ali ayhan cıvıl
Elektrik-Elektronik konusunda zevkle yardımcı oluyorum ister arama yapsınlar ister yapmasınlar, saatlerce oturup birşeyler anlatabilirim :) Ama diğer konularda öyle değil, araştır; bulamassan sor :)

@bisikletcanavari

Çok doğru. O konuda benim de dikkatimi çeken üyeler oldu. Kendi kadrosunun özelliği olan birşeyde birine fikir vermiş. Ondan sonra o konuda bir önceki fikir verdiği mesajla çelişecek şekilde yardım konusu açmış. E madem bilmiyordun bir önceki mesajında adama niye nasihatta bulunuyorsun ya da öğüt veriyorsun.

Sedat abi, Çok güzel ve cidden önemli bir konuya deyinmişsin.Herkes adına teşekkürler.Zaten forumda belli başlık takip edipte saygı duyduklarımdansın.Emeğin için içten ve yürekten teşekkürler.

Bilgi , araştırıldıkdan ve kesin olarak sunulmalı diye düşünüyorum.Her yazılan gerçek anlamda kullanılacak bir bilgi değil.Bunun önemini bilmek gerekir..
İyi forumlar.

Bu konularda genelde o arkadaşların ilk mesajları oluyor aynı zamanda. Muhtemelen arkadaşlar forumda arama yapmayı da bilmiyorlar. Genelde yaşları da küçük oluyor. Bence internette almak istedikleri parçaları ya da bisikleti araştırırken forumu görüp üye oluyorlar sonrada arama yapmayı öğrenmeden pat konuyu açıyorlar. Bence konu açmak içinde ikici elde olduğu gibi adaptasyon süreci için bir mesaj sınırı olmalı. Ya da bu arkadaşlar tanışma ve bisiklet seçimi gibi sınırlı yerlere konu açabilmeli diye düşünüyorum.

@Kudret Kurtcebe

evet bu mesajı yazalı epey oldu ve ben gene burdayım ilk girdiğim gün gibi bağlıyım ...
bunun bir açıklaması yok ama bağımlılık yarattığı bir gerçek başka bir gerçek pazar bisiklet turu bağımlılığı bende kronik hale geldi ve hafta içinde kısa mesafe turlar....
bitmeyecek galba pedala basmam ....
bu karbondan usanmıyacağım anlaşılan ....
şimdi 10. kiloyada düştü bisiklet uçmaya başladı ....
bisiklet forum hakkında ne diyebilirimki ters düşmemeye çalıştım ....
turlar evet çok tur düzenledim sayılır bu turlarda epey arkadaşlarla tanıştık ve birlikte zor turlarda zorlukları yendik bize bir ödül verilmedi ama biz ter dökerek sağlığımızı kazandık en büyük ödül buydu .....
performans gerektiren turlarım oldu ve daha kolay turlarda düzenledim ...
5 yıldır varım ,yoğun bir şekilde ....
bisiklet foruma 2009 un ocak ayında üye oldum ama eski tur resimlerim burda basıldı ben bu resimleri göremiyordum .. 2006 dan tur resimlerim bu forumda durmakta arasıra dönüp dönüp bakıyorum
hey gidi günler hey .....
hep aynı güzergahlar olmuş gerçi istanbul içinde..poyraz belgrad garipçe ...

evet ...
bisiklet forum yaşayacak inanıyorum ...
ve buraya yeni pedalşörlerde gelecek yeni üyelerde gelecek ve burda bisikletleri ile gezilere gidecekler ve ilk kez bu işe girişenler büyük zevk alacak birlikte gitmenin zevkini yaşayacaklar...
zaten önemli olan o değilmi birlikte pedallamak ve birlikte turu tamamlamak ..
bisiklet forum bu imkanı bize vermiştir organize olalım diye ..
evet organizede olduk ve bir çok resimleri paylaştık ....
her şeyin kuralları vardır mesela zor bir tur düzenleniyorsa performansı yetmeyenleri uyarmak ilk kez bisiklete binenleri uyarmak , turu düzenleyen kişi tarafından yapılmalı ...nitekim bu forumunda kuralları vardır ve tabiki uyacağız ....
bisiklet foruma girerken şu duygu ve düşüncelerle girerim ....
burası benim evim burda dostlarım var dostlarımı incitemem .....
çok az kişi ile ters düştüm ama bu tatsız durumlar karşı tarafa kendimi anlatamadığım için oldu...
bu konuda kendi öz eleştirimi her vakit yaparım ...
ama ön yargıyı hiç sevmem kimseye ön yargılı olmamaya çalıştım gerek burda gerekse yaşantımda ....
yalnız bu forum yaşamında aynası gibi kibirli insanlar her yerde olabilir karlı dağları ben yarattım diyenler her yerde olabilir .....
ön yargıları ile hareket edenlerde her yerde olabilir.....

sonuçta burda hepimiz bir şeyleri en önemlisi bisiklete binerek adrenalini paylaşmaktayız bunun önemini kavrayalım bir daha yaşam gelmeyecek elimizden uçup gidecek .... vakit varken binin bisiklete çünki zaman kalmadı ....

@f_rap

+ 1 :) firefoxun ilk sekmesinde face ikinci sekmesinde bf :) alışkanlık oldu resmen

Ayrıca hazır teşekkür edecek yeri bulmuşken ben de kendi adıma bf a teşekkür edeyim.Bisiklet konusunda bu kadar yararlı ve dostluk içinde bir forum olduğu için . . .

Mesela bir sitedeki konu açma konusundaki uyarı.

Daha yeni üye olduğunuz için ilk 24 saat boyunca siteye mesaj yazamazsınız.

Bu süreyi, sitedeki ortama alışmak ve sitede kabul gören mesaj yazma adabını öğrenmek için kullanacağınızı ümit ediyoruz. Mutlaka okunması tavsiye edilen bazı başlıklar : site kuralları, soru/cevap sayfası, yeni üyelere hoşgeldin mesajı, puan sistemi rehberi, fotoğraf yükleme kuralları

Ayrıca vaktiniz varken, kendiniz hakkında güzel bir tanıtım yazısı hazırlarsanız, ilk mesajınızı kendini tanıtma sayfasına gönderirsiniz..

Bu bizim foruma çeşitli versiyonlarla uygulanabilir. ;) ;)

• Beğen
Tepkiler: S26
Geri