Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Fuji touring 2015

Ben de geçenlerde 35c lastikle girdim taşlı bir araziye taş kum romatizma kireçleme ne varsa söküp attı valla :)

Scudo
Viteslerde ön vites tık tık atmıyor ama arka vites için iki seçenek mevcut, birisi aynı ön vites gibi diğeri de tık tık atma şeklinde. Vites kolunun iç tarafında çevrilebilen bir aparat mevcut, onu çevirirseniz vites tercihini değiştirebilirsiniz.
İyi günlerde kullanın.

@Eser Sevinç

teşekkür ederim şimdilik normal haliyle alışmaya çalışıyorum. Çok zorlandığım takdirde verdiğiniz taktiği uygulayacağım. Asıl mesele bar end olmasında :)

@Sabit Badem

Tur bisikleti olunca tabi uzun yolda pek vites atmak gerekmiyor, haliyle bar end shifter için biraz eğilmek gerekecek, keşke şöyle birşey yapsalarmış :

http://www.bikerumor.com/wp-content/uploads/2012/01/retroshift-brake-lever-mounted-friction-shifter2.jpg

Bu arada ben bu bisiklete almak için hafif niyetliydim, ama kadro boyları hep büyük malesef.

@emrahozkan

Selamlar,

Boyum 1.70, Ankara Güngörler Bisiklet'te 54 boyunu denedim Fuji Touring'in ve iki ayağım yere basıyorken bisikletin üzerinde duramayacak kadar yüksekti üst boru (top tube).
Fakat 49 kadro boyunun ölçülerini Fuji'nin sitesinde inceledim. 49 boyda gidon ile sele arasındaki mesafe neredeyse 54 boyla aynı olmasına rağmen, üst borunun yüksekliğini fazlasıyla düşürmüşler. Yani olabildiğince geniş bir boy aralığına uygun olmasını istemişler en küçük kadronun. Boyunuz kaç bilmiyorum ama büyük ihtimalle size de uyacaktır 49 boy.

@gürkan alarçin

Benim boyum da 170, 49 cm lik kadro uyar, ama getirmemişler...

Cumartesi sabahı bir iş görüşmem var. Eğer sorun çıkarmaz ve denilen maaştan girersem. Fuji Touring pek uzakta sayılmaz. ^^ 2015 zamanında rahatlıkla alırım. ^^

güle güle kullan.

@emrahozkan

Muhtemelen böyle bir şeyi tur içinde tamir sorununda en az soruna ve hesaplı soruna ile çözmek istediler.

Dropbarların ucunda olduğu için dropbar üzerinde gps, ışık, tel vb. için yer açılmış oluyor. O sistemde de aynı şekilde oluyor. Ama arızalandımı frenle beraber değiştirmek durumunda kalıyorsun. Kol komple bozuldumu hem fren hemde vites gitmiş oluyor tam bir dert oluyor. Muhtemelen bu şekilde bir düşünce vardır. Diğer türlü yarış bisikletlerinin kullandığı sistemi rahatlıkla takılabilirlerdi.

Sabit Bey öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız uzun yıllar pedallarsınız inşaallah.
Satın alma sürecinden nerden aldığınızdan ödeme şeklinden pazarlık sürecinden bahseder misiniz?
Bir de tarttınız mı hiç yüksüz ağırlığını paylaşır mısınız?
Teşekkürler

@Yusuf'san

Kusura bakmayın yeni fark ettim o yüzden henüz yazıyorum.

Bisikleti Ankara Güngörler Bisiklet'ten aldım (link)
Uzun bir süre önce sipariş vermiştim Ağustos sonu gibiydi. Ekim ayı sonunda da bisikleti teslim aldım.
Fiyat konusunda ise şu anki fiyattan peşin aldığımdan bir miktar iskonto uygulandı.
Ağırlık konusunda ise net bir ölçüm yapmadım, sitede yazılan ağırlığın aynı olduğunu düşünüyorum.

Teşekkürler Sabit Bey
Güngörlerle dün görüştüm sadece 56cm kadro boyu mevcut.
Ben 49cm lik kadro düşünüyorum.
Melsa ile de görüştüm 15 ocaktan sonra gelecek dediler. Bekleyeceğiz çaresiz.
Aslında çok acele etmeyecektim elimdeki sattıktan sonra alırım diye planlıyordum ancak "dayanamıyom Himmetabi" moduna çoktan girdim :)
Plastik parayla taksit maksit dalacam çok fena.
Hep sizin yüzünüzden yalnız. Tanıtıyonuz tanıtıyonuz kardeşim böyle güzel atları biz de ağır tahrik oluyoruz :) Şaka bir yana inşaallah evladiyelik bir bisiklet olacağını düşünüyorum.
Allah nasip ederse edineceğim bir tane.
Tekrar teşekkürler Sabit Bey.

@Yusuf'san

Çok hızlı yayılan bir virüs gibi ben de sipariş verdiğim ağustos sonundan ekim sonuna kadar yerimde duramadım her gün araştırma-inceleme videoları izleyip durdum aldığımda ise bambaşka bir dünyaya gidecek araca biniyorum duygusuyla pedalladım ve hala da aynı durumdayım :) ben de birçok borcun içinde gidip tekrardan borçlanıp aldım ancak bunu borçlanarak büyüyen işletmelere benzetiyorum. Biz de hayallerimizi borçlanarak büyütüyoruz ;)

Umarım en kısa süre içerisinde alırsınız. Evladiyelik olacağından eminim

İnşaallah diyorum son cümlelerinize Sabit Bey.
Ödemeyi 9-10 taksit anca yaparım Allah izin verirse ama değer değil mi? :)

Bu kadar para verdiğimiz başka hangi şey bizi bu kadar mutlu edebilir?

Dahası şu da var adı gereği sizi daha çok yollara iten bir bisiklet. Sanki hakkını vermek için bile gitme zorunluluğu hissettiriyor insana. Bir tür cesaret aşılıyor. İlk gün bisiklet almaya kalkıştığımda bunu hayal ediyordum. Bu yüzden de böyle bir bisiklet seçtim.

Eğer ki bu tür hayalleriniz planlarınız varsa korkmadan alın kesinlikle değecektir. :)

• Beğen
Tepkiler: Yusuf'san
@Sabit Badem

Kredi çekipte sırf bisiklet parçası alacağım diye borca giren başkaları var mı diye merak ediyordum ,yalnız değilmişim . :)

• Beğen
Şeref Bey hayırlı olsun ve maşallah diyorum koçunuza
Kadro boyu nedir, ne zaman, nerden aldığınızı da öğrenebilir miyim?
Yeşil touringler çoğaldıkça ben de sabırsızlanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: şeref şen
@Yusuf'san
Teşekkür ederim Yusuf bey,
Uzun araştırma ve denemeler sonucunda Fuji Touring'e karar verdim ( Surly , VSF TX 400 arasindan)
Benim boy 182 , kadro boyunu M/L beden yani 56 cm tercih ettim.
3 gün oldu alalı. .. Daha üzerine binmedim hava muhalefeti nedeniyle☺ Yatagimin basucunda duruyor ☺
İstanbul, Bağdat caddesindeki Gürsel Akay'dan aldım
Saygılar

• Beğen
Sizin aldığınız da büyük ihtimalle lansman ürünlerdendi. Başka kadro boyu var mıydı?
Ben de 49 cm olan en küçük kadronun gelmesini bekliyorum. Yakın zamanda tekrar görüşmedim ama ithalatçısı olan Melsa 15 Ocak 2015'ten sonra geleceğini söylemişti. Sabırsızlıkla bekliyorum.
Tekrar hayırlı olsun.

Bende ilk Melsa ile görüşmüştum, Ocak 15'i geçer dediler.
Gürsel bey bendeki Fuji touring takıntısıni görünce bulup getirtti sagolsun☺
bazı bisiklet galerilerinde insanı bisiklet ten sogutuyorlar, bundan sonra topu iğne alacak olsam Gürsel Akay'dan alirim
Söylemekte fayda var bu bisiklet road touring sınıfında bir makina...
Saygılar

Geri